Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Játékzenék


Censer

Recommended Posts

Cori

Nem tudom, hogy és miért jön ki ilyen korán Soundtrack, mikor hónapokra van még a játék megjelenése, de ez is egy b@szó OST lesz azt hiszem.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

XCube
1 hour ago, Cori said:

Nem tudom, hogy és miért jön ki ilyen korán Soundtrack, mikor hónapokra van még a játék megjelenése, de ez is egy b@szó OST lesz azt hiszem.

 

 

Már csak kettő hónap és négy nap... . Nem számolom :D .

 

Reporter: What do you feel when you shoot a demon?

Doomguy: ...Recoil?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
XCube

Ha jól emlékszem @kaszman1linkelte már. Elképesztő epikus nóta.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
53 minutes ago, XCube said:

Ha jól emlékszem @kaszman1linkelte már. Elképesztő epikus nóta.

Sokszor hosszú percekre a főképernyőn ragadtam ez miatt. Abszolút kedvenc :wub:

Link to comment
Share on other sites

moody

Mennyi szép emlék...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
4 minutes ago, XCube said:

 

Az egész Klepacki kollekció benn van a leghalgatottabb zenéim közt Spotify-on :wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
7 minutes ago, kaszman1 said:

Az egész Klepacki kollekció benn van a leghalgatottabb zenéim közt Spotify-on :wub:

 

Nekem az Act On Instinct viszi a prímet, amit a Hell March követ.

Annak idején el sem tudtam volna képzelni, hogy a C&C, mint brand nem létezik majd a köztudatban. A gyerekkorom játékos énjét formálta az univerzum és a standard, amit letettek az asztalra.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
XCube

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
XCube

:cool:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kaszman1

Még mindig az egyik legepikusabb, legnosztalgikusabb és legszebb játékzene. Ezért nem bírok a menüből továbblépni...

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe

Olyan igazi felfedezős hangulata van, kis star trek útóérzetem van tőle. Wow!

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
2 minutes ago, JoeJoeJoe said:

Olyan igazi felfedezős hangulata van, kis star trek útóérzetem van tőle. Wow!

Elképesztő, hogy nem kell egy másodpercet játszani a játékkal és mégis annyira nosztalgikus és betalál a gyerekkori RPG meg kaland életérzésbe hogy valami hihetetlen. Nekem első indításkor olyan flash volt mikor meghallottam, libabőr és társai. Hosszú percekig hallgattam.

Megvettem a full verziót most akciósan és a soundtrack valami 2 és fél óra hosszú és rengeteg a hasonló színvonalú cucc. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

JoeJoeJoe
16 hours ago, kaszman1 said:

Elképesztő, hogy nem kell egy másodpercet játszani a játékkal és mégis annyira nosztalgikus és betalál a gyerekkori RPG meg kaland életérzésbe hogy valami hihetetlen. Nekem első indításkor olyan flash volt mikor meghallottam, libabőr és társai. Hosszú percekig hallgattam.

Megvettem a full verziót most akciósan és a soundtrack valami 2 és fél óra hosszú és rengeteg a hasonló színvonalú cucc. 

Tök jó, hogy eszembe juttattad ezt a játékot, mert anno próbáltam és tetszett, de pocsékul futott a gépemen. Akartam a cyberpunk miatt gépet fejleszteni, de aztán megjelent a játék és hirtelen ráérős lett a projekt :D . Most viszont új löketet kapott a dolog: outer worldsért fogom újítani a gépet.  

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

kaszman1
6 minutes ago, JoeJoeJoe said:

Tök jó, hogy eszembe juttattad ezt a játékot, mert anno próbáltam és tetszett, de pocsékul futott a gépemen. Akartam a cyberpunk miatt gépet fejleszteni, de aztán megjelent a játék és hirtelen ráérős lett a projekt :D . Most viszont új löketet kapott a dolog: outer worldsért fogom újítani a gépet.  

Jelenleg 50 off szinte mindenhol, ha érdekel. Most kezdtem neki másodjára és még mindig hatalmas. Igaz nem egy Fallout NV nagyságrendben, de simán 20-30 óra belepakolható, maxolva még több is.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Cori

Tökéletesen átadja a játék hangulatát. A vicc pedig az, hogy ez a zeneszerző bandájának egyik lemezéből az intro szám, de tökéletesen illik a játékhoz. :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
XCube

:laugh:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
XCube

A minap (bár mondjuk ez nálam eléggé rendszeres) régi játékokról szóló videó ment a háttérben és eszembe juttatott néhány soundtracket, amitől valami eszméletlen nosztalgikus hangulatba kerültem. Itt most valóban régi digitális 8 / 16 bit OPL3, GeneralMIDI és ha még távolabb haladunk a múltba Sid zenékre gondolok, de belecsúsztam néhány tracker muzsikába is (az Unreal -ről már áradoztam legutóbb, arra most külön nem térek ki, amúgy is túl fiatal lenne :D ).

Ha van kedvetek dobjatok be ti is egy párat a ti kedvenceitek közül, én tökre örülnék ha találnék valami olyat, ami eddig nem tűnt fel, vagy nem is ismertem.

 

Fatal Racing (Whiplash) Main Theme

Elsőnek jöjjön az, ami indította az egészet. Nagyon egyszerű, de cserébe nagyon fülbe mászó és kellően upbeat egy versenyjátékhoz, csak úgy süt belőle a kilencvenes évek. Ez a fiatalabbak egyike, nem tartozik a legnagyobb kedvenceim közé, de mindig mosolyt húz az arcomra amikor meghallom :) .

 

F29 Retaliator Main Theme

A következő eddigi életem egyik legnagyobb kedvence a kategóriában. Kellemes emlékek, konkrétan kellemes életérzés tölt el azokból az időkből, amikor elkezdtem ismerkedni a PC speakeren túli élettel. Volt már, hogy érzelmileg rongyosabb állapotomban egy könnycsepp is lecsordult az arcomon, amikor meghallom a kicsit melankóliába hajló epikus dallamot, főleg amikor átvált a bevezetőről a menübe és harsányabbá válik (2:07). Szerintem játék zenetörténeti műremek. A főmenü háttere és a zene bennem mondhatni felelősségteljes szabadságérzetet kelt, legyen ez bármennyire is fura.

 

Raptor: Call of Shadows / Tyrian

Őket egyben hozom, bár kicsit eltérőek egymástól mindkettő klasszikus.

A Raptor muzsikája eszméletlen jól spanolja az embert :D .

 

 

Hocus Pocus Main Theme

Ez nagyon elvitt annak idején a maga misztikus hangulatával és a mai napig szívesen hallom bármikor. A kis varázsló epikus harcra indul a gonosz ellen :D .

 

Terminal Velocity - Ymir Theme

 

És végül egy nagyon régi cím, ami szinte pólyás koromtól égett be az agyamba:

Elképesztő, hogy egy ilyen "egyszerű" rendszer ennyire komplex zenét volt képes produkálni, Rob Hubbard egy zseni volt a maga korában szinte az összes szerzeménye kiváló.

A DOOM OST -t nem sorolom fel és nem is tudnék választani az egyes számok közül, mindegyiket imádom. Tudom, nem teljesen eredeti, de jótól jól nyúlt és jól dolgozta fel, így egy szavam sincs ellene.

Idővel majd teszek még be még néhány muzsikát ha feltörnek a tudatom mélyéről.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cori

Uuuh ez jó "játék" :D 

Félig maradok a 8/16bit, MIDI témánál, de el is térek ha nem gond. 

 

Metroid Fusion

Az egész soundtrack csodás, hihetetlen, hogy tudták a Gameboy Advanceből ezt kihozni. Csak úgy csöpög a horroros, "itt valami nagyon rosszul sült el" érzéstől. Imádom.

 

 

Star Wars Dark Forces 

Kb az első perc után keződik a saját témája a játéknak, addig megy a szokásos SW intro zene. Nem játszottam a játékkal akkoriban, de amióta ismerem, szerintem baromi jól átadja a Star Wars hangulatot :D 

 

Jazz Jackrabbit 2 

Ez mondjuk nem midi szerintem, de old school és imádom :D 

 

Heroes of Might and Magic 2

Paul Anthony Romero (+ Rob King) egy zseni, kb az összes Heroes soundtrack baromi jó. Simán hallgatom akármikor, séta, utazás, tanulás és meló közben is :D 

 

 

Wario Land 4

Szintén Gameboy Advance. Másik nagy kedvenc játékból zene :D 

 

 

Might and Magic 6 

Paul Romero (és Rob King) ismét. Mondom zseni.

 

Warcraft 2

Itt is kb minden szám baromi hallgatható. Mennyit nyomattam egyetemen, vizsgaidőszakba :D 

 

 

Diablo 1

Tristram theme. Matt Uelmen annyira jó nyomasztó hangulatot tudott teremteni a Diablo 1 soundtrakcjével, pl később amikor csecsemő sírásokat vágott be a zene alá. Diablo 2 szintén elképesztően hangulatos munka volt. 

 

System Shock

 

Super Castlevania 4

Hihetetlen, hogy tudtak egy ilyen baromi jó tracket összehozni :D 

 

Castlevania 3 

és, hogy legyen a NES korszakból is!

 

 

Hirtelen ennyi. De írhatnám a Duke Nukem 64-et, de azt olyan unalmas lenne megemlíteni, mint a Doomot :D 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cori
16 hours ago, XCube said:
Spoiler

A minap (bár mondjuk ez nálam eléggé rendszeres) régi játékokról szóló videó ment a háttérben és eszembe juttatott néhány soundtracket, amitől valami eszméletlen nosztalgikus hangulatba kerültem. Itt most valóban régi digitális 8 / 16 bit OPL3, GeneralMIDI és ha még távolabb haladunk a múltba Sid zenékre gondolok, de belecsúsztam néhány tracker muzsikába is (az Unreal -ről már áradoztam legutóbb, arra most külön nem térek ki, amúgy is túl fiatal lenne :D ).

Ha van kedvetek dobjatok be ti is egy párat a ti kedvenceitek közül, én tökre örülnék ha találnék valami olyat, ami eddig nem tűnt fel, vagy nem is ismertem.

 

Fatal Racing (Whiplash) Main Theme

Elsőnek jöjjön az, ami indította az egészet. Nagyon egyszerű, de cserébe nagyon fülbe mászó és kellően upbeat egy versenyjátékhoz, csak úgy süt belőle a kilencvenes évek. Ez a fiatalabbak egyike, nem tartozik a legnagyobb kedvenceim közé, de mindig mosolyt húz az arcomra amikor meghallom :) .

 

F29 Retaliator Main Theme

A következő eddigi életem egyik legnagyobb kedvence a kategóriában. Kellemes emlékek, konkrétan kellemes életérzés tölt el azokból az időkből, amikor elkezdtem ismerkedni a PC speakeren túli élettel. Volt már, hogy érzelmileg rongyosabb állapotomban egy könnycsepp is lecsordult az arcomon, amikor meghallom a kicsit melankóliába hajló epikus dallamot, főleg amikor átvált a bevezetőről a menübe és harsányabbá válik (2:07). Szerintem játék zenetörténeti műremek. A főmenü háttere és a zene bennem mondhatni felelősségteljes szabadságérzetet kelt, legyen ez bármennyire is fura.

 

Raptor: Call of Shadows / Tyrian

Őket egyben hozom, bár kicsit eltérőek egymástól mindkettő klasszikus.

A Raptor muzsikája eszméletlen jól spanolja az embert :D .

 

 

Hocus Pocus Main Theme

Ez nagyon elvitt annak idején a maga misztikus hangulatával és a mai napig szívesen hallom bármikor. A kis varázsló epikus harcra indul a gonosz ellen :D .

 

Terminal Velocity - Ymir Theme

 

És végül egy nagyon régi cím, ami szinte pólyás koromtól égett be az agyamba:

Elképesztő, hogy egy ilyen "egyszerű" rendszer ennyire komplex zenét volt képes produkálni, Rob Hubbard egy zseni volt a maga korában szinte az összes szerzeménye kiváló.

A DOOM OST -t nem sorolom fel és nem is tudnék választani az egyes számok közül, mindegyiket imádom. Tudom, nem teljesen eredeti, de jótól jól nyúlt és jól dolgozta fel, így egy szavam sincs ellene.

Idővel majd teszek még be még néhány muzsikát ha feltörnek a tudatom mélyéről.

 

Egyik játékot se ismerem, de jó móka volt meghallgatni :D 

Link to comment
Share on other sites

Malleus
On 4/6/2023 at 6:59 PM, XCube said:

F29 Retaliator Main Theme

A következő eddigi életem egyik legnagyobb kedvence a kategóriában. Kellemes emlékek, konkrétan kellemes életérzés tölt el azokból az időkből, amikor elkezdtem ismerkedni a PC speakeren túli élettel. Volt már, hogy érzelmileg rongyosabb állapotomban egy könnycsepp is lecsordult az arcomon, amikor meghallom a kicsit melankóliába hajló epikus dallamot, főleg amikor átvált a bevezetőről a menübe és harsányabbá válik (2:07). Szerintem játék zenetörténeti műremek. A főmenü háttere és a zene bennem mondhatni felelősségteljes szabadságérzetet kelt, legyen ez bármennyire is fura.

 

Nekem az F29 pont kimaradt az életemből, de a DID többi játéka (TFX, EF2000, F-22 ADF és F-22 TAW) számomra meghatározó, alapvető élmények voltak. Megtalálták a tökéletes középutat a szimuláció és az akció között. A TFX-nek anno szerintem nagyon telitalálat zenéje volt, ami a posztodat olvasva rögtön el is kezdett játszani az agyamban. Nem kellett sokat keresni youtube-on :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kaszman1

Nemrég bejelentették a Dragons Dogma 2-t és durván nosztalgikus hangulatba estem. Az első rész eredeti főmenü zenéje rohadt hangulatos volt:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cori
2 hours ago, kaszman1 said:

Nemrég bejelentették a Dragons Dogma 2-t és durván nosztalgikus hangulatba estem. Az első rész eredeti főmenü zenéje rohadt hangulatos volt:

 

 

Le se tagadhatná, hogy japán kézzel készült játék ezzel a szimfónikus elektro metálos zenével :D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...