Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felelős állattartás


payskin

Recommended Posts

payskin
1 hour ago, XCube said:

Az 36 nm nem tól sok egy macskának, pláne ha nincs sok lehetősége mászni és ugrálni.

Tudom. :( Ráadásul olyan kialakítású a lakás, hogy a leghosszabb távolság a nagyszoba hosszúsága, a leghosszabb futótávolság pedig egy U, a nagyszoba ablaktól (radiátortól) a hálószoba ablakig (radiátorig), max 10 méter, de ilyet csak akkor csinál, amikor rajta van az 5 perc.

1 hour ago, XCube said:

Milyen sűrűn játszol vele? Egyáltalán játékos?

Minden nap játszom vele, többfélét is. Egyébként nem könnyű vele játszani. A labdázás, például, négyesélyes:

1. nem csinál semmit, ül egy helyben (általában a konyhapulton), néz, én sétálok fel-alá a lakásban és focizgatok.

2. "menekül" a labda elöl: én a folyosó egyik végén a labdával, ő a másik végén bújik valami mögött --> gurítom/rúgom a labdát, ő ugyanakkor elstartol --> valahol találkoznak, 100-ból 2-szer hozzá is ér --> ő megérkezik hozzám, a labda a macska helyére --> én átsétálok a labdához --> goto 10.

3. labda a kanapéra: én megpróbálom lábbal felpöccinteni a labdát a kanapéra, ő nagy lendülettel felugrik a kanapéra... aztán vagy utoléri, vagy nem; ha utoléri, vagy lepofozza, vagy nem. Van, hogy a kanapén várja, hogy jöjjön a labda, és ha dobom neki, belepofoz. Van, hogy csak simán gurítom a labdát a kanapé mellett, ő meg felvetődik a kanapéra előle, és onnan nézi a gurulást.

4. macska bevágtat a fotel mögé, én begurítok neki a fotel alatt egy kislabdát, ő elvetődve beleüt, 50%-ban kigurul valahol a labda. ez a leginteraktívabb az összes közül.

Nem tud úgy játszani a labdával, ahogy a menhelyi cicák, akik egy labdával egy egész szobát bejátszottak, üldözték, levadászták, ugráltak, kéjesen henteregtek körülötte, és közben leszarták, hogy az emberek meg a többi macska mit csinál.

Ilyen tollas-madzagos (horgászbotos) játékokkal sem úgy játszik, mint a normál macskák, hogy rohan levadászni a repkedő tollat, hanem megbűvölten nézi, ahogy repked a toll. Úgyhogy azt szoktuk játszani, hogy van egy kartondoboz-alagutunk (nagy kedvenc), a toll meg azt csinálja, hogy elindul az egyik oldalán, és eltűnik a kanyarban, és akkor hűűű... ez tűrhetetlen, el kell kapni és össze kell nyalni. Kb. 3 és fél percig játék.

Van még nyeles-zörgős-tollas játék, ezzel az ágyban szoktuk azt játszani, hogy ugrik a toll az ágy egyik oldaláról a másikra. Régen vetődött utána, próbálta elkapni, mindenáron megharapni a zörgő bigyókat a tollak között, vagy az egész műanyag ketyerét, amiben a tollak vannak. Mostanában ezt is csak ámulva nézi. Max ha eldugom a takaró mögé vagy alá, az vált ki ingert, akkor ugrik utána. 

Szóval, nem egyszerű vele játszani. Sokszor abbahagyja a játékot, felül a mosogatópultra, vagy lefekszik a kedvenc helyeire, bebújik a kartondoboz-alagútba, és nem csinál semmit. Ilyenkor én percekig bohóckodok még, gurítom neki a labdát, rázom a tollat, eldugom a tollat, beszélek hozzá, ő meg néz. :)

1 hour ago, XCube said:

A fő kaparó hely nálam az előszobai folyosó, amikor haza jövök ott nyújtózik általában üdvözlésképpen.

Ez nálam is így van, de az "előszoba", az egy 1x1 méteres négyzet, ahova belépek a bejárati ajtón. Ott szokott fetrengeni nyújtózkodni, de oda nem tehetem a kaparófát. A hálószobába azért vittem be, mert ott rojtosra kaparja a szőnyegpadlót, de azzal is az a gond, hogy örököltem egy franciaágyat, ami a szoba 70%-át elfoglalja, marad kb. 80 centi az ágy vége és a beépített szekrény között (itt kaparja rojtosra a szőnyegpadlót), ide raktam le. De ez ránézésre nem az a jó kis hely, ahol kiálló menyétfarkat lehetne levadászni. 

1 hour ago, XCube said:

A hálószobába bejárhat, de éjjelre nem jöhet be két okból.

Én együtt alszom vele. Amikor megkaptam, épp olyan fázisban voltam, hogy utáltam a hálószobát és a nappaliban a kanapén aludtam. Akkor rászokott, hogy feljön az ágyra és befészkeli magát a két lábam közé. Na, azóta ez van, csak most már a hálószobában. Ha fordulok, akkor felkel, megvárja, míg kivariálom magam, és visszafekszik úgy, hogy hozzáérjen a lábamhoz. :) Az éjszakák 95%-át átalusszuk, néha előfordul (mint múlt héten is), hogy valami energia marad benne, és randalíroz éjjel, megeszi az összes kajáját és kér még, ilyesmi. Tényleg ritka.

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal. 

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Az én macskám aztán semmi pénzért nem aludná át az éjszakát, kivéve ha valami trauma éri nap közben mondjuk utazás :D REndszerint alszik nappal nyolctól hatig, aztán kb. este nyoltól 11-g, végül éjféltől-egytől (attól függően én mikor fekszem) kb. négyig de legkésőbb ötig. Akkor üdvözlésképpen bejön a hálóba, elkezdi rágni az ágy lábát, ekkor felkelünk és kap kaját (próbáltuk erről leszoktatni de ha kellett, annyi nap ismételte meg az egész éjszakás ágyrágást, amíg csak nem adtunk neki végül valamit), ekkor vagy eszik vagy nem (wtf), de odajön aludni hozzánk dorombolva. Szóval hülye szegény.

Azt mondjuk nagyon szeretem amikor havi egyszer négy éjszakát éjszakai műszakban vagyok és nem érti mi történik, miért nem alszom már, olyankor az első éjszaka végig őriz hogy rendben vagyok-e, menjek már aludni, akkor is ha kókad le a feje. 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, hát én se úgy értem, hogy alszik egész éjjel. 22:30 és éjfél között indul az esti program, amikor átköltözöm a hálószobába, akkor jön ő is. Kicsit kiül még az ablakba mozizni, ezután szoktunk tollas botosat is játszani pár percig. Ha megunja, elmegy kajál egy kis szárazat, onnan megint ablak, onnan pedig két esélyes a dolog: vagy jön dorombolni (felfekszik a mellkasomra és 10-15 percig doromb és bújás), vagy rögtön lefekszik valahova a lábam mellé, és éjszakai üzemmód bekapcsol. Nyilván nem alussza végig az éjszakát, néha felkelek arra, hogy kint ül az ablakban; néha arra kelek reggel, hogy a nagyszoba át van rendezve vagy az előszoba úszik az alomban, jobb esetben a száraz kajában (ha nem sikerül bevenni a kanyart, és beleakad az etetőtálba). Szóval, nyilván fent van éjszaka, amíg én alszom, csak elvan magában, ritkán kelt fel. Reggel 6-kor indul általában a reggeli program azzal, hogy bekapcsol a k rádió. Ha éjjel megevett mindent, és éhes, felébreszt, hogy itt az ideje a reggelinek -- kitámolygok, adok neki enni, megyek vissza szundikálni. Ha nem éhes, és nincs játszhatnékja sem, akkor megvárja, míg az ébredés első jeleit adom, és sok bújásos dorombolással ébreszt. Imádom. :D 

Marci (nem hallgat rá):
OQnPjh5.png

Link to comment
Share on other sites

bcom
34 minutes ago, payskin said:

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal

Én nem. Kutyánk van. Kettő. Keverékek, kanok, testvérek. Na, ez is jó móka. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem baj, bcom, téged is szeretünk. ;) 

Link to comment
Share on other sites

XCube
3 hours ago, payskin said:

Én együtt alszom vele. Amikor megkaptam, épp olyan fázisban voltam, hogy utáltam a hálószobát és a nappaliban a kanapén aludtam. Akkor rászokott, hogy feljön az ágyra és befészkeli magát a két lábam közé. Na, azóta ez van, csak most már a hálószobában. Ha fordulok, akkor felkel, megvárja, míg kivariálom magam, és visszafekszik úgy, hogy hozzáérjen a lábamhoz. :) Az éjszakák 95%-át átalusszuk, néha előfordul (mint múlt héten is), hogy valami energia marad benne, és randalíroz éjjel, megeszi az összes kajáját és kér még, ilyesmi. Tényleg ritka.

Köszi, hogy leírjátok ezeket srácok, mert eléggé magányos vagyok így a gondjaimmal, jó valakivel megosztani ezeket, meg örülök, hogy ti is macskások vagytok, és próbáltok segíteni a tapasztalataitokkal. 

A különválás és költözés után nekem is volt egy ilyen időszakom, hogy nem bírtam a hálószobát. Akkor együtt aludtunk mi is a kanapén, már ha egyáltalán alvásnak lehet csúfolni egy két személyes nem kinyitható ülőalkalmatosságon eltöltött éjszakát :laugh: .

A másik macskánk velünk aludt, mindig az én lábamnál. Nagyon összehaverkodtunk, sajnáltam is, hogy elválnak útjaink, igazi egyéniség a Dante. Greebo is, de ő inkább a mosómedvés módon. Ja igen, ő hallgat a nevére. Mármint a Greebora. Mert hogy több neve is van. Bundás Greebo Burrogi. A bundás az az egyik barátomtól jön. A burrogit én mondtam rá, mert mindig burrog. Aztán mikor a nemesi név összeállt azon kezdtem gondolkodni, hogy sürgősen találnom kéne egy tartósabb barátnőt :laugh: .

1552417845_IMG_6610.JPG

 

1552417844_IMG_4231.JPG

 

Ez másfél éve közvetlenül a költözéskor készült:1552418039_IMG_3293.JPG

 

 

Marci jó pofa :) . Hátul is van zoknija?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Aha, mind a négy lábán zoknis. Húgom lányai _Csizminek_ hívták a Csizmás Kandúr után, de az nem tetszett. Aztán egy nap rám nézett felkelés után, ezzel az összeborzolt szemöldökű, morcos nézésével, mondtam is neki, hű de Mirci Morci Marci vagy. Így lett Marci. De ha beszélek hozzá, Cicunak hívom, amire dettó nem hallgat, viszont nyomós oka lehet annak, hogy a Marcira sem. :D 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Godzillamessage

Helyzetjelentés: a kutyusnak újra kinőtt a szőre. Még van egy nagyon pici felület ahol nem fedte el teljesen, de az új szőr teljesen egészségesnek tűnik.  :)  Nem tudom, hogy a gyógyszer segített, vagy a vitamin, de a vitamint nem hagyjuk abba.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nálunk a helyzet változatlan, de esetemben felelős állattartásról már rég nem beszélhetünk... :( Hétvégén voltam macskaszakértő ismerősnél, gondoltam, próbálok tőle tanácsot, segítséget kérni, erre kiderült, hogy haldokolni kezdett az egyik mentett cicája, tegnap el is altatták.

Mindenhonnan csak a rossz dolgok dőlnek. Elegem van minden állattartó, állatmentő dologból, csak a kín meg a szenvedés. Mindenről leiratkoztam a Facebookon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Godzillamessage

Múlt héten voltunk kutyafodrásznál, a kényelmetlenné vált kutyakabátot ott hagytuk. Mivel azon a napon elég cudar idő volt, gyorsan vettem egy pulcsit a kutyusnak, nehogy megfázzon. Aztán kb egy napig volt rajta, mert hirtelen beköszöntött a NYÁR.

dbyllvehr1iox3s1vxbg.jpg

Nyírás után nagyon jól látszik, hol hullott ki a szőre és hol nőtt újra, mert ezeken a részeken "babahaj" van. Sokkal sűrűbb és puhább, mint az egyéb részeken.

Kár, hogy @Tiboca eltűnt a topikból, számítottam a tapasztalataira. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hor1

Macskuszom megint összeszedett egy kis húgyúti fertőzést, kicsit rózsaszín a pisi.

2 éves lesz most nyáron, ez a harmadik alkalom, hogy ilyenje van, doki nem nagyon tud rá mondani semmit általàban.

Ez tűnik a legenyhébbnek a három közül, első kettőnél egyfolytában járt az alomra és percekig erőlködött, volt, hogy csak 1-2 vércsepp sikerült, most legalább pisil könnyedén, csak már két alkalommal is az alomtálca mögé, ahogy nagyon a szélére áll, a fara meg kilóg a tálcából.

Most egy hete vizeletet segítő tápon van (8000 HUF/2kg), de ha a héten se múlik el, megyünk egy kört a dokinál.

Amúgy semmi baja, játszik, eszik, de látszik, hogy nyugtalanabb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát, B+...

Múlt szerda óta itthon voltam szabin, el akartam vinni a macskát állatorvoshoz. Először egyszerűen nem tudtam megbeszélni apámékkal, hogy mondják meg, mikor tudnak itthon lenni, hogy mikorra kérjek időpontot. Végül nagy nehezen kinyögték, hogy akkor kedd reggelre kérjek. Felhívtam az állatorvosi rendelőt, beszéltem az asszisztens hölggyel, hogy ki vagyok, hogy hívják az állatot, mit szeretnék, és hogy kedd reggel nyitásra jönnék. Azt mondta oké.

Odamentünk reggel; már azon felbasztam magam, hogy nyitáskor 2-en voltunk előttünk a váróban, és az asszisztencia utánunk érkezett. Kettő perc múlva tele volt a váró, a doki behívta az első pár embert egy kiskutyával, mi meg odaálltunk a pulthoz. Néni tette-vette magát, pakolt, billentyűzött, folyamatosan csöngött a telefon, kiabált hátra a kollégának, hogy jöjjön segíteni, kolléga nem jött. Na, egyszer csak felénk fordul, hogy miben segíthet... így nyitom ki a számat, amikor a mellettem álló nő elkezdi mondani, hogy kéthetes tengerimalacokat hozott bevizsgálásra.  Mintha megint láthatatlan volnék, vagy mi a k élet. Erre a szegény idióta visszakérdez, hogy bent vannak-e már a gépben? KÉTHETESEK, B+. Jó, akkor fel kell vinni őket. Neve? Mondja a nő, hogy nincs nevük, majd a tulajdonosok adnak neki. Hűha, akkor mi legyen... jó, akkor Egyeske, Ketteske lesznek. Három van. Jó, akkor lesz majd Hármaska. Milyen neműek? Mondja a nő, hogy nem tudja, ő nem szakember, azért hozta el, hogy a doktor úr megnézze őket. Hűha, akkor mi legyen... jó, akkor milyen színűek? Olyan 200-on lehetett a vérnyomásom. Még olyan 5-8 percet baszkodtak a 3 kéthetes tengerimalaccal + 1 telefon + az unott arcú kollegina is előkerült egy pillanatra, de a telefont nem volt hajlandó kezelni.

Végül odafordult hozzám, mondtam, ki vagyok, mit hoztam... nem voltam benne a gépben. Hát, nagyon sajnálna. Kivel beszéltem meg. Mit tudom én. Hát, érdemes ilyenkor a vonalas számukat hívni. Igen, azt hívtam. Mikor? Pénteken délután. Hát, nem érti, de nagyon sajnálja, várnunk kell. Körbenéztem, úgy 8-an voltak körülöttem különböző állatokkal. Felkaptam a macsekot, eljöttem.

Hazafelé mondom a faternak, hogy van még egy állatorvosi rendelő a közelben, nézzünk be. Előrementem, mert már rosszat sejtettem. A váróban nem volt egy árva lélek sem, valahol zárt ajtó mögött beszélgetett két ember, és nyávogott egy macska, mint akit nyúznak. Tébláboltam fel-alá 5 percig, csak észreveszik, B+, hogy valaki bejött, csilingel az ajtó, van kamera. Nem. Onnan is eljöttem.

Komolyn A J K A-t az összes környékbeli állatorvosi rendelőben dolgozónak!!! Egyik rosszabb hírű mint a másik. Kicsi, szar, levegőtlen, piszlicsáré várók, tele emberrel és szerencsétlen állattal. Ez, ahova délelőtt mentem, még az egyik jobb hírűbb volt, tavaly ősszel vittem oda mentett cicát, kimondottan jó tapasztalataim voltak. Lehet, hogy az orvosok jók, de ha kretének szervezik a háttérben a dolgokat, azzal nem tudok mit kezdeni.

Muszáj újra megcsináltatnom a jogsimat és venni egy rohadt autót, mert ezt a kiszolgáltatott állapotot egyszerűen nem bírom tovább. Mindig máshoz kell igazodjak, kuncsorognom kell, hogy félévente egyszer segítsen már nekem valaki. Agyrém. 

Arról nem is beszélve, hogy nem lenne baj, ha végre hozzáértő látná az állatot. Nem látok a pipától még mindig.

 

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Rendeltem a macskusznak fedett macskawc-t mert mostanában néhányszor kipisilt az alomból (benne áll, de kilóg a segge), kicsit nagy lett, kis híján én beleférek, de az nem fér be a kitalált helyére a fürdőbe. :D Remélem nem lesz nagy Censored! cserélni eggyel kisebb modellre. Ugyanitt 66,5x48,5x46,5-es Savic Nestor XXL macskatoalett eladó.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Na ma reggelre meg a kádban hagyott egy adag szőrös-macskakajás hányást. Persze mire bementem hozzá, már vadul követelte a kaját.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
57 minutes ago, Hor1 said:

Na ma reggelre meg a kádban hagyott egy adag szőrös-macskakajás hányást. Persze mire bementem hozzá, már vadul követelte a kaját.

Előfordul. Örülj neki, hogy nem a padlószőnyegre, sarokba eldugva. :) Amíg nem rendszeres, gyakori, addig nincs jelentősége.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, Leon121 said:

Előfordul. Örülj neki, hogy nem a padlószőnyegre, sarokba eldugva. :) Amíg nem rendszeres, gyakori, addig nincs jelentősége.

Most először találkoztam vele, napközben kinti cica, úgyhogy ha kint csinálja, jó eséllyel nem futok bele. De amúgy jó kedvű, jó étvágyú, játékos, azt tapasztaltam, hogy amíg ezek megvannak, addig nem igazán kell aggódni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Edemking

Szóval van egy cica aki egy hete jött először a kertünkbe nagyon éhesen és nagy panasszal. Külsérelem nem volt rajta és naponta visszajárt, így azt feltételezem, hogy nincs gazdája. Meg egy kicsit utána is jártam és a környéken senki nem ismeri. Viszont sajnos elsiettem az ismerkedési fázist és egy simogatás session után megharapott. Így kénytelen voltam a beszoktatás helyett befogni, mert az állatorvosnak két hétig meg kell figyelnie nem e veszett. A mai napot egy nagyméretű ketrecben töltötte, de nem nagyon evett. Szerintetek ha lemegy a kezdeti sokk akkor elkezd enni? Illetve mikor érdemes szerintetek kiengedni a ketrecből abba a szobába ahol a ketrec van? Arra gondoltam,hogy holnap este már lehet, hogy kiengedném amikor én is ott vagyok hagy ismerkedjen a hellyel. 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Simán lehet, hogy elkezd enni. Hagyni kell neki időt, hogy megnyugodjon, m ert valószínűleg sokkban van, nagyon fél. Szerintem hagyd még 1-2 napig a ketrecben, de beszélj hozzá szépen, nyugodtan, óvatosan, lassan cseréld az almot, a kaját, ne csinálj hirtelen mozdulatokat, ne ijeszd meg. Tegyél le elé valami finomat, próbáld elnyerni a bizalmát. Ja, és ebben a k melegben rengeteg vízről gondoskodj. 35 négyzetméteren HÉT helyen tud inni a macskám, ma reggel számoltam össze. Jó, én mindent kicsit túlzásba viszek...

Mennyire harapott meg? Az első évben mindkét karom tele volt karmolás és harapásnyomokkal. De a mai napig bármikor odakap, megharap, ha úgy gondolja (esetek 95%-a), hogy most ne simogassam.

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Igen ma is munka után ott voltam vele 1,5 órát amit összehangolódással töltöttünk. Beszélgettem vele, aztán megvártam amíg elalszik. Ezt jó jelnek gondoltam, hogy legalább annyira megbízik bennem, hogy el mer aludni a társaságomban. 
Wc-kaja-víz van neki, amikkel sok mindent nem kezdett ma. Bár az is igaz, hogy egy csapdával fogtam meg valamikor éjszaka és az abban kitett teljes adag kaját megette. Remélem reggelre elfogy a mostani amit oda adtam neki délután. 

Két ujjamat harapta meg. 3, pár hónapos cicához képest mély fognyomot kaptam a jobb gyűrűs ujjamba és 2 fognyomot a bal mutató ujjam felső részére. Igazából nem is a harapások a vészesek hanem az, hogy nem tudunk semmit a macsek előéletéről. Ilyenkor az az eljárás bármilyen állatnál, hogy ha nem tudod megmutatni az állatorvosnak, hogy mi harapott meg és nem tudja két héten át ellenőrizni akkor elővigyázatosság miatt automatikusan veszettként kezelik és jöhet a 9 kezeléses veszettség elleni injekció sorozat. Nem szerettem volna ilyen eszközzel befogni őt de emiatt kénytelen voltam sajnos. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Edemking

Helyzet jelentés a cicával kapcsolatban. Reggelre megette a délután kitett kaját és amit este adtam tejet neki. Sőt még a bent levő almot is ügyesen használta.  Így már jobban nézett ki reggelre de értelem szerűen még mindig nem tálalja a helyet. 

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Tejet ne nagyon adj nagyobbacska macskának, foshatnak tőle. Inkább tejföl. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

gebali1991
51 minutes ago, Edemking said:

Helyzet jelentés a cicával kapcsolatban. Reggelre megette a délután kitett kaját és amit este adtam tejet neki. Sőt még a bent levő almot is ügyesen használta.  Így már jobban nézett ki reggelre de értelem szerűen még mindig nem tálalja a helyet. 

Mikor először vittül a macskát más helyre pár napra, hogy ott legyen amíg "nyaralunk", két napig kb. nem evett, nem aludt, pedig volt mellette ismerős arc. Aztán második nap végére kezdett szárazat enni, de pl. nedves kajára egyáltalán nem fanyalodott rá, csak kb. mire már vagy harmadszor vittük vissza arra a helyre hónapokkal később. Jó, most már kb. el se akar onna jönni, az neki a nyaralás :D de a macskák nagyon stresszes állatok.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
2 hours ago, gebali1991 said:

Mikor először vittül a macskát más helyre pár napra, hogy ott legyen amíg "nyaralunk", két napig kb. nem evett, nem aludt, pedig volt mellette ismerős arc. Aztán második nap végére kezdett szárazat enni, de pl. nedves kajára egyáltalán nem fanyalodott rá, csak kb. mire már vagy harmadszor vittük vissza arra a helyre hónapokkal később. Jó, most már kb. el se akar onna jönni, az neki a nyaralás :D de a macskák nagyon stresszes állatok.

Fú, mikor költözés miatt elhoztam őket a lakásból az új helyükre... Egyikük totál stresszes volt, a hordozóban úgy lihegett, mint a kutyák, kinyújtott nyelvvel, amit akkor csinálnak, ha extrém meg vannak ijedve. Aztán napokig kerültek, meg alig ettek, nehéz időszak volt. Aztán szerencsére megszokták, most már az udvar kellős közepén lefekszenek napozni, az egyik néha a tetőre is feljár, meg a szomszédba a kerítésen át, meg ilyenek. :) 

Link to comment
Share on other sites

Edemking

Szerencsére újabb helyzetjelentéssel tudok érkezni. 

Elmentem délután a dokihoz a papíromért amit le kell adni az állatorvosnak az üggyel kapcsolatosan.A doki azt mondta, hogy valószínűleg az állatorvos rá se fog nézni a macskára a valóságban csak le lesz minden papírozva, hogy nincs semmi gáz a macsekkal. Mert ha lenne akkor az már rajtam úgy is ki jött volna szombat óta és lennének tüneteim. 

Azzal a gondolattal indultam el az orvostól, hogy ha a valóságban is így lesz akkor miután leadom az állatorvosnál a papírt ott is rákérdezek, hogy elengedhetem e mert szegény nagyon depis a ketrecben és feleslegesen nem tartanám két hétig karanténban. Aztán mikor hazaértem még mindig depisen feküdt a ketrecben. Adtam neki új adag kaját és amikor toltam közelebb hozzá akkor láttam rajta, hogy nem különösebben zavarja a kezem. Megpróbáltam a kezem felső részével közelíteni felé amikor is ez történt. (A kép csak azért van spoiler mögött, hogy az esetleges mobil felhasználóknak ne húzzam szét a fórumot)   

Spoiler

uc?id=10OGnb295frkxHCABWHaoQxBDtF1FELD-

Gyakorlatilag ettől a ponttól kezdve egy, egy órás haverkodáson estünk át és a végén már annyira elengedte magát, hogy a hasát is mutatta. Szomorú, de viszont ezzel kiderült az is, hogy valószínűleg valakik kitehették őt az elmúlt 2 hétben itt a környékünkön mert láthatóan megszokta már és igényli is a simogatást. Ezek után az is valószínű, hogy befogadjuk mert az egy óra után egy teljesen más macskát hagytam a másik szobában. A ketrec ajtót is kinyitottam hátha a nagy felbátorodásában felfedezni támad kedve. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

Mekkora jó arcok vagytok, Edemking. Köszi a nevében is! :) Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...