Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PC újraindul memóriabőv


tdavidka6574

Recommended Posts

tdavidka6574

Kedves fórumozók!

 

Történt, hogy rendeltem ismerősöm PC-jébe 4x2 GB DDR2 800MHz-es memóriát. Azért így, mert akkor dualban futnának, mert most mindenféle van benne. Előtte tájékozódtam, az alaplap képes 8GB RAM-ot kezelni.

 

Beszereltem, bekapcsoltam a gépet, feljön a POST Screen, kiírja a 8GB-ot, majd kb. 5 másodperc múlva nem mutatta a merevlemezeket, hanem újraindult. És ugyanez lejátszódott. Kipróbáltam 4GB-tal, ugyanez történt. A BIOS-ba nem engedett belépni, hiába nyomogattam a DEL-t! :(

 

Visszatettem az eredetieket, erre elindult rendesen. :S

 

Közben betettem egy speakert és folyamatosan csipogott. A kézikönyv szerint "power error". Szóval kevés a 335W-os táp? Vagy rossz a memória az alaplapnak?

 

Megadom a konfigot: GA-EP41-US3L / Core2 Duo E8400 / 2GB DDR / GT240 / Deer DR-8360BTX (tudom, hogy rajta van a feketelistán, de jelenleg se nekem, se neki nincs rá lehetősége, hogy jobbat beszerezzen) / ST3160812AS + HD160JJ

 

Szóval, ha valaki meg tudná magyarázni, hogy itt mi történt, megköszönném! :)

 

(Ui.: valamiért a fórumtéma hibásan jelent meg; címe: PC újraindul memóriabővítés után)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem nem kezeli a 4x double side modult az alaplapod, mert gondolom azt raktál bele.

Legközelebb majd írdd le a memóriák típusát is.

 

És igen. Ez olvasható a Gigabyte oldalán:

Because of Intel chipset limitation, please use single-side memory module if four memory modules are to be installed.
Azaz, csak egyoldalas memóriát használj, ha mind a négy helyet betöltöd.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
valamiért a fórumtéma hibásan jelent meg; címe: PC újraindul memóriabővítés után

 

kiváló fórummotorunk nem kompatibilis a hosszú í-vel

Link to comment
Share on other sites

tdavidka6574
Szerintem nem kezeli a 4x double side modult az alaplapod, mert gondolom azt raktál bele.Legközelebb majd írdd le a memóriák típusát is.

 

A memóriák Nanya típusúak és mindegyik kétoldalú. Úgyhogy akkor ez lesz a rejtély nyitja.Köszönöm a megoldást! :)

 

 

valamiért a fórumtéma hibásan jelent meg; címe: PC újraindul memóriabővítés után
kiváló fórummotorunk nem kompatibilis a hosszú í-vel

 

Legközelebb igyekszek megfelelő címet írni!

Edited by tdavidka6574
Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi gond. Nem tudhattad. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ja, hát a P41 eléggé egy lebutított chipset volt. Nem biztos, hogy erre van még értelme költeni; főleg, hogy a tápot is cserélni kéne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...