Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Web oldal szerkesztő progi


UMR_team

Recommended Posts

UMR_team

Sziasztok!

Először is … nem értek a weboldalak szerkesztéséhez, nem sok vizet zavarok e téren!

... de van egy oldalacskám és itt-ott javítanom kéne rajta és kicsit ki és fel pofozni.

Sajnos aki megtervezte és elkészítette már nem elérhető! Úgyhogy magam maradtam!

Van-e olyan, magamfajta “mekkelek”-nek szánt szerkesztő program amibe esetleg betöltöm a már kész fájljaimat és ott grafikus vagy egyéb formában tudnám kicsit rendbe szedni a kinézetet?

Beszúrnék egy képet… lehet hogy így könnyebb lesz értelmezni a pontatlan fogalmazás miatt, mit is szeretnék!

… van ott ugye egy lejátszó terület. Azt a szürke “teret” alatta át kéne méreteznem. A benne elhelyezkedő elemeket szépen, szimmetrikusra kéne beállítanom. De akkor ha ezek sikerülnének rácsúszna az alsó szürke szöveg boxra illetve rátolódna a chat ablakra … (a lejátszó és info boxokat tudom szerkeszteni önerőből )

Az egész megnövelése valószínűleg megoldás lenne de sztem 4:3 képernyőre lett tervezve …

… talán szét kéne húznom valahogy az alsó háttérképet 16:9-re?

Tehát az elrendezés, átméretezés lenne a feladatom. Ehhez keresek progit!

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

(van 2 fekete mező,alul, felül, ez a reklám helye lenne de most kivágtam! )

534610385N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Vannak szerkesztő programok, de az igazán jók azok, amik nem grafikusok, illetve ha van is hozzá grafikus felület, azt csak tesztelésre használod.

 

Egyébként annyit kéne csinálnod, hogy létrehozol egy <div>-et, és abba pakolod bele az elemeket. Garantáltan nem fog kimászni onnan semmi. A div-nek meg megadod a megfelelő háttérszínt, illetve a sarkok lekerekítését is. Ezeket CSS-ben kell megtenni.

Link to comment
Share on other sites

UMR_team

Szia!

" létrehozol egy <div>-et" , "Ezeket CSS-ben kell megtenni."

... köszönöm a segítségedet. Div -et láttam már a html file -ban A CSS-nem ismerem de utána olvasok mindkettőnek

Megpróbálom, hátha ... :)

Link to comment
Share on other sites

UMR_team

... volt a csomagomban egy "my.css" file, gondolom ez tartalmazza azokat a paramétereket ami befolyásolja az elemek helyzetét.

Megpróbáltam megváltoztatni a margóhoz igazodó értékeket de nem történt semmi ...

 

"div" -ben meg csak ez van

 

/*div{

border:solid red;

border-width:1px 1px 1px 1px;

}*/

 

A háttérkép méretét tudtam módosítani ...

Így szép lassan talán rájövök mindenre! :) Mindenen állítok kicsit és figyelem a változásokat!

(ez is egy módszer csak nem hatékony) :)

Link to comment
Share on other sites

UMR_team

... oké, haladok ... :D

281830605N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...