Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 8.1 valós kikapcsolása


Csaba_#

Recommended Posts

Csaba_#

Sziasztok.

 

Először is bocs az új témáért, de bármilyen topikba belemegyek a Windows 8 -on belül, az "itt nem szólhatsz hozzá" üzenet fogad. Új hozzá szólás gomb sincs.

 

Szóval az a baj, hogy hiába kapcsolom ki látszólag a gépet, nem kapcsol ki hanem valószínűleg hibernálja magát, mert ha bármit megnyomok a billentyűzeten azonnal bekapcsol villámgyorsan. Még kezdő 8.1 felhasználó vagyok, csak tesztelgetem egy régebbi gépen, mielőtt felraknám az újra.

Nézegettem az energiagazdálkodási beállításokat, de ott nem találtam semmit.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Véletlenül nem a már lezárt témákba néztél be? Nem igazán tudok értelmes magyarázatot rá, hogy mitől ne tudnál hozzászólni a Windows 8.1 Update-hez.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Több lehetőség is van.

1: Belépsz a start menübe, kikapcsolás gomb, leállítás.

2: Megnyitod a CharmBart (jobb felső sarokba viszed az egeret, majd lehúzod), beállítások -> főkapcsoló -> leállítás.

3: Rákattintasz az asztal egy üres részére, ALT + F4, majd kikapcsolás, és ok (vagy enter).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem az a baj, hogy nem tudom hogy kell kikapcsolni. Ennyire azért nem vagyok mesüge a 8.1 -hez. :)

Az a baj, hogy nem csinálja ahogy kéne. Ha megnyomok valamit a billentyűzeten vagy megmozdítom az egeret azonnal bekapcsol. Pedig a BIOS -ban le van tiltva minden ilyen funkció, de úgy látszik a 8.1 -et az nem érdekli. Ha XP alól kapcsolom ki nincs ilyen probléma.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kapcsold ki a hibernálást admin jogú parancssorból, hátha.

powercfg /hibernate off

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Köszönöm szépen kolléga, ez bevált. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor viszont az energia gazdálkodásban valami rosszul volt beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...