Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2014. szeptemberi számról


hmolnarj

Recommended Posts

hmolnarj

:headset: --> pcw_dvd_201409_n.jpg

A szeptemberi számunknál alaposan megpakoltuk a lemezmellékletünket, hiszen e hónapban egy ingyenes digitális magazint adunk minden olvasóiknak, plusz a DVD-re a Windows-átalakító segédprogram gyűjteményünk mellett a legjobb 44 ingyenes nyílt forráskódú játék is felfért. Ezen felül monitorok, notebookok, táblagépek összehasonlító tesztjével készültünk, valamint a hardveres és szoftveres hamisítványokat is leleplezzük. A részletes tartalmat itt találjátok:

pcworld.hu/tartalom. Minden észrevételt, cikkjavaslatot lentebb várunk!

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Már a kezeimben a magazin, csak még idő nem volt belelapozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1933

Kedves Molnár Úr és olvasótársaim!

 

Nem tudom tegezhetem-e, vagy sem, hát magázom, s ha nem tetszik, akkor lehet tiltakozni!

 

Érdekes módon nem nagyon tülekednek a hozzászólók. Az mindig rossz ómen, ha az elején

szólalok meg.

 

Poroszos oktatási rendszerünkhez : Külkeres műszaki üzletkötőként 23 évet töltöttem el, ahol

az idegen nyelvismeret létkérdés. Volt egy kolléganőm, akinek felsőfokú idegennyelvű

levelező volt a végzettsége, s tényleg jobban beszélt, írt olvasott németül, mint én,

mezei, német nyelv vizsgával nem rendelkező kolléga. Csörgött a telefon és hallom, hogy

németül válaszolt, majd egy kis idő múlva elkezdtek potyogni a könnyei, s kérdeztem,

hogy mi a baj. Alig tudta kinyögni, hogy nem érti, mit akar mondani az ügyfél! Nekem

nem volt német nyelvvizsgám, de azért átvettem a telefonkagylót, majd közvetítettem

kettejük között. Kiderült a végén, hogy a kolléganő azért nem értett semmit, mert az

ügyfél némi tájszólással, nem irodalmi nyelven beszélt és ha nem látja a beszélőt,

akkor a felsőfokú nyelvvizsgája mit sem ér, pláné, ha géphangot hall, azaz egy telefonból,

vagy hangszóróból jön a hang. Ennél csak az a cifrább, amikor egy orosz felsőfokú

nyelvvizsgával rendelkező, ifjú titán (egy jogász hölgy), átad az írógép előtt ülő

titkárnőnek egy orosz nyelvű levelet és arra kéri, hogy a (magyar, latin betűs)

mechanikus írógépen csináljon egy másolatot (ez még az átkos rendszerben történt).

Ugyanez a hölgy az adminisztrátort kérte meg, hogy olvassa el a cirill nyelvű levelet,

mert Ő nem ismeri a cirill betűket! Nesze neked felsőfokú nyelvvizsga. Talán a Skype

és a számítógép sokat segíthet az ilyen esetek megelőzésében. Vagy mégsem?

 

Az "Olvasóink írták" rovatban megütötte a szememet, fülemet (mert hangosan olvastam!!!) a

drájver hiányra hivatkozás. Megemlíteném, hogy nekem egy Canon Lide 50-es szkennerem

van és azt még az Ubuntu is felismeri. Hátha egy Live CD-vel elindított Linux tudna segíteni.

Sajnos egyes gyártók és a nem nyílt forrású operációs rendszerek készítői szerződést kötnek,

nehogy más rendszeren használható legyen. Ez is üzletpolitika! Így jártam én is. Egy igen

takaros és csodásan működő, DIA és Film szkennert vettem potom 14 000 forintért, de mikor

a gyártót megkerestem, hogy van-e Linuxos drájvere, azt válaszolták igen udvariasan, hogy

nincs, csak XP-hez és nem is akarnak hozzá csinálni. Puff neki! Német precizitás.

 

Volt egy sikerélményem! A szeptemberi újság 15. oldalán balra lent, egy halvány zöld alapon

fehér betűkkel írt szöveget, bár nagy nehézség árán, de egy dupla, órás lupéval sikerült

kibogoznom az írottakat. Kérném szépen (ahogy már korábban írtam), szíveskedjenek másféle

színpárosítást használni, mert ez nem éppen olvasó barát, főleg az idősebb generációt is

figyelembe véve. Ugyanazon az oldalon, jobbra fent, valamivel, sőt, sokkal jobban olvasható

a fehér betű a zöld felületen.

 

Volt még más élményem is, megnéztem a videókat. Igencsak tetszett, szakszerűen magyarázták

el a "kütyük" tulajdonságait, mindig látszott az, hogy éppen miről beszélnek. Igaz néhol a

hang akadozott az elején és volt némi jelentéktelen szinkronizálási hiba, mintha a hangot

utólag keverték volna hozzá. A megvalósítás majdnem professzionális volt.

 

Az újságot egy-két oldal híján végigolvastam, színes, gazdag volt a tartalom (meglátszik a

stíluson a főszerkesztő változás).

 

Köszönjük fáradozásaikat!

 

1933 és sokan mások.

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Sajnos még nagyon kevés cikket sikerült olvasni, de amit eddig olvastam tetszik. Kár, hogy a linuxos füzet nem került nyomtatott formába. Ugyanis nem szeretek a gép előtt sokáig olvasni. Jobban szeretek fotelben, vagy ágyikóban olvasni. Gondolom sok lett volna a nyomdaköltség. Már alig várom, hogy olvassam, de szerintem ki kellene nyomtatnom, hogy elolvassam a Linuxos füzetet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
petzolkri

Nagyon jó cikkek vannak a magazinban. Igazi őszi nyitás. Kár hogy a Koobe ebook olvasóra + előfizetés kombinációra nincs most pénzem. Esetleg téli előfizetői akcióban lesz ebook olvasó vétel? Persze ehhez tutira kell mennem. Például tudnám olvasni a *.pdf állományokat rajta?

Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Dolgozunk az év végi előfizetői akción, egyelőre nem tudom megmondani, hogy e-book olvasó lesz-e benne. A PDF állományokat a legtöbbön lehet olvasni, ha nem akkor is ott a Calibre konvertálásra, de az e-ink-nél ugye a színes oldalakról le kell mondani, cserébe ott van a hoszabb üzemidő

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Értem, köszönöm a válaszát. Mintha változott volna a pcworld.hu dizájnja. Talán csempésebb lett, vagy csak most tűnt fel.

 

Ma esett le, hogy a linux összeállításban szinte minden cikk már volt a magazinban, tehát már olvastam. Nem nyomtattam ki. Jó kis összeállítás pdf-ben. Kár, hogy nincs benne új dolog. Még nem találtam meg a programozás 2. részét a magazinban.

Edited by petzolkri
Link to comment
Share on other sites

hmolnarj

Van benne még nem megjelent tartalom, például a Fedora cikk :) A programozás cikket nem terveztük folytatni, csupán egy gyors betekintést adtunk azokról a lehetőségekről, amelyekkel el lehet indulni

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...