Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Play Áruház (Play Store)


vacs1985

Recommended Posts

vacs1985

Sziasztok.

 

Nexus 5 telefont szeretnék Németországban élő ismerősömmel rendeltetni a német play store-ból.

Az Ő bankkártyája nem alkalmas a fizetésre, de apámnak van Mastercard kártyája amit (elvileg) elfogadnak, bár a kártyán szereplő név nem azonos a címzett (német ismerősöm nevével).

Elfogadott fizetési és közvetlen szolgáltatói számlázási módok.

 

Így működhet ? :

Ismerősöm kint csinál apámnak google accot, én elküldöm neki apám kártyájának adatait, Ő megrendeli apám nevében a saját ottani lakcímére és elvileg mindenki boldog (kivétel apám, mert kb 120K/399Euro-val csökkent a pénze). A csomagot bárki átveheti, vagy csak a címzett (apám) ?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem az a tapasztalatom (igaz csak iTunes-ból), hogy a kártyát kibocsájtó országot is nézik amikor regisztrálni szeretnéd. Tehát én pl. hiába szeretnék magyar kártyával fizetni az amcsi store-ban, nem lehet. Azt nem tudom a Google-nél is van-e ilyen korlátozás, de gyanítom igen.

 

Esetleg a németországi ismerősöd nem tud netes kártyát igényelni? Sok helyen lehet akár virtuálisat is.

 

Alternatív megoldásként javaslom itthon beszerezni az N5-öt, valamelyik olcsóbb GSM-nél. Én már láttam 125ezer forintért is, ami nagyjából 400 eurónyi összeg. A gariztatás meg úgysem megy itthon, hiszen Google-ék Magyarországon nem árulják a készüléket, ezért bolti garanciával vehető meg. Ilyet nem szoktam ajánlani, de a Nexus 5-nél én nem látok más lehetőséget.

Illetve még az osztrákoknál lehet érdemes megnézni a MediaMarktban, hátha van jó áron, és oda nem drága kiutazni érte.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én úgy tudom, hogy a Google nem foglalkozik azzal, hogy a bankkártya honnan van, csak fizessenek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...