Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Switchable Graphics


Csaba_#

Recommended Posts

Csaba_#

Sziasztok!

 

A következőről kérnék tanácsot. Ismerősöm laptopja Switchable Graphics technológiával van felvértezve. Lényege, hogy a diszkrét GPU-t ás az Intel APU-ban lévő GPU -t is fel lehet telepíteni a gépre párhozamosan, majd a diszkrét GPU driverébe profilokat lehet beállítani aszerint, hogy milyen alkalmazások fussanak az APU GPU -jával és milyenek a diszkrét GPU -val. Ezzel energiát és akku időt lehet megspórolni.

Neki Intel APU - Nvidia GPU párosítás van, de láttam olyan laptopot, hogy működik Intel APU és AMD GPU párosítással is.

 

Nos, nekem asztali gépem van, de ebbe is engedélyezhető az APU grafikája is a BIOS -ban a diszkrét mellé. (Ezek a gépem releváns adatai: Asus p8z77-v le, Intel Core i5-3570, AMD HD7850 2 GB). Az alaplap kézikönyvébe nem találtam semmit ezzel kapcsolatban.

Azt szeretném kérdezni, hogy vajon asztali gépen is működhet a Switchable Graphics? Próbálkozott már valaki ezzel?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Utána kéne nézni, hogy az asztali prociban és a VGAban is benne van-e ez a funkció. Igazándiból első körben ezen múlik, és csak másodlagos a szoftveres kérdés. De gyanítom, hogy nincs. Ráadásul asztali gép esetében nem számít az a pár watt különbség, ugyanis ha nem terheled a VGA-t, akkor az alig fog fogyasztani. Laptop esetében viszont az akku idő miatt 1-2 W is sokat számít.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha valaki kíváncsi rá, hogy milyen remekül "működik" ez a technológia, olvasson bele a mivanvelem.hu blog néhány bejegyzésébe, ahol egy Intel-AMD párossal felszerelt DELL géppel szív az illető elég durván.

 

Szóval, az életben nem veszek ilyen notebookot, az már biztos.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Értem, akkor inkább kiverem a fejemből ezt a dolgot. Köszönöm a válaszokat. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...