Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehet a hiba?


czs1

Recommended Posts

Facsipesz

Sziasztok.

 

egy kis segitseget szeretnek kerni ,hogy mi lehet a problema.

 

A szamitogepem par nappal ezelott igen furcsa dolgot kezdett el muvelni, mikor kikapcsolom ( Windows leall,stb) kb. fel perc mulva magatol ujra indul. Majd ujra leallitottam a gepet es hatul a tapnal a fokapcsolonal kapcsoltam ki. Ekkor viszont mar nem volt egyszeru a bekapcsolas eleinte par perc ,de mostanra mar 40-50 perc mire eletet tudok a gepbe lehelni.

Nem mai gepem van mondhatni eleg regi :) Abit AW-8 alaplappal . Az alaplap aljan ket kijelzo alap esetben kikapcsolasnal ( ha jol tudom) 00-n kellene allnia a szamnak most viszont F-t mutat es kb fel perc es 00 majd ujra indula gep . Fokapcsolo kikapcsolasa majd vissza kapcsolasa utan F->1 majd beall 00 ra .Power gomb megnyomasakor atvalt F->1 majd vissza 00 ra es megsem moccan a gep.

Ha elindult a gep akkor szepen beall FF -re a kijelzo.

 

En az alaplapra tippelek ,hogy ott ment tonkre valami, de mivel ,hogy en full amator nagyon minimalis szamitogep ismerettel rendelkezem Így fordulok hozzatok egy kis segitsegert :)

 

Lecserelni ujra egyelore nem tudom sajnos

 

Elore is koszonom a valaszokat

 

Udv

Facsipesz

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

1.) :tap:

 

2.) CMOS reset/clear (előtte húzd ki a falból a tápot!)

Ashampoo_Snap_2013.03.22_09h19m53s_001_.png

Ám mielőtt nekiugranál a 2.) pontnak, jó lenne tudni, mi minden van még a gépedben! ;)

Link to comment
Share on other sites

Facsipesz

a tap Coolink MPT-4012P 400 w-os nem hiszem,hogy nagyon markas :) ha jol emlekszem madaras teszkoban vettem meg anno.

 

 

CPU típusa DualCore Intel Pentium D 820, 2847 MHz (14 x 203)

 

Alaplap neve Abit AW8-MAX (2 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Dual Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Alaplapi lapkakészlet Intel Glenwood i955X

 

Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

 

Videokártya ATI Radeon HD 5450 (512 MB)

 

Hangkártya Creative SB Live! Sound Card

 

Lemezes meghajtó ST3120827AS (120 GB, 7200 RPM, SATA)

 

Optikai meghajtó PIONEER DVD-RW DVR-218L

 

ezek vannak benne

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Na, igen, első gondolatom a tápegység volt, könnyen lehet, az a ludas. Ki kéne próbálni egy másik táppal. Aztán ahogy kerestem a neten, találtam olyan embert, akinek a CMOS reset oldotta meg a hasonló gondját. Ezért írtam le azt is. Mindenképpen egy kölcsön táppal kezdeném, nehogy a próbálgatásban végképp elszálljon a saját és vigyen magával mást is. Ha az se segít, vagy nem megoldható, marad a CMOS reset. Bár gondolom XP van a gépen, ha teljesen biztosra akarsz menni, előtte nézz be a BIOS-ba és keresd ki az IRQ listát, hogy melyiken van a hangkártya. Az se baj, ha a reset előtt kiveszed a hangkártyát és lehúzod a tápról a DVD-írót. Ennyivel kevesebb hibalehetőség. Bármit is lépsz, szólj, mire jutottál!

Link to comment
Share on other sites

Facsipesz

Rendben ,koszi szepen a segitseget Csaba a CMOS resetet holnap kiprobalom . A tap cseret egyelore nem tudom megoldani .

Amint valami fejlemeny van irok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Facsipesz

Dávid Csaba , mivel nem tudtam sehonnan szerezni egy tapot Így batorkodtam venni egyet . Mukodik :) halisten az volt a baj .

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
:oké::tap:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Johny.L

Üdv mindenkinek :)

Én avval a problémával fordulnék hozzátok h van egy középfokú gépem.! Bekapcsoláskor mindig kidobja nekem a BiOst és amikor kilépek belōle a monitor elfeketedik és a gombnál pislog a zöld kis fény és nem kapcsol be :/ mi lehet vele? elōre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pazolka

Sziasztok!

 

Új vagyok a fórumon és nem tudtam nyitni saját topikot, de volna egy gond a számítógépemmel.

 

Asztali gépről van szó. Megpróbáltam újra rakni a gépet, már jó párszor csináltam ilyet, de most gondok adódtak vele. A lényeg, hogy ki lett szedve a vinyó a gépből és a gép áramtalanítva is lett kb. 2-3 napra. Miután vissza raktam a vinyót (nincs rajta OP rendszer) és elindítottam a gépet nem történt semmi. Nem bootolta be se a vinyot se a gépbe lévő telepító CD-t, egyszerűen pár másodpercel indítás után leált. Megpróbáltam belépni a BIOSba, hogy megnézzem mi a gond de nem tudok belépni. Eddig f2 vel beengedett mindig de mióta ki lett szedve a vinyó azt sem engedni. Már mindent megpróbáltam, kiszedtem a bios elemet és áramtalanítottam a gépet, hogy visszaálljanak az alapbeállítások a biosba de nem segített semmit.

 

Volna esetleg valami ötletetek?

 

 

ui.: jumper nem volt a vinyón amikor kiszedtem úgy hogy ez nem lehet gond, de amugy is kerestem egyet és végig próbáltam az összes lehetőséget, de egyik se használt, a probléma ugyan úgy megmaradt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Még szerencse, hogy nem nyitottál új topicot, semmi értelme nem lett volna.

 

SATA vinyókat nem kell jumperelni, azzal csak lassítani lehet őket.

Ha nincs OS a HDD-n, akkor az normális ha nem indul, hiszen nincs minek.

Optikai meghajtóról csak akkor indul a rendszer, ha az a BIOS-ban engedélyezve van.

A BIOS-ba való sikertelen belépés, már problémásabb. Próbáld meg kihúzni, majd újra visszakötni a billentyűt. Ha USB-s, akkor nézd végig az összes foglalattal, lehet, hogy az USB vezérlővel van valami gubanc.

Link to comment
Share on other sites

pazolka

Tudom, hogy ha nincs OP rendszer akkor nem nem jön be a windows....

A billentyűzet nem usb és miután kiírja a hibát a gép azt mondja lépjek be a BIOS-ba F11 el. lenyomom elfogadja a parancsot de nem léptet be. feltöltöm a képet amit látok.

 

http://kepfeltoltes.hu/130709/PC1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/130709/PC2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Próbálj bootolni lehúzott vinyóval, hogy mit lép, illetve beenged-e a BIOS beállításokhoz.

Link to comment
Share on other sites

pazolka

Ha nincsen betéve a vinyo akkor beenged a BIOS-ba, de nem tudom, hogy mit kéne csinálnom, hogy utána jó legyen.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor valószínűleg rossz lett a vinyód. Egy SATA vinyót elég nehéz lenne rosszul bekötni.

Ki kell próbálni másik vinyóval.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nem ártana egy BIOS frissítés mert szerintem erről az alaplapról van szó:

http://www.asrock.co...ownload&os=BIOS

 

Lehúzott vimyóval állítsd be a BIOSB-ban: IDE Configuration > ATA/IDE Configuration > Enhanced

Majd mentés, reboot , kikapcs, vinyo vissza és bekapcs

 

Szerintem neked ez alapállapotban Compatible állásban van és ekkor:

 

When [Compatible] is selected

Combined Option

It allows you to select between [sATA 1, SATA 2, SATA 3, SATA 4], [sATA

1, SATA 3, IDE 1], and [iDE 1, SATA 2, SATA 4]. If it is set to [sATA 1, SATA

3, IDE 1], then SATAII_2, SATAII_4 will not work. Likewise, if it is set to [iDE

1, SATA 2, SATA 4], then SATAII_1, SATAII_3 will not work.

Link to comment
Share on other sites

pazolka

Jól mondod [compatible] állapotban van. Akkor mire állítsam át ott?

 

amit először mondtál?

 

" Lehúzott vimyóval állítsd be a BIOSB-ban: IDE Configuration > ATA/IDE Configuration > Enhanced

Majd mentés, reboot , kikapcs, vinyo vissza és bekapcs"

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Igen, és ha később más furcsa dolgok is történnek a géppel akkor érdemes rögtön egy BIOS frissítéssel kezdeni. Ez valószínűleg egy jobb processzorra váltáskor be is fog következni :)

Link to comment
Share on other sites

pazolka

BIOS frissitést még sose csináltam, szóval azt így nem vállalom be elsőre :)Köszönök minden hozzászólást.Ha minden igaz holnap vagy holnapután megpróbálom amit mondtál, aztán mindenképpen jelentkezek, hogy mi lett az eredmény.Persze ha valakinek van még ötlete nyugodtan írja le :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pazolka

Temporary!

 

Sajnos nem ez volt a probléma. "Enhanced" re volt állítva.

 

Sajnos továbbra se tudom mi lehet a probléma oka. :S Akinek van még ötlete az kérem írjon

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ragoer

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon és lenne egy szokatlan problémám.

Amennyiben teljes képernyőn futtatok programokat, játékokat videókat a gép egyszerűen magától leteszi a tálcára az ablakot (az adott programét).

A videókártya elvileg frissítve van. Segítségetek előre is köszönöm!

Geforce Gtx 650

Win7 Home Premium

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az is okozhat ilyet, ha valamilyen program vagy maga az operációs rendszer feldob egy üzenetet. A NOD32-ben például van egy olyan opció, hogy "Játékos üzemmód", amitől az alkalmazások teljesképernyős üzemmódjánál nem jelennek meg víruskereső üzenetei.

Link to comment
Share on other sites

Ragoer

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
lujoo

Sziasztok.

 

Segítséget kérnék tőletek. Vásároltam egy komplett konfigot, benne az első SSD -mel.

A konfig lényegi része:

 

Asrock h77-pro4m

Intel i5 3330

2*4GB Kingston Hyperx 1600

Ocz Vector 128

 

Elolvastam pár cikket mielőtt nekikezdtem,és nem tudom mit rontottam el, mert a telepítő (Win7 Ultimate x64) azt irja nem telepíthető a rendszer az ssd-re.Engedélyezzem a biosban. Sata/Ahci módba van kapcsolva.Látja is mind bios, mind telepítő, de nem engedi telepíteni.Valami ötletetek van?

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Melyik SATA porton van? Mert a SATA3_A0 és SATA3_A1 port használatához lehet, hogy driver kell. A többin próbáld inkább. Kezd a SATA3_1 vagy SATA2_2-n.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Köszi.Sikerült.Viszont a telepítés után műkszik a Sata3 A_0 porton is, viszont lassabban. Sata3_0 ideális neki gondolom...Az optikai meghajtót edig hagyjam a SATA2_0-án? Még egy problémám van - így hogy már fel tudtam telepíteni a windowst . ESATA csatlakozóval rendelkezik az alaplapom, van is erre alkalmas külső vinyóm. De hiába kapcsolom össze - nem ismeri fel.Még a BIOs is megfagyni látszik. :) Engedélyeztem pedig az External sata módot,és a hot plugot is.Egyszer fordult elő a próbálkozásoknál, hogy felpörgött, de akkor sem ismerte fel a rendszer. Többi alkalommal csak villog a külső vinyó ledje és fel se pörög.Ötlet?Sok jót nem hallottam még az e-sata rendszerről... :D

Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...