Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Drupal telepítés nem sikerül


bgyidgpass

Recommended Posts

bgyidgpass

Nem sikerül telepítenem a Drupal7 -t a fizetõs webszerveremre (Freeweb).

A drupal-7.x-dev csomagot bontottam ki. Azt vettem észre, hogy az összes .php fájl, ami ebben van, mind olyan, hogy nincs lezáró ?> végzõdése. Jó lehet ez így?

(HTML weboldalakat készítettem eddig, ott nem maradhat el a lezárás. Azt olvasom a php tutorialban, hogy a php-ban megírt oldalt is le kell zárni.)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Filezilla-val töltsd fel a fájlokat, mert ha pl. totalcommandert használsz, sokat tölt fel hibásan. A sok apró fájlhoz a filezilla a legjobb (tapasztalat). Egyébként hiába fizetõs a szerver, biztosan támogat minden alapvetõ funkciót? Utána kellene nézni, mert az is gond lehet!

Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

A szerveremen biztosítottak MySQL adatbázist, phpadmin adatbáziskezelőt, támogatják a php nyelvet, ha írok egy szót php-ben az megjelenik, de hogy milyen verzió azt nem tudom, de bizonyára a legújabb, mert ez év elején indult a fizetős változat, illetve szüntették meg az ingyenes lehetőséget.

Azonban az említett fájlok, már a gépemen is nélkülözik a lezáró végződést, tehát még feltöltés előtt sem jók. Mivel a php szerkesztést még most tanulom, arra gondolok, hogy lehet lezáró nélkül is, csak én még nem tudom, vagy a másik gondolatom, hogy meghekkelték a drupal-7.x-dev csomagot időközben. A rutinosok kijavítják maguknak, a magamfajta kezdő pedig jól megszívja.

Vagy talán a kicsomagolásnál maradtak le a lezáró karakterek?

Edited by bgyidgpass
Link to comment
Share on other sites

payskin

Elég elavult lehet az a PHP tutorial, ami ezt még kötelezőnek említi.

 

Most már az a javasolt módszer, amit a Drupal is követ, hogy a PHP fájl vége egyáltalán ne legyen lezárva. Ennek az az oka, hogy a ?> után a PHP értelmező ugye áttér HTML módba, ami sok kis fájlnál (mint amilyenek a mai webalkalmazások) könnyen okozhatja a HTML fejléc akaratlan kiküldését, ami komoly zavarokat okozhat a webalkalmazás működésében. Az elmaradt lezáró semmilyen működési problémát nem jelent.

 

Ami a szervert illeti, csinálj egy phpinfo.php-t, írd bele, hogy

 

<?php 
phpinfo();

Töltsd fel, és (majdnem) mindent megtudsz a szerverről.

 

Aztán mesélhetnél arról, hogy mit jelent a "nem sikerült telepíteni". Bár Drupalt még nem láttam közelebbről, ha kiír valami hibaüzenetet, abból csak el lehet indulni...

Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

Köszönöm a tanácsot, megtudtam a PHP értelmezõ verzióját: 5.3.3-7+squeeze8.

Azt írja az útmutató, hogy írjam be a webszerverem címét, amely nálam így néz ki:

http://bdgt.fw.hu/drupal/install.php, és elindul a telepítés. Azt hittem, ha valamit elmulasztottam, akkor majd figyelmeztet a telepítõ, de egyszerüen ez a hibaüzenet jelenik meg:

ERROR 500 - INTERNAL SERVER ERROR

Van egy figyelmeztetés az adatbázis felületen: "A szerver Suhosinnal fut! A lehetséges problémáknak nézzen utána a dokumentációban!"

A Freeweb csapata segítséget is nyújt, csak ki kell várni, amíg válaszolnak: ápr.4.-én feltett kérdésemre még nem jött válasz :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, 500 Internal Errornál leginkább õk tudnak segíteni...

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Ingyen tárhelyeken szeretnek letiltogatni néha hasznos/elengedhetetlen függvényeket "biztonsági" okokra hivatkozva. Ezek nagy része inkább azt gátolja, hogy komolyabb "telepítõs" motorokat használjanak az ügyfelek, mert ált. többet is fogyasztanak, mint egy sima <? echo"Hello World%"; ?> kód. Szóval azt akarom ebbõl kihozni, hogy ilyen komolyabb dolgokra már vállalható egy fizetõs tárhely, évi 3 ezer körül már korrekt kis csomagokat kapni: ha nem kell több GB tár, akkor célnak tökéletesek. (Reklámozni nem szeretnék, de PM-ben szívesen küldök linket.)

 

(Szerk.: bocs, most olvastam, hogy fizetõs freeweb-en vagy. Én elsõ körben váltanék, freeweb/atw/extra fizetõs megoldásaival nem egy ismerõsöm járt már pórul, és még csak nem is olcsóak, cserébe lassúak, és használhatatlanok. Példának okáért, ahol én vagyok, vasárnap du. tettem fel egy kérdést, és 20 percen belül válaszoltak. És ez nem az elsõ kellemes meglepetésem.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Dreaman, beírhatod nyugodtan, hogy kivel vagy megelégedve, hasznos közérdekû infónak minõsül. (Van is ilyen témának itt a környéken.)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én például magammal. Hihi. :D

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én pl. velük. Pontosan joomla, drupal és hasonlókra vannak kihegyezve, és nagyon megbízhatóak. Az atw, freeweb a joomla-t sem futtatja normálisan.

Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

Az admin válasza az, hogy a .htaccess fájlban kerüljem az "Options FollowSymlinks", a "php_value", a php_admin_value", a "php_flag" és a "php_admin_flag" direktívákat. Ebből én semmit nem értek, de "Options FollowSymlinks" fájlt találtam és töröltem a drupal .htaccess-éből.A többi négy nem szerepel a drupal csomagban lévő .htaccess-ben. Ugyanúgy maradt a hibajelentés. Aztán töröltem még php kezdetű fájlokat, amiket találtam benne:

 

# PHP 5, Apache 1 and 2.

<IfModule mod_php5.c>

php_flag magic_quotes_gpc off

php_flag magic_quotes_sybase off

php_flag register_globals off

php_flag session.auto_start off

php_value mbstring.http_input pass

php_value mbstring.http_output pass

php_flag mbstring.encoding_translation off

</IfModule>

 

majd újabb próbát csináltam, a helyzet továbbra is az, hogy error 500.

 

Most arra gondoltam, hogy talán az a baj, hogy a public_html-ben nekem már van sok mappa és fájl, mert már van ott weboldalam, és ezek közé a mappák közé tettem a drupal mappát - azt írja a drupál telepítő tájékoztatója, hogy a drupál "mellékmappában" is kiválóan működik - de le fogom törölni mindet a szerverről, hogy legyen teljesen szűz, és így próbálom meg újra a telepítést.

Edited by bgyidgpass
Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

A kiürített szerverrel már több sikerem volt: a böngészõ a beírt cím hatására most már elindította a telepítést, de az elsõ lépésnél elakadt. A következõ jelentést kaptam:

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 702 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 705 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 706 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 707 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 709 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_environment_initialize() (line 711 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

•Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in drupal_settings_initialize() (line 799 of /var/www/clients/client1775/web9654/web/drupal/includes/bootstrap.inc).

 

Ezekután a megnevezett sorokban az ini_set szó elé írtam egy-egy // jelet, és így kerestem meg újra az oldalam. Ennek az lett az eredménye, hogy szövegként kiírta azt a bizonyos bootstrap.inc fájlta képernyõre. Ilyenkor mi van?

-------------------------

Még egy kérdésem lenne: a drupal magyar nyelvû kiegészítõjét .po fájlként lehet letölteni. Ez állítólag beleszövi majd magát a drupal

fájljai közé. De nem tudom kicsomagolni. Vagy nem is csomagolt fájl ez?

Link to comment
Share on other sites

kléni

Keress egy másik tárhelyet. Ha le van tiltva az ini_set, messze jobban fogsz járni máshol.

A nyelvi fájlt meg nem kell kicsomagolni, csak betenni a megfelelõ helyre, bár ennek biztos van leírása.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akár be is másolhatod ide ezt a 6 vagy 7 sort, hogy lássuk, mit akar beállítani.

Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

Ezek a tiltást okozó sorok:

 

702.sor // Don't escape quotes when reading files from the database, disk, etc.

ini_set('magic_quotes_runtime', '0');

// Use session cookies, not transparent sessions that puts the session id in

// the query string.

705.sor ini_set('session.use_cookies', '1');

706.sor ini_set('session.use_only_cookies', '1');

707.sor ini_set('session.use_trans_sid', '0');

// Don't send HTTP headers using PHP's session handler.

709.sor ini_set('session.cache_limiter', 'none');

// Use httponly session cookies.

711.sor ini_set('session.cookie_httponly', '1');

 

// Per RFC 2109, cookie domains must contain at least one dot other than the

// first. For hosts such as 'localhost' or IP Addresses we don't set a cookie domain.

if (count(explode('.', $cookie_domain)) > 2 && !is_numeric(str_replace('.', '', $cookie_domain))) {

799.sor ini_set('session.cookie_domain', $cookie_domain);

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, ezeket nem feltétlenül szerencsés kiszedni a kódból, az ATW meg nem engedi futni. Rákerestem Google-ban, a Drupal véleménye itt olvasható, és lényegében az, hogy kapcsoltasd vissza az ini_set-et a szolgáltatódnál. Arra a kérdésre, hogy mi van, ha nem működik, nem adnak választ (ránézésre is "szimpatikus" támogatás).

---

Illetve eszembe jutott még, hogy megnézhetnél a phpinfo()-ban, hogy ezek a beállítások mire vannak állítva az ATW szerverén. Mert ha pont erre, amire a Drupal állítani akarja, akkor tényleg kommentezhetők, csak akkor mi történt? Lejött a PHP forráskód? Mert az elég nagy gáz...

Link to comment
Share on other sites

bgyidgpass

:fal:

Kedves fórumtársak!

A saját figyelmetlenségem miatt nem sikerült a telepítés, mert a telepítõ a figyelmeztetésekkel együtt továbblépett a következõ pontra,

csak a sok figyelmeztetés miatt nem vettem észre! :fal:

Azonban azt írja a telepítõ, hogy a figyelmeztetéseket továbbra is tartsam szem elõtt! Vagyis ezeket elõbb-utóbb meg kellene fejteni.

Tehát ebben továbbra is kérem a segítségeteket!

---------------------------

A bootstrap.inc forráskódja akkor jelent meg, amikor tévedésbõl nem folytattam a telepítést, hanem félbehagyva, újra beírtam a böngészõbe a http://webcímem.hu/drupal/install.php címet. Most, hogy kész van, még nem próbáltam ki, mi történik ha megint beírom?

Lehet, hogy megint elkezdi telepíteni, vagy majd közli, hogy már telepítve van.

---------------------------

A .po formátumú nyelvi kiegészítõ fájl használatára is adott a telepítõ eligazítást: tegyem be a /profile/standarts/translation mappába és kész. Ez is sikerült, innen kezdve magyarul kaptam az utasításokat.

---------------------------

Balázs! Kösz az eddigi segítséget, a linket, amit beírtál még csak most fogom megnézni! :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Túl sok értelmes dolog nincs ott sajnos. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...