Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Új DVD íróval nem bootol a gép


copper

Recommended Posts

copper

Sziasztok!

 

A következõ problémával szembesültem:

 

gépembe új DVD író került, az eddigi IDE-s helyett SATA-s. Így most van a gépben egy IDE-s HDD (Master1), egy SATA-s HDD (Master3) és egy SATA-s DVD író (Master4)

Gép bekapcsol, felsimeri a hardvereket, de a bootolás nem folytatódik, ha lehúzom a DVD-t bebootol. Ha lehúzom a SATA-s HDD és marad a SATA-s DVD, megint nem bootol. Másik gépben megy a DVD. Mi lehet a baj??

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Mi az alaplap pontos típusa? A BIOS-ban engedélyezve van minden SATA port?

Link to comment
Share on other sites

copper

Köszi, az engedélyezéssel megoldódott a probléma, mûködik a DVD is.

De. Elõjött az a probléma, ami miatt az új írót vettem, mert azt hittem rossz a régi. Szóval megírja a lemezt, de az írás végén kiírja, hogy a felírt file-okat (avi) nem tudja megnyitni. Beolvassa a lemezt, de az avi-t nem játsza le...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mekkora az az avi?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Két hetet gyököltem egy géppel, mert hibásan írta a lemezeket. Vagy kiírta ezt amit neked, vagy fõleg duplarétegûnél megállt valahol, vagy megírta a lemezt, de nem tudta visszaolvasni semmi.

Tápegység volt a bûnös, írásnál a 3.3 volt leesett 2,7-re az 5 meg 4-re.

Gyári hp gép gyári tápjával.

Link to comment
Share on other sites

copper

Az avi kb.700Mb. Fogalmam sincs mi lehet a probléma, de azzal kell öszzefüggésben lennie (kizárásos alapon, mert nem a DVD íróval van a baj), hogy pár napja lett újratelepítve a gép, én ezzel kapcsolatosan érzem a problémát, de konkrét ötletem nincs. Valami másképp lehet, mint újratelepítés elõtt?!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...