Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózati nyomtató


Kiskalóz

Recommended Posts

Kiskalóz

Adott 1 iroda, ahol van fix IP cim. VAn ott 1 hálózati nyomtató routerre kötve.

Mit kell beállítanom hogy bárhonnan tudjak az adott nyomtatóra nyomtatni a neten keresztül?

 

Én arra gondoltam, hogy adok a nyomtatónak egy fix IP-t, és a routerben port forwarding-al beállítom, hogy az x porton érkezõ adat, a nyomtatóra legyen irányítva. Kérdés, hogy melyik porton jön ez, illetve hogy jó-e az elképzelésem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez nem így működik, hogy router port forward.

Ha hálózati a nyomtató ethernet porttal, akkor tényleg annyi, hogy adsz neki fix IP címet, és a gépeken ezt a hálózatai nyomatót állítod be.

Ha nem hálózati nyomtató, hanem a routerre van dugva USB-vel, akkor meg aszerint kell megoldani.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Hálózati nyomtató, routerre dugva. Az a bajom, hogy kívülrõl is el szeretném érni, és ide nyomtatni. A belsõ hálózaton történõ nyomtatás simán mûködik.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor kívülről a DynDNS játszik szerintem. Ezt kellene a routeren beállítani, és VPN kapcsolat is kellene.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Kívülrõl elég necces a dolog, max a VPN jöhetne szóba, ha a router egyáltalán tudja.

DynDNS-el csak fix domain nevet tudsz rendelni az ugró IP-hez. Én elõbb direktben a netes IP-n tesztelném, ha az megy, akkor szórakoznék a DynDNS-el. Elvileg valamilyen fix portot kell használnia a nyomtatónak, azt már tudod forwaldolni. Ezt a portot megtalálod a nyomtató kézikönyvébe.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A 9100-as portot irányítsad a routeren a nyomtatóra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kiskalóz

Lehet nálam van a gond, de eddig nem sikerült.

Beállítottam a routeren, és máshonnan akartam is ide nyomtatni. Ott úgy látszott, hogy rendben elment.. de itt nem jött ki semmi.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Hogyan van telepítve a nyomtató? Milyen port beállításokkal?

Esetleg megpróbálhatod a 631-es porton is.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Win 7-ben nyomtató hozzáadása -> megadom a címet (dyndns-el próbáltam .. és tuti az jó volt mert a NAS-t elértem)

Feltelepítem és kész.

Amúgy HP2600N a nyomtató. Ma kaptam egy lehangoló üzenetet errõl:

"a nyomtatóknál erre nem nagyon van megoldás, mert pl. a nyomtató státuszáról nem kap a gép infót."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Garono

A következő a problémám: DD-WRT-t telepítettem a routeremre, csodálatosan működik is, csak a hálózati nyomtatást nem tudom megcsinálni. A routerben be van kapcsolva a print server, Windows-ban hozzáadom a 192.168.1.1:9100-en elérhető nyomtatót, erre a nyomtató olyan hangot ad, mint amikor frissen bekapcsolom (tehát a router elvileg látja a nyomtatót), de nyomtatni sehogy nem tudok róla. :( Ötlet?

 

---

 

Ja, igen, a JFFS2-t lehet, hogy be kellene kapcsolnom (http://caub.de/index...-a-print-server), csak hiába kapcsolom be, durván 6 megás lesz, és nem lesz rajta szabad hely egyáltalán. WTF.

 

---

 

Linux alól működik. :facepalm:

 

cbMlbH6.png

 

Mit kéne tennem, hogy Windows alól is tudjak nyomtatni?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
marietta-zombori

szia.nem tudom hogy telepitsem fel a hp deskjet 6122 tinta sugras nyomtató ,de telepitő cd nélkül kasptam meg.mivel most lett újra telepitve a számitógéppem ami windosw 7 -es rendszerrel és nem tudom mit kell tennem hogy eltudjam inditani a nyomtatót.bövebb infórmációt szeretnék kérni hogy hova és mit kell tennem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Dilettans

Adott egy irodai windows hálózat (workgroup, nincsenek tartományban), egy-egy szobában 3 számítógép és 1 Xerox nyomtató. A nyomtatót feltelepítettem hálózati nyomtatóként, de nagyon lassan nyomtat: 6 oldalas scannelt pdf első oldala 3 perc alatt jön ki. Többféle illesztőprogrammal (global driver) is kipróbáltam, de 3 perc alá nem sikerült csökkenteni ugyanennek az oldalnak a nyomtatási idejét, másik scannelt dokumentumot is tobb, mint 2 perc alatt nyomtat ki, word 2 perc. Hogyan kellene telepíteni, hogy gyorsabb legyen a nyomtatás?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A .pdf-ek általában lassan indulnak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Itt a nyomtató lesz a szűk keresztmetszet. Valószínűleg kevés memória van benne. Lézer nyomtató esetén általában bővíthető, de nem biztos, hogy megéri.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mindenképpen kipróbálnám valamelyik gépre közvetlenül rákötve, mert ha úgy is lassú, akkor nem nagyon van mit tenni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kaphatnánk egy pontos típust? Mert így eléggé vakon tudunk csak lövöldözni.

Link to comment
Share on other sites

Dilettans

Xerox WC M20i

köszi

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Jól gondoltam, hogy lézer. :) A felfűtési időt is beleszámolod a nyomtatásba, vagy azt nem. Vagyis próbáld meg azt, hogy nyomtatsz, és mikor azzal végzett ráküldesz egy másik dokumentumot is (mikor még meleg a nyomtató). Így is lassú? Mert ha nem, akkor ez tipikus lézernyomtató tulajdonság. Mondjuk a tintasugaras sem jobb, mert az meg megállás nélkül fejet pucol. :P

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nálunk van egy nagy hálózati nyomtató, amit elég gyakran használnak, tehát olyan nagyon felfűteni nem kell (gondolom). Ezzel együtt, ha egy 2-3 lapos Word fájl küldök rá, mire odaérek, kész van (5 méter). Ugyanez .pdf-nél 2-3x annyi idő, akkor is, ha közvetlenül egy másik nyomtatás után küldöm.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ez erősen függ attól is, hogymilyen nyelvre van beállítva a nyomtató. PCL, PS és társai.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

@Dilettans: próbáld ki HP Laserjet III PCL Driverrel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hasonlóan tapasztalom, mint TheSaurida. A szomszéd szobában van egy nagy Xerox. Hál istennek nem nálunk. :lol: Ha nyomtatok valamit, az általában sokszor egyből kijön, már ott van, ahogy odaérek. Persze függ attól, hogy éppen másolnak-e, vagy más nyomtat-e.

Néha pedig állok és várok, és már azon gondolkodom, hogy tényleg elküldtem-e a nyomtatást, vagy esetleg nem egy másikra-e. Azután méltóztatik kijönni a doksi, akár 10-20 másodperccel később, mint hogy az előző nyomtatás befejeződött. Azért percekről nincs szó. Egyébként meg köpi ki egymás után, gyakorlatilag várakozás nélkül.

És igen, talán pont a PDF-eknél jelentkezik, de mintha nem az összesnél. Jobban rá kellene figyelnem, hogy mikor és milyennél, vagy hány oldalasnál. Azt hiszem 1 oldalasnál is volt ilyen.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Lehet, hogy tényleg a scriptnyelv miatt vannak különbségek a feldolgozási időben.

Egyébként nálunk se a szobában van, hanem az előtérben.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Dilettans

Sziasztok,

újabb problémám akadt a hálózati nyomtatóval.

4 gép van egy irodában, ebből 2 Windows7-es gép "X" tartományban, harmadik Win7-es gép "Y" tartományban, negyedik nincs tartományban XP op. rendszerrel.

Mindegyik ugyanarra a Konica nyomtatóra nyomtat.

Az X tartományban lévő gépekre tud a nyomtató szkennelni megosztott mappába, az Y tartományban lévőre nem. Már minden betűt, IP címet, gépnevet átnéztem, de nem jövök rá mi a hiba. Korábban működött mindkét tartományra.

 

SMB szkennelést állítok be a nyomtatón, a célgép IP címét adtam meg és a felhasználónevét, jelszavát. A mappa megosztást ellenőriztem, elvileg jó és mégsem megy bele a mappába a szkennelés, ED09C7 hibaüzenettel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...