Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2011. decemberi számról


payskin

Recommended Posts

petzolkri

Képben vagyok! Ugyanis (Ms DOS- Win 3.11, 95,98,2000, Me, XP, Vista, 7) mindhez volt szerencsém, és ezeken nőttem fel. Arra is emlékszem hogy 98-as opi mindig kifagyott 5-6 böngészés után, pedig full jogtiszta volt a kicsike és vírusirtó is volt rajta anno. Vista lomhasága és kompatibilitás gondja engem nagyon is a Me re emlékeztettet. Míg az előbbit 1 évig, addig az utóbbit 1 óráig használtam. Ma is Ms-t is használok, csak ugye mellette sikeresen Ubuntut is használok. És tetszik a Linux irány is, mivel semmivel sem rosszabb mint az Ms. Ez a Linux már nem az a 90 évekbeli karakteres Linux. De ha már itt vagyunk a DOS-ban is tanultam parancsokat a középiskolában.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A kifagyás nem jogtisztaság kérdése.

Persze, annyira stabil nem volt egy Win98, mint egy XP. Nem csak önmaga a rendszer, de a FAT fájlrendszerek miatt sem. De azért annyira napi problémák nem voltak, vagy nem emlékszem ilyenre.

Nálam nem volt. ;) Ami meg mégis adódott néha, megoldottam.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, de ne fessük a falra azt álságos képet, hogy a Linuxszal nem fordulnak elő hasonló "baklövések". Kérdezzük meg például azokat az ubuntusokat, akik épp zsigerből utálják a Canonicalt a Unity bevezetése miatt... ;)

 

...késedelmes megjelenés miatt kénytelenek voltak egész jóra összekalapálni az XP-t az SP2 és SP3 csomagokkal...

 

Ööö... nem biztos, hogy a két dolognak van köze egymáshoz.

 

Ha jól emlékszem, amikor kiderült, hogy az XP olyan, mint egy Ementáli sajt, és azonnal komoly fejlesztésekre van szükség, akkor 2004 tavaszán még le is állították a Longhorn projektet, és onnan hoztak át programozókat, hogy az SP2-t tető alá hozzák. De ha, tegyük fel, nem fut zsákutcába 2005-ben a Longhorn, az XP SP3-at akkor is ki kellett volna adják: a két dolognak nincs köze egymáshoz, párhuzamosan fejlesztették. Sőt, igazából egy SP4-et is illene már tető alá hozni, hogy ne 200 frissítést kelljen letölteni az SP3-ra...

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Mindkét dologgal egyetértek Balázs. Az Unity szép csak lassítja a rendszert. És persze az Ubuntu sem tökéletes. Végre élet került a fórumon, már azt hittem, hogy mindenki eltűnt december elején.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
(Spányik Balázs @ 2012. január 1. 19:44) 444444[/snapback]

Ööö... nem biztos, hogy a két dolognak van köze egymáshoz.

 

Ha jól emlékszem, amikor kiderült, hogy az XP olyan, mint egy Ementáli sajt, és azonnal komoly fejlesztésekre van szükség, akkor 2004 tavaszán még le is állították a Longhorn projektet, és onnan hoztak át programozókat, hogy az SP2-t tetõ alá hozzák.

 

Lehet. Nem tudtam kapásból a dátumokat, csak hozzávetõleg.

Azért ha kijön egy sikeres és jó új oprendszer idõben, talán kevesebb ingerenciájuk lett volna egy SP-re. Igaz az SP2 volt talán az, ami jelentõsebben túltett egy sima SP-n.

 

Szerintem SP4 nem lesz XP-re, bár nem ismerem a gondolatmenetüket.

Az XP már nem egy bolti termék, és a támogatás is kb. 2,5 évig van egyáltalán.

Nem tudom a Vistára most hány darab érvényes frissítés van, tõlem lehet akár 100 is.

A Win7-nél 45 körül volt, amikor megjelent az SP1, és pár hónap után sikerült visszaküzdeni ugyanennyire.

Ennyibõl jöhetne az SP2. ;)

Link to comment
Share on other sites

mawarawa

Steve Ballmer mondta - /nekem van Vistam/ - a seven is Vista. Ilyennek kellett volna lennie már elsőre is. Az rc2 még tiszta volt. Plusz letöltöttem a kulcsokat is és néhány valami a dömpingben becsúszhatott, becsúszott nekik. De volt a decemberiben € ? Vagy $?

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Hát igen nagyon örült neki.

Link to comment
Share on other sites

Garono
De volt a decemberiben € ? Vagy $?

 

 

Nem, csak ¥ volt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Spányik Balázs azt üzente

Elfogyott a türelmentje.

Ha még egyszer azt üzeni

Moderátori felügyelet alá fog kerülni az, aki nem tud értelmes módon kommunikálni.

Éljen a helyesírás-ellenőrző,

Meg a magyar nyelv! :mérges:

 

Utolsó figyelmeztetés!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Bár csak lazán tartozik ide, de több okból sem látom értelmét közvetlenül az online cikkhez kapcsolódva írni: mi értelme van egy ilyen sznob - bocsánat, de szerintem még ez az egyik legenyhébb kifejezés - összeállításnak? :pislog: Elhiszem, hogy ezeket valóban a "közönség" szavazta meg, de az egész komolyságára(?) valahol jellemzõ, hogy az év fényképezõgépét úgy szavazták meg, hogy azt senki nem fogta, foghatta a kezébe - ugyanis tavaly csak bejelentették, de bemutatni csak idén fogják. :démonikacaj: És jó pár kategóriában hasonló az "elbírálás": nem értek hozzá, de biztos ez a menõ. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Gyorsan átfutottam a listát, de én nem minden esetben értek vele egyet. Pl. routerben mért egy olyan lett a legjobbnak titulálva, ami közel sem a legjobb. Pl. a WiFi csak 150Mbps-t bír, miközben már az én 2 éves fonerám is 300Mbps-el képes kommunikálni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azt azért megnézem, hogy hány embernek van Intel Core i7-3960X procija...Ha mondjuk egy Core i7 2600K jött volna ki gyõztesnek, akkor nem szólok egy szót se, na de, hogy a szavazók egy extreme procira szavaznak, az kicsit furcsa. Csak azért mondom ezt, mert az emberek hajlamosak úgy szavazni, hogy a saját cuccukat választják, maguk felé bizonyításképp, hogy az a legjobb. Ha nem is teljesítményben, akkor ár/értékben.

Ugyanezt érzem az Ati 6990-nél. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Érdekes, hogy választási lehetõség volt. :S

 

Mondjuk az "Az év legjobb digitalizálója" is érdekes: hogyan lehet összehasonlítani egy szkennert, egy videodigitalizálót és Wacom táblákat?

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Postaláda: itt a januári szám.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És miért itt van? Miért nem a témájában? :huh:

Link to comment
Share on other sites

petzolkri

Juj elnéztem. Bocsánat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi gond. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...