Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bajban vagyok!


elsoagika

Recommended Posts

elsoagika

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Magas szintû amatõrként szeretnék segítséget kérni!

 

A külsõ meghajtóról bemásolt képeimet nem hajlandó a gép a dvd lemezre írni.

Már az elsõ képnél hiába kattintok az "Ismét" lehetõségre nem jutok tovább!

 

Mit tehetek?

Aki segíteni tud, az "fogja a kezem", mert nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz!

Elõre köszönöm.

Üdvözlettel: Ági :Sír: :Sír: :Sír: )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ágika!

 

Definiáljuk a következő kifejezéseket:

 

- "külső meghajtó" (mi is ez pontosan)

- "nem hajlandó" (mi nem hajlandó, mit csinál, te mit csinálsz, mi történik, mit ír ki)

- "hiába kattintok az Ismét lehetőségre" (hol, miben, miért)

- "nem jutok tovább" (honnan, hová, miben)

 

Tehát, előbb ismernünk kell a problémát, hogy segíthessünk...

Link to comment
Share on other sites

elsoagika

Köszönöm a lehetõséget!

Egy külsõ merevlemezre vannak elmentve a fényképeim.

Szeretném õket dvd-re írni (a mérete miatt nem cd-re) a következõképpen:

Sajátgépben E:/-rõl megnyitom a képeket. Itt kijelölve az összes képet a Fájl menübõl Küldés parancs a D:/ lemezre írásra. Itt következik be már az elsõ másolandó képnél -írja: "A Windows problémába ütközött a fájl másolása közben." Hiába kattintok az Ismét lehetõségre, nem léphetek tovább! Amennyiben a Mellõzés gombra kattintok, a következõvel is így járok!

Minden képet elutasít!

Remélem így már érthetõbben fejeztem ki magam!?

Köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: Ági az amatõõõõõõõr!

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

3 buta kérdés:

 

1. A külső merevlemezről máskor is "húztál" már át lemez íráshoz? NTSF? FAT32? Az op. rendszer milyenre van formázva?

 

2. D-hez hozzáférsz? Van jogosultságod? (tulajdonságok>biztonság fül)

 

3. Be van téve az üres dvd?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Eddigi pályafutásom során még sosem próbáltam a Küldés menüből DVD-re írni bármit is. Olyannyira nem, hogy egészen 2011. augusztus 12-én 23 óra 28 percig fogalmam sem volt, hogy ilyen egyáltalán lehetséges. :huh:

 

Esetleg a jogosultságok ellenőrzése után (helyett) egy DVD-író programmal próbálkoznék, mint a CDBurnerXP vagy valami hasonló.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Csak annyit, hogy a fenti válaszom előtt megnéztem: tényleg van ilyen :-) küldés. Hát persze, az íróprogramot használjuk.

Egy próbát megér. Nem mellékesen kösz a kérdezőnek :igen:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azért az oprendszer eddig nem hangzott el.

XP-ben nincs ilyen, de Win7 alatt igen. Talán már a Vistánál is lehetett.

De valóban, igen keveseknek jutna eszébe ilyen módon optikai lemezt pörkölni.

Link to comment
Share on other sites

Jay
XP-ben nincs ilyen

Van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Van.

Jogos, tényleg van. CD írás Windows XP alatt

Valami változás rémlett a Win7-nél, de akkor csak inkább valami javulás ezen a téren. :hmm:

 

Talán nem véletlen, hogy az immár 10 éves XP-nél nem egy álatánosan használt eljárás, és szinte senki nem emlékszik rá. ;)

:hátpersze: Sõt most jutott eszembe, hogy a CD író részt a szolgáltatásoknál iziben ki szoktuk nyírni telepítés után. :lol:

Link to comment
Share on other sites

elsoagika

Kedves Hozzászólók!

Mindenki okosakat mond, de ettõl az én problémám még nem oldódik meg! :kösz::kösz:

A gépen XP van telepítve és csak én használom a gépet, tehát feltételezem, hogy van jogosultságom, mert cd-t is szoktam lejátszani. Olyat, hogy Tulajdonságok>Biztonsági fül nem találok, csak rendeltetésszerû mûködés kiírást az Írás fülnél. Az op. rendszer formázása nem mond nekem semmit. Képeket már korábban is írtam ki a fentebb leírt módon és természetesen bent van a lemez.

 

Konkrét segítséget kérnék -mondhatni ovis szinten-, hogy miként írhatnám mégis ki a képeket a dvd-re.

Üdvözlettel: Ági :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Van annyi szabad hely a C partíción, amennyi a képek kiírásához kell?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Javasolnám, hogy a képeket a külső merevlemezről előbb másoljuk át a "belső" merevlemezre, és úgy probáljuk meg az írást.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Épp ezért kérdeztem a fentit, emlékeim szerint az XP CD-írója elõbb felmásolja a C-re valahova a fájlokat, és azután írja meg a lemezt.

Link to comment
Share on other sites

elsoagika

A partíció a lemezen lévõ hely? Annyi valószínûleg nincs!

 

Ezért vannak a képek az E:/ külsõn tárolva. Kb. 1400 db nagyméretû képrõl van szó.

E:/-rõl másolnám, de azt elõbb beolvassa C:/-re?

Akkor bajban vagyok!

 

Mi lehet a megoldás?

Üdvözlettel: Ági :Sír:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
A gépen XP van telepítve és csak én használom a gépet, tehát feltételezem, hogy van jogosultságom, mert cd-t is szoktam lejátszani. Olyat, hogy Tulajdonságok>Biztonsági fül nem találok, csak rendeltetésszerű működés kiírást az Írás fülnél.

Akkor ez XP Home lesz, de végül is ebből a szempontból mindegy.

 

Konkrét segítséget kérnék -mondhatni ovis szinten-, hogy miként írhatnám mégis ki a képeket a dvd-re.

Inkább azt javasolnám, amit korábban Balázs is, használj inkább egy ingyenes CD/DVD író programot. Nem kell feltétlenül Neronak lennie. ;)

Itt egy link: :nyíl: CDBurnerXP

 

A partíció a lemezen lévő hely? Annyi valószínűleg nincs!

Akkor ez a baj. Marad a linkelt külön program. Vagy más.

Még jobban is jársz ezekkel. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem meg is van a hiba oka (nincs elég hely). :)

 

Mivel XP-t használ, inkább valamilyen .NET Framework-öt nélkülöző alkalmazás kellene, nem gondoljátok?

 

Ashampoo Burning Studio Free - tud magyarul is

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudtam, hogy a CDBurnerXP-nek kell a .NET... Win7-re telepítettem valahol, ezért nem tűnt fel. Akkor felejtem is el...

 

Az mondjuk fontos, hogy ha a külső merevlemezről írunk, akkor lassúra kell tenni a DVD-írás sebességét, mert USB-n nem jönnek át pikk-pakk a dolgok...

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bár már régen használtam XP-t, de szerintem valamelyik SP-vel felkerült a .NET is. Meg kéne nézned, mert a CDBurnerXP programnál nincs egyszerûbb megoldás. Ráadásul manapság már nem "létezhet" egy számítógép író program nélkül.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem került fel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

El is sírtam volna magam... ;)

Link to comment
Share on other sites

elsoagika

Köszönöm a program ajánlásokat a kiíráshoz, de ezen a gépen is van Nero, amivel szintén nem jutottam semmire!

 

Kínomban megpróbálkoztam egy db kép kinyomtatásával a mappából, de az sem sikerült! (Másokat rendben kinyomtat.)

 

Vannak további ötletek? Jelen állapotban csak a monitoron tudom megnézni a képeket, pedig inkább igazi fotókat szeretnék a kezemben tartani!

 

SEGÍTSÉG! :(

 

Üdvözlettel: Ági

Link to comment
Share on other sites

Buffoon

Másolni tudsz a két merevlemez között?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Köszönöm a program ajánlásokat a kiíráshoz, de ezen a gépen is van Nero, amivel szintén nem jutottam semmire!

:pislog::hááát: Már csak azt nem értem, ha van Nero, akkor miért ezzel az XP-s küldés módszerrel próbáltál volna DVD-re írni. :nemnem:

Pontosan mit jelent az, hogy a Neroval nem jutottál semmire? Hogyan próbáltad?

Egyébként tudtál Neroval írni máskor és úgy általában és csak most ezeknél a fájloknál volt problémád, vagy sosem ment a Neroval?

A Nero DVD-re volt állítva vagy CD-re?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Attól tartok, vészesen közeledünk ahhoz a megoldáshoz, hogy találj valakit, aki a helyszínen meg tudja tekinteni a gépet, és ért is hozzá. A távgyógyításnak is megvannak a határai, és úgy különösen nehéz, ha a beteg csak azt tudja mondani, hogy fáj és semmi nem használ, de azt nem, hogy mi fáj és mi nem használ.

 

A látszat ellenére nem megbántani akarlak, hanem tényleg segíteni. Ebben a 2-3 naponta folytatott remek párbeszédben eltippelgethetünk még hetekig, hogy mi lehet baj, és neked pont ugyanúgy nem lesznek sem nyomtatott, sem DVD-re írt képeid, ahogy nem voltak a múlt héten, és nincsenek most sem. Szerintem te sem ezt akarod, de tekintve, hogy nem értesz hozzá (ezt sem bántásból mondom, ténymegállapítás), nem tudod elmondani, hogy mi a baj a géppel. Csak van a környezetben, baráti körben egy ismerős, aki ismer valakit, aki ért hozzá, és el tudna menni megnézni. Én magam nem egyszer segítettem már hasonló helyzetben, vadidegen emberekhez házhoz menve.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Dodó néni/bácsi? :fogatlan:

 

Egyébként én sem értem a témát. Ha van Nero, és el tudtad indítani a gépen, akkor a kézikönyvét/súgóját is el tudod olvasni. Ott kell lennie, hogy hogyan kell CD-t írni. Ha úgy nem megy, akkor meg – tapasztalat és hozzáértés hiányában – kénytelen leszel hozzáértõ segítségét kérni. Vannak, akiknek én is szoktam segíteni pl. Fészbúkra való képfeltöltésben (nekem egyébként nincs is Fészbúkom), úgyhogy biztosan te is találsz a környezetedben egy türelmes embert, aki segít majd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...