Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook, netbook vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

SkyBird

@jagdtigger

Ezt én értem, csak azt nem annyira, hogy mi korlátoz, hogy csak ebből a füzetből rendelhess. Egyébként semmi bajom a HP-vel, sőt.

 

Tablet helyett talán jó, jobban használható választás egy hibrid, leválasztható billentyűs masina.

Kérdés a szükséges/ideális képátló, nem jobb-e nagyobb felbontás, esetleg Z8500 proci, 4 GB memória, és mindent behatárol a max. rászánt összeg.

Ezzel együtt vannak más gyártóknak is ilyen kategóriájú kütyüi. Asus T100 különböző variánsai, Acer Switch, a megfelelő előnyökkel, hátrányokkal.

Vagy van egész sok kínai márka dual bootos oprendszerrel (Android 5.1/Windows 10), amelyeket meg lehet rendelni pl. a TinyDealről. 200 dollártól már egész használhatók vannak.

Szóval csak azt akartam érzékeltetni, hogy lehet nagyobb merítés is.

 

http://www.tinydeal...._1321_1439.html

Most nézem, ez ugyan "csak" Z8300, de 4 GB RAM, és fogad SIM kártyát is, bár sajnos nem LTE, csak 3G.

http://www.tinydeal.com/teclast-x98-plus-3g-97-win10-dual-os-4gb-64gb-keyboard-protector-p-158764.html

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A cégnél ahol dolgozok béren kívüli juttatás formájába lehet kérni tebletet/PC-t/Notebook-ot is. Ez szép és jó de sajna adnak egy listát és csak ebből választhatsz.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Cégeknél ez így szokott menni. Mondjuk ha jó fej a cég, akkor ebben az ár kategóriában megengedik, hogy nem szériásként megrendelj valami mást. Én mondjuk megtaláltam magamnak a megfelelő HP laptopot a mi céges listánkon, igaz volt is belőle egy kisebb felháborodás az ára miatt. :) Azért nem mindenki kap 800 ezres gépet a munkahelyétől. :P

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nálunk olyan "dlágaszááág"-ot csak mérnökök kérhetnek max :D . Remélem jövőre nem fogják ennyi ideig húzni az időt a bérmegállapodással...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én mondjuk pont IT mérnök vagyok, ezért is kaphattam meg ezt a gépet. :)

Na jó még nincs nálam, mert a HP nem kezdte meg a gyártását. Úgy kellett rájuk írni és telefonálni, hogy már ideje lenne legyártani a gépet. Egy HP Spectre x360 G2-ről van szó, fullos kiszerelésben, + 8GB rammal (vagyis összesen 16 lesz a gépben).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kari91

Sziasztok!

 

Ismerősöm szeretne laptopot vásárolni; olyan 130 ezer Ft körül szeretne költeni. A célja, hogy a (nem túl új) játékok is menjenek rajta (2-3 évvel ezelőttiek is akár).

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

130 ezer körül nincs ilyen, 500 körül van: http://www.dell.com/hu/p/alienware-15/pd

 

Ha nincs rá pénz, érdemes lenne kihúznia a kezét a biliből az ismerősödnek.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Van 300 körül is, mondjuk Lenovo IdeaPad Y-sorozat, más kérdés, hogy bottal nem piszkálnám meg. :)

 

Úgy látszik, ez a hét volt a bolondos 150 ezres kérdések hete.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez egy nagyon általános kérdés, mert 130-150 ezer már épp elég sok pénz ahhoz, hogy sokan azt gondolják, annyiért már biztos valami komolyat kapnak. Pedig hát a valóságban ennek a többszörösénél kezdődik már egy irodai gép is; játékra szánt, diszkrét VGA-s masináknál meg tényleg határ a csillagos ég. Persze ha valaki hajlandó használtan venni, akkor akár ennyiért is lehet kapni jobb gépeket.

 

Persze mondhattam volna azt is, hogy irány a Media Markt, ott rettentő választék van 130-ért; aztán fél év múlva találkozunk a Lefagy a gép topikban. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

A fél év az nagyon baráti becslés volt. Megveszi, hazaviszi, bekapcsolja, tele van egy rakás előretelepített szeméttel, az első Windows Update elhasal, ahogy halnak be a különböző "trial" verziók, úgy szaporodnak a nyaggató felugró ablakok, pár hét alatt használhatatlan lesz az egész.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azért azt jó lenne tudni, hogy melyik játékok. Mert pl a legújabb kiadású passziánsz elmegy bármin.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Használt laptop vásárláshoz kérek segítséget, kettő darab tetszik:

 

Model:Sony Vaio PCG-61600M

 

-Core i3-380M-2533Mhz

-14"wxga,1366x768

-4Gb DDR3

-500Gb,5400rpm,sata2

-ATI Radeon HD5470 grafika

-Motion Eye Web Kamera

-beépitett 2 csatotnás(Stereo) Mikrofon

-DVD-IRÓ

-Gigabit LAN

-vga monitorkimenet

-HDMI videokimenet

-Profi Magyar billentyűzet

-eSATA(USB)

-3xUSB

-Express Card

-kártyaolvasó

-1.5 órás akku

-gyári Sony töltő

-Win10

-1 hónap garancia

 

 

A másik pedig:

 

HP Pavilion DV6-3320ST I5 CPU!

Memory:2x2GB 1600 GHz, típusa DDR3

Memory Slot 2

Bluetooth van!

Képernyőméret 15.6"

Max Kijelző felbontása 1366 x 768

Grafikus kártya AMD Radeon HD6550M,Grafikus memória :1 GB

Merevlemez kapacitása 500GB,HDD Speed 5400 RPM,100/100%

HDMI: HDMI van!

processzor típusa : Intel Core i5-480M 2667 MHz,3 MB L2 cache

Turbo frekvencia 2933 MHz-es (1 vagy 2 magok)

Operációs rendszer Windows 7 Ultimate,próba,de aktivált!

vezeték nélküli kommunikáció: Wifi

kártyaolvasók 5-in-1 (SD, MMC, MS, XD, MS PRO)

optikai meghajtó DVD Dual

ujjlenyomat-olvasó van!

akkumulátor 6 Cell,ÚJ!!Gyári 90W-os Táp jár hozzá!

Ram típusa DDR3

USB : 3 (db)

Webcam vannak

Billentyűzet német nyelvű (magyar kiosztással!) Háttér világítással!!!!

 

Mind a kettő 45ezer és nagyon szép állapotban vannak!

Melyik lenne a jobb választás?

 

Köszönettel:

Balu

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A HP erősebb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A második tűnik valóban erősebbnek, de...

 

A leírása iszonyú kusza. Megtaláltam a Jófogáson, Win10 van a képen (mi az, hogy "Windows 7 Ultimate,próba,de aktivált!"? Magyarul: warez? 2017-ben?), iszonyú szar képek vannak fent róla. Hát, nem tudom. Nem túl bizalomgerjesztő. :\

 

Laptopsystem.hu-nál nézegess inkább ilyeneket, az egy teljesen korrekt társaság.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Öreg, kommersz szar mindkettő. Újonnan sem ajánlanám őket, de ezek a gépek már legjobb esetben is vannak vagy hétévesek; nagyon pénzt nem adnék értük. Nagyjából ennyiért már kapsz üzleti gépet is hasonló hardverrel; a Laptop Systemnél fél év jótállást is vállalnak rá. Hozzáteszem, ilyen korút én már üzletiből sem feltétlenül vennék; jó állapotú, 4-5 éves (3. generációs i5-tel szerelt) üzleti gépek már bőven 100 ezer forint alatt hozzáférhetők.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Kuttorka

Mi a vélemény erről a Navon notebookról? Egy rokonom akarja megvenni, de mert nem ért hozzá, engem kérdezett. Én még nem láttam, de ami megjelenik a hirdetésben, annak alapján óvakodnék tőle. Inkább vennék használt X-s Thinkpadot, külföldről behozottat, cégtől. Na de ugye az nem csilivil, meg nem Windows10, csak 7, nem trendi. Nekem kétségeim vannak, hogyan tud 2 GB-vel egyáltalán elindulni a Windows10?

https://www.emag.hu/navon-stark-nx14-notebook-14-1366-x-768-2-gb-bluetooth-4-0-fekete-navstarknx14black/pd/D6Q5B0BBM/

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka

Köszönöm, átküldtem nekik a linkeket, úgy döntöttek, hogy nem kérnek belőle.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

2GB rammal eldöcög a Win10. De tényleg csak döcög.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
payskin

Fujitsu, mi a véleményed erről? Ez így, első ránézésre, elég jó ajánlatnak tűnik (főleg Win10 licenccel), csak aztán elkezdtem olvasgatni az 540p review-kat, és szidják mint a bokrot (tényleg érthetetlen baromságokat csinált a Lenovo a billentyűzettel meg a touchpaddel).

 

Gondolkodom valami komolyabb gépen -- fejlesztésre. Alapvetően nincs bajom a T430-cal, csak most már 30 percet sem bír az aksi (tudom, vegyek új aksit), tök felesleges benne az NVIDIA NVS (kb. fél éve játszottam utoljára -- igaz, a fenti 540p-ben meg GeForce van :hááát:), és kezd kicsit szűk lenni az 1600-as felbontás. De nyugodtan tegyél helyre, ha hülye vagyok... :D

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

Szia Balázs!

 

Ha még nem ismernéd akkor ITT is körbenézhetsz laptop ügyben.

Én már rendeltem innen, teljesen korrektek minden úgyvan ahogy leírták (a garanciális ügyekről nem tudok nyilatkozni nem volt még rá szükség). A kiszállítás is követhető e-mail-en. A billentyű matrica amit adnak (te rakod fel ha szükséges) egyszerű kolink szerintem gagyi.

A legutóbb vett T410 aksija 2,5 órát bírt (youtube videó WiFi-ről teljes képernyőn folyamatos lejátszással).

Ezt nem reklámnak szántam semmilyen érdekem nem fűződik a céghez. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi! Semmi gond, jó helyeket nyugodtan ajánlgathatunk egymásnak.

 

Megnézegettem a kínálatot, de sajna nincs olyan Thinkpadjük, ami tetszene. :( Van egy T450 egész jó áron, csak nincs benne oprendszer, meg kicsi a kijelzője.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egy kolléga T540p-n dolgozik, munkára végül is használható, de a 40-es szériát én úgy kompletten elfelejteném: elcseszték rajta a trackpoint- és touchpad-gombokat, ilyen érintős szarrá tették; az 50-es szériával kezdődően a közfelháborodás miatt tértek észre ismét.

 

A javaslatom, hogy tiltsd le az NVS-t, kösd a gépet külső monitorra, és vegyél új akksit. :D Az 50-es szériájú ThinkPad T-k között alig akad FHD-s a használtpiacon (eBayen sem), inkább a 60-as szériát nézném a helyedben, de azoknak az ára azért még inkább 200 ezer környékén van. Viszont abból például ezek elég jó vételnek tűnnek:

 

https://www.ebay.com...20/372179957881

https://www.ebay.com...ro/122880913317

 

Nem tűnnek kutyaütőnek az eladók, rendesen le vannak fotózva a masinák, jók a paramétereik, és igen jó áron vannak (amiben az is közrejátszik, hogy szar a font). Én inkább ezeket venném, ha ilyesmi kéne.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, amennyire utánaolvastam, a 40-es széria az valami agybetegség áldozata lett... Teljesen érthetetlen. :( Na mindegy, abban is igazad van, hogy nem okvetlenül új gép vásárlása a megoldás. Kettőnél több külső monitorra már nincs szükségem, úgyhogy több monitort nem vennék hozzá, de lehet, hogy aksivásárlás lesz belőle. Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kísérleteztek, és nem jött be. Egyébként a probléma olyan szintű volt, hogy a W540-ből ki kellett adniuk egy javított változatot, a W541-et, ami lényegében ugyanaz volt, mint a W540, csak visszahozták rajta a hagyományos input eszközöket. (Valószínűleg ez is lett az oka, hogy a W550-t viszont már nem mutatták be, csak a W550s-et, az ultrabook verziót, tehát jó darabig a W541 volt a zászlóshajó, míg a W560 meg nem jelent – amit viszont már nem W560-nak, hanem P50-nek kereszteltek el...)

 

Ha alapból is külső monitorokat használsz, akkor talán a felbontás nem annyira kritikus, de vehetsz hozzá FHD-s panelt, és kicserélheted a HD+-ost, csak nem biztos, hogy megéri. Ha mégis újat vennél, akkor én a SkyLake (60-as széria) alá nem adnám a helyedben, annyival már nem drágábbak, hogy ne érje meg az újabb technika.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...