Jump to content
GSForum - Segélyvonal

D-Link DNS-323 és DNS-313 hackelése fun_plug-gal


KGigi

Recommended Posts

torrmentor

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám van, hogy DNS-313 -at használok és mûködik is a Transmission2.12 hibátlanul. Illetve majdnem, ugyanis a tracker nem mutatja, ha online vagyok és nem is számolja a feltöltéseket. Ez mindenki szerint a DHT enable miatt van, de nem tudom letiltani parancssorból, menübõl meg nem lehet.

Hogyan tudok hozzáférni a rejtett könyvtárakhoz?

Amikor telnettel be akarok jelentkezni, elõször kér egy jelszót, majd utána mindig hibás jelszót ad vissza (kipróbáltam már minden jelszót, az 11111-et és a 8.... is, amit a végén kellene beadni) Ezután kiugrik a NAS -szerintem- alap telnet eléréséhez, ott be tudok lépni, de nem enged az itt említett konfig fájlokhoz, mert nincs jogosultságom...

 

Evvel a belépés utáni jogommal tudok parancsot adni a Transmission-daemonnak, hogy ---no-dht, úgy tûnik meg is eszi, de nem javul meg. (Ugye a linux nem mindig szól, ha nem csinálja meg a paracsot lehet, hogy most is ez van...)

 

Mi lehet a belépéskor az elsõ jelszó? Lehet tesztelni, mitõl javul meg a trackeres

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Aktív a torrent kliens? Egyébként ha nem tudsz belépni, hogy tetted fel a Transmissiont? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

torrmentor

Szia!

Elõször is bocs, hogy nem azonnal reagáltam, de egyszerúen nem mindig enged belépni ez a sz... rendszer.

 

Passzív a kapcsolatom, mert az internet szolgáltató is 192.168.x.x címet ad a kábeltévés hálózaton.

 

A DNS-313-ra feltettem ezt a webian-t, azon volt az 1.76. Van egy ffp install menüpont, ott lekereste valahonnan, hogy telepíthetõ a 2.11 és a 2.12. Rá kellett klikkelni és meg is volt. Most fut is, igaz elég bizonytalan, mert nem indzl meg a letöltés újabban, de lehet, hogy valami korlát van, amirõl nem tudok.

 

Tegnap 1-2 órával késõbb hozzáfértem mégis telnetrõl, az elsõ pw-re entert nyomtam, kiírta, hogy invalid, majd a sima NAS-beléptetésnél beléptem.

vi-vel megeditáltam a fájlt, daemon restart után el is indult, szupernek tûnt. De most megint nem látszik a trackeren (ez lehet a korlát), de nem számolja a feltöltést sem...

 

Ennek az okait keresem...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azt sajnos nem tudom, hogy a Debian hogyan működik rajta, de nehezen tudom elképzelni, hogy a gyári jelszavakat használná, azt pedig kizártnak tartom, hogy telnettel kelljen bénázni. Miért nem SSH-t használsz?

Link to comment
Share on other sites

torrmentor

SSH? nem tudom.

Ez a settings. mi lehet a gond szerinted?

 

 

{

"0.0.0.0": "0.0.0.0",

"::": "",

"alt-speed-down": 50,

"alt-speed-enabled": false,

"alt-speed-time-begin": 540,

"alt-speed-time-day": 127,

"alt-speed-time-enabled": false,

"alt-speed-time-end": 1020,

"alt-speed-up": 50,

"bind-address-ipv4": "0.0.0.0",

"bind-address-ipv6": "",

"blocklist-enabled": false,

"blocklist-url": "http://www.example.com/blocklist",

"cache-size-mb": 2,

"dht-enabled": false,

"download-dir": "/mnt/HD_a2/Torrent",

"download-limit": 1000,

"download-limit-enabled": 0,

"download-ratio": 0,

"encryption": 0,

"idle-seeding-limit": 30,

"idle-seeding-limit-enabled": false,

"incomplete-dir": "/mnt/HD_a2/Downloads/Incomplete",

"incomplete-dir-enabled": false,

"lazy-bitfield-enabled": true,

"lpd-enabled": true,

"max-peers-global": 999,

"message-level": 2,

"open-file-limit": 999,

"peer-limit-global": 999,

"peer-limit-per-torrent": 99,

"peer-port": 51413, "peer-port-random-enabled": 0,

"peer-port-random-high": 65535,

"peer-port-random-low": 1024,

"peer-port-random-on-start": false,

"peer-socket-tos": 8,

"pex-enabled": false,

"port-forwarding-enabled": false,

"preallocation": 1,

"proxy": "",

"proxy-auth-enabled": false,

"proxy-auth-password": "",

"proxy-auth-username": "",

"proxy-enabled": false,

"proxy-port": 80,

"proxy-type": 0,

"ratio-limit": 0,

"ratio-limit-enabled": false,

"rename-partial-files": true,

"rpc-authentication-required": true,

"rpc-bind-address": "0.0.0.0",

"rpc-enabled": true,

"rpc-password": "{xxxxxxxxxxxxx",

"rpc-port": 9091,

"rpc-username": "admin",

"rpc-whitelist": "*.*.*.*",

"rpc-whitelist-enabled": true,

"script-torrent-done-enabled": false,

"script-torrent-done-filename": "",

"speed-limit-down": 1000,

"speed-limit-down-enabled": false,

"speed-limit-up": 10,

"speed-limit-up-enabled": false,

"start-added-torrents": true,

"trash-original-torrent-files": false,

"umask": 18,

"upload-limit": 10,

"upload-limit-enabled": false,

"upload-ratio": 0,

"upload-slots-per-torrent": 999,

 

 

 

Valamiért ezzel a settings-szel most el sem indul... valamit állítgattam, többet egyszerre... :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem állítsd le a torrent klienst, vágd ki a beállításfájlt, majd indítsd el a klienst. Ezzel alapállapotba hozod. Utána állíts be újra mindent, majd restart.

Link to comment
Share on other sites

torrmentor

Ok, megcsinálom köszi.

Szerinted mitõl függ (konfig fájlban), hogy lásson engem a tracker és mitõl, hogy számoljon is...?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerintem az portnyitás nélkül nem fog menni.

Link to comment
Share on other sites

torrmentor

Nem az aktív módra gondoltam...

Paszív módban a gépen futó progi gond nélkül fut, tracker számolja...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Értem. Viszont ha szerinted a DHT a baj, akkor miért nem kapcsolod ki? Csak át kell írni false-ra a beállítások között, majd újraindítani a klienst. Fent írtam, hogy kell vi-ban szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

Tudi2011

Szia!

 

Elakadtam a tulajdonos módosításánál:

root@cspinter_nas:/mnt/HD_a2# chown -R nobody /mnt/HD_a2/.transmission-daemon

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/blocklists: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/blocklists: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/dht.dat: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/resume: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/resume: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/torrents: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/torrents: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon/transmission-daemon.log: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon: Operation not permitted

chown: /mnt/HD_a2/.transmission-daemon: Operation not permitted

 

Lehet, hogy az miatt van, hogy nem ext2 vagy ext3 fájlrendszer van a HD_a2-n?

 

Utána az indító parancsra (a felhasználó nevet és a jelszót csillagoztam, egyébként ennek a felhasználónévnek és jelszónak mivel kell megegyeznie?)

 

root@cspinter_nas:/mnt/sda3/home/root# su nobody -c "transmission-daemon -f -g m

nt/HD_a2/.transmission-daemon -w /mnt/HD_a2/Downloads -t -u ******* -v ********

-a 127.0.0.1.192.168.*.*"

[03:42:04.355] Transmission 2.13 (11501) started (session.c:624)

[03:42:04.355] RPC Server Adding address to whitelist: 127.0.0.1.192.168.*.* (rpc-server.c:789)

[03:42:04.355] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 9091 (rpc-server.c:962)

[03:42:04.355] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:966)

[03:42:04.355] RPC Server Password required (rpc-server.c:969)

[03:42:04.355] DHT Generating new id (tr-dht.c:384)

[03:42:04.355] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:70)

[03:42:04.355] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2) (natpmp.c:70)

[03:42:04.355] Using settings from "mnt/HD_a2/.transmission-daemon" (daemon.c:483)

[03:42:04.355] Saved "mnt/HD_a2/.transmission-daemon/settings.json" (bencode.c:1683)

[03:42:04.355] transmission-daemon requiring authentication (daemon.c:503)

[03:42:05.365] Port Forwarding (UPnP) Found Internet Gateway Device "http://192.168.1.203:5431/uuid:0022-6b59-d53802001c94/WANIPConnection:1" (upnp.c:113)

[03:42:05.365] Port Forwarding (UPnP) Local Address is "192.168.1.207" (upnp.c:115)

[03:42:07.385] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding through "http://192.168.1.203:5431/uuid:0022-6b59-d53802001c94/WANIPConnection:1", service "urn:schemas-upnp-org:service:WANIPConnection:1". (local address: 192.168.1.207:51413) (upnp.c:202)

[03:42:07.385] Port Forwarding (UPnP) Port forwarding successful! (upnp.c:205)

[03:42:07.385] Port Forwarding State changed from "Not forwarded" to "Forwarded" (port-forwarding.c:95)

[03:42:28.595] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:241)

 

 

 

Closing transmission session... done.

 

Amíg nem jött az utolsó sor addig 403 Forbidden a válasz a http://192.168.1.207:9091-re majd utána már nem lehet megnyitni a weboldalt.

 

Kérlek ha ezek alapján van valami ötleted, hogy mit csináljak másképp/mit csináltam rosszul segíts. :(

 

Köszi!

 

Cs

Link to comment
Share on other sites

Tudi2011

Megtanultam olvasni...

127.0.0.1 192.168.*.* közé vesszõ kell... :-)

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igen. :) Egyébként a fent említett indítás csak inicializálás, tehát egyszer kell megcsinálni. Utána simán a /ffp/start/transmission.sh start | restart | stop | status elég.

 

A chownt nem tudom, miért nem engedi, én is ráfutottam ilyenre. Az ext3 biztosan nem probléma. Valami olyasmi a gond, hogy ez a root felhasználó a butítás miatt nem teljes körű root. :S Szerencsére nem is kell a tulajdonlás, elég ha futtatási joga van rá. A felhasználónév/jelszó páros mindentől független autentikáció a csatlakozáshoz, ha bekapcsolod a jelszavas védelmet.

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Sziasztok!

 

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy dns-313-at és egyszerûen nem ismeri fel a gép, de a router lát "valamit" csak a nashoz adott program nem ismeri fel soha! Ilyenkor mit kell beállítani a routeren?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogy kötötted a gépre?

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Külsõ vinyóként tökéletesen mûködik, csak a routeren keresztül nem észleli a gép. Adtak hozzá egy normál és egy easy telepítõ programot és egyiken sem írja ki az IP címét mintha nem is létezne. Ismerõsömnél pedig tökéletesen mûködik, tehát a nas nem lehet rossz! Sokszor megformáztam a hdd-t és reseteltem a nas-t, de hiába!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De ha már megformáztad, akkor mit akarsz azzal a telepítõcsomaggal? IP alapján éred el a hálózaton a webes felületet, illetve a megosztott könyvtárak ott lesznek a hálózaton.

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Ha az IP címet beírom a kliensbe akkor ez van: http://kepfeltoltes.sektor.hu/feltoltott_k.../1296916462.png

Ha normál telepítõ programmal akarom telepíteni akkor meg ezt kapom: http://kepfeltoltes.sektor.hu/feltoltott_k.../1296916286.png

Az easy telepítõt meg hiába frissítem mert sehogy nem adja ki a nas ipjét ( http://kepfeltoltes.sektor.hu/feltoltott_k.../1296916292.png )

Azért formáztam meg, mert valahol azt olvastam hogy a telepítések elõtt le kell formázni!

Nem vagyok informatikus, de szerintem a routeren van valami rosszul beállítva.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha a gépeken van internet, és látják is egymást a hálózaton, akkor a router rendben van. Ezt az IP-t te adtad neki? Elég furcsa. Szerintem kezd teljesen újra a beüzemelést, kösd rá a NAS-t a gép ethernet portjára és úgy futtasd a telepítõt.

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Igen van net a gépeken. Az IP a nasra van ráírva és név+jelszó is, de hiába ha egyszerűen nem ismeri fel a gép!

Kipróbáltam ahogy írtad, hogy közvetlen a gépre kössem (már kb 20-adszor, de kérésedre újra, és mert most telepítettem újra a gépet valamint a remény hal meg utoljára), de így sem jó :Sír:

Már végképp nem tudom, hogy mit csináljak routert meg nem akarom lecserélni, mert a WIFI-t öngyilkosság lesz mégegyszer beállítanom! :nem:

Edited by golyo222
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Mit értesz azalatt, hogy közvetlenül a gépre kötve sem jó?

Link to comment
Share on other sites

golyo222

A közvetlenült úgy értettem, hogy a NAS-t a számítógép ethernet csatlakozójára kötöttem és nem a routerre.

És TP-LINK TL-WR741ND routerem van, ha ez számít valamit.

Edited by golyo222
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tudom, hogy mit jelent a közvetlenül. Arra vagyok kíváncsi, hogy a nem jó alatt mit értesz, mert neked lehet, hogy egyértelmû, de nekünk nem.

Link to comment
Share on other sites

golyo222

Bocs félreértelmeztem a kérdésed :D

Szóval ugyanaz mint router esetén sehol semmi, egy ideig próbálkozik a számítógép beazonosítani de aztán feladja. A progik meg amit hozzá adtak azok sem ismerik fel és nem írja ki az IP címét.

Pár hsz-szel visszább írtad, hogy furcsa IP cím, Te milyet tudnál ajánlani próbálkozásképpen?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ezt most megint nem értem. Ha nem férsz hozzá, hogy akarod megváltoztatni az IP-t?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...