Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Item ITV710


Dj Fernandez

Recommended Posts

Dj Fernandez

Sziasztok a minap vettem egy Item ITV710-es usb-s digitális tunert! Úgy gondoltam ha jön a digitális átállás akkor legyen mivel tv-t nézni! Úgy gondoltam hogy megpróbálom a mindig TV adásokat befogni vele de sajnos eddig nem sikerült! Nem tudom mi van vele mert elvileg erre fele (Hajdúhadház) lehet fogni 2 adóról is az adást! Utánajártam és , hogy a magyar földi sugárzás Mpeg-4 kódolású és elvileg a tuner csak az MPEG-2-es adásokkal képes megbirkózni! Kicsit utána jártam a dolgoknak és sikerült találnom egy kinket ahol azt írják egy aplettel képes MPEG 4 es adásokat is kezelni! Remélem tud nekem valaki segíteni!

 

Üdv: FerNaNdeZ

íme az eszköz: IPB kép

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha a tuner chipje MPEG-2-t tud, akkor tök mindegy milyen programot teszel fel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez nem egészen így van. Az USB tuner csak a jelet küldi a PC-re, ahol a kezelő szoftver intézi a többit, ha a driver egyébként stimmel és BDA kompatibilis eszköznek felismeri a kütyüt.

Ha a gyári szoft csak mpeg2-es, akkor van néhány egyéb kezelőprogram, amivel használható lehet.

DVBViewer, DVB Dream, ProgDVB, SmartDVB. Ezen túl az újabb VLC és Media Player Home Cinema is alkalmas a lejátszásra, ha egyszerűbben másképp nem, az említett és más kezelőprogramok némelyikéből, hogy a streamből kiválasztott csatornát megjelenítse.

Plusz még a Win7 Media Center is.

 

Azért nem ártott volna egy kicsit jobban körülnézni a vétel előtt. ;) Ha már átállás.

Ma már az mpeg4 támogatással rendelkező tunerek sem annyira drágák, bár nem tudom ez mennyi lehetett.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez rendben. De van egy MPEG2-es eszközhöz MPEG-4-kompatibilis driver? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A driver valóban a kulcskérdés Windowsnál. Ha nincs megfelelõ, akkor használhatatlan a kütyü.

De nem a drivernek kell mpeg4-nek lennie, a dekódolást a szoftver végzi a PC-n. Ez pedig könnyen cserélhetõ, ellentétben a tévékkel, amelyikben ha nem mpeg4 képes firmware van, akkor ilyen adást nem tud dekódolni, venni.

A driver a tuner chip felismeréséhez, kezeléséhez kell.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez biztos? Ennyi erõvel chip sem kéne az eszközökbe, hiszen már az MPEG-2 is megoldható lenne szoftveresen.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Igen, ez biztos. Persze nem az, hogy chip se kell. ;)

Bár nekem nem személyes tapasztalatom, mert ennek ellenére sem vettem volna mpeg2-es eszközt, de a DVB tuner topicokban időnként felmerült ez a kérdés, és mindig az volt a válasz erre, amit írtam.

A tuner chip az USB kütyüben nem végez dekódolást, csak a jelfolyamot továbbítja a PC-nek.

A chip pedig ezért a jelfolyam továbbításért kell, talán leegyszerűsítve.

A driver meg hogy a Windows tudja felismerni, kezelni. Linux alatt sok eszköz már benne van a kernelben.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hmm, ok. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Dj Fernandez

Igen teljes mértékben támogatja az Mpeg-4 et! A BlazeHDTV kiválóan viszi az adásokat! Ez megoldva :-) Még kipróbálom home cinemat is:) Sajnos a Linuxal nincs kibékülve! (OpenSuse 11.3) Amúgy az eszköz 5400 Ft körül van!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...