bendegu Posted February 8, 2010 Posted February 8, 2010 Sziasztok, Van az egyik kollégámnak egy vonalkód olvasója aminek bizonylat számokat tartalmazó címkéket kéne beolvasni. A bizonylatszám formátuma: yhhnnxx/z vagy yhhnnxx/zz. Nah most a gondom az hogy az utóbbi formátumot(ahol két karakter van a '/' után) sehogy sem akarja beolvasni. Van valakinek valami ötlete mitõl lehet? Gondoltam arra is hogy a hosszúsága miatt, de vannak olyan gyáriszámok amelyek ennél jóval hosszabbak és beolvassa . Üdv.: Bendegu
bendegu Posted February 8, 2010 Author Posted February 8, 2010 Huh ha jól emlékszem akkor egy symbol ls2208-as de majd holnap ránézek.
arpsoft Posted February 9, 2010 Posted February 9, 2010 Nem az olvasó típusa érdekel, hanem a vonalkódé. Code39, EAN128, stb.
bendegu Posted February 11, 2010 Author Posted February 11, 2010 Azt honnan lehet megállapítani? Nem vok pro az ilyenekben Van Valami program pl amibe ha beolvastatom kiírja milyen típusú?
arpsoft Posted February 11, 2010 Posted February 11, 2010 Az elsõ vonalkód Code 128-as, leolvasva: 001114/24 A második vonalkód szintén Code 128-as, leolvasva A02111/1 A kódokkal nincs gond. Rendesen felprogramoztátok az olvasót? Itt vannak hozzá a cuccok.
bendegu Posted April 22, 2010 Author Posted April 22, 2010 Hát még mindig nem akaródzik mûködni. Amúgy rossz képeket raktam fel azt hiszem azokat tudta olvasni. http://kepfeltoltes.hu/view/100422/cimke_w...ltoltes.hu_.jpg ez biztos hogy nem tudja kezelni. Amúgy egy USB-s LS2208 típusú készülék. Valami ötlet? Kösz elõre is.
mizsi Posted April 22, 2010 Posted April 22, 2010 A vonalkóddal (szerintem) semmi gond, az olvasó nincs rendesen felkészítve. Sejtem, mert napi szinten használok hasonlót.
bendegu Posted April 22, 2010 Author Posted April 22, 2010 Nem tudod véletlenül hogyan kell pontosan beállítani hogy jól mennyjen? Én ezt használtam beállításként. Azon belül is a 117. oldaltól ahol az USB csatival kapcsolatos kódok vannak., de a ps/2-es csatikkal is ugyan ez a gond csak tesztelésre egy USB-s volt de gondolom mindegy most. Mit hogyan állítsak be rajta hogy jól mennyjen?
mizsi Posted April 23, 2010 Posted April 23, 2010 Az is megeshet még, hogy a "betekintési szög" nem megfelelõ, el kell találni a lézersugáér irányát a vonalkódhoz képest.
bendegu Posted April 26, 2010 Author Posted April 26, 2010 Az nem hinném, hogy gond lenne, mert már minden irányból és különböző távolságból próbáltuk és nem olvassa be és csak azokat a vonalkódokat nem olvassa amelyek sorszámában a dátum után 2 karakter van és a "/" jel után is(ymmddxx/yy) pl 9030611/13
mizsi Posted April 30, 2010 Posted April 30, 2010 Hétfõre kinyomtatok egy ilyen volnalkódot, és megnézem bent a cégnél a mi olvasónkkal.
mizsi Posted July 1, 2010 Posted July 1, 2010 Elnézést, elkerülte a figyelmemet a topik. Sajnos a vonalkód-készítő program elég maradi, így nem sikerült ilyen vonalkódot kreálnom. Sajnálom.
Csaba_# Posted July 1, 2010 Posted July 1, 2010 OFF 2010. február 8. - július 1. Ti aztán nem kapkodjátok el ezen probléma megoldását.
bendegu Posted July 6, 2010 Author Posted July 6, 2010 Semmi gond, köszönöm hogy legalább megpróbáltad, bár igaz én magam is hanyagoltam a témát, de majd megint neki rugaszkodok
bendegu Posted August 3, 2010 Author Posted August 3, 2010 OFF 2010. február 8. - július 1. Ti aztán nem kapkodjátok el ezen probléma megoldását. És még nincs is megoldva
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now