Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vonalkód olvasó


Recommended Posts

Posted

Sziasztok,

 

Van az egyik kollégámnak egy vonalkód olvasója aminek bizonylat számokat tartalmazó címkéket kéne beolvasni.

A bizonylatszám formátuma: yhhnnxx/z vagy yhhnnxx/zz.

Nah most a gondom az hogy az utóbbi formátumot(ahol két karakter van a '/' után) sehogy sem akarja beolvasni.

 

Van valakinek valami ötlete mitõl lehet? Gondoltam arra is hogy a hosszúsága miatt, de vannak olyan gyáriszámok amelyek ennél jóval hosszabbak és beolvassa :S.

 

Üdv.: Bendegu

Posted

Huh ha jól emlékszem akkor egy symbol ls2208-as de majd holnap ránézek.

Posted

Nem az olvasó típusa érdekel, hanem a vonalkódé. Code39, EAN128, stb.

Posted

Azt honnan lehet megállapítani? :huh:

Nem vok pro az ilyenekben :bocsánat:

Van Valami program pl amibe ha beolvastatom kiírja milyen típusú?

Posted

Az elsõ vonalkód Code 128-as, leolvasva: 001114/24

A második vonalkód szintén Code 128-as, leolvasva A02111/1

A kódokkal nincs gond.

 

Rendesen felprogramoztátok az olvasót?

Itt vannak hozzá a cuccok.

  • 2 months later...
Posted

A vonalkóddal (szerintem) semmi gond, az olvasó nincs rendesen felkészítve. Sejtem, mert napi szinten használok hasonlót.

Posted

Nem tudod véletlenül hogyan kell pontosan beállítani hogy jól mennyjen?

Én ezt használtam beállításként.

Azon belül is a 117. oldaltól ahol az USB csatival kapcsolatos kódok vannak., de a ps/2-es csatikkal is ugyan ez a gond csak tesztelésre egy USB-s volt de gondolom mindegy most.

 

Mit hogyan állítsak be rajta hogy jól mennyjen?

 

Posted

Az is megeshet még, hogy a "betekintési szög" nem megfelelõ, el kell találni a lézersugáér irányát a vonalkódhoz képest.

Posted

Az nem hinném, hogy gond lenne, mert már minden irányból és különböző távolságból próbáltuk és nem olvassa be és csak azokat a vonalkódokat nem olvassa

amelyek sorszámában a dátum után 2 karakter van és a "/" jel után is(ymmddxx/yy) pl 9030611/13

Posted

Senki többet? Harmadszor. :(

Posted

Hétfõre kinyomtatok egy ilyen volnalkódot, és megnézem bent a cégnél a mi olvasónkkal.

  • 2 weeks later...
Posted

Melyik hétfõn? :)

  • 1 month later...
Posted

Elnézést, elkerülte a figyelmemet a topik.

Sajnos a vonalkód-készítő program elég maradi, így nem sikerült ilyen vonalkódot kreálnom. Sajnálom.

Posted

OFF

2010. február 8. - július 1. :D Ti aztán nem kapkodjátok el ezen probléma megoldását. :P

Posted

Semmi gond, köszönöm hogy legalább megpróbáltad, bár igaz én magam is hanyagoltam a témát, de majd megint neki rugaszkodok :)

  • 4 weeks later...
Posted
OFF

2010. február 8. - július 1. :D Ti aztán nem kapkodjátok el ezen probléma megoldását. :P

 

És még nincs is megoldva ;)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...