Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook és netbook-vásárlás 2011. 02-ig


alex12

Recommended Posts

KGigi

Érdekes ötlet, rákérdezek. Ez nálunk kapható lesz? Hónapokkal ezelõtt néztünk ki egy Toshiba netbookot, de azóta nem voltak képesek behozni...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azt írják, hogy elvileg igen, globálisan kapható lesz. De célszerû megérdeklõdni a hivatalos forgalmazónál.

Link to comment
Share on other sites

takibali

Sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen notebookot érdemes inkább venni:

-core i5 integrált videóvezérlõvel

-core i3 egy erõsebb videokártyával

180000 Ft-nál többet nem tudok rászánni

általános egyetemi felhasználás mellet HD filmeket szeretnék rajta nézni

én ASUS-t néztem de az említett garancia-probléma elbizonytalanított...

 

Mit ajánlotok?

Köszi elõre is

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az Asus nem annyira jó ötlet. Ha HD filmeket nézel, akkor mindenképpen olyan gépet keress, aminek normális VGA-ja van, különben a processzor lesz kénytelen kódolni a filmet, aminek két következménye van. Egyrészt mást nem nagyon futhat mellette, másrészt ha akkuról nézed, akkor biztosan csontra üríti még a film fele elõtt.

Link to comment
Share on other sites

takibali

Akkor milyen márkát ajánlasz?

A családban van már egy Dell komolyabb panasz nem volt még vele( bár csak 1 éves)

Egy barátnak Toshiba-ja van, szerinte ne vegyek, bár mástól meg jókat hallottam...

Acer-t biztosan nem fogok, a HP meg drága...

nem vagyok annyira otthon a notebookprocesszorok terén, de azt tudom, hogy i3 és i3 között is van különbség (és nem csak órajelben meg harmadszintû gyorsítótárban)...

éppen ezért egy-két tippet mondanál nekem ha nem nagy kérés?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lenovo, Dell, Toshiba, HP, Sony. A Toshiba az utóbbi néhány évben lett nagyon jó. Ha a barátodnak 4-5 évesnél régebbi gépe van, akkor megértem az aggodalmát. Ha ez jelent valamit, nekem is Toshibám van (Satellite Pro A300), az elmúlt 3 év mérlege egy döglött pixel a kijelzőn és egy kis kopás a festékből a képernyőkeret billentőjén, pedig agyon van használva a gép és hurcolom is rendesen.

 

Ami pedig mindenképpen kerülendő, az az Acer-MSI-Fujitsu hármas, utóbbiból csak az alsó kategória. Az Asus középmezőny, vannak kellemes meglepetései, de alapvetően nem egy kiemelkedő gyártó.

 

Nem vagyok otthon az aktuális kínálatban, de mindjárt szétnézek egy kicsit.

 

Szerk.

Így gyorsan átfutva a legjobb vétel most szerintem a Dell Inspiron N5010 valamelyik változata. Ez 100 ezertől indul és tart egészen durván 200-ig oprendszer nélkül. Van belőle i3-as és i5-ös is, integrált, de HD-képes videokártyás és izmos, Radeon 5650-nel szerelt változat is. Utóbbin, illetve az 5470-en valószínűleg már játszani is tűrhetően lehet, persze laptopviszonylatban.

Link to comment
Share on other sites

takibali

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az előző oldalon általam ajánlott gépet is érdemes szemügyre venni:

HP G62-B98SH (XF353EA) Biscotti Prism

Ezt a gépet oprendszerrel adják, 4 GB rammal, HD5470-es VGA-val, nativ 1 GB memóriával. És a 3 magos proci sem utolsó szempont. Árban pedig ugyan annyi, mint KGigi által említett Dell Inspiron N5010. A különbség, hogy a Dell-ben nagyjábol mindennek a fele van bent, vagyis a VGA csak 512MB-os, 2GB rendszer memória van a 4 GB helyett, a merevlemez pedig csak 320GB-os a HP 500Gb-os megoldásával szemben. Minőségre mind a két termék nagyon jó, nemhinném, hogy bármi problémád lenne bármelyik géppel is. Igaz, a HP nem inteles, hanem AMD-s gép, de ez nem befolyásolja a gép működését.

Link to comment
Share on other sites

takibali

Köszi az ajánlást, én is néztem azt a gépet...

de a HP között inkább ezt néztem katt ide

és a Dell-tõl meg ezt: klikk

 

Ige az Intel vs AMD versenyrõl is hallottam már mindenfélét... :huh:

nekem az asztali géppen egy core 2 duo E8400-as van nincs vele semmi bajom ezért választottam Intelt, azonban az AMD olcsóbb...

nem tudom...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én most rábeszélnélek az AMD-re, egyszer az ár miatt, másodsorban a teljesítmény miatt.

Nézzük a két HP-t. Intelnél magonként a processzor 100 MHz-el gyorsabb, de ez elenyésző különbség. AMD részéről viszont 3 mag van, tehát nagyobb az össz sebessége a procinak (hangsulyozom, hogy nem szabad összeszorozni az értékeket). FSB: ez az a sebesség, amivel kommunikál a proci a hardverekkel. itt "csupán" 533 MHz-el marad el az intel az AMD-től. A memóriáknál is van különbség sebességben, de ott azért anyira nem drasztikus a helyzet. VGA ugyan csak fele annyi memóriát tartalmaz az inteles gépben, de azért annak is elégnek kell lennie, persze a több, mindig jobb.

Dell: Ennek már 1066 MHz-es az FSB-je, ami már nem olyan vészes különbség. Proci sebességben ugyanaz áll fent mint az előbb, azaz az a plusz egy mag jó szolgálatot tud tenni az AMD oldalán. VGA egyezik a két gépben, így itt nincs különbség. Memóriában ugyan 1 GB-al kevesebb van benne, de ez pótolható a késöbbiekben, ha szükség lenne rá (még egy darabig elégnek kell lennie). Ez a gép már nagyjábol azonos teljesítményt tud felmutatni az AMD-s géppel kapcsolatban (ha százalékossan kéne kifejeznem, akkor a teljesítménykülönbség 5%-on bellül van), viszont kérdés, hogy érdemes e (fölöslegessen) plusz pénzt rááldozni arra, amire nem szükséges. Jobb nem lesz attol, hogy drágáb. A Dell mellett a 3 év garanciát tudnám esetleg felhozni érvnek.

Link to comment
Share on other sites

takibali

ez aztán részletes elemzés volt!!!

Köszönöm szépen! :D

a most nyilvánosságra hozott Intel Sandy Bridge botrány mennyire érinti a notebookokat?

jah és még valami van esély rá hogy USB 3.0-s gépet kapok mondjuk augusztusig?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
a most nyilvánosságra hozott Intel Sandy Bridge botrány mennyire érinti a notebookokat?

A még le nem gyártottakat leginkább semennyire. A 6 Gbps SATA portra rakják azt az egy vagy extrém esetben két vinyót, oszt annyi.

Nemsoká meg jönnek a javított gyártástechnológiás Ivy Bridge-ek új chipsettel. Jövő év helyett már augusztust rebesgetik.

Ha nem annyira söürgős, talán érdemes megvárni.

 

jah és még valami van esély rá hogy USB 3.0-s gépet kapok mondjuk augusztusig?

:hááát: Ezt nem igazán értem. ;) Kapni éppen már most is kaphatsz, ha ez feltétel, és ilyet választasz.

Link to comment
Share on other sites

Apollo

Sziasztok!

 

Bocsánat, de írtátok, hogy az Acer laptopok gagyik. A timelinex szériáról mi a véleményetek? Szabad érte pénzt adni?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én minden Acert hanyagolnék, de ezek talán már nem annyira problémásak. Csakúgy, mint minden gyártónál, az Acernél is belépõszint a legveszélyesebb megbízhatóság szempontjából. Csak az Acer mélyebbrõl indul.

Link to comment
Share on other sites

Apollo

Aham. Igazából egy Aspire TimelineX és egy Dell Inspiron 15r között vajúdok. A konfiguráció gyakorlatilag ugyanaz, de az Acer alumínium. Illetve amolyan fekete lóként ott van a Dell xps 15, csak itthon nagyon drágának találom, viszont Németországban szintén hasonló konfigurációt vesztegetnek az elõbbiektõl olcsóbban. Viszont feleslegesen nem akarom bonyolítani a dolgot, úgyhogy most tanácstalan vagyok.Ha esetleg lenne valami könnyítõ javaslatod, azt szívesen venném. Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Van. Dell. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Apollo

Értem. :) Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...