Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Időjárás


Pjotr

Recommended Posts

Dávid Csaba

Én mindig az Időképet nézem, ha dolgozni megyek, vagy programot tervezünk, eddig (a hasamra ütök) 80%-ban bejött. S hogy más médium hogyan teljesít, én sem tudom, leragadtam az Időképnél. Azt szokták mondani, hogy megközelítőleg pontos előrejelzést durván 7 nappal előre lehet kiszámolni, minden további a korábbi évek időjárásából levezetett lottósorsolás. Így a 30 napos előrejelzés arra jó, hogy legyen egy szép nagy "kép", amit nézhet a polgár, s örülhet, hogy Anyus, nédd mán! Két hét múva mán mehettünk a Jóskájékhó pitypangot hántóni.

Link to comment
Share on other sites

kléni

Szerintem eddig se értek semmit az időjárás jelentések. Azt nekem is sikerül megmondani, hogy vagy jó idő lesz, vagy nem, ennek megfelelő mellékhatások (eső, 30 órás napsütés) lehetségesek. A városban mászkáláshoz elég reggel kinézni az ablakon, és megtudjuk, mi várható. Utazásnál nem igen, de ott is beszólhat bármikor egy kis eső. E miatt én sose néztem időjárás jelentést, vagy ilyen oldalakat, de nem igen volt arra példa, hogy hoppon maradtam.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Megjegyzem, a környezetvédő lobbi már csak amiatt is hihetetlenül káros, hogy eltereli a figyelmet a valós problémákról. A valós probléma nem a szén-dioxid, mégis ezen görcsöl mindenki.

 

Igen a CO2 az nem probléma, jelentéktelen mennyiségben van jelen, mnég úgy is, hogy az emberi tevékenység nagyban termeli, és nem is káros anyag, mert a növények tudják hasznosítani. Általános iskolában földrajzórán tananyag, hogy a levegő összetétele 78% nitrogén 21% oxigén 1% egyéb gáz, a sok sok egyéb gázból meg csak egy a szén-dioxid. A klímaváltozás is termsézetes folyamat az emberi tevékenység elenyésző részben járul ehhez hozzá. Van is egy film erről, Globális felmelegedés svindli vagy valami hasonló a címe.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
(Egyébként ma pont 9 fok volt kint egész nap, és esett is. :))

Nálunk újabb baki. Erősen felhőset jelzett mára, 5°C-kal. Ahhoz képest 6°C volt és havazott. Enyhén még most is. :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Én a radarképeket szoktam nézni, azzal sokkal többre megyek, mint akár a járásokra lebontott előrejelzésekkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Sebi

Lőrinc Mátyás drónnal készített felvétele a Nagykovácsi-Nagyszénás erdőröl, ahol a napokban az ónos eső ráfagyott a fák ágaira, amik a jég súlya alatt leszakadtak, a fák kidőltek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mizsi

Tavasz, menj haza, részeg vagy!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ehh, hétfő este cseréltettem át a gumikat a nyáriakra. Április közepén hó esik. :D De tudtam, hogy ez lesz, Bajorországban is ez volt két napja, és általában azt kapjuk mi meg, ami ott van, néhány nap eltéréssel.

Link to comment
Share on other sites

kléni
bea30a91a174cb6ed09b908bae8dfc54.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...