payskin Posted December 1, 2009 Posted December 1, 2009 "Sárgul már a kukoricaszáááár..." :hááát. -> KÉP
Greene Posted December 3, 2009 Posted December 3, 2009 Pont rosszalkodik a szünetmentesem, amit még PF-től vettem a pleisztocén kezdetén (és már akkor is volt vagy 150 csillió éves). Majd jól elolvasom a fókusz cikket és veszek egy apc-t.
arpsoft Posted December 3, 2009 Posted December 3, 2009 Azért az a több, mint 40 óra áthidalás elég meggyőző... Biztos nem írtátok el?
Bata László Posted December 4, 2009 Posted December 4, 2009 Nem írtuk el. Minden adat perc:másodperc alakban van megadva. Azaz nem 41 óra, csak 41 perc 25 másodperc az abszolút rekorder ideje.
arpsoft Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 (arpsoft @ 2009. december 3. 11:09) 407682[/snapback] Azért az a több, mint 40 óra áthidalás elég meggyőző... Biztos nem írtátok el? Na, ezt jól benéztem... Dehát ez van, ha az ember azt olvassa, amit szeretne olvasni és nem azt, ami írva vagyon.
sonykor Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Édesanyám számítógépes tudása, hogy bekapcsolja a gépet, elindítja a Firefoxot vagy a Skype-t, citromailon elolvassa az e-mailjeit, megnézi az IWIW-et és kész, ennyi. A NOD32 kód frissítését egyszerűen nem tudtam megtanítani neki. Ez már túl bonyolult. Csak jelezni akartam, hogy van egy számítógép használói szint akinek a kód frissítés megoldhatatlan feladat. Nem lehetne valahogy egyszerűbbé tenni?
Greene Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Az én édesanyámé is kb. ennyi. Éppen ezért nem szivatom havi kódos vírusírtóval, hogy azért hívogasson, mert feldobott neki egy ablakot, hanem megvettem neki az éves licenszet (igaz nem nod, hanem symantec, mert azt meg lehetett venni online).
sonykor Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Nem értem miért kell ez macera, hogy az újság kódját még el kell küldeni a NOD32 weboldalára és a válasz e-mailban van az aktiváló kód. Miért nem lehet egybõl aktiválni az újság kódjával? Miért kell még plusz köröket futni? Így is annyi gépre kérhetek kódot ahányra csak akarok. Ezt biztosan mindenki meg tudná oldani, még az édesanyám is, meg a hozzá hasonló számítógéphasználók.
SkyBird Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Ha nagyon akarják, tudják számolni, hogy hány email címről regisztrálnak. Illetve ezt akarni sem kell. Ha csak egy újságkód lenne, ott nem lehet követni semennyire. Lenne kismillió felhasználó egyazon kóddal. Így is lehet egy email címre küldött kódot több gépen használni, ennek kiszűrésével nem foglalkoznak egyelőre, ahogy sejtem. Végül is ez egy bevett dolog, ez a feltétele az "ingyenességnek". Lehetne azt is kérni ilyen alapon, hogy túl sok karakterből áll az aktiváló kód, és nehéz bepötyögni.
Pjotr Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Talán mert a NOD így adminisztrálja, mennyien is használják. Ráadásul Greene rávilágított egy fontos dologra. Meg lehet venni az éveset! Ingyen/ajándék szoftvertõl ne várja már senki sem, hogy tisztára törli az ülõgumóját.
sonykor Posted December 7, 2009 Posted December 7, 2009 Szerintem meg lehetne valahogy oldani, hogy a PC World-hoz adott NOD32 valami azonosító kódot küldene a központnak és így pontosan tudnák, hogy hányan használják. Valahogy érzékelné a központ, hogy a számítógépen az ingyenes NOD32 van. Nem feltétlen az e-mail alapján kellene számolni, hogy hányan használják az ingyenes NOD32. Ha nagyon akarnák talán lenne erre is megoldás. Pjotr: Nem ingyen ajándék a NOD32 mert előfizetem az éves újságot. És előfizetem az újságot is meg megveszem az éves vírusirtót? Na ne viccelj már.
payskin Posted December 8, 2009 Author Posted December 8, 2009 Néha nem tudom (nem tudom elhinni), hogy tényleg ezeket gondolod vagy csak durván provokálsz. A témát itt és most hagyjuk abba.
Dávid Csaba Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 Engem meg az keserít el, de nagyon, hogy a decemberi levelezési rovatban a szerkesztő: - leadott egy olyan levelet, amiben egy másik olvasót Okos Tóninak neveznek - leadott egy olyan levelet, amiben egy másik olvasó véleményét szómenésnek minősítik - nem írta le, hogy mindezek nem a lap véleményét tükrözik Ha gonosz lennék, ebből arra következtetnék, hogy a szerkesztő szerint: - az olvasói levelek, javaslatok okoskodások - az olvasói levelek felesleges szócséplések Hála az égnek, hogy nem vagyok gonosz... csak csalódott. A szerkesztői válasz egyéb elemeiről nem szólok, nem érdemes.
sonykor Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 (Spányik Balázs @ 2009. december 8. 8:58) 408002[/snapback]Néha nem tudom (nem tudom elhinni), hogy tényleg ezeket gondolod vagy csak durván provokálsz. Bocsi ha valami rossz szándéknak tûnt. Dehogy akarok provokálni meg indulatokat kavarni.
Greene Posted December 8, 2009 Posted December 8, 2009 A levrovban tényleg érdekes levelek vannak. Pl. egyszer nekem egy hozzászólásom is bekerült, amit nem is értettem, hogy miért rakták bele. Aztán valami érdekes figura meg reflektált rá.
Dávid Csaba Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Hát igen, ez is érdekes kissé. Itt felvetünk valamit, véleményt mondunk, de ritkán kapunk attól választ, aki később az újságban reagál rá. Esélyük sincs érdemben "ütköztetni" az érveket, ellenérveket. Csak a levelezési rovatban szembesül azzal az ember, hogy a válaszoló szerint általában nincs igazunk és kész. Mondjuk úgy, hogy erre is írtam eggyel feljebb: "A szerkesztői válasz egyéb elemeiről nem szólok, nem érdemes.".
Greene Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 A levrov nem vitafórum. Én írok X dolgot ami bekerül, a másik ír erre Y véleményt, és ennyi. Ez így teljesen elfogadható. (Tudományos körökben pl. nem is lehet a kritikára reagálni.) Látod, én pl. írtam a zenész srác cikkére, és ő nem írt vissza. Mert minek? Ő már elmondta a véleményét/megállapításait. Egyikünk sem akarta meggyőzni a másikat a saját igazáról. Ugyanez igaz arra, amikor velem kapcsolatosan írtak.
Dávid Csaba Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Én nem arról beszéltem, hogy írok egy levelet a segélyvonal emailjére - soha nem tettem -, hanem hogy írok ide, a fórumra egy-két gondolatot, amire a válaszadó itt - ahol várnám - egyáltalán nem reagál, de az újságban leírja, hogy alapvetően rosszul gondolom a dolgot, mert... S jól írod, a levrov nem vitafórum, például ezért nem is szoktam az abban néha megjelenő gondolataimra adott válaszokat kommentálni. Lett volna már mit, de nem láttam értelmét. Egyáltalán nem baj, ha a fórumos témák az újságból is visszaköszönnek, de ha én ide írok, akkor lehetne pár sort írni válaszként a fórumra is... Vagy rosszul gondolom? Alapvetően az amit leírsz, helyes. Írok valamit, az bekerül a lapba, s valaki onnan ír rá valamit... De az egész úgy kezdődik, hogy a laptól valaki ír egy cikket. Ha a "tudományos körökben bevett szokást" veszem alapul, akkor én írtam a kritikát.
SzoZo Posted December 9, 2009 Posted December 9, 2009 Szerintem jól gondolod, de a fórumot csak Trf olvassa, menedzseli, a szerkesztőségből csak kevesen... Amíg volt a phpBB-s fórum, ott Rambo is írogatott, de most már ő sem.
payskin Posted December 9, 2009 Author Posted December 9, 2009 Rambo kb. 4 éve nincs a lapnál (de a phpbb-s fórum jóval korábban volt). Egyébként szokott írogatni, csak már más képviseletben.
mykee Posted December 13, 2009 Posted December 13, 2009 (edited) Én meg ezen a néven, amióta mailszervert meg fórummotort cseréltek, így aztán egyszerűbbnek tartottam új nevet használni. De gondolom így is rám ismertek, még ha csak néha is írok be ide. Akkor vissza az újság tartalmához. Edited January 26, 2013 by Godzillamessage
payskin Posted December 14, 2009 Author Posted December 14, 2009 amióta mailszervert meg fórummotort cseréltek Ilyen nem történt az elmúlt 4 évben.
keen Posted December 14, 2009 Posted December 14, 2009 Még nem olvastam a decemberi számot, de a véleményem az, hogy biztosan jobb, mint a novemberi szám. De befogom a szám.
Greene Posted December 14, 2009 Posted December 14, 2009 Szerintem meg a novemberi egészen kíváló volt. De elolvasom a decemberit is gyorsan, hogy érdemben tudjak hozzászólni. Elolvastam: Bata Lacival teljesen egyetértek a levrovban. A PC World ne közöljön le minden hónapban OSX-es és Linuxos cikkeket. Néha lehet finoman, bevezető jelleggel a témához nyúlni, de a többséget a Windows érdekli. Ráadásul Linuxból egy segélyvonal jellegű és főleg terjedelmű cikket össze se lehetne állítani, annyiféle disztribúció, és probléma létezik, más és más megoldással. Aki Linuxot akar, az is talál magának megfelelő médiumot. A szubjektív most nem lett annyira szubjektív. Karácsonyi gépajánló: Három kategória, mindegyikre két alternatíva, nem rossz. Habár az okosok most kitalálták, hogy csak az alsó és a felső kategóriás dolgok fogynak igazán. Én két alternatívát kétszer kettőre bővítettem volna. Így egy picit kevés, de nem az információ, mert abból bőven kapunk, hanem a lehetőség (ha azt mondom, hogy pl. amd-s konfigom lesz akkor egy adott -mondjuk épp nem kapható- alkatrész helyett tudok másik, hasonló ár/értékűt választani az újság alapján). (Erről beugrott, hogy annyira szerettem volna "kihajítani" a PC-met a fenébe, és egy Mac Minit beszerezni. De ez idén nem jön össze.) Frissítés Windows 7-re: Vajon a Home Premiumomat miért nem tudom Win7 professionalra frissíteni újratelepítés nélkül (ultimate-re meg igen)? Igen hasznos a táblázat amúgy. Rambo megint hozta a minőséget. Egy-két rendkívül hasznos segédprogram most is bekerült az újságba. Ennek kifejezetten örülök. Giraffe-nak majd el is újságolom jól, mert múltkor besokalltam, annyi program volt. Gyepes Máté és az Aquos: A kedvenc tévém a Sharp Aquos szériája . Amúgy Máté nevére egész sok cikknél figyeltem fel. Képzeljétek el, amikor TV-t akartam venni 2 éve, nem találtam Sharp kereskedőt sehol. Így Panasonic lett és plazma, de az Aquost soha nem felejtem el. Az UPS-es cikk is nagyon tetszett. Köszi Papp Gabi. Az enyém már haldoklik. Valószínűleg APC back ups lesz akkor a teszt alapján. Persze valamelyik kisebb kivitel. Még soha nem említettem, de a mesterfogásoknál kifejezetten tetszik, hogy a szükséges szint és az idő meg van határozva. BIOS Lexikon: Hatalmas ötlet. A Segélyvonalba szerintem bele lehetett volna csempészni 1-2 Win7 megoldást. De amúgy a Firefoxos és Paint.netes rész is tetszett. Nagyon hosszú lett megint ez a szám. Remélem nálunk a cégnél senki nem viszi el olvasgatni a mosdóba, mert már így is éveket töltenek ott egyes emberek. Mégsem hasonlítanám össze a Novemberivel (az is jó meg ez is).
payskin Posted December 14, 2009 Author Posted December 14, 2009 (Greene @ 2009. december 14. 21:42) 408444[/snapback]A Segélyvonalba szerintem bele lehetett volna csempészni 1-2 Win7 megoldást. De gonosz vagy!
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now