Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A számítógép távvezérlése, ki- és bekapcsolása, menedzselése


Csaba_#

Recommended Posts

KGigi

Ez így elég kevés. Hol akadtál el? Hogyan van kiépítve a hálózat? Helyi hálón megy az ébresztés?

Link to comment
Share on other sites

hadan

A hálózat mûködik megfelelõen el is tudom érni "belsõ hálózatról" a gépeket, tudok távoli asztalt futtatni. Viszont ez interneten keresztül már nem megy. A jelenlegi tudásom alapján azt még meg tudom csinálni, hogy beírjam a hálózaton lévõ gép címét de, hogy ha kikerülök a hálózatból utána mit csináljak nem tudom. Próbáltam DDNS-t létrehozni, hogy ne kelljen IP-t állandóan módosítani. De már ott elakadtam, hogy változik az IP akkor már nem megy.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kívülrõl egyrészt akkor már nem az IP-n, hanem a domainen éred el a hálózatot, másrészt be kell állítani a routerben, hogy a távoli asztal portját melyik gépre továbbítsa. Az ébresztéssel ugyanez a helyzet. Egyébként internetes használatra nem túl jó a távoli asztal, ajánlom helyette az ingyenes Teamviewert.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ez ugyan az.

 

Pontosan hol tartasz? Mit sikerült eddig elérned?

 

Egyébként javaslom a témaindító hozzászólások alaposabb elovasását.

Link to comment
Share on other sites

hadan

Ehhez a routerhez nem annyira értek. A régi az egyszerűbb volt. A router távoli menedzselését sikerült elérnem. Távoli asztalnál ha beírom, azt a portot amit megadtam akkor az hibát ír ki. KGigi azt írta, hogy létre össze kellene a távoli és a helyi portot de ilyet nem találtam.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Gondolom valami port forward kellene de ilyen nincs ebben a routerben.

http://img152.imageshack.us/img152/9472/portn.png

A TP-Link virtual server-nek, illetve port triggering-nek nevezte el azt, ami korábban port forwarding alatt futott. Szóval azért nem találtad, mert kétféle is van. Neked itt a virtual server kell. A távoli asztal alapértelmezésben a 3389-es, a Teamviewer a 80-as portot használja, erre, ezekre kell virtual servert beállítani, a cím pedig azé a gépé, amit el akarsz érni.

 

Ja igen. Router.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
motoman528

Sziasztok!

 

Elöljáróban leszögezem, hogy a témában lámer vagyok.

 

A feladat a következõ: Távolról felébreszteni és vezérelni, egy gépet, melynek ip címe dinamikusan változó. A gép egy TL-WR1043ND routeren keresztül kapcsolódik a netre.

 

A távoli vezérlést Logmein szerveren keresztül végzem, szépen mûködik.

A felébresztést is sikeresen megoldottam, egy magic packet-et küldõ oldalon keresztül, Dyndns -en regisztrált hostomra hivatkozva.

 

Stabilan mûködik egészen addig, amíg a szolgáltató ip címet nem vált. Ha éppen fut a gép amikor a váltás történik, akkor nincs gond, mert a ddns updater client program frissít az aktuális ip -re, de a lényeg pont az lenne, hogy a kikapcsolt gépet akármikor el tudjam érni, függetlenül az ip változásoktól!

 

Gondolom a megoldás az lenne, hogy a router végezze az aktuális ip frissítését a dyndns szerveren.

A gyári firmware ezt nem tudja.

 

Arra várnék tõletek tanácsokat, hogy melyik firmware -t kellene feltennem, hogy megoldjam a problémát!

Nézegettem OpenWrt és Gargoyle screenshots -okat, szerintem azok tudják ezt.

Az is szempont lenne, hogy egyszerûen vissza lehessen tenni a gyári firmware -t, ha szükséges.

Elõre is köszönöm a válaszokat!

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

OpenWRT (DynDNS csomag) és a DD-WRT (alapból) is tudja. Visszaállítani is egyszerű már, tudtommal szimplán a gyárit kell feltölteni rá webui-n keresztül, de ennek érdemes még utána járni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Miért ne tudná? Valamit tuti elnéztél. Az ezeréves TP-Linkek is tudják. Nálam külön Dynamic DNS menüpont van. A legújabb gyári firmware van fent?

Link to comment
Share on other sites

motoman528
Miért ne tudná? Valamit tuti elnéztél. Az ezeréves TP-Linkek is tudják. Nálam külön Dynamic DNS menüpont van. A legújabb gyári firmware van fent?

IPB kép

A legfrissebb firmware. Mint fent írtam, a Dyndns hostnevemmel szépen mûködik is.

 

A probléma az, hogy az aktuális ip frissítéséhez kell egy updater kliens programot futtatni a gépen.

 

A kikapcsolt gép viszont nem tud kliens-t futtatni, tehát a Dyndns szerver nem tudja az aktuális ip-met.

 

IPB kép

Szerintem ez tudja, mert vannak beállítások a frissítésre is. Gondolom :hááát:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem értelek. Ha változik az IP-cím, akkor a router bejelentkezik a fiókodba, és leköveti a változást. Ezért adtad meg a jelszavad. Nekem ez gyönyörûen mûködik is, soha nem volt vele gondom.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:ötlet: Nekem úgy tűnik, hogy a TP-Link beállításainál nem a DynDNS accountot állította be, hanem a saját netes fiókját. :hááát: Ezért nem megy neki a DynDNS.

A linkelt Gargoyle router beállítás szinte ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Bakker tényleg. Akkor rejtély megoldva. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

motoman528
:ötlet: Nekem úgy tûnik, hogy a TP-Link beállításainál nem a DynDNS accountot állította be, hanem a saját netes fiókját. :hááát: Ezért nem megy neki a DynDNS.

A linkelt Gargoyle router beállítás szinte ugyanaz.

 

Basszus! :facepalm:

Nálad a pont SkyBird! :bravó:

Az volt a zavaró, hogy úgy is be lehet lépni az accountomba, hogy az e-mail címet írom a felhasználóhoz.

Még a router is succeeded -et ír, mint ahogy a belinkelt screenshot -on is látszik! Csak egyetlen csöpp különbség az, hogy úgy nem frissít!

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Oké. :) Az a magasságos helyzet, hogy engem is KGigi vezetett rá. :oké:

Elsõnek én is átsiklottam rajta, de amikor KGigi írta, hogy neki simán megy, valahogy jobban átvizslattam.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Cort3zzz

Szia Csaba!

TP-Link 340GD routerem van, és szeretném távolról elérni. Mindent beállítottam de még mindig nem mûködik! Dyndns-es címem folyton idõtullépési hibát ír ki, majd pedig egy hibaüzit az updater: valami "Nochg"és "Host was already up to date"

Tudsz ebben segíteni? Nagyon örülnék neki!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nochg = nincs változás, Host was already up to date = már naprakész. :hááát: Mit hogyan állítottál be?

Link to comment
Share on other sites

Cort3zzz

Öm, úgy van beállítva minden, mint ahogy le van írva!

DynDNS-nél mikor hostot regelek, akkor a wan akkori jelenlegi IP-jét kell beírni igaz?(Amit felajánl) (PPoE-m van)

Am az eredeti remote manager a routernél ha be van kapcsolva, akkor egy távoli gépnél milyen címet kell beírni? A lan címet? Mert az elég fura lenne. Viszont a WAN cím is, mert nekem az eléggé változó...

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A WAN címet, vagy az ahhoz kapcsolt domaint kell beírni. DynDNS-nél semmit nem kell csinálni, elég bejelentkeztetni a routert.

Link to comment
Share on other sites

Cort3zzz

Beírtam a wan címet, idõtullépés, ha utánna írom a portot is (Amit a remote-nál írtam be) Akkor is idõtullépés. Remote be van kapcsolva. (Ugyanugy van beállítva mint az elsõ képeknél, annyi különbséggel, hogy 3380as port van megadva. a 80as sem akart menni...)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csinálj képeket, így nem fogunk tudni segíteni. Valami biztosan rossz.

Link to comment
Share on other sites

Cort3zzz

Tényleg rossz volt valami! Mégpedig az, hogy otthon a saját gépemen próbáltam elérni a routert a Dyndns-el keresztül... (Nem értem hogy miért nem lehet...)

Most már a távébresztéssel fogok próbálkozni, ha esetleg nem fog menni több nekifutás után sem akkor majd jelentkezem! És köszönöm hogy írtál!!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Belsõ hálóról is mennie kéne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Cort3zzz

Sziasztok!

Még augusztusban írtam, próbáltam megoldani, de akkor hagytam inkább, viszont most, hogy vettem egy androidos telefont, újra érdekelne a téma!

Addig már eljutottam, hogy a Packeteket megkapja a gép bekapcsolt állapotban. (M.P. Receivert néztem)

Viszont ha kikapcsolom a gépet, már az istenért sem akarja feléleszteni. Router be van állítva úgy, ahogy írtátok.

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A BIOS-ban is engedélyezve van a PCI és az External is. (ASUS P5B Alaplapom van, integrált kártyával operálok :D )

 

Az eszközkezelõ is OK.

Mit rontottam el? (Telefonon próbáltam WIFIrõl és 3Grõl is küldeni a jelet, egyikre sem reagált)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...