Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows-ok hálózatban


Pjotr

Recommended Posts

KGigi

Hálózati hidat kell létrehoznod a két adapter között. A Windows megcsinálja neked, ha megosztod az internetkapcsolatot. Engedélyezem, hogy más is használhassa ezt a kapcsolatot, vagy valami hasonló név alatt fut.

 

Más. Kijelentő módú mondatokat ponttal, nem felkiáltójellel zárunk.

Link to comment
Share on other sites

luckyman65

Köszönöm.

Sajna ezen túl vagyok és a box mégsem látja a netet.

Nem kell a számítógépnél valamilyen ip címet megadni,és a boxnál is?

A számítógép is automatikusan oszt a portnak ip-t,és a dhcp esetén a box arra kapcsolódik is?

Rendes routerrel megy a dolog a boxon,csak most külföldön vagyok,és sajna a router nem nálam van,viszont kapok netet wi-fi-n.

Vagy csak akkor kap a box ip-t a pc-től ha újra indítom a pc-t bedugott boxal az utp-re?

Köszönöm a nyelvtani kisegítést,sajna nem vagyok egy nyelvtani zseni sem. :)

Edited by luckyman65
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem oszt címet a géped. Ha tudsz, állíts be fix IP-t a csatlakoztatott eszköznek. Ha nem, akkor kénytelen leszel telepíteni egy DHCP szervert.

Link to comment
Share on other sites

luckyman65

Szia.

Nos közben annyit sikerült beállítani,hogy a laptop utp-n keresztül látja a boxot.

A wi-fi-s bejövő net meg van osztva,de a laptopból már nem megy a dreambox-ba ki.

Előre is köszönöm a segítséged.

Edited by luckyman65
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
daniabiro

Sziasztok!

2 Win7es laptopot (Home Premium64 és Ultimate 32)szeretnénk összekötni mobilnet(T-s) megosztása céljából(1 db kábellel :)), addig eljutottunk, hogy a megosztott mappákat látjuk a másikról

(statikus IP címmel, mivel alapból rosszat kaptak), azaz a LAN megy rendesen, viszont a netet megosztani nem sikerül, mivel amint kipipálom és le OK-zom az internetkapcsolat megosztását, a mobilnet lekapcsol, újracsatlakozás után szintén azonnal.

Ha tudtok valami megoldást a problémára, előre köszönöm.

Edited by daniabiro
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azon a gépen, ahol be van kötve a mobilnet, nyisd meg a hálózati központot, azon belül az adapterbeállításokat. Jelöld ki a sticket és a hálókártyát, jobb egérgomb -> hídkapcsolat. Ez el fog malmozni 1-2 percig, de utána mennie kell mindkét gépen a netnek.

Link to comment
Share on other sites

daniabiro

H_l_zat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nem akar összejönni :( Esetleg rosszul konfiguráltuk a LAN-t? Látjuk egymást, meg is tudjuk nézni egymás megosztott mappáit, viszont nem azonosított hálózatot ír.

 

Ui: bah, sikerült, a mobilnetes kapcsolatnál kellett az internetkapcsolat megosztását kipipálni... Köszi a segítséget :)

Edited by daniabiro
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Rick13

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy T-home-os Cisco routrünk amire rá volt eddig kötve két PC. De mivel annkak a cuccnak gyenge a wifije ezért betettem a hálózatba egy TP-Link wifis routert, hogy lehessen az egész házban wifiről netezni. Míg nem volt a hálózatban a TP-Link addig ugye a gépek vígan látták, elérték egymást. De most hogy beékelődött az új router így már ez nem működik, mert az egyik gép 192.168.0.x-es IP-t kap a Cisco routertől, a másik pedig egy másik alhálózatba van és annak meg a TP-Link router 192.168.1.x-s IP-t oszt.

 

Így néz ki a topológia: http://kepfeltoltes.hu/140117/Screenshot_2014-01-15_20.06.50_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

El kéne érni, hogy ismét lássák egymást. Ezt hogyan lehet megcsinálni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Első körben, ha van rá lehetőség, akkor én visszavinném a TP-Link routert, mivel arra nincs szükség. Helyette egy Range Extenderre annál inkább.

Mondjuk egy ilyenre cserélni, mert neked ez kellett volna router helyett: http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=1247&model=TL-WA830RE

 

Ha ez nem megoldható, akkor lehet közös alhálóra rakni az egész hálót, vagyis a TP-Link IP címét kezdésként át kéne állítani 192.168.0.100-ra, a DHCP-t meg ki kell kapcsolni, azt a Cisco végzi. Kábeles összekötés terén LAN <-> LAN bekötésre lesz szükség. LAN <-> WAN bekötés csak OpenWRT esetén lesz célravezető.

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Visszavinni már biztos nem lehet, mert ez egy régi cucc. Nem most vettem. Még az IPTV előtti időből mardt. Régen ezzel osztottam netet, csak aztán a T meghozta ezt a csodálatos Cisco routert és nem volt azután rá szükség, mivel annyira erős a wifi benne, hogy a szobámban lehessen használni. Másra pedig eddig nem kellett. Viszont mostmár kell, és mivel ez meg csak a szekrényben kallódott ezt tartottam ésszerű megoldásnak. :)

 

Amit írtál pedig majd kipróbálom alvás után. :) A közös alhálózatot már megpróbáltam beállítani, írkáltam az admin felületen de az átjáróra panaszkodott valamiért. Viszont megpróbálom majd megint, mert nem mindent úgy csináltam ahogy írtad. Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Nagyon jó!! Működik. Köszi szépen a segítséget :)

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Noss, még sem az igazi a dolog és nem értem, hogy ez hogy lehet...

Az történt, hogy megcsináltam mindent ahogy mondtál. A TP-Linken kinyomtam a DHCP-t, LAN portra átdugtam az UTP-t amiről jön a net. Működik is elég jól. De nem teljesen és most derült csak ki. Mikor csináltam a nyomtatóval ellenőriztem le. A Kisgép elérte a Nagygépen megosztott nyomtatót, bejött a nyomtatási sor és még nyomtattam is vele. Elkönyveltem, hogy működik. Még a Nagygépen levő megosztásokat is megnéztem. Beírtam ugye a címsorba hogy \\Nagygép és kilistázta ahogy kell. Viszont itt elkövettem azt a hibát, hogy nem mentem bele egyik megosztott mappába se, mivel úgy gondoltam ha már a nyomtató jó és listázza a megosztásokat akkor működik minden. De ma meg akartam osztani pár állományt a két gép között és azt vettem észre, hogy még se jó valami. Azt mondja, hogy nem érhető el, lehet hogy nincs jogom, keressem a rendszergazdád, blablabla... Hozzáférés megtagadva. Aztán megpróbáltam a Nagygépről elérni a Kisgépet de az pedig nem is látja. Semmi megosztást, sőt nem tud csatlakozni se hozzá.

 

A Kisgépen XP van

IP: 192.168.0.x (15)

Maszk: 255.255.255.0

Átjáró: 192.168.0.1

 

A Nagygépen Win7 van

IP: 192.168.0.x (13)

Maszk: 255.255.255.0

Átjáró: 192.168.0.1

 

A hálózati beállítások szerintem rendben vannak. Mert hát ha nem lennének akkor a nyomtató se működne rendesen szerintem. Emiattnem tudom megérteni... Szóval valami Windows beállítás lehet a ludas. Olvastam az elején, hogy XP-s gép esetén át kell állítani a titkosítást Win7-en 128 bitről. Azt megcsináltam de továbbra se jó. Esetleg még valami tipp?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A jelszavas védelmet is vedd ki a Win7-ből, és ha nem úgy lenne, akkor állítsd át otthoni hálózatra. Az XP hálózatkezelése már vagy fél évtizede is elavult volt, kb. minden biztonsági beállítást ki kell kapcsolni, hogy a fájlmegosztás rendesen működjön.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy még jobb, illetve biztonságosabb, ha az XP-n jelszavas bejelentkezéssel lépünk be. Ez még bebootolás után is megtehető ki- és bejelentkezéssel, de inkább jobb az állandó jelszóhasználat.

Ilyenkor nem kell a Win7-en kikapcsolni a jelszókérést és lehet munkahelyi hálózatra állítva.

Link to comment
Share on other sites

fRoOStzzZ

Udvozletem a Szakiknak!

 

Kerdesem lenne, nem is kicsi. :D

 

Tudnatok segiteni abban, hogy tudnek 2 routert osszekotni?

Lenyege az lenne, hogy van egy cisco routerem, amin jon a tv, net, telefon meg minden marhasag.

Illetve lenne egy Belkin (F5D8233-4 v3) router, amit Ap-nek szeretnek beallitani, mivel a haz masik vegeben mar hol van jel, hol nincs.. Van hogy percenkent eltunik a jel, es hat az agyverzes kerulget olyankor.

 

Tehat a Belkin routert allitanam be AP-re.

Itt az elso oldalon irt hozzaszolasokat elolvastam, de lenyegeben nem igazodtam el rajta teljes mertekben, mert ahogy neztem a Routert, hianyoznak belole beallitasok, illetve nem arrol a router-rol keszult a leiras. (Viszont jo hir, AP funkcio van benne) :)

 

Most nekem a cisco az egy 192.168.0.1-en erheto el, a Belkin meg 192.168.2.0-n.

Az admin feluletre belepve beallitom az AP-t, ott elo jon egy kis ablak, ahol ugye meg kell adni egy IP cimet, ami elvileg nem lehet az mint ami az elso tartomanyban (legalabbis ha jol ertem)

Ugye a cim adott, meg a maszk is a 255.255.255.0-val,.

Ranyomok, eltunik minden, es mas ip-n erem el a routert.

 

De ott mar nem tudok semmit sem allitani, igaz nagyon keves lehetoseg akad, mint ami a AP bekapcsolasa elott volt.

De hol tudom azt beallitani, hogy csatlakozzon nekem a fo elosztohoz (cisco)?

 

Itt a ket kep az elso hozzaszolasokbol, mi is kene nekem.. / nem tudtam beszurni mert valami nem nem volt neki jo.

 

http://imagerz.com/Q...0tvAwMCBQgcRQVR

 

http://imagerz.com/Q...0tvAwMCBQgcRAVR

 

 

 

Nekem lenyegeben barmelyik megfelelne.

 

koax kabel --> cisco... ott lan es wlan is megy rola --> Onnan kene nekem ugye a Belkin mint AP -> es onnan LAN-on tovabb, esetleg ha lehetoseg van ra (bar ketlem) akkor ugyan ugy wlan.

 

Tudtok nekem ebben segitnei, hogy mit nem csinalok jol, vagy mit kene beallitani?

A AP-nel ha beallitom az IP, ott az cisco router atjarojat kell megadnom?

Ha nem, akkor maradhat az eredeti: x.x.1.0 / x.x.2.1?

Ha mondjuk az a resz stimmel, onnan hogy fogok ralatni az elso routerre, illetve megeroszakolni a Belkin-t hogy nekem akkor is onnan vegye a jelet?

 

A segitseget nagyon koszi.

Edited by fRoOStzzZ
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A két router nincs egy hálózaton az IP címek szerint. Egyáltalán hogy vannak összekötve, Ethernet kábellel?

Ne a Belkin WAN portjára kösd a Ciscoból jövő kábelt, hanem az egyik LAN-ra. Utána meg állítsd a Belkin IP címét mondjuk 192.168.0.2-re, az átjáró és DNS szerver pedig legyen 192.168.0.1, a Cisco IP címe.

Link to comment
Share on other sites

fRoOStzzZ

Jelenleg sehogy sincs osszekotve.

 

A cisco az (is) egy wifi-s router, meg minden egyben.

 

Azt szeretnem, hogy ugye a cisco adja a wifi jelet, es arra csatlakozni.

Tehat cisko sugaroz, a Belkin wifi-n keresztul veszi az adast (mivel gondolom erosebb, mint egy wifi stick, majd LAN porton adja ki magabol a netet.

Vagy erre nincs megoldas?

 

A fentebb linkelt kepek kozul az egyikben mintha ugy lenne, de lehet csak en ertelmezem felre az egeszet?

 

Az lenne a lenyeg, hogy a cisco a tavoli gepig eppen hogy csak el tudja kuldeni a jelet.

Erre lenne a router, hogy azt a jelet vegye, majd ott egy meteres utp-vel megkapja a gep is a netet.

Link to comment
Share on other sites

Rick13
A jelszavas védelmet is vedd ki a Win7-ből, és ha nem úgy lenne, akkor állítsd át otthoni hálózatra. Az XP hálózatkezelése már vagy fél évtizede is elavult volt, kb. minden biztonsági beállítást ki kell kapcsolni, hogy a fájlmegosztás rendesen működjön.

 

Azt kivettem már hamarabb. És otthoni hálózaton is van. Megingeltem a kis gépről a nagy gépet, ott ment a dolog, viszont fordítva viszont elvesztek a csomagocskák. Szóval tuti valami XP biztonsági beállítással lesz gond. Majd körülnézek rajta ha lesz egy kis időm. Köszi a segítséget.

 

Vagy még jobb, illetve biztonságosabb, ha az XP-n jelszavas bejelentkezéssel lépünk be. Ez még bebootolás után is megtehető ki- és bejelentkezéssel, de inkább jobb az állandó jelszóhasználat.

Ilyenkor nem kell a Win7-en kikapcsolni a jelszókérést és lehet munkahelyi hálózatra állítva.

 

Ezt hogy érted? A felhasználói fiókot kéne jelszavazni? Sose tudtam amúgy ilyenkor milyen jelszavat meg nevet kér :D

Link to comment
Share on other sites

Rick13
Jelenleg sehogy sincs osszekotve.

 

A cisco az (is) egy wifi-s router, meg minden egyben.

 

Azt szeretnem, hogy ugye a cisco adja a wifi jelet, es arra csatlakozni.

Tehat cisko sugaroz, a Belkin wifi-n keresztul veszi az adast (mivel gondolom erosebb, mint egy wifi stick, majd LAN porton adja ki magabol a netet.

Vagy erre nincs megoldas?

 

A fentebb linkelt kepek kozul az egyikben mintha ugy lenne, de lehet csak en ertelmezem felre az egeszet?

 

Az lenne a lenyeg, hogy a cisco a tavoli gepig eppen hogy csak el tudja kuldeni a jelet.

Erre lenne a router, hogy azt a jelet vegye, majd ott egy meteres utp-vel megkapja a gep is a netet.

 

Helló.

Én is hasolót akartam csinálni, csak nálam nem volt AP funkció a régi routeromba. Nálam úgy van, hogy van két wifi hálózat. Egy gyenge cisco-s amiről jön minden mint nálad (TV, net) és ami abból jön wifi az kb a szobámba elérhető. Erre rákötöttem egy másik routert ami erősebb és akkor így már az egész házban van wifi, azzal a szépséghibával hogy néhol 2-re lehet kapcsolódni. Így neked nem lenne jó? Mert ha igen, akkor olvasd el mit írt nekem Destroy-man és az alapján próbál meg megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezt hogy érted? A felhasználói fiókot kéne jelszavazni? Sose tudtam amúgy ilyenkor milyen jelszavat meg nevet kér :D

 

Pontosan. :igen:

A jelszót neked kell beállítani. Nem kell bonyolult vagy hosszú, csak legyen. Egyúttal növeli a hálózat biztonságát, ha valaki rákeveredne a helyi hálózatodra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
user23

Sziasztok!

A googleba kerestem előszőr a megoldást, de valószínű a kérdésemet is rosszul tettem fel, így nem kaptam megfelelő választ.

Adott két gép.

Egyém: Windows 7 Professioanl 64 bit

Tesómé: Windows Xp sp3

 

Egy sima, egyszerű hállózatotot szeretnék csinálni, megakarok osztani 1 particiót a gépemből, hogy ne keljen 26 helyre kimásolni, ki írni, fel tenni a dolgokat.

Az a vicc az egészben, hogy minden jó volt de most újra kellett telepítenem a gépemet és azóta nem jó.

 

Tesóm gépéről 1 minta:

KÉP minta

proba_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Remélem érthető és tud valaki segítnei, nagyon fontos lenne.

 

Mind a két gép 1 tartmányban van, (hállózati azonosító ugyan az) ha ezt jelenti a tartomány.

Win 7 -ba Az otthoni csoportba így van be állítva: Minta

Mi a gond, miért nem férek hozzá tesómgépéről az én gépemnek azon részéhez amit külön megosztottam még ?

 

40 vagy 56 bites titkosítást használó eszközökkel való fájlmegosztás engedélyzése, ez van kiválasztva.

Jelszóval védett megosztás kikapcsolása, ez van kiválasztva.

Internet van mind a két gépen, Roouter mögül.

Nem, nem akarok semmiféle jelszót a hállózathoz.

Simán bekapcsolom a gépem Ő is és már ha a windows betölt hozzáfér az adott meghajtóhoz, ahogy régen.

Nem vagyok szakértő, szeretnék ha lehet pontos választ.

Nem pingelgettem semmit sem, mert nem tudom, h hogyan kell, de feljebb valaki ezt leírta, az alapján menne. De nem látom értelmét ha az Users mappát meg megtudom nyitni tesóm gépéről és hozzá férek.

Amit megosztottam, ott "Megosztás" -> "Speciális megosztás" -> "Engedélyek" -> pipa mind a háromnál (Teljeshozzáférés, Módosítás, Olvasás) -> Alkalmaz -> OK. -> Gép restart.

Ezek után miért nem jó ?

Mit kell még és hol be állítani ?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha nincsen server a hálózatban, akkor csak munkacsoportról beszélhetünk, tartományról nem. Az viszont nagy valószínűséggel közös, mert különben nem látná a két gép egymást. :)

 

A beállítások jók, a megosztás viszont nem feltétlenül.

Válaszd ki a megosztani kívánt mappát, jobb klikk, megosztás, speciális megosztás. Itt add hozzá a "mindenki" nevű felhasználót (angol win esetén "everyone"), és annak állítsd be a jogosultságait. Ha távoli felhasználói szinten szeretnél jogosultságokat, akkor DOMAIN\USER formában kell megadni ugyan ezt. A win7 alapesetben az otthoni csoportnak oszt meg (kivéve a USERS mappa), azt meg ugyebár az XP nem ismeri.

Link to comment
Share on other sites

user23

Szia, köszönöm a választ.

Erre gondolsz :

Kép: 89793325801_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A Windowsok NEM Teszt Elek 0.1 féle bárhonnan beszerezhető verziók, rendes, eredeti.

Magyar nyelvű, és mikor kb 2-3 éve megcsinálták emlékszek rá, hogy nem kellett nyakik belemszni ebben. :(

Viszont most nem jó, nem értem miért, hol a gond ? :S

Ötletek ?

Sajnos továbbra is a helyzet fenn áll.

Az én gépemet CSAK én használom, tesóm gépét CSAK Ő. Annyit szeretnék, hogy 1 particiót osztok meg, amihez ő is hozzáfér.

Windowsba belépés mindkét gépen simán bekapcsolom betölt és használjuk, semmi jelszó sehol. (Rgazdi mind a két fiók, mind a két gépen.)

"Users" mappát nem ismeri ismeri ÉN nem tudom, de azt XP-ből látom és tudok benne új mappátkat csinálni, törölni, átnevezni.. :/

A D:/ meghajtót nem tudom megnyitni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Komplett meghajtót biztonsági okok miatta nem lehet megosztani, csak mappát, vista óta. :)

Link to comment
Share on other sites

user23

Szia.

Nem tudom, hogy ki mit és hogyan csinál. Nálunk 100%-an, gyorsan, hibamentesen működött, hogy eg particiót(meghajtót) megosztottam.

De tök 8, hogy partició vagy meghajtó, az jó volt, most miért nem akar jó lenne.

 

De nekem tegnaphoz 2-3 éve a D:/ particióm(meghajtóm) megvolt osztva és azt szépen használta testvérem is.

Ez a "közös" hely, amire közös dolgokat teszünk.

Bot sektor hibás lett a HDD -m, vettem újat, feltelepítettem amit kell, be akarom állítani a hállózatot és nem sikerül.

Win 7-ből mindent látok mindenhol amit kell, el is érem.

Win Xp -ből meg látom, de ha bele akarok menni akkor hiba. A hibakép a 146. hozzászólásban van.

(...nem érhető el, lehet, hogy nincs joga a hállózati erőforrást használni...)

 

Roppantúl idegesítő, hogy egész nap ezen ültem, és nem jöttem rá.

Sőt azt sem értem, hogy az USERS mappát meg megtudja nyitni, tud bele tenni új mappát, törölni, átnevezni.

Ha ezt tudja, akkor amit megosztok mást azt miért nem ?

Továbbá azt sem tudom elképzelni, hogy ehhez mindenféle marha programot keljek beszerezni, hogy 1 nyanvatt particiót/meghajtót bírjon már rendsen felismerni és kezelni.

Köszi, további hasznos infó. Lehetséges megoldások ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...