Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Chrome OS


geri005

Recommended Posts

geri005
IPB kép

Nem sokkal ezelőtt jelentette be a google a Windows vetélytársának szánt új operációs rendszerét.

"Az emberek azonnal látni akarják a leveleiket, anélkül, hogy a számítógép bekapcsolódására és a böngésző indulására kellene várniuk. Elvárják, hogy a gépük mindig ugyanolyan gyors legyen, mint a megvásárlás napján volt, adataikat bárhonnak elérhessék és ne kelljen félniük az elveszett komputerrel eltűnő adatok miatt se."


Ebből az derül ki, hogy ez az operációs rendszer főként a webes alkalmazásokra fog koncentrálni, Linux kernellel megspékelve, egy vadonás új ablakkezelő rendszerre, és természetesen Google Chrome böngészővel.

A Chrome OS a sebesség, egyszerűség és biztonság varázsszavak körül forog majd. Pár másodperces indulási időt, vírusok és más kártékony programok számára elérhetetlen rendszert és egyszerű, minél kevésbé útban levő felhasználói felületet ígér a cég.
Hm...ígérni könnyű, kérdés ebből mi lesz :gonosz:

Google Chrome OS will run on both x86 as well as ARM chips and we are working with multiple OEMs to bring a number of netbooks to market next year.


Google Chrome OS is being created for people who spend most of their time on the web, and is being designed to power computers ranging from small netbooks to full-size desktop systems.


A rendszer nyílt forráskódú lesz.


A Google célja eléggé egyértelmű: átszoktatni a felhasználókat az asztali rendszerek alkalmazásáról a cloud computingra, azaz az interneten keresztül elérhető alkalmazások és az ugyanott, a "felhőben" tartott adatok használatára.


A Chrome OS-t kezdetben a netbookokra szabják, az első ezt használó számítógépek a jövő év második felében jelenhetnek meg. A rendszer forráskódját azonban még az idén megnyitják.

(Várhatóan a jövő év közepén lesz valami a dologból) Edited by geri005
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hmm... Jól hangzik, de ehhez net is fog kelleni, elfogadható feltöltési sebességgel. Úgyhogy ezt az OS-t ebben a formában az ADSL-esek nem hiszem, hogy használni fogják.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Nem feltétlenül kell kihasználni azokat a szolgáltatásokat, engem speciel nagyon érdekel ez a web beleintegrálódás a rendszerbe, ez is olyan, hogy vagy nagy bukás, vagy bomba siker. :hááát: Kiderül.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én eleve azt sem értem, minek használnak sokan külön levelezõprogramot. Lásd Gmail. Tökéletes, letisztult, egyszerû kezelõfelület, "végtelen" háttértár, megbízható mûködés. Ugyanígy a Google Docs is nagyszerûen használható. Úgyhogy én pozitívan tekintek a Chrome OS-re. Már csak azért is, mert én is utálom betöltetni a lassú Windows-t, amikor tudom, hogy csak a hírcsatornáimat és az e-mailjeimet fogom megnézni (esetleg az azonnali üzenetküldõ programomat használom), illetve csak netezek az ismeretlenbe (és tovább). Erre tök felesleges Windows-t használni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Garono, ha legközelebb gépet fejlesztesz/veszel akkor ASUS alaplapot ajánlok az Express Gate nevü szolgáltatása miatt. :) Akkor nem kell várnod a windows lassuságára. :)

Van bent webböngésző, levelező is, és még a skype-t is tudod használni. :)

 

A webes appletekről jó lenne tudni valami többet, hogy mégis milyenek lesznek. Olyan mint, mondjuk win vista/7 gadgetjeinek egy része (időjárás, valutaváltó, stb.) vagy már esetleg maga a program is a webről fut telepítés nélkül (mondjuk ez hatalmas adatforgalmat jelentene), vagy csak egy "virtuális wincsesztert" kapunk.

 

A windowst biztos nem fogja leváltani, és vetélytársa sem lesz, ugyanúgy mint a többi Unix-os rendszerek (Linux, OSX) sem azok. Teljessen más felhasználási területük ezeknek az OS-eknek. Márpedig nemhiszem, hogy az MS kiadná egy konkurens cégnek a windows forráskodjának egy részét, hogy a konkurens rendszeren is lehessen futtatni windowsos programokat. Ameddig a játékokat winre fejlesztik, addig ezek az OS-ek háttérbe szorulnak.

Bár ebből a Chrome OS-ből egy jó kis irodai felhasználásra szánt OS-t ki tudnék nézni, ami azonnal odaverne a T betüs cég virtualozo (vagy hogy hívják :D) szolgáltatásának, mert a google ingyen adná. :)

 

Apropó: az MS nem fogja beperelni a Googlet, hogy a saját webböngészőjét fogja belerakni a saját OS-ébe, és a IE8 nem kerül bele?

Link to comment
Share on other sites

geri005

A webes appletekről jó lenne tudni valami többet, hogy mégis milyenek lesznek. Olyan mint, mondjuk win vista/7 gadgetjeinek egy része (időjárás, valutaváltó, stb.) vagy már esetleg maga a program is a webről fut telepítés nélkül (mondjuk ez hatalmas adatforgalmat jelentene), vagy csak egy "virtuális wincsesztert" kapunk.

Inkább a gadget szerűre tippelnék, mert ha webről futna, akkor oda lenne a hatalmas gyorsaságnak.

 

Apropó: az MS nem fogja beperelni a Googlet, hogy a saját webböngészőjét fogja belerakni a saját OS-ébe, és a IE8 nem kerül bele?

Nekem is ez jutott eszembe amikor olvastam a hírt. Addig nem perelheti be amíg csak terv. ha lesz is belőle valami, még lehet, hogy lesz ebböl balhé.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ha lenne Linuxos/Unixos Explorer, ergo az IE multiplatform böngésző lenne, akkor szólhatna az MS, hogy "hékás". Ami nincs, azt nem tudnak belerakni, de beleerőltetni sem. ;)

Link to comment
Share on other sites

geri005

Az is igaz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az MS-nek nem lenne nehéz lefordítania Linuxra a böngészõjét, mivel C++-ban írták. :)

Link to comment
Share on other sites

geri005

Lehet, ha szélesebb körben elterjed a Chrome OS (majd) meg is teszik :huh:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezekszerint az ASUS Express Gate 2-t csinálja a Google. Az index-es cikk alapján nekem ez jött le. Semmivel sem fog többet tudni. Sőt, lassab lesz, mert az Express Gatet közvetlen a BIOS kezeli, így a BIOS és az OS együtt indul, és kb 5 másodperc alatt használható a gép. Chrome OS-nél meg kell várni a BIOS-t, majd csak utána indulhat az OS. Igaz Express Gatet csak ASUS tulajok használhatnak, és azok közül is csak azok, akiknek az alaplapja támogatja. :)

Link to comment
Share on other sites

geri005
1. Nem lehet egy év alatt összerakni egy operációs rendszert

Az igaz, hogy a Windows, Mac OS fejlesztése évtizedek óta folyik, de a Google Chrome OS-nek már eleve megvan az alapja lásd Linux...

 

Egyébként én nem várok sokat ettõl az új rendszertõl.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Talán ha felhasználóbarátabb lesz mint a többi Linux disztribúció, akkor lesz némi esélye a piacon.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Pont ez az, amire nem fognak hangsúlyt fektetni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ezt honnan szûrted le? Én pont az ellenkezõjét gondolom: felhasználóbarátnak szánják a Google OS-t. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

geri005

Az az baj, hogy még semmi konkrétumot nem tudni, csak amit elmondtak. Persze másfél év múlva még bármi lehet belõle, kétféle kimenetele lehet a nagyon egyszerû kezelõfelületnek.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Google Chrome OS, Titkárnő Edition :lol:

Ezt a réteget tuti megcélozza.

Bár ha érintő képernyős lesz, akkor a kezelést megnehezíti a nagyméretü műköröm.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nekem egyelõre nagyon bejön a dolog, gondolom a BOOT idõ sem olyan nagy, ha gyakorlatilag ez egy böngészõ-operációs rendszer lesz. És a rutin feladatokra tökéletesen elegendõ, minden másra ott a Windows.

Link to comment
Share on other sites

geri005

És lám isten épp erre teremtette a MultiBoot-ot ;) Egy próbát mindenképp megér (majd) :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én probaként szerintem VPC-n tesztelem, ha tetszik, csak akkor jöhet szóba a multiboot. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...