Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB eszközt nem lehet felismerni


madosino

Recommended Posts

madosino

IPB kép

 

Mindíg ezt írja ki de folyamatosan (eltûnik, és tíz mp múlva újra) + Elszállt a hangkártyám is, egyszerûen nem érzékeli hogy be van dugva a gépbe. Pedig bennt van, átdugtam másik helyre (eggyel alá is, mint ahol eddig volt), de semmi.

 

Remélem tudtok segíteni nekem, már nagyon aggódok érte.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ubuntu Live

Link to comment
Share on other sites

madosino

Én nem lementeni akarom a dolgaimat hanem megszüntetni a problémát, mivel nem a merevlemezzel van gondom, így nem kell lementeni a dolgokat.

 

Ha másra is jó a lemez kérlek közöld.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hát, nem is tudom. :hááát::hááát::hááát: Talán tesztelni, hogy szoftveres vagy hardveres a gubanc.

Link to comment
Share on other sites

geri005
Ha másra is jó a lemez kérlek közöld.

 

Általában egy operációs rendszert nem "csupán" dolgok lementésére fejlesztenek ki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

madosino

Öhm, szerintem biztosan hardveres gond, mert xp újratelepítés sem segített (mindent úgy csináltam mint régebben).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A legújabb alaplapi chipset driver-ek is fent vannak?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Victoryus

Én nem akartam új témát nyitni, ezért írok ide.

Van egy Corsair flash voyager pendrivom. Felismeri a gépem, de nem tudok róla se adatokat másolni, se megnyitni, kivéve amit ezen a gépen tettem rá. A másik gépemen mindent meg tudok nyitni, másolni! Vírust nem találtam rajta. Ez valami jogosultság miatt lehet??? Mindkét gépen rendszergazda felhasználó vagyok, ugyanazzal a névvel ráadásul.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Fájl jogosultság akkor játszik, ha NTFS-re lenne formázva a pendrive FAT32 helyett.

A két gépen lévõ, de azonos nevû user különbözik. Így ha korlátozás van beállítva, nem férsz hozzá.

Ha NTFS, saját tulajdonba tudod venni a másik gépen is, és hozzáadni az ottani önmagad teljes joggal.

Vagy lehet még titkosító programmal kezelve az a pendrive.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Ha tudod formázni, akkor másold le a másik géprõl az adatokat, majd formázd FAT32-re, mehet minden vissza, és talán így mûködni fog.

Link to comment
Share on other sites

Victoryus

Hát, fogalmam sincs mi ez, szerintem vírus, mert mostmár semmilyen adat nincs meg rajta. A quick recovery for pendrive megtalálta rajta az adatok nagy részét, estére kész a mentés róla... Az Avast! nem jelzett semmit...

Link to comment
Share on other sites

Victoryus

Megnézem, köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
sirhardcore

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni!

 

Van egy régi P2-esem (hobbi miatt), de sikerült lezárlatoznom mindkét usb-jét :(

nagyon zavar a dolog, de lehetõség szerint pci kártya nélkül szeretném megoldani a dolgot.

mit lehet tenni, hogy újra mennyen a cucc?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Semmit.

Link to comment
Share on other sites

RPisti

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám mint Victoryusnak.A dolog azzal kezdõdött,hogy egy barátomnál akinek a gépén nincs viruskeresõ összeszedtem néhány virust a pendrive-ra (Kingston Data Traveler).Amikor otthon bedugtam az én gépembe a Nod riasztott és törölt.Ennek ellenére az adthordozóra nem birtam irni (a fájl nem található,ellenõrizze,hogy a helyes elérési utat adta-e meg) sõt eltüntek róla az adatok.Mivel alig két hetes visszavittem a boltba(számitógépes szaküzlet) ahol további virusokat találtak rajta.Mikor visszakaptam azt mondták hogy ha a virus még a gépen van továbbra sem birom használni az adthordozót.Azonnal elmentem egy barátomhoz akinél kipróbáltuk és minden OK,megpakoltuk adatokkal de nállam üresnek látszik.Amikor irni akarok rá hibaüzenet : a fájl......Nod le Avast fel Boot viruskeresés Semmi,Panda semmi Mc affe semmi Spy hunter semmi,Super anti spyware semmi.A helyzet továbbra is változatlan.Késõbb rájöttem,ha csatlakoztatom az adathordozót és csak utána kapcsolom be a számitógépet akkor olvasható ami rajta van és irni is birok rá.Mielõtt újratelepitem szeretném megtalálni a hiba okát,elõre is köszönöm a segitségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Format volt már?

Link to comment
Share on other sites

RPisti
rájöttem,ha csatlakoztatom az adathordozót és csak utána kapcsolom be a számitógépet akkor olvasható ami rajta van és irni is birok rá

egyébként igen FAT 32,szerintem a hozzáférési jogok körül kellene turkálni esetleg valami a háttérben csatlakoztatáskor tiltja az eszközt.Ellenõriztem a Sysinternals Autoruns program viewerrel semmi gyanús.Próbálkoztam flash drive repair eszközökkel ADATHORDOZÓ NINCS CSATLAKOZTATVA hibaüzenet pedig a sajátgépben ott van és meg is birom nyitni csak üresnek látszik :gonosz: .

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem ne a haldokló Windows-oson keresztül próbáld megoldani a problémát. Boot-olj be Egy Linux Live CD-rõl (vagy esetleg a Windows telepítõ lemez "recovery consol" -jával) és formázd meg a meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

RPisti

Eltávolítottam az USB portok illesztőprogramjait az eszközkezelőben, újraindítás, új hardver észlelve telepítve és :oké: . Bírok rá írni bírom olvasni, újraindítás adathordozó csatlakoztatás üres és nem írható. Tiszteletben tartom hozzáértéseteket de nem értem miért a formázással vagytok felakadva

elmentem egy barátomhoz akinél kipróbáltuk és minden OK
,azóta több helyen is kipróbáltam mindenhol működik csak nállam nem.Nállam is működik ha csatlakoztatom a géphez bekapcsolás előtt.
ha csatlakoztatom az adathordozót és csak utána kapcsolom be a számítógépet akkor olvasható ami rajta van és irni is birok rá
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
CoreyTaylor

Hali!

Lenne egy számomra igen idegromboló kérdésem. Internet: T-home-os, kábel. Van két gépem és szeretném mindkettõre telepíteni a netet. Ez már egyszer sikerült is, de a másik gépen újra kellett rakni az op-rendszert. Na a gond ezután kezdõdött: vagy nem ismeri fel az USB eszközt, vagy ha olyanja van felismeri, de ír egy 10-es hibakódot esetleg ismeretlenként kezeli. A másik gépen (majdnem) hibátlan a net, kábelen. A másik gép USB csatlakozójával sincs gond (próbáltam egyéb eszközökkel). Próbáltam a hivatalos telepítõ cd-t és vagy az a válasz, hogy "ennél frissebb illesztõprogi nem kell" (saját megfogalmazás) vagy semmit sem csinál..... Mit kezdhetek ezzel a problémával?

Elõre is köszi: Zsolt

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
stabipapi

Sziasztok!

Már több témában is próbáltam itt a fórumon segítséget kérni egy Kingston 8GB pendrive problémájával kapcsolatban. Ez a pendrive minden más pc-n jól mûködik, csak az enyémben nem.Vagyis a más gépén ráírt adatokat tudom törölni,nagy ritkán írni is tudok rá. De általában olyat produkál mintha lefagyna az eszköz, vagyis csak áll és számolja a fájlokat és úgy is marad.Esetleg ami még súlyosabb hogy egy ablakban közli velem: Az elem nem található.

Többé már nincs a helyén:számítógép.

Ellenõrizze az elem helyét és próbálja újra.

Cserélhetõ lemez

Ezek után tényleg nem látszik a sajátgépben sem.Pedig ez az eszköz gyönyörûen mûködött kb.fél éve már a win7-tel.Most a probléma elõtt lett a rendszer 2 nappal újra telepítve.Mellesleg másik két pendrive-om,meg az ismerõseimé is kitûnõen mûködnek a gépben, illetve az usb-s kártyaolvasó is.

Mi lehet a gond? Talán az hogy elõtte írás közben ki lett húzva? De akkor másnál sem mûködne!

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Lehet, hogy egyszerûen ez a pen drive nem fér össze, az alaplapi USB vezérlõddel. Frissítsd a chipsetdriver-eket, vagy próbálj ki egy PCI-is USB kártyát.

Elõtte meg lehetne próbálni törölni a partíciót arról a pen drive-ról, majd ismét létrehozni Windows 7 alatt majd megformázni, hátha..

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Az igaz hogy elõtte az a fél éves mûködés másik alaplappal volt. Egy Gigabyte GA-M57 SLI S4 típussal.

A win7 csak formázni engedi, törölni nem a partíciót. Esetleg olyan boot cd-rõl töröljem a partíciót amelyrõl nem beszélhetek?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Igen, arról tényleg nem beszélhetsz. De van olyan amirõl igen: Gparted. És szintén boot-olható ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...