Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Többcsatornás memóriakezelés


Pjotr

Recommended Posts

jagdtigger

Csak annyi kérdésem lenne hogy ha a mostani 2x1 Gb mellé beteszek egy 3. 1 Gb-os modult a másik kettõ ami azonos színû foglalatban van továbbra is dual channal-ben fog menni? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sajnos nem.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az szivás, mert 2x2 Gb-ra nincs pénzem. Amúgy mennyire feltűnő hogy nem dualba megy?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A dual max 10%-kal gyorsabb, mint a single.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Akkor nem vesztek sokat. Köszi a segítséget :) .

Link to comment
Share on other sites

Toto652

Szerintem sikerült... kisütöttem, elindítottam, a BIOS betöltése után kiírta, hogy valami izé van a CMOS-sal. Innen tovább lehetett lépni és indul a windows.

Az idõt dátumot elfelejtette, viszont még mindig Single Chanel van mûködésben.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Alaposan takarítsd meg a foglalatokat és az érzéskelőket, sosem lehet tudni. (Használhatsz kontakt Spray -t is). Ezen kívül egy BIOS frissítés is beleférhet. És itt nem feltétlenül újabb BIOS -okra gondolok.

De ha rám hallgatsz, akkor nem kínlódsz vele tovább. Ilyen régi cuccoknál már nem sok jelentősége van a Dual Channel -nek (nem mintha az újabbakban olyan sok lenne).

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
A dual max 10%-kal gyorsabb, mint a single.
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem egy tesztet olvastam már errõl a témáról, de sehol sem hoztak ki 10% -ot, esetleg 2-5% -ot. Sõt volt olyan program, amit még lassított is DC.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

max 10% :) (értsd: jóindulattal, ideális esetben, nagy szerencsével, a csillagok együttállásakor, hosszas ima után... stb.)

 

Ha jól emlékszem, Sandra cache és memória teszt volt, ahol elérte a 10%-ot. Ami viszont csak szintetikus teszt, így kevéssé szignifikáns.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, hogy mennyit tud gyorsulni a gép tõle, az nagy kérdés. Ha pl. a Photoshop ramdriveba dolgozik, akkor egész sokat is hozhat, IGP-nél pedig szárnyakat kaphat a gép.

 

Meg kellene próbálni kézzel beállítani a modulokat, nem pedig az SPD-re bízni a késleltetéseket. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tpetdoxad

Help pls. Már nem tudom merre tovább...

 

Adott P5N-E SLI alaplap. Eddig 2x1Gb kingmax ram volt benne, gondoltam bõvítem. Vettem még 2x1Gb-ot. Beleteszem egy darabig ment aztán kékhalál.

 

A könyve azt írja hogy A1+A2=B1+B2 és ekkor átvált dual chanel üzemmódra, hát nem teszi.....

 

Memóriákat kipróbáltam külön külön aúgy simán mûködik hiba nélkül.

 

A kérdés, hogy gond e az hogy 2 külömbözõ gyártójú memória van a gépben?? Kingmax 2x 1Gb + Axega 2x1Gb

 

Másik, hogy az alaplap könyve szerint A1+A2 tartozik 1be, de ha bepakolom A1+A2 és B1+B2 be akkor sima single chanellt ír ki cpuz, ha megcserélek 1-1 ramot, vagyis a1+b1 illetve a2+b2 be lesz akkor bekapcsoláskor nem történik semmi. Pörög a vinyó, de se kép se hang. Még a videókárty típusát se jeleníti meg?!

 

Boltban azt mondták hogy idõzíteni kellene biosban. Nos én útálok ott turkálni, illetve a se képnek mi köze a bios memória idõzítéséhez???

 

Gondoltam veszek 2x 2 gb ot és elpasszolom a 4x1gb-ot. Talán még elõbb is leszek, nem kell idõzítgeni és lesz 4 giga mûködõ memóriám..

 

 

Még 1 érdekesség. Everest a kingmax memóriákat 800MHz-nak érzékeli, cpuz meg 400MHz-nek. Most akkor menniy, mivel papíron és ráírva 800MHz van....

 

Kérdés:

 

1, 2 külömbözõ gyártó okozhatja e ezt a problémát?

2, szerezzek 2x2Gb-os ram ot, fusson single channelben, és nem kell szenvednem az idõzítéssel?

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Valószínûleg az egy oldalas/két oldalas (SingleSided/DoubleSided) problémába ütköztél. Ezért érdemes lehetõleg az alaplap kézikönyve által ajánlott memóriák közül választani. Másként sajnos kísérletezni kell.

Link to comment
Share on other sites

tpetdoxad
Valószínûleg az egy oldalas/két oldalas (SingleSided/DoubleSided) problémába ütköztél. Ezért érdemes lehetõleg az alaplap kézikönyve által ajánlott memóriák közül választani. Másként sajnos kísérletezni kell.

 

Csak tudnám miért kell ennyire megbonyolítani. SS meg DS aztnán dual channel meg single channel. Az a 20%+ annyit számít... nem hinném.

 

Elvittem a gépet abba a boltba ahol összerakattam. Beletettek 2x 1Gb kingmax ramot, nyomtak rá egy tesztet ami sikeres volt szerintük. Fizettem elhoztam. Hazajövök benyomom a win 7 élményindexét az új ramokra, erre memoria_management kékhalálos újraindulás.

 

Visszahívom a boltot hogy wtf? ez meg mi, 1 napig tesztelgetik azt nem jó. Megszólal fogalmuk sincs mi a gond..... omg

 

Most azon gondolkodom, hogy mivel nem mûködik a 4x 1Gb ram, és nekem pedig mindenféleképpen kell 4 giga a gépbe, ezért kivágom belõle mind a 4 Gb-ot, és veszek bele 2x 2Gb os egyforma sorszámozású kártyát. Csak a gond ott lesz, mert miért ne lenne, hogyha azzal se fog menni mit teszek???? Bár ráérek akkor gondolkodni ha nem fog mûködni..

 

Ami viszont érdekes, ugye az alaplap könyve a1+a2-t írja az 1ik csatornának, értelemszerûen B1+b2 a másik (ugye sárga fekete, és sárga fekete)

 

Ha viszont így pakolom bele a 2x1Gbot, akkor sima single channelben fut, ha viszont A1+B1 akkor felismeri a dualt c-t, el is megy szépen probléma mentesen, viszont ha a másik 2be beleteszem a + memóriát akkor már be se tölti a windows 7et...

 

Az gondolom nem lehet gond, hogy 4gigánál 32bites oprendszer fut, a könyve 4giga vagy a fölött 64bitest javasol. De a kékhalál ennyin múlna, azt nem igazán akarom lenyelni..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Temporary
Ez segíthet, elméletileg garantáltan jók a lapodba :) , rögtön az első (TWIN2X4096-6400C5DHX) jó lenne neked és itthon is elérhető.
Link to comment
Share on other sites

tpetdoxad

Vettem bele 2x 2Gb-ot. Ha beteszem dual channelba akkor csak sípol a gép, majd meg süketülök, folyamatosan, és se kép se hang. Ha be teszem single chanellba akkor win 7 betölt, de egybõl az fogad hogy windows exploler vagy mi összeomlott újraindítja e vagy sem, ha újraindítom akkor kékhalál, ha nem akkor ott marad az ablak és semmit se lehet megnyitni...

 

fúú de elegem lett az elmúlt pár napban a számítógépekbõl...

Link to comment
Share on other sites

Temporary

:) Ezért írtam a TWIN2X4096-6400C5DHX -et. Ha az ajánlottak közül választ az ember, akkor a kompatibilitási hibát ki lehet zárni (természetesen csak nagy valószínűséggel ;) ).

 

Memória teszteléshez ezt Memtest86 3.4a Release (27/Dec/2007) szokták használni mert lehet, hogy csak a windozszar.

Link to comment
Share on other sites

tpetdoxad

Maradok a 2Gb-nál. Bírja ameddig bírja. Félek attól hogy megrendelném a memóriát és az se lenne jó akkor a nyakamon marad. Így is örülök hogy ennyi memóriát ki tudtam próbálni (feleslegesen) és a végén még a pénzem is visszakaptam...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Úgy raktad be a memóriát, hogy be se léptél a BIOS-ba? Feszültség, órajel, késleltetés stb.; ezekkel mi lesz? Álljunk már meg egy polgári szóra!

Bár tény, hogy alapból az SPD-ből kiolvasott értékekkel általában jól megy a dolog (még ha nem is a megfelelő sebességen), azért az órajelet, a feszültséget és az 5 legfontosabb késleltetési értéket illendő kézzel beállítani. Meg aztán még az is lehet, hogy valamit át kéne állítani a BIOS-ban, nemde? (Csak találgatok, nem ismerem a konkrét típust.)

Meg aztán mi az, hogy beteszed single channelbe? Mind a két modul benn van ilyenkor?

 

Meglátásom szerint a következőt kéne csinálni. Fogsz egy memóriamodult, amiről tudod, hogy biztosan jó (értsd: elindul vele a gép, egymagában, egyetlen modullal). Ezt a memóriamodult végigpróbálod az összes slotban. Egyszerre csak ez az egy memóriamodul legyen a gépben. Ha valamelyik slotnál baj van, akkor az rossz hír, mert az minden valószínűség szerint azt jelenti, hogy tönkrement az alaplapod. Esetleg megpróbálhatod egy kicsit kitakarítani a slotokat, hátha az a gond. Ha az egy modullal minden slotban minden rendben, akkor fogd a másik modult, és azt is próbáld ki legalább egy slotban, de úgy, hogy közben mindig csak egyszerre egy modul van a gépben! Ha így is rendben van, akkor kell megpróbálni együtt, úgy, ahogyan a DS működéséhez be kell őket rakni. (Ezt a kézikönyvből nézd ki, hogy kell.) Ha így gond van, akkor egyesével teszteld a modulokat a Memtest nevű program segítségével (természetesen a bootos változatra lesz szükséged).

A bootolás után jelentkező kékhalálról meg adj meg több információt (pl. mivel kapcsolatos), mert így az is elképzelhető, hogy csak a Windowszal van valami probléma.

Egyébként most milyen memóriák vannak a gépben?

Link to comment
Share on other sites

tpetdoxad

Hogy lehet úgy betenni a memóriát hogy közben bent vagyok a biosba? Kötekedést félretéve, igen próbáltam állítani a biosban az időzítésen, már amennyire én értek hozzá. Az az 5-5-5-18 ill 6-6-6-23 Mást is kellett volna? Ez volt a memória hátlapjára írva xxx MHz hez tartozó időzítés

 

Most 2x 1 Gb kingmax KLDD48F-B8KB5 memória van benne. Elvittem a boltba. Bele lett téve ugyan ilyen, azzal memtest, 0 hiba. Majd windowsban kékhalál memory_managementre hivatkozva. Be lett téve 2 másik 1-1 gigás KLED48f, azza szintén mem test és semmi hiba, win 7 ben meg ugyanazt produkálta mint az elődje. 4 gigával szintén volt memtest és ott sem volt hiba...

 

Single&Dual channel. Nálam a kézikönyv szerint A csatorna A1 (sárga)+ A2 (fekete); B csatorna B1 (sárga)+ B2 (fekete)

 

Ha a 2 sárgába teszek 1-1 Gb ot akkor megy dual channelban, ha a sárga feketébe 1-1 akkor meg meg single channelban. Hozzászeszem mindkét módon tökéletesen működik, hiba nélkül a 2x 1Gb

 

Kékhalál meg a memóriával kapcsolatos. Memory_mamagement nagy betűvel felülről az 6. sorban. Csak akkor ha 4Gb van bent.

 

Végigtoltam egyesével mined memória foglalatot a 2 meglévő memóriával egyesével egymás után. minden slotban simán működik az 1-1Gb....

 

Ne idézz közvetlenül előtted írott hozzászólást! :nyíl: Fórumszabályzat <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Bakker, ki mondta, hogy aközben tedd be a memóriát, miközben a BIOS-ban vagy? A feszültségeket is be kellett volna állítani. Olvasd el az alaplapi kézikönyvet, abban benne kell lennie, hogy hogyan kell csinálni.

 

Az a 2x2 GB, amit vettél, és amire kapod a kékhalált, milyen márkájú (a típusa is érdekel)? Mi lenne, ha slotonként tesztelnéd a 2 GB-os modulokat?

Link to comment
Share on other sites

tpetdoxad

Na igen és most nyal vissza a fagyi. Mint mondtam nem szeretek a biosban turkálni, nem is ismerem egyes részeit, így az egyszerûbb módszert választottam.

 

Kerestem egy alaplapot 4 giga memóriával, és megvettem. A választásom az asus P5Q SE -re esett. Bele a procim, videokártya, és bekapcs.

 

Biosban nincs semmi idõzítés meg tökömtudja állítva (direkt megnéztem). Az op rendszer ugyanaz a 32bites win 7 amin a memóriákat cserélgettem. Még újra se telepítettem.

 

Láss csodát...

 

Tökéletesen mûködik, felismeri mind a 4Gb ramot, (igaz csak 3,5Gb-ot jelez ki) Nincs kékhalál semmikor. Eddig legalábbis nem volt!

 

2x 2Gb samsung Ram van benne, típusszáma is megegyezik.

 

Ha az árát nézzük akkor most kb ott vagyok mintha az elõzõ alaplapomba vettem volna 4 Gb ramot.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Amiatt lát csak 3,5GB-ot, mert 32bites az operációs rendszer.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dezoxi

Sziasztok!

 

Olyan problémám akadt, hogy a gépem mióta csak megvan nem hajlandó a kingmax pc2-6400 tipusú memóriám órajelét felismerni. A gép indulásakor kiírja, hogy dual chanel-be 800MHz-es ram van a gépben, de már a biosba belépve is csak 400-asnak látja. A memória beállítása Auto-ra van állítva.

 

Alaplapom egy Asus M2N tipus, a legfrissebb BIOS-al.

Procim AMD Athlon 64 X2 4800+ Brisbane magos.

 

Van e valami tippetek arra, hogy végre hajlandó legyen felismerni a 800 MHz-et. Ne csak 400-at lásson.

2db 1GB-os azonos ram, auto beállítással. Nagyon eddig nem piszkáltam a beállításokat, de a késleltetést és a többit átállítottam 5-5-5-18-ra, az eredmény ugyanaz maradt.

 

Minden ötlet érdekel.

Elõre is köszönöm :)

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ilyen a DDR2 memória. Felszorzod 2-vel, meg is kaptad a 800Mhz-et. Jó az úgy. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...