Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Adatmentés


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Adatmentés

Megszívtam

 

Soha ne írjunk semmit se arra a merevlemezre, amelyről adatokat szeretnénk visszanyerni!

Ha hirtelen gond adódna az eléréssel, ellenőrizzük a kábeleket és az áramellátást!

 

Adatmentők:

  • Active Partition Recovery
  • Prosoft Media Tools
  • Active Uneraser
  • Norton Utilities
  • Recuva
  • GetDataBack
  • Testdisk
  • Restoration

:ny

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
action74

Sziasztok.

Van egy SATA laptop merevlemezem, errõl szeretnék adatokat lementeni. A problémám az, meglehetne e oldani úgy, hogy ne keljen beletenni a latopba a merevlemezt. Ez egy régebbi gépembõl származik. Van valamilyen usb-s megoldás erre a problémára?

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Számos Linux Live CD létezik, amiben DVD író alkalmazást is találsz.

Link to comment
Share on other sites

KriZo_76

Sziasztok!

Nem akartam külön topikot nyitni.

Külsõ WD vinyommal elbaltáztam a dolgot de nagyon. Alapból FAT32 hogy minden op lássa de én anno erre nem is gondoltam a légyeg hogy 1 TB-s a kicsike. Eddig képek, zenék, házivideók sorakoztak rajta szép rendben. Most vettem egy médialejátszót ami kezeli az iso-fájlokat is. Gondoltam van ez a kicsikém ráküldöm a csemete kedvenc meséit és akkor nem kell az akadozó lemezzel problémázzak. Igen ám de a 4gb fölötitt nem kezeli. A vinyón 500 gb cucc van hova mentsem? Adták az ötletet : parancssor --> convert x: /fs:ntfs

Cucc sértetlenül megmarad. Kipróbáltam egy 8gb-s usbkulcson simán ment adat megmaradt. Na ráküldtem a kicsikémre... és itt van a gond :( :( A vinyot látja ugyan de se méret, se semmi, se megnyitni semmivel...

Kérlek segítsetek. A 3 éves kisfiam születésétõl rajta vannak a képek, videók. Pótolhatatlan a cucc...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Adani

Én is megszívtam. Véletlenül miközben egy hibás pendrive-ot próbáltam javítani leformáztam a gépre kötött mp3 lejátszómat is. 2 GB-os és voltak rajta olyan zenék, amik nem voltak meg máshol. Azóta nem írtam rá.

 

Van valamilyen mûködõ progi, amivel vissza tudnám olvasni az adatokat róla? Eddig egy se mûködött, amit kipróbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Pycee

Helló mindenki!

 

Ide is beírom amit véletlenül a másik topikba írtam. Ide akartam.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy új Hdd-t és át akarom rá rakni a mostani teljes tartalmát. (Op. rend., programok,stb.) Még nem csináltam ilyet, de nem akarok újra telepíteni mindent. Milyen progi kell hozzá?( A neten egy kis keresgélést követõen találtam egyet. Ez az Acronis® True Image™ Home.) Ha van egyszerûbb, jobb és kipróbál ami tuti mûködik, akkor jó bármi! A lényeg, egy sima 200GB-os Samsung satás vinyóról kell átvinni mindent egy WD Caviar Black 1TB-osra. Ez azonban már Sata3-as! A gépen win7 van.

 

Köszi a segítséget elõre is!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az Acronis mûködik. Én is azt használom, a legkülönfélébb gépeken.

Link to comment
Share on other sites

Pycee

Az érdekelne leginkább, hogy hogyan történik a dolog. Tegyem be az új vinyót a gépbe és úgy másoljam, vagy valami külsõ adathordozóval?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Lehet így is, úgy is. A telepített True Image mûködik oprendszer alól is, de létre lehet hozni vele recovery eszközt is, ami CD/DVD-re, USB merevlemezre, pendrive-ra téve bootoltatható.

Link to comment
Share on other sites

Pycee

Köszi a segítséget! Remélem nem szúrom el! :P

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Temporary

Sziasztok!

 

Melyik program tudja a gyorsformázást "visszacsinálni" ?

Vagyis nem végig szkenneli a HDD-t a valaha is rajta előfordult fájlokért, hanem csak visszaállítja a gyorsformázás előtti állapotot.

 

Válaszaitok előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

kisszabo

én hirtelen ezt találtam (én soha nem használtam, de talán...)

[én ezt az összetételt használtam a google-nál: recovery after quick format]

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Ez szerintem segít.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
vacs1985

Van egy régi IDE-s vinyóm, amin egy frissen telepített xp van. A vinyót szeretném adattárolásra használni, emiatt formázva lesz.

Kérdésem: le lehet valahogyan menteni a rajta levõ hibátlan xp-t akár egy másik vinyóra, mert ha mégis szükségem lenne rá, akkor csak visszamásolnám (és így nem kell a telepítéssel bajlódnom) ?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

R-Drive image, vagy EaseUs todo backup. Lemezkép, aztán ott tárolod, vagy oda mented ahova akarod.

Link to comment
Share on other sites

Temporary
Ezzel például 1-2 DVD-re elmentheted az egész rendszert. A Recovery lemezével pedig vissza állítható az eredeti állapot..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ed-M

Hi!

A minap újra kellett tennem egy W7-et.

Ehhez előtte kimentettem a HDDről az adatokat, majd jött a telepítés.

Az adatok ideiglenesen egy olyan másik HDDre kerültek át, amelyen több partíció van. Természetesen nem arra a területre, ahol OS is van.

Viszont az éjjeli meló bambaságában véletlenül kitöröltem a mentést.

Azóta nem írtam vagy töröltem azon a partíción, de a kuka már üres.

Próba képpen a HDDt áttoltam egy másik PCbe, ahol ráeresztettem a GDB NTFSt.

Listáz is sok-sok mindent, de nem ír fájlneveket (csak dátumot és méretet), tehát nem látom mit is állítsak helyre ill. másoljak ki.

Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Ed-M

Nem számítottam gyors válaszra, így ma reggel erről már lemaradtam.

Egyébként intézővel turkálva állandóan rendszergazda jóváhagyásokat kér olvasáshoz és nyitáshoz.

Lehet ezért nem látok fájl és könyvtárneveket a GDB NTFSben?

Megkísérelhetem a saját konfigjában, arról futó OS mellett használni a GDBt? Állítólag nem ajánlott azon a lemezen futtatni, ahonnan menteni is akarok.

Bár a mentés és az OS két külön partíción van.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
robeee

Sziasztok!

Mobiltelefonon készített képeket, videókat egy laptopra másoltam ki. Ezután a laptopról egy pendrivera helyeztem át. A baj ekkor történt. Hibát jelzett a pendrive-nál és a fájlok eltűntek. Próbálkoztam Recuvával, GetDataBack-kel, semmi, még csak nem is látják a pendrive-ot. maradt még a laptop, de nem tudom hogy alkalmazzam ezeket a programokat, mert csak 1 partíció van a laptopomon és mindig azt javasolják, hogy a programot ne telepítsem arra a partícióra, amin a törölt fájlok voltak.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Próbálkozz live (nem a winyódról futtatott) operációs rendszer alól.

Link to comment
Share on other sites

robeee

azt hogy kell

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...