Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Használatbavétel


Pjotr

Recommended Posts

TheSaurida

Nekem is van két db kétirányú átalakítóm, de csak egy irányba működtek, az én pénzemet átalakították az eladó pénzévé.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Akkor szépen, sorban válaszolok. Tehát:

Spányik Balázs, nekem csak régi merevlemezem van, és adatok apszolút nincsenek rajta, nyugodtan lehetne formázni.

Temporary, az enyémen is van kapcsoló, de USB-ről kapja a feszültséget.

Skybird, pontosan. Az én átalakítóm működhet mindkét irányban.

A BIOS látja a merevlemezt, de enek ellenére úgy áll le a telepítő, ahogy írtam, pont akkor, amkor a merevlemezzel foglalkozna.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Én letesztelném azt a merevlemezt egy olyan gépen, amin (még) van PATA aljzat. Lehetőleg úgy, hogy ne csak a BIOS lássa, hanem a Windows is.

Ha így nincs vele gond, akkor lehet gyanakodni az átalakítóra.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nos, ha eddig nem tetted meg, akkor itt az ideje hogy megírd az adapter pontos típusát, és ha meg tudodállapítani, az alaplapét. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

TheSaurida, az a merevlemez már járt az én gépemben egy másik átalakítóval, és no problem.

Temporary, az alaplap típusát nem tudom, mert a gépet úgy kaptam, de az átalakítóm az "LogiLink AD0008 BI-DIRECTIONAL IDE / SATA Converter" (ez van ráírva a használati utasításra). (Amúgy pedig a "tudnádállapítani" az két szó.)

Link to comment
Share on other sites

Temporary
"... az enyémen is van kapcsoló, de USB-ről kapja a feszültséget.....

 

:hmm:Hááát, ez alapján nekem úgy tűnik, van neki tápcsatlakozója.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Időközben megadta magát a video-átalakító, úgyhogy most egy darabig semmit se tudok csinálni a géppel... :weep:

 

10 perccel később...: Közben egy telljes gépkikapcs majd újrabekapcs helyrehozta, de azért estem azonnal kétségbe, mert a videoátalakítóm már romlott el váratlanul, és akkor egy ideig nem lehetett használni. :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Most fordult komollyá a helyzet: már az Ubuntu Linux se megy fel, mivel azt mondja, hogy "Nincs gyökér-fájlrendszer kijelölve. A particionáló-menüben adj meg egyet.", pedig én beállítottam, hogy "ntfs" legyen. Lehet, hogy ez is az átalakító miatt van? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Lehet, hogy lemaradtam valamiről? ;)

Az addig rendben van, hogy a Linux már képes olvasni és írni az NTFS fájlrendszert, de eddig nem jutott volna eszembe az Ubuntut NTFS partícióra telepíteni. :hááát: Inkább valami ext4 vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Skybird, lagalábbis ott volt a telepítő felajánlott listájában az NTFS, de ennél többet nem tudok.

Amúgy van megoldás a hibahelyzetemben?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Azóta próbáltam (Computer Panoráma mellékletből származó) Marmadrake Linux-szal. Na, szóval, az egyik CD-ről indítva a Linux elveszti a CD meghajtót :pislog: (de kéri, hogy válasszam ki a listából, viszont nem értek hozzá), a másik pedig "Boot failure." Ettől a géptől már kezdek bedilizni :S! Hogyan tudnám megoldani végre, hogy a merevlemezre egy működő XP-t telepítsek?! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hát gondolom nem Linuxszal. ;) Vagy azzal csak particionálni akartad, avagy csak egy próbatelepítés miatt?

Már elvesztettem a fonalat.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A Marmadrake nem megy CD-ről. A Mermaidrake sem, esetleg a Mandrake. ;)

 

Más telepítőd nincs, amivel próbálkozni lehetne? Win 98 / NT / 2000?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Skybird, a Linux az próbatelepítés lett volna, mivel gondoltam, hogy "ha az XP nem megy fel, akkor vajon a Linux igen?". Amúgy az egyik Marmadrake Linux CD-re rá is van írva, hogy nem kötelező telepíteni, megy az CD-ről is.

TheSaurida, nekem még van Win98 telepítőm, de nem bootolható, csak az indító-floppi ami hozzá van. Próbáljam esetleg ezzel (+USB floppi)?

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hahó! :szia:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Végül is, ha egyáltalán bármit fel tudsz telepíteni arra az átalakító - HDD kombóra, az már egy lépés a probléma megoldása felé.

Ha meg egyáltalán nem megy, akkor szerezz abba a gépbe egy normál merevlemezt, amihez nem kell átalakító, telepítsd arra a rendszert - bármelyiket -, ezt meg használd "háttértárolónak".

Én legalábbis ezt tenném.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen járok, abban kérném segítségeteket, hogy van két ugyan olyan laptop, az egyik fel van telepítve, beállítva, frissítve. Ha ennek a vinyónak a tartalmát mondjuk egy linux rendszeren belül átmásolom egy másik szűz vinyóra, akkor az működni fog a másik laptopban?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A kérdés az, hogyan definiáljuk a működés fogalmát. Ha klónozod a meghajtót, el fog indulni a rendszer, de hogy aztán mi lesz, azt nem tudni. Hiába egyforma pl. két alaplapi eszköz, az "alvázszámuk" különbözik, ezt egy driver simán nehezményezheti. Ahogy pl. a Windows sem fogja aktiváltnak látni magát, ha azt érzi, hogy másik alaplap van a gépben. (És hiába egyforma, az egy másik példány, más hardveres azonosítókkal.)

 

Persze a dolog ettől nem reménytelen, csak készülj fel rá, hogy lesznek ilyen akadályok.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Esetleg újra kellene aktiválni a rendszert a telepítő dvd-n található kulccsal és talán a meghajtó drivereket újratelepíteni az megoldás lehet az optimális működéshez?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, ha szükséges, akkor ez lehet a megoldás. (Feltéve, hogy pl. a licenc megengedi, hogy beaktiváld a Windowst másik gépen.)

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Elvileg "BOX" verzió korlátlan gépre telepíthető, na most majd kiderül :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
bartajo

Egy WD My passport ultra 1 TB-os külső HDD-re kifogástalan, hibátlan állapotba szeretném lementeni a gépemen levő teljes rendszert. Gépem konfigurációját alább részletezem.

Windows XP és Windows 7 két külön NTFS-re formázott meghajtóra volt, van telepítve:

Windows 7 Ultimate a SAMSUNG HD161HJ (160 GB, 7200 RPM, SATA-II) lemezes meghajtón

Windows XP Profesional a WDC WD5000AAKS-00UU3A0 (465 GB, IDE) lemezes meghajtón

 

Windows XP esetén, csatlakoztatva a WD My passport külső meghajtót a Windows XP nem hajlandó megnyitni a WD My passport meghajtón lévő, telepítendő alkalmazásokat. A Sajátgép-ben lévő Power ISO által készített virtuális CD meghajtóba tett be egy WD unlocker nevű programot, és a Vezérlőpult > Eszközelőbe > WD Drive Management devices > WD SES Device található.

Windows 7 –el próbálkozva. Itt sikerült a telepítés, működő képes a My Passport Ultra. Viszont ekkor az itt talált felhasználói útmutatóban a következőket olvasva, meglepetés ért:

„A WD Backup szoftver a következő operációs rendszerekkel kompatibilis: Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8,1”

„A My Passport Ultra meghajtó egyetlen NTFS-partícióként van formázva, amely biztosítja a kompatibilitást minden friss Windows operációs rendszerrel.”

 

Hogy is van ez?

·
Fogadjam el hogy csak a Win 7-en működik a WD My passport ultra és Win XP-én nem, vagy van mégis megoldás ?

·
Win 7-en indítva a mentéseket a WD My passportra, le tudom menteni a Win XP particióit is biztonsággal? Ha kell vissza is lehet állítani a mentéseket?

·
Időzített mentések, automatikus biztonsági mentések megtörténnek mind a Win 7 és Win XP esetében!!!

·
Kell e két külön partíció a My passporton , 1 partíció a Win 7 és Win XP mentéseneknek és 1 partíció ahova digitalizált , editált videó felvételek kerülnének?

Kérdéseimre adott válaszokat, okosítáokat előre nagyon megköszönöm.

 

Asus P5LD2 SE / DualCore Intel Core 2 Duo E6320 / ATI Radeon HD 4670 / Kingmax KLCD48F-A8KB5 4 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM / SAMSUNG HD161HJ / WDC WD5000AAKS-00UU3A0 /HDD extern WD My Passport Ultra, 1TB / HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95 / TEAC CD-W552E / Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

1./ Igen fogadd el. Az XP partíciót lementheted a Win 7 alól is.

2./ Ahogy az első pontban írtam. Viszont partíciómentésre én semmiképpen nem használnám a Passport programját.

Helyette az ingyenes Macrium Reflect sokkal jobb erre a célra, és még tömörít is. A (partíció)mentéseket természetesen visszaállíthatod, bárhonnan is mentetted.

3./ Nem kell külön partíció a Passporton a különféle mentésekhez. Nyugodtan szervezheted mappákba is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
bartajo

Köszönet az előző segítségért! http://forum.pcworld...=50#entry478350

Köszönet SkyBird a http://forum.pcworld...=50#entry478352 - ban leírt okításért

WD My passport ultra 1 TB-os külső HDD szoftvereit installálva, beprogramoztam a gépemen lévő 6 partíció mentésére.. Mivel USB2-ön nagyon lassú volt a mentés, vásároltam egy 4 portos Orico USB3.0 bővítő kártyát, így jóval gyorsabbá vált a mentés.

Barátom digitalizálta a régi VHS kazettáimat az ő saját gépén. Odaadtam a WD My Passport-ot a digitalizát videók ki írásához. Ő nem installálta a WD My passport kezelő szoftvereit, mivel a Win 10 rögtön felismerte egyből a WD My passport-ot, Win 10 viszont úgy látta mintha csak egy USB pendrive lenne. Windows 10 rendszerrel írta ki a WD My passport-ra a mappákba lévő digitalizált videó anyagot.

Visza kapva My Passport-ot, Pc-hez csatlakoztatva meglepetés ért. Óra melleti WD ikonra kattintva>Minden ütemezett biztonsági mentés folytatása>katt. Biztonsági mentés nem indul.

Az utolsó mentés 2017.12.09. –én volt

Sajátgép-be a My Passport (O:) particióba 281 GB szabadhely van, a teljes méretből, ami 931 GB.

  • amiből 357 GB a particiók biztonsági mentése,
  • 303 GB digitalizált videók mentések
  • ez összesen 660 GB.
  • Tehát 931 GB – 660 GB = 281 szabad

Újra próbálkozva a biztonsági mentéssel üzenetek:

„Célpont tele, nem hpzható létre biztonsági mentés, mivel nem áll rendelkezésre elég hely”

Szót kellett volna, fogadjak: „Helyette az ingyenes Macrium Reflect sokkal jobb erre a célra, és még tömörít is.” Utána olvastam, de én kezelhetőbbnek tartom az

AOMEI Backupper programot

Kérdésem. Mi a teendőm. Szokás szerint, a választ előre nagyon köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...