Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Keresõ a honlapomra


toldi

Recommended Posts

toldi

sziasztok,

 

Dreamweaver 8-cal csinálom az oldalam, és szeretnék egy keresőmotort beépíteni amelyik a honlapon belül keres címekre vagy fájlokra.

Hogy kezdjem? ;)

t.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Megtanulod a PHP-t és a MySQL-t. Persze, miután megtanultad a HTML-t, az XML-t és a CSS-t is.

 

Vagy beillesztesz egy egyszerű Google keresőt, ami az oldaladon keres.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én az ASP.NET + MSSQL párost jobban csípem. Sokkal könnyebb a programozhatósága. ;)

 

Egyébként a megoldás egyszerű: Kiválasztod azokat a táblákat, és azon belül a megfelőlő oszlopokat, amikben keresni akarsz, majd megadod neki, hogy mit keressen. Sima SELECT lekérdezés.

 

ASP.NET alatt ehez szükséged lesz egy TextBox-ra (ide jön a keresni kívánt szöveg), egy Gombra (Button - ez küldi el az adatokat :) ), és még egy kiírattatásért felelős FORM.

Ezen kívűl kell még egy SQL lekérdezés is, amit kétféleképpen oldhatsz meg.

 

1: Varázsló segítségével kijelölöd, hogy mit akarsz keresni, honnan kapja az adatokat (összelinkeled a TextBoxszal), és ezután ezt a lekérdezést hozzáadod a Button eseményéhez, amit egy lekérdezés eredménye formra fog kilistázni.

2: Dupla klikk a Buttonra, C#-ban vagy VB-ben leprogramozod a lekérdezést, majd kiirattatod a megfelelő szövegmezőbe.

 

Egyszerűségét nézve az első a könnyebb, viszont a második lehetőségben nincsenek korlátok, úgyhogy én azt javasolnám. :)

Ha nem megy, akkor nézz szét ITT. Ingyenes video tutorialok vannak az oldalon, nagyon hasznosak. Egy komplett portál elkészítéséhez elegendő anyagot találsz majd ott.

 

Persze HTML és CSS ismeret itt is alapfeltétel, az XML hanyagolható, kivéve, ha SQL helyett azt használnád (lassúsága miatt nem ajánlom). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Master_of_Puppets2

Ezt azért nem mondanám... ;) Különben is dúskálunk a minőségi ASP-t is szolgáltató tárhelyekben. Bluehostnál pölö nevetséges pénzért kapsz elég nagy PHP kompatibilis tárat.

Edited by Master_of_Puppets2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
[OP]Destroy-man

Vannak ingyenes szolgáltatok is, reklám és minden nélkül. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Master_of_Puppets2

Avass be... :o Én még egyet se találtam. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mano1994

ide sorolhatnám pls az espada.hu vagy a http://byethost.com/

az elõbbi nem magyar de a legújabb verziójú php és mysql van fenn + kapsz 5,5 GB Tárhelyet ingyen reklám nélkül! :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Megnéztem az Espadát, de csak fizetős webhosting ajánlatokat látok... :S

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Amit én használtam, az sajnos 1 éve megszûnt, de addig nem volt vele semmi probléma, ráadásul jó 3 hónappal elõre jelezték, hogy meg fog szûnni a szolgáltatás, tehát korrektek is voltak. Most saját server van helyette, de olcsón tudom ajánlani a GoDaddy-t. A linux és a Windows hosting is egy árban van, ráadásul talán az egyik legnagyobb hosting cégrõl van szó, tehát a minõség garantált. Nekem a domain regisztrációim vannak náluk, azokat is könnyen lehet kezelni, ráadásul mindenhez van hozzáférésem, nem kell nyaggatni az ügyfélszolgálatot, hogy ugyan már adjanak hozzá még egy CNAME-t a domainhez, mert idõközben szükségem lett rá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...