Jump to content
GSForum - Segélyvonal

e-magazin


Vampi

Recommended Posts

Vampi

Miért nem lehet megvenni elektronikus formában május 8.-án a májusi számot? A 3 hónapos előfizetési lehetőségnél nem adja meg a rendszer hogy melyik hónaptól is fizet elő az ember. Tanácsot kérnék hogy én csinálok rosszúl valamit vagy a rendszer nem jó!

Link to comment
Share on other sites

Telek Zoltán

Kedves Vampi!

 

Némi technikai problémával küzdöttünk, ezért kb. reggel 9.20-tól elérhetõ csak a májusi szám.

 

Az elõfizetés a díj beérkezése utáni elsõ lapszámtól él.

Azaz, ha pl. május 7-én beér és látjuk, a májusi lapszámtól, ha csak mondjuk május 10-én érkezik be, akkor a júniusi számtól.

Sajnos ezt tudja a rendszer, ha valakinek kell pl akkor is a májusi, azt külön lapként meg kell vennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
sonykor

Nagyon gondolkodom, hogy a következő 1 évet e-magazinban fizetem elő. De van egy nagy hiányérzetem, mert a nem jár hozzá a 2009-es PC World PDF Archívum. Ezt nem lehetne valahogy külön megrendelni az e-magazin mellé?

 

Egy másik elképzelésem, hogy a DVD melléklettel együtt lehet megrendelni az "e-magazint". A DVD mellékleten lenne a PDF újság nem online lehetne megnézni. Újság nélkül csak a DVD jönne meg postán. Így is sokat lehetne spórolni a nyomdai költségeken és olcsóbb lenne ez a megoldás is. Könnyeben hordozható lenne az újság pl egy laptoppal együtt. Még előny lenne, hogy nem maradnák le a cikkekhez mellékelt programokról. Pl. a mostani Websulihoz mellékelt programok nem járnak a sima e-magazinhoz.

 

Köszi előre is és további jó munkát.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Az e-magazin oldalán, a friss lapokhoz oda lehetne írni, hogy melyik havi, úgy ahogy az ingyeneseknél van?

Link to comment
Share on other sites

sonykor
(sonykor @ 2009. június 6. 10:17) 391204[/snapback]

...A DVD mellékleten lenne a PDF újság ... Újság nélkül csak a DVD jönne meg postán.

 

Ennek a megrendelési formának lehetne a neve "PDF újság". Az e-magazin mellett ezt is meg lehetne rendelni a weblapon. Majd a piac eldönti szükség van-e rá. Csak legyen meg a lehetõség választásra.

 

Az e-magazin elõfizetési linkje alá lehetne betenni a pdf-magazin linkjét:

 

pdfmagazin1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

A legmesszebb menõkig támogatnám a DVD mellékleten érkezõ PDF-et. Egy ízléses tokkal, az aktuális lapszám címoldalával díszítve. Nem kellene elmenteni az e-magazint PDF nyomtatóval, könnyen kezelhetõ lenne, offline módban is mûködne és a melléklet minden anyaga rajta lenne. Az éves elõfizetõknek meg - a már amúgy is létezõ PDF-ek helyett - értelmesebb dolgokkal lehetne kitölteni az ajándék DVD-t.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem akarjuk megkönnyíteni a lapkalózok dolgát. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Ezt most kicsit nem értem, ne haragudj! Lapkalóz = elcsent postai küldemények gyûjtõje? Vagy FTP/torrent betyár?

Elõbbinél jelenleg is fennáll a veszélye, hogy lába kél a kiadványnak. Másodiknál meg... szerinted most nincs kint a PCWorld és a GameStar legkésõbb a megjelenését követõ napon a magyar torrent oldalak többségén? Kérésre még a havi, vagy éves DVD-t is feltöltik! :démonikacaj:

Jelenleg az e-magazin még inkább megkönnyíti a dolgot, hiszen olcsóbb és csak egy PDF nyomtatóprogram kell, pár perc alatt kész a tökéletes kiadvány, szíves közremûködésetekkel. :)

Ott tartunk, ahol a nagy cégek termékeivel: a különféle kódok, másolásvédettségek és mifenék csak a becsületes vásárlókat büntetik, a kalózok meg tesznek az egészre. Utóbbiak így is, úgy is lopnak.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem jó a hasonlat. Akkor volna jó, ha a PDF fent volna a lemezmellékleten, csak kódolva vagy jelszóval védve, de mivel nincs fent, ezért nem büntetünk senkit.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Éreztem én, hogy nem esik le a dolog... De biztosan a hasonlat is rossz.

 

Szóval: azt mondtad, nem akarjátok megkönnyíteni a lapkalózok dolgát. Ez rendben is van. De az előfizetőkét sem, ha jól látom. Jelenleg, ha jól értem, vagy papír alapú lapszám + DVD, vagy e-magazin mezítlábasan. Vagy a kettő keveréke, de az "dupla" pénz. Esetleg barkácsolt PDF a nyomtatott friss számból.

 

Ergo: az, aki előfizet az e-magazinra, plusz pénzt invesztál, ha netán DVD-t is szeretne; vagy melózhat a nyomtatott verzióval, ha e-magazint is szeretne pl. valamilyen hordozható kütyüjére. Vagy megvárja, míg ingyenes lesz az adott lapszám a honlapon, de azt meg minek, ha már több hónapja kiolvasta a nyomtatottat?! Legfeljebb gyűjteménynek, amit úgyis megkap a következő évi előfizetéséhez...

 

Erre mondtam, hogy hasonlít a dolog a nagy cégek védelmi eszközeire: nem akarják, hogy lopják/másolják a cuccot, hát megnehezítik, megkeserítik a vásárlóik dolgát is. Közben a kalózok ugyanúgy közzéteszik az olcsón vásárolt e-magazint, vagy a PDF-be szkennelt nyomtatott lapot...

 

Ebből szerintem annyi következik, hogy ha lenne DVD-s PDF havi szinten, maximum a nyomtatott lapot vásárló kalózok életét könnyítenétek meg azzal a fél-egy órával, míg betolja az aktuális lapszámot a szkennerbe. Meg persze azon előfizetőkét, akiknek az internet hozzáférésük korlátozottabb, nem értenek a PDF nyomatókhoz, nem elég erős a gépük a konvertáláshoz, nincs szkennerük, vagy az egészhez kedvük... de szeretnék könnyedén magukkal vinni, vagy csak tárolni a lapot is és a DVD-n található anyagot is - polcokat tölt már meg itthon a sok PCWorld és a DVD-hez vásárolt több gyűjtőtok.

 

Lehet hogy nem jó ötlet a DVD-s PDF, de nem érzem, hogy a lapkalózok - mint felhozott indok -, teljesen kielégítő lehetne.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, akkor közelítsük meg onnan, hogy jelenleg úgy juthatsz frissen megjelent PCW PDF-hez, ha tudod, hova kell menni érte vagy tudod, hogy kell elõállítani. 100 emberbõl mennyi? 3? 5? Szerintem már túlbecsültem.

 

Ha felrakjuk a PDF-et a DVD-re, akkor bárki hozzájuthat egy pillanat alatt, mert elég, ha 1 ember megveszi a DVD-t, és máris oszthatja szét a világban az összes havernak, ismerõsnek stb.

 

A fizetõs e-magazin pillanatok alatt okafogyottá válik, és erõs a gyanúm, hogy a lapeladás is megsínylené. Amúgy sem rózsás a nyomtatott lapok helyzete ebbõl a szempontból, nem hiszem, hogy önerõbõl akarnánk rontani ezen.

 

Egyébként mire lenne jó mindez? Hiszen emberünk már megvette a lapot, ott van fizikailag a kezében. Miért kell neki PDF-ben is? Szerintem nincs ember a világon, aki a megvett vagy elõfizetett PCW-t betolja egy szkennerbe hogy PDF-et csináljon belõle és nem az a szándéka, hogy azt megossza másokkal.

 

 

de szeretnék könnyedén magukkal vinni, vagy csak tárolni a lapot is és a DVD-n található anyagot is - polcokat tölt már meg itthon a sok PCWorld és a DVD-hez vásárolt több gyûjtõtok.

Szeretnék könnyedén magukkal vinni? A táskámban mindig velem van az aktuális szám. Nálam most itthon 2006. áprilistól van meg az összes, de például megvan az összes PC-X magazinom (94-99), és az összes Mikromagazinom (84-90). És szemben velem, az elõfizetõk kapnak évvégén elõfizetõi DVD-t, rajta az elõzõ év összes PDF-ével, tehát egy mozdulattal megszabadulhatnak a régi számoktól.

 

Abban egyetértünk, hogy a DVD-re feltett PDF nem oldja meg a gyûjtõtok fogalmát? ;) Viszont tudok rá nagyon elegáns megoldást, épp most ruházok be egyre. Volt már a kezemben, tényleg nagyon korrekt, és hosszú távra megoldja az összes CD-DVD tárolási problémámat.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
(Spányik Balázs @ 2009. június 13. 11:06) 392073[/snapback]

Jó, akkor közelítsük meg onnan, hogy jelenleg úgy juthatsz frissen megjelent PCW PDF-hez, ha tudod, hova kell menni érte vagy tudod, hogy kell elõállítani. 100 emberbõl mennyi? 3? 5? Szerintem már túlbecsültem.

 

Ha felrakjuk a PDF-et a DVD-re, akkor bárki hozzájuthat egy pillanat alatt, mert elég, ha 1 ember megveszi a DVD-t, és máris oszthatja szét a világban az összes havernak, ismerõsnek stb.

 

Szerinted mióta van e-magazin, a kalózok szkennelgetnek??? Elég egyetlen egy felhasználó, aki kicsit is jártas abban, amit írsz, máris fent van és ingyen elérhetõ bármelyik torrent/FTP oldalról, legkésõbb a megjelenést követõ elsõ héten. Tulajdonképpen ugyanígy végtelen számú havernak, ismerõsnek. Aki meg akarja venni a lapot, most is megveszi, aki nem, ezután sem fogja.

 

 

Egyébként mire lenne jó mindez? Hiszen emberünk már megvette a lapot, ott van fizikailag a kezében. Miért kell neki PDF-ben is? Szerintem nincs ember a világon, aki a megvett vagy elõfizetett PCW-t betolja egy szkennerbe hogy PDF-et csináljon belõle és nem az a szándéka, hogy azt megossza másokkal.

 

Épp azt mondom, hogy nem akarom megvenni a papíralapú lapot, csak az elektronikus verzióját, de szeretném a DVD mellékletet is megkapni. Ugyanúgy elõfizetõként. Erre megoldásként javasoltam (lehet mások is) azt, hogy rakjátok rá a melléklet DVD-re PDF-ben, s csak azt az egy lemezt küldjétek el, de a papíralapút ne. Ergo: megkapom a lapot is, a mellékletet is, mégsem kell egy egész PCWorld-öt cipelnem a táskámban, amire ráborulhat a táskában a kajám/italom, összegyûrõdik, elszakad. Mert elõfordult ilyen, sajnos. A PDF-et viszont lementhetem, s ha a DVD-nek történik is valami baja, megvan még egy-két-három példányban az értékes információ.

 

 

És szemben velem, az elõfizetõk kapnak évvégén elõfizetõi DVD-t, rajta az elõzõ év összes PDF-ével, tehát egy mozdulattal megszabadulhatnak a régi számoktól.

 

Nem hiszem, hogy jó megoldás kedvenc magazinom drágán vett lapszámainak kihajigálása. Se érzelmileg, se környezetvédelmi szempontból. Lehet hogy újrahasznosítják, lehet hogy nem. Az elõzõ év PDF-jeit meg csak akkor kapja meg valaki, ha a következõre is elõfizet. (Az elõfizetõi DVD-re emellett felírt egyéb programokról most nagyon nem mesélnék, legyen elég annyi, hogy jelenleg csak és kizárólag a PDF-ek miatt rakom be a lemezt a lejátszóba.)

 

A melléklet DVD-re írt PDF-et viszont azonnal kézhezkapom, nem kell várnom egy évet, nem kell nyomdába küldenetek, kisebb a súlya és nem kell külön elrakni a mellékletet az újság mellé, mert egyben vannak.

 

Abban egyetértünk, hogy a DVD-re feltett PDF nem oldja meg a gyûjtõtok fogalmát? ;)

 

Azt nem, de azt igen, hogy ne kelljen az egyébként tökéleteshez közeli állapotban lévõ újságjaimat csak azért a pincébe vagy a kukába számûzni, mert kell másnak a hely. Egy akkora polcrészen, amin most 1 évnyi PCWorld fér el, kb 10 évnyit tudnék tárolni, ha csak DVD-n kapnám a lapot.

 

Lehet hogy én nem tudok valamit, vagy nem értek valamit. Nekem nem lenne szükségem a papír PCWorldre, ha e-magazin formájában rajta lehetne a DVD-mellékleten, amit elõfizetõként minden hónapban megkaphatnéka postaládámba. Ha ez jelenleg is megoldható (e-magazin + DVD), minden mondatom okafogyott. Akkor csak a tuti receptet kérném és jövõre így fizetek elõ.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, akkor félreértettük egymást. Olyat, hogy csak a DVD, biztosan nem fog kiadni egy lapkiadó. Emlékezetem szerint az utolsó ilyen kiadványuk még bőven a CD-mellékletek megjelenése előtt, valamikor a 90-es évek közepe táján volt. Ráadásul, azt hiszem, jogi akadálya is van: a DVD-mellékletnek elvileg nincs pénzben mérhető értéke, az térítésmentes ajándék a laphoz. Legalábbis, sokáig így volt, nem tudom, hogy ez még most is így van-e.

Link to comment
Share on other sites

sonykor
(Spányik Balázs @ 2009. június 12. 23:25) 392034[/snapback]

Akkor volna jó, ha a PDF fent volna a lemezmellékleten, csak kódolva vagy jelszóval védve.

 

Tökéletes megoldás lenne!!! Legyen jelszóval védve. A kalózok így is, úgy is le fogják szkennelni a papír újságot. Ezt eddig sem tudtátok kiküszöbölni. Nekem itt az ez évi újság gyűjteményem, tehát nem kalózkodni akarok: Link.

 

Mindenesetre valahogy meg kellene oldani, hogy az e-magazin előfizetők is kapjanak DVD-t. Csomó cikkhez hiányozni fognak az ajánlott programok. Legyen ez is külön megrendelhető. Vagy a DVD mellékleten lennének az e-magazin jelszavai.

 

 

Szerintem nincs ember a világon, aki a megvett vagy előfizetett PCW-t betolja egy szkennerbe hogy PDF-et csináljon belőle és nem az a szándéka, hogy azt megossza másokkal.

 

Én pl. a cikksorozatokat gyűjtögetem PDF-ben. Legutóbbi gyűjteményem a Webkészítő suli: Link

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Jobb ötletem van. Legyen egy PCW ftp szerver, ahonnan le lehet szedni ezeket a programokat. Én folyton csak teszegetem a dvdt. Mire megkapom, úgyis mindig van újabb változat, akkor meg nyilván azt fogom feltenni. Soha nem értettem, hogy pl. minek NOD32 vagy Outpost telepítõ a mellékletre. Mire kézhezkapom, rég elavult.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Javasoltam volna én is, de aztán eszembe jutott a "nekem 5GB-os a forgalomkorlátom..." kezdetű mondat. Ezért írtam inkább a DVD-t. De nekem jó az FTP, vagy a torrent is. ;)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akinek 2009-ben forgalomkorlátos netje van (jellemzõen mobilinternet), az megveheti nyugodtan a DVD-t. Nem kiváltani akarom, hanem ugyanúgy alternatívát adni, mint Te. A jelszavas megoldással is az a baj, hogy pillanatok alatt elterjed.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem a PC World is át fog alakulni csak online lappá, mint pl. a Prohardver lapcsalád. Nem lesz DVD, e-magazin, minden online lesz elérhetõ.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És akkor mibõl jön a pénz?

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Gondolom ingyenes tartalmak mellett az előfizetők "extra" tartalomhoz jutnának hozzá. Magyar hírportál is működik így.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ugyanúgy hirdetésbõl.

Link to comment
Share on other sites

payskin
(Pjotr @ 2009. június 15. 21:01) 392417[/snapback]

Szerintem a PC World is át fog alakulni csak online lappá, mint pl. a Prohardver lapcsalád. Nem lesz DVD, e-magazin, minden online lesz elérhetõ.

 

Az még azért odébb van...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nyilván nem megy varázsütésre. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sonykor

DVD melléklet problémára megoldás lehetne még, hogy FTP-ről letölthető lenne a dvd. Vagy a DVD-nek is lenne egy online menüje ahonnan letölthető lenne minden ami az újsághoz adott DVD tartalmaz. Ezt az online DVD-t az e-magazinhoz adott jelszóval lehetne elérni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Alfonz64

-"DVD melléklet problémára megoldás lehetne még, hogy FTP-rõl letölthetõ lenne a dvd." sajnos sok oldalra felraknák a kódokat, és így ingyen letölthetnék a legfrissebbet, viszont ugyanúgy mint a lapozóban 3 hónappal régebbit fel lehetne tenni ftp-re.

-Én pl: úgy szoktam beszkennelem azt a cikket ami tetszik, és ha van hozzá program mellé rakom utána kuka a dvd és az újság is.

-"Vagy a DVD-nek is lenne egy online menüje ahonnan letölthetõ lenne minden ami az újsághoz adott DVD tartalmaz" ez jogi szempontból sem kivitelezhetõ mert van rajta teljes értékû program is, de valóban ami ezen kívül esik azt nyugodtan lehetne, online is vagy egy ikon amire kattintva már az ujabb verzió is elérhetõ lenne, akár linkelni is lehetne az online újságban, és akkor csak egy kattintás.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...