Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Cannot boot from CD - Code: 5


payskin

Recommended Posts

payskin

Van egy nagyon érdekes problémám az eddig kiadott valamennyi Win7 telepítő DVD-vel, és ami még különösebbé teszi a dolgot, csak azokkal:

 

Cannot boot from CD - Code: 5

 

Az eredeti és az SP3-as Windows XP telepítő CD-k bootolnak, a Vista DVD-m bootol. A Win7 DVD-re azonnal ezt kapom vissza, miközben az ISO például Virtual PC-ben szó nélkül elindul. Tehát a képfájl nem rossz. Most vagy változtattak valamit a boot-szabványon, amiről az én 4 éves gépem nem tud, vagy valami baj van a Plextorommal.

 

A legszebb az, hogy a 6801-et valahogy mégis felimádkoztam a gépre, de nem emlékszem, hogyan. :) Menten megzavarodok...

 

Végignéztem a Google első 10-15 találatát, de nem lett okosabb. Nálatok minden ok?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Cannot boot from CD - Code: 5

 

Csak olyat találok, hogy hardver- vagy lemezhiba. Windows 7-re meg egyáltalán semmit. Én csak Virtual PC-n próbáltam, ott nekem is ment képfájlból.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Virtual PC bootol fizikai lemezről is (nekem is pont most jutott eszembe, gyorsan kipróbáltam). :( Tehát a lemez jó, Plextor jó. Akkor mi a fene nem jó? :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

BIOS-frissítés? Elég elvetemült ötlet, de beválhat.

Link to comment
Share on other sites

payskin

2004. október 12-én adták ki hozzá a legutolsót, az van benne. :huh:

---

Valahol olvastam, hogy esetleg memória (bár nem tudom, mi köze lehet hozzá), kikapok belőle 1 gigát, megnézzük, mit szól. - Nem nyert.

---

Kivettem natív SATA-ból, Primary IDE-re raktam a Plextort. - Nem nyert.

---

BIOS Load Defaults, aztán újra beállítás - Nem nyert.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Legutolsó ötletem egy CMOS reset. :( (Mondjuk, pont fordítva kellett volna...)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Balázs: a BIOS-sal lesz a gond, mivel a Win7 EFI BIOS-t használ, amit a régi BIOS-ok nem tudnak kezelni. Legalábbis régebben ezt olvastam hackintosos forumokon (MAC is EFI-t használ).

Az érdekesség viszont az, hogy már a vista is EFI-t használ, de nem ezen a magas szinten mint a Win7.

 

Mér csak a 32 Bites verziók szivárognak ki ilyen gyorsan? :( Nekem 64 Bites kellene... Remélem Updatelhető lesz a 6801-es... :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

IsoBusterrel belenézve annyi látszik, hogy a Win7 boot kódja kétszer akkora (4 KB), mint a Vistáé és az XP-jé, tehát valamit biztosan variáltak.

 

Ami zavar, viszont, hogy a Google nem talál ilyen eseteket, tehát meglehetősen egyedi probléma. (Az egyik torrent trackernél a 6801 kommentjeiben volt egyetlen egy!) Mivel nem hiszem, hogy mindenki kizárólag vadi új gépekre tolná fel a Win7 bétát, gyanítom, hogy nálam lehet a zűr, talán az MSI szúrt el valamit ebben az alaplapban vagy a BIOS-ban.

 

Magyarul kénytelen leszek gépet venni, ha Win7-et akarok tesztelni vagy használni. Na, ez vidám. Esetleg szerzek valahonnan egy használt, jobb minőségű, 875-ös lapkakészletű alaplapot. Ez is vidám. Megyek is "turkálni".

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

OFF

Elképzelhetõ, hogy nem adnék ki több, mint 10000-et egy 875-ös lapért csak a Windows 7 miatt.

 

Igen, nagyon is elképzelhetõ. :igen: - Balázs

 

Inkább késõbb valami többmagos rendszerre áldoznék (ami ráadásként támogatja a virtualizációt ;) ). - Pjotr

 

Ha hegesztenél egy olyan lemezt, ami a beta1-et tartalmazza a 6801 boot sector-ával?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A 6801 sem indult már el.

 

Közben eszembe jutott: úgy raktam fel, hogy feltelepítettem elé egy Windows XP-t, aztán abból elindítottam a telepítést és ugyanarra a partícióra raktam fel. Az XP-t tok-vonóval összecsomagolta egy Windows.old mappába, amit letöröltem. :hááát:

 

---

 

Közben felszenvedtem ismét egy Windows XP közbeiktatásával. Mutatok érdekeset: talán Skybirddel vitatkoztunk anno arról, hogy a Vista -- bárhova is telepítsük --, C:-t csinál magából. Én ezt némi szkepticizmussal fogadtam, ám nem tudtam cáfolni, lévén nem telepítettem Vistát, csak C:-re. Na, most telepítettem Windows 7-et E:-re, és F: lett belőle.

 

Meglátásom szerint az volna a normális, ha az első 3 elsődleges partíció volna a C:, D:, E: és a kiterjesztetten levő az F:, de nem.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BlueGold

Szerintem valamilyen hardver-inkompatibilitás lesz a hiba. Én egy "LG GSA-H10N" Dvd-iró + "Asrock P4VT8+" alaplap párossal jártam így a v7022-vel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tuti valami BIOS-körüli történet, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Közben felszenvedtem ismét egy Windows XP közbeiktatásával. Mutatok érdekeset: talán Skybirddel vitatkoztunk anno arról, hogy a Vista -- bárhova is telepítsük --, C:-t csinál magából. Én ezt némi szkepticizmussal fogadtam, ám nem tudtam cáfolni, lévén nem telepítettem Vistát, csak C:-re. Na, most telepítettem Windows 7-et E:-re, és F: lett belőle.

Ha csak úgy normálisan a bootos telepítő DVD-ről rakod fel, akkor tényleg mindig C: lesz a Vista is, a Windows 7 is.

A Windows 7-et a legutolsó logikai partícióra tettem egy teszt Vista helyére. Egyformán C:-ként bootolnak.

Neked azonban a lemez, illetve a BIOS boot problémái miatt XP alól kellett felkínlódnod, és így más lehet a helyzet. Ilyenkor valószínűleg marad C: az XP, de meg nem mondom, hogy pontosan miért és mi lesz a Vista/Win7. Valószínűleg, ahogyan normálisan következne XP alatt. (?) :hmm:

A fórumban írt valaki korábban hasonló telepítési módszerről, és neki így D:-ről bootolt a Vista.

Na én meg ezt nem próbáltam. ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nálam így voltak/vannak a partíciók.

Anno XP/Vista esetében:

XP alól nézve:

"C": XP

"D"és "E": Adattárolás

"F": Vista

Vista alól nézve:

"C": Vista

"D": XP

"E" és "F": Adattárolás

Teháta Vista betette a saját partícióját "C"-nek a többin pedig "tolt " egyet hátra ("C"-bõl "D" és így tovább)

Most Vista/Seven esetében:

Vista alól nézve:

"C": Vista

"D" és "E": Adattárolás

"H" (de lehetne "F" is, csak ez egy utólagosan létrehozott partíció): Seven

Seven alól nézve:

"C": Seven

"D" és "E": Adattárolás

A Vista partícióját meg sem jeleníti a Seven.

Lehet, hogyha engedélyezném a Vista partíciójának megjelenítését, akkor ugyanúgy "tolna" az egészen egyet hátrafelé mint anno ezt a Vista tette, vagy egyszerûen "F" partíciónak jelölné a Vista-ét?

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Sziasztok!

 

Hozzávalók:

- Magic ISO program

- Nero

- Microsoft Windows Vista DVD

- Microsoft Windows 7 DVD lemezkép a PC World februári DVD lemezérõl

- Hely a HDD-n :)

 

1. lépés

Telepítsük fel a Magic ISO nevû programot.

 

2. lépés

Csináljunk DVD lemezképet a Windows Vista DVD-rõl.

 

3. lépés

Magic ISO programban: File => Open (Megnyitjuk a Windows Vista DVD lemezképet)

 

4. lépés

Magic ISO programban: Tools => Save Boot Image (Elmentjük egy tetszõleges helyre de késõbb szükség lesz rá.)

 

5. lépés

Magic ISO programban: File => Open (Megnyitjuk a Windows 7 DVD lemezképet)

 

6. lépés

Magic ISO programban: Tools => Clear Boot Image (Ezzel töröltük a Windows 7 "bootszektorát")

 

7. lépés

Magic ISO programban: Tools => Load Boot Image és a megjelenõ ablakban From bootable image file opciót kiválasztjuk (alaphelyzetben ez lesz kijelölve), majd a kis mappára kattintva megkeresük a Windows Vista "bootszektorát" amit 4. lépésben leírtam és az OK gombra kattintunk.

 

8. lépés

Magic ISO programban: File => Save as (Egy tetszõleges helyre mentsük az új DVD képfájlt DE NE oda ahol az eredeti Windows 7 DVD lemezkép van!)

 

9. lépés

Miután befejezte a mentést Magic ISO akkor egy tetszõleges CD/DVD író programmal pl:. Nero írjuk ki lemezre.

 

Sok sikert!

 

Ui:. Balázsnak nem kell új gépet vennie :)

 

SyncMaster

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:pislog: Most ezt csak én nem értem, vagy ez mire jó?

A bootos image fájlt ahelyett, hogy ahogy állt egyből DVD-re írtuk volna, ehelyett előbb külön kimentjük a boot szektorát, majd töröljük az image-ből, utána visszatöltjük, elmentjük most már újra bootosan, majd ezt a "manipulált" .iso-t írjuk DVD-re? :hááát:

És akkor Balázsnak már nem jelez hibát a telepítéskor? ;)

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster
"manipulált" .iso-t írjuk DVD-re?

Pontosan! Látom vágod :D

 

Magyarán ha nem lett volna részletesen leírva akkor most Tömör Professzor írja:

 

A Windows 7 boot image fájlját kicseréljük a Windows Vistáéra. :D

 

Nem csak Balázsnak hanem ez minden felhasználónak gyógyír, aki ezt a hiba üzenet kapta. Ennyi. :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Bocs, az valahogy elkerülte a figyelmem, hogy a Windows 7-é helyett a Vistáét teszed vissza. :yeah::oké:

Pedig írtad. Az ördög a részletekben. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Érdekes, ez ugyanis nekem is eszembe jutott, ki is próbáltam és nálam nem mûködött. Nem tudtam bootolni a lemezrõl. Igaz, nem MagicISO-val csináltam. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

SyncMaster

Kipróbáltam mert csak megcsináltam újraírhatóra. Elindul a telepítés de az install.wim fájlt nem találja :Sír:

Viszont a Windows XP-bõl feltelepítettem és hozzá kell tennem hogy még ebben sem javították ki az ATI 9600 videokártya kezelését ugyanúgy Code 43 hibával elszáll...

 

Errõl ennyit. Sajnálom hogy nem tudtam segíteni!

 

Légy szíves ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ezek szerint működni mégsem működik a valóságban.

Bár az ötlet valóban jó volt, csak én először nem láttam a fától az erdőt, avagy a Tömör professzoros leírás nekem jobban bejött volna.

Ezek a boot image-ek nem csereberélhetők korlátlanul. Még a régebbi rendszereknél volt, hogy a Windows 2000 és a Windows 2000 Server boot image sem volt felcserélhető.

Valószínűleg ez fokozotabban érvényes volt a Windows 2000 és XP között is, de azt nem is próbáltam.

Ezek szerint a Vista és a Windows 7 között sem megy. Talán nem véletlenül lett 4 kB-os az új image.

:ötlet: De az is lehet, hogy mégis megoldható lenne a dolog, csak előtte bele kellene nyúlni hexa editorral a Vista boot image-be.

Csak hogy mit és hogyan kellene átírni, ez itt a kérdés. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

takivilmos

Csere az XP bootszektorára szerintem úgy jó lesz

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:pislog: Na ez az, amit erősen kétlek. :lol:

Már a Vista és a Windows 7 között sem ment a csere, mint kiderült, miközben azok legalább hasonló jellegű telepítők.

Az XP és a Vista viszont már erősen különbözik. Kizárt, hogy jó legyen az XP a Win7-hez. :nem:

Egyébként elég, ha csak a fentebb általam írt W2k Workstation és Server változatok boot inkompatibilitását nézed.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az XP és a Vista boot szektora -- legjobb tudomásom szerint -- bitre azonos. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Minden elképzelhető.

Ezzel együtt SyncMaster jószándékkal ajánlott valamit kipróbálás nélkül. Ez a valóságban nem működött. Se nála, se nálad.

Így minimum azt várnám, hogy az XP boot szektorát csak azután javasolja valaki a Win7-re cserére, ha már kipróbálta, hogy az jó lesz.

Amennyiben viszont valóban bitre azonos a Vistáéval az XP, akkor legfeljebb azzal lehetne egy az egyben cserélni.

A Win7 esetében a fentiek szerint direktben nem megy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...