Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Újraindul/leáll a számítógép


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Újraindul/leáll a számítógép

De nem kékhalállal!

Újraindulás

:ny

:ny
  • Ha tápegységünk szerepel a nem ajánlott listában, akkor cseréljük le egy, az ajánlott listában szereplőre!
  • Viszont, ha elméletileg jó minőségű tápegységünk van, akkor is ellenőrizzük, hiszen bármi elromolhat. Szervizekben van rá eszköz, ennél egyszerűbb, ha kölcsönkérünk egyet. A tesztelés annyiból áll, hogy leterheljük a gépet. Ha huzamos ideig stabil marad, akkor örülhetünk.
  • Ha nincs már garancia a tápegységünkre, akkor ki is nyithatjuk, hogy a kondenzátorokat ellenőrizhessük. Ha púposak, akkor cseréljünk tápot!
Felhívnám a figyelmet, hogy a linkelt topikban egyéb okosság is akad!

Melegedés

Nézzük meg az alakrészek hőmérsékletét, mert könnyen lehet, hogy túlmelegszik valami. Ha úgy véljük, hogy egy-egy alkatrész hőmérséklete magas, akkor tisztítsuk ki a hűtőjét, illetve pasztázzunk újra. Az is előfordulhat, hogy a házunk szellőzése rossz. Ebben az esetben szereljünk ventilátorokat a házba (elől be, hátul ki)!

:ny

Alaplap
  • Alaplaphiba miatt is újraindulhat a számítógépünk, de nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni. Előfordulhat, hogy csak a BIOS beállításai nem megfelelőek, célszerű lehet CMOS resetet végezni, illetve a problémás beállításokat ellenőrizni (pl. AGP fast write kikapcsolása)!
  • Ha ennyi nem elég, akkor szintén kérjünk kölcsön egy alaplapot teszteléshez.

Merevlemez
  • Kábelcsere
  • Hard Disk Sentinel

:ny

Leállás

Leállásnál a tápegységet kell elsődlegesen ellenőrizni, emellett a melegedés is közrejátszhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
takacsbalazs

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Asus EAH4850 HTDI 1G videokártyát, mert többektől hallottam, hogy ez elegendő a GTA4-hez. De úgy látszik, hogy rosszul tettem, mert még az intro sem fut rajta végig, mert betelik a memória. Ha kihagyom az introt akkor is ugyanez történik: újraindul a gép. Miben lehet a hiba?

Intel C2D E8400

ASUS P5QL pro

Kingston HyperX 2GB 1066 MHz

Előre is köszönöm a segítséget:

Taki

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem gondolom, hogy a kártya lenne a gond, inkább táp. Milyen van a gépben? A memóriát ellenőrizném memtest-tel, a videokártyát ATITools-szal (Artifact).

Link to comment
Share on other sites

takacsbalazs

A táp egy Chieftec 450W ATX2 (GPS-450AA-101A)

Taki

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mehetnek az ellenõrzések, és persze egy formázás.

Link to comment
Share on other sites

takacsbalazs

Elindítottam a Memtest-et. Bejött a DOS prompt, mit kell beírni a teszthez?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Semmit, elindul magától. Fent látod, hol tart éppen. De milyen prompt? Nem kéne lennie.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha úgy csináltad, ahogyan leírtam a memtest topikjában, akkor egybõl el kell indulnia a memtest-nek. Mivel DOS prompt-ról beszélsz, így arra a következtetésre jutok, hogy nem úgy csináltad, ahogyan kellett volna.

Link to comment
Share on other sites

takacsbalazs

A letöltött fájlokat kicsomagoltuk, Nero-val boot CD-ként megírtuk, és arról bootoltunk. Kb fél oráig szöszmötölt, "égett a piros led, forgott a CD" és most itt tartunk. Ha végzett, akkor minek kéne történnie?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Le van írva! CD-képként, nem boot-ként! :gonosz: Van egy olyan érzésem, hogy még az ISO-t is kicsomagoltátok...

Link to comment
Share on other sites

takacsbalazs

Szia. Bocs, hogy anno nem írtam vissza, már minden OK. Köszönöm a segítséget.

Ui.: Bocs az idegesítésért, de teljesen laikus vagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dimrol

Hello!

 

Lenne egy elég furcsa problémám. Felrakom a Win-t, alaplap driver, videokártya driver, utána újraindítás, a Win bootképernyõ után meg lefagy és újraindítja magát a gép, pár újraindulás után minden ok bejön a Win és semmi probléma. Ja és az óra is elállítódik.

Intel core2 duo 8500

Gigabyte ga-ep43-ds3r

Msi ati hd 4850 - t2d512 mb 9.4 es driver

4 gb gingston 800 MHz

Chieftec 450w táp.

Win xp professional sp3.

Memória nem hibás mert kicseréltem egy tuti hibátlanra és ugyan az a problem.

Proci hibátlan a tesztek szerint, a winchester is hibátlan.

Videó kártyám meg a havernál tökéletesen mûködött, az övével (ugyan az mint az enyém csak sapphire) meg az én gépem mûködött jól. Talán valami kompatibilitási probléma?? Most visszacseréltük win reinstall és ... és ugyan az a probléma.

Ha valaki tud tippet adni vagy a megoldást annak elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Feltételezem áramtalanítasz, mikor kikapcsolod. Egy bizonyos hiba a felsoroltakból, az alaplapi elem lemerülésekor szokott keletkezni.

Az újraindulás bármi lehet. Mivel nem igazán gyanakszol semmilyen hardverre, lehet, hogy a hardvereket összekötő kábelek a hiba okozói. (Ugye nem piros a Sata kábeled?)

Ezen hibaforrások kiküszöbölése után, amennyiben nincs hibás hardver, az alaplap lehet gyanús. Ill. előfordul a külső probléma is. (Áramellátási nehézségek.)

Ez volt az általános része a dolognak, de mint említetted, lehet, hogy meg is oldottad a hibát.

 

"Videó kártyám meg a havernál tökéletesen működött, az övével (ugyan az mint az enyém csak sapphire) meg az én gépem működött jól."

 

Ezek szerint a gépedben nem megy a videokártya rendesen.

A haverodnak milyen alaplapja van?

Van eltérés a két videokártya áramfelvétele között? Hőfok milyen?

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Van eltérés a két videokártya áramfelvétele között? Hõfok milyen?

 

Szerintem mindannyian jobban járunk, ha leírod a két típust. :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Igen így még jobb lenne, és esetleg az alaplap típusokat is. 8)

Link to comment
Share on other sites

Strar

Sziasztok,

 

Nemrég összeépítettem egy új számítógépet, és van egy érdekes fagyás néha a játékok alatt:

 

A kép hirtelen kifagy, a hang nagyjából megy tovább, egy másodpercre fekete lesz a képernyõ, majd az egész játék folytatódik. A fagyás kb 6 másodpercig tarthat, de azért elég zavaró tud lenni. A gép amúgy nem akad ki, a num-lock ilyenkor is normálisan reagál.

 

Windows XP SP3 + a legújabb frissítések, természetesen vírusirtó is van.

 

Az alábbi konfigról van szó:

 

Gigabyte Superb 460 (FSP belsõ)

Gigabyte GA-P35-S3 (rev 1.0)

Core 2 Duo E7300

Club3D ATi 4850

Maxtor 120Gb IDE (Lassan 3 éves, de nem badsector-os, HDD Sentinel szerint csak hûteni kell - van már rajta egy cooler.)

1 Gb 1066 Kingmax DDR2 (Memtest ment 1 órán át, nem volt hiba.)

 

A biosban minden Auto ill. alapjáraton van, a feszültségek a kiírás szerint optimizálva vannak. (Errõl azért majd csinálok egy képet.)

 

A driverek feltelepítése után az eszközkezelõben 1 elemnél maradt kérdõjel:

 

"Egyéb eszközök - Hangeszköz a High Definition Audio buszon" - func_01 & ven_1002 & dev_aa01

 

Ez jelenleg le van tiltva, mivel nem tudtam rájönni milyen driver kéne hozzá, mivel maga a hangkártya tökéletesen üzemel.

 

Mi lehet akkor ez a fagyás? Légyszi segítsetek! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Gigabyte alaplapnál és tuningramnál mindig az elsõ kérdésem: ahol a memóriák feszültségét és órajelét állítottad, nincs a teljesítmény turbora véve? Ha igen, vedd vissza standardra.

Link to comment
Share on other sites

Strar

Höhö, jó kérdés, mert az előbb csináltam egy bios frissítést és az a load system defaults-nál automatikusan turbóra rakta magát. Amúgy ha jól emlékszem én előtte normal-on hagytam, de már nem vagyok benne biztos, így most már 100% hogy normalon marad. :) Köszi a tippet, kíváncsi vagyok lesz-e még gond.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
"Egyéb eszközök - Hangeszköz a High Definition Audio buszon" - func_01 & ven_1002 & dev_aa01

 

Ez jelenleg le van tiltva, mivel nem tudtam rájönni milyen driver kéne hozzá, mivel maga a hangkártya tökéletesen üzemel.

A szóban forgó vezérlő, amihez nem találtál driver-t, arra szolgál hogy az alaplapi HD kompatibilis hangkártyák hangját digitálisan, az ATI videokártya DVI vagy HDMI portájára irányítsa. Így a kép és a hang anyag egyszerre mehet a HDMI kábelen keresztül (így nem kell külön kábelezni).

>Innen tudsz driver-t letölteni hozzá!<

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy innen. :nyíl: Realtek HD Audio drivers.

Ennél grafikusan is beépül a HDMI csatlakozó a Realtek hangközpontba.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ezt eddig én sem tudtam, hogy a Realtek-nek is van külön. Így a Microsoft UAA Bus driver-ével együtt, már három megoldás van, úgyhogy van mibe válogatni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Strar

Hú, köszi mindkettõtöknek! :) Lehet egy ideig még nem fogom használni a hdmi kimenetet, de jobb lesz ha az eszközkezelõben minden stimmel! Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Mostanra én is megvilágosodtam. Nem tudtam elgondolni, mi a fene keveri nekem össze-vissza a hangokat.

 

Kényszerűen alaplapi hangkártyát használtam, mert a PCI-os kártyám miatt nem volt több hely. Mikor megvettem a PCI Express-es HD-s videokártyát, a videokártyámnak is lett hangvezérlése. Ez jól összekuszálta nekem az 5.1-esemet. Most viszont így már lett egy szabad PCI portom.

Van is itthon hangkártya, ha letiltom az alaplapit, és berakom az analóg hangkártyám, visszaáll a rend?

Nem akar majd akkor is hangkártya lenni a videokártyám?

 

Utólag: Uh! Lehet rossz topikban vagyok, bár itt világosodott meg a hangkavarodás.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ettõl a videokártyán lévõ HD audio megmarad, sõt jó is, ha raksz hozzá drivert.

A hangbeállításoknál tudod kiválasztani, mire melyik legyen az alapértelmezett.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Hát én kiirtottam a HD Audio drivert. Azóta gyönyörűen szól ismét, és nem keveri össze a hangfalakat.

 

Alap dolgokat tudnod kell. A monitorom CRT, analóg jel megy neki. A hangkártya egy CMI8xxx.

Rá van csomózva egy 5.1-es rendszer. A PCI-ban lévő tévém, csak sztereó. A kamerák mono hangú (mikrofon) kamerák. És ezt megfejeli egy Webkamera.

 

Na ezt a rendszert keverte rendesen össze a Realtek AC97-es alaplapi 5.1-es, a Video HD hanggal, úgy, hogy a TV AUX az alaplapi AUX-ról, ra adta-vette a jelet. Össze vissza keverte nekem öröké az 5.1-es vezérlő, a sztereót, a monót, és az 5.1-et.

 

Most, hogy kiirtottam, és bent a hangkártya, minden úgy szól, ahogy kell. Az 5.1 tökéletes, a sztereót pedig kiossza 2.1-nek. A kamerát meg 1.1-nek.

Szépen húzogatja és állítgatja automatikusan minden a potikat. Ahogy hangosítom a tévét, úgy megy a hangkártyavezérlőn a hangerő. Stb-stb.

 

A videokártyán lévő HD-t, ebben a felállásban is fontosnak találod, vagy így már mások a körülmények? Mert ha igen, akkor kellene tudnom, hogy ezen felállás mellett pontosan mit is csinálna jobbá, és mire lehetne használni!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...