Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DIV keret


Ika-Bus

Recommended Posts

Ika-Bus

Elkezdtem csinálgatni az elsõ teljesen saját készítésû honlapomat az újságban lévõ Weboldalkészítõ Suli sorozat segítségével. Szépen alakul is a honlap, de a DIV-eknek szeretnék keretet csinálni. (Nem borderrel, hanem saját képbõl.) A honlap háttere egy beton textúra és olyan keretet szeretnék a div köré, mintha a div széle fel lenne festve. Így nem nagyon érthetõ, csináltam hozzá ábrát:

IPB kép

 

Így valahogy meg lehet oldani?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Persze. Két dobozzal meg lehet oldani (ebben az esetben a külsõ doboz háttere legyen a keret.jpg). De szerintem egyszerûbb lenne, ha a divhatter.jpg nevû képnek csinálnál egy keretet valami képszerkesztõ programban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ha változó a tartalom mérete akkor nem jó. Scrollbarral meg nem az igazi, hiszen olyan az aszfalton sincs.

 

Én inkább öt dobozra osztanám az egészet, amiből fent és alul is van egy-egy, illetve középen vízszintesen három. A felső és alsó doboznak meg lehetne adni háttérnek a "festés" tetejét és alját, középen pedig a két szélső DIV-nek valamilyen ismétlődő festésmintát, ami oldalt kapcsolódik az aljához.

 

Tehát így:

IPB kép

 

Így ha a tartalom hosszabb, akkor is jó lesz a keret.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez nagyszerû, de kivitelezéséhez szükség van a CSS alapos ismeretére. ;) Amúgy nagyon szép feladat. :igen:

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Kösz a gyors válaszokat, holnap neki is esek, majd meglátjuk, hogy hogyan sikerül. :)

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus

Új probléma van: Nem enged egy sorban egymás mellé tenni 3 DIV-et, így ha a felső és az alsó csík közé be akarom tenni a bal szélét, a szöveget, majd a jobb szélét tartalmazó divet, akkor a jobb széle átcsúszik a következő sorba. Ha kiveszem a közepét, akkor rendesen ottvan a két szélén a csík, bár így sem jó, mert a két szélső csíkot ráteszi az alsó csíkra, az alsó csíkot nem rakja lejjebb annyi pixellel, amennyit jelenleg kitöltenek a szélső csíkot tartalmazó DIV-ek. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az oldal szélességébe beleszámoltad a kereteket is?

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus
Az oldal szélességébe beleszámoltad a kereteket is?

Igen, beleszámoltam. Így néz ki: Az egész doboz szélessége 950 pixel. Ebbõl 20-20 pixel a 2 oldalon a keret szélessége, vagyis a keretek szélessége 40 pixel. Mivel 950-40 az 910, ezért a középsõ résznek beállítottam 910 pixel szélességet. Így pont ki kéne tölteniük a 950 pixelt, de a jobb szélsõ keret-kép mindig átcsúszik a következõ sorba. :(

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Ika-Bus: A floatolásról se feledkezz meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ika-Bus
Ezt a problémát egyszer már megoldottuk.

 

http://www.pcworld.hu/forum/index.php?s=&a...st&p=368181

 

Értelemszerûen jelenesetben a harmadik DIV-nek add meg azokat a tulajdonságokat.

 

Megadtam a 3. DIV-nek ezeket, de ezzel semmit sem javult a helyzet, ugyanúgy átcsúszik a következõ sorba, csakhogy valami miatt ez a 2 érték "kiütötte" a float-ot és így már nem is jobb oldalon jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Akkor tegyél már be egy linket vagy forráskódot...

 

Esetleg próbáld meg mindhárom vízszintes DIV-nek megadni ezeket a tulajdonságokat.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem valamiért csak úgy csinálta meg, hogyha a jobb szélsőnek is megadtam float-ot. Gondolom erre gondolsz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...