Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gépek hálózatban switch és router nélkül


Pjotr

Recommended Posts

Oracle

Üdv Mindenkinek !

 

Az írottak alapján szerettem volna wifi adapterekkel összekapcsolni 2 gépet /notb- pc./, mindkettő csatlakozott is de a ping nem adott választ...

 

Köszönöm előre is...

 

xH.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Csakapuli

Sziasztok

 

Új vagyok bocsi ha valamit rosszul csinálok.

 

Android 4.1-et futtató telefonról szeretnék mappákat másolni a Wi-fi képes laptopomra amin Win 8 fut. Csak közvetlen Wi-fi megosztásról lehet szó, mert ahol használni szeretném a megosztást nincs Wi-fi router.

Mivel a telefonom mobil netjét megtudom osztani a 4.1-es alkalmazásával, gondolom a fájl, mappa megosztás is lehetséges.

 

Segítségeteket elöre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha az USB kapcsolat nem játszik semmiképpen, akkor a Playről töltsd le a Samba Filesharing appot, vagy böngészőből való használathoz az Air Droid appot.

Link to comment
Share on other sites

Csakapuli

T: SkyBird

 

Köszönöm a gyors választ, de sajnos a javasolt appok nem felelnek meg a feladathoz. A Samba Filesharing-hez rootolni kéne a készüléket, amihez még nincsenek biztonságos megoldások a net szerint, az Air Droid pedig Net kapcsolatot igényel a gépen is és a telón is,

Ezt a Wi-Fi-s megosztást a munkám során kéne használnom, ahol sem Wi-Fi router sem internet elérés nincs. Ezért valami olyan a Bluetooth-hoz hasonlóan két Wi-Fi képes eszköz közötti közvetlen fájl, mappa megosztási megoldás érdekelne, amihez nincs szükség routerre

.A Bluetooth kézenfekvő megoldás lenne, de azért nem használható a feladatra, mert alkalmanként nagy mennyiségű fotót kéne megosztanom, ami B.T.-val macerás.

Odáig már eljutottam, hogy a gép látja a Telót egy Wi MAN nevű virtuális router progoval, a teló meg alapból látja gépet a 4,1-es Android Wi-Fi hotspot alkalmazásával. Az otthoni Netemet megosztják és küldik a oda vissza. Ezért gondolom, hogy talán a mappa, fájl megosztás sem lehetetlen.

Találtam már több FTP. kilens stb. progikat, de mindegyik igényel egy 3. routert, az pedig nincs mint már irtam.

 

Bocs, hogy ilyen hosszú lett a kérdés, de szerettem volna egyértelmű lenni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

... rootolni kéne a készüléket, amihez még nincsenek biztonságos megoldások a net szerint, ....

 

:hááát: Milyen gyártmány és típus ez az androidos kütyü? Vagy melyik "net" szerint nem biztonságos rootolni? ;)

Nálam elég egyértelmű, hogy root nélkül nincs élet. :oké: Elég sokan rootolják a garanciálisan vett 1 napos okostelefonjukat.

 

Az Air Droidot egyszer korábban próbáltam. Már nem emlékszem pontosan mi kellett hozzá, de nem nagyon használtam, le is töröltem. Van olyan, aki szereti.

Kifejezetten az andoidos telefon fájlmegosztására kérdeztél, és erre nem nagyon lehet találni jobbat vagy mást, mint a Samba Filesharing. Vagy én nem találtam.

Itt a belső és külső SD kártya teljes megosztásról van szó, úgyhogy a root/rendszergazda jog szükségessége végül is érthető.

De miért nem jó, ha USB-n dugod a telefont a laptopra? Nincsenek egy helyen? Nem akarod, hogy töltse közben a telefon akkuját? (Csak találgatok.)

 

Ha csak a képek hozzáféréséről van szó, meg lehetne azt tenni, hogy feltöltöd a képeket egy Dropbox vagy más fiókba, és onnan elérheted bármivel.

Igaz ez sok és nagyméretű képnél lassú, és a mobilnet előfizetésedtől is függ, hogy megéri-e, belefér-e a GB keretbe.

 

Feltételezhetően és ezek szerint a mobiltelefonnal csinálsz képeket és az új képeket akarod elérni a laptopról.

Még akkor is ott van az a megoldás, hogy a képek tárhelyének a külső SD kártyát adod meg - ha van ilyen külső SD lehetőség a telóban - és miután elkészültek a képek, a telefonból kivett kártyát egy kártyaolvasó adapterrel rádugod a laptopra/PC-re.

Jó, ez macerás, és van olyan telefon, aminél ehhez ki kell venni az akkut is.

 

Vagy ha a laptopon egy mappát teljes joggal megosztasz, akkor ide egyfajta postaládaként bemásolhatod a telefonról a képeket androidos fájlkezelővel. (ES File Explorer, Total Commander pluginokkal, stb.)

Persze ha duplikálni nem akarsz, ez ugrott. Csak egyfajta megoldás, ha se root, se más eddig leírt dolog nem jöhet szóba. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
hammpra70

Kaptam egy Galaxy Note 10.1-t. Szeretnék egy file-kezelőt rátenni, olyasmit mint a TC. A Google play-en találtam is egy androidos TC-t, de az nem olyan mint a PC-s. File-okat akarok fel-le tölteni SD kártyáról, USB-n keresztül a PC-ről, úgy mint a PC-s TC-vel, két ablakban, egyszerűen. A Google play-en rengeteg file-kezelő van, melyiket érdemes letölteni? Meg általában, mit érdemes még?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Fekvő üzemmódban kétpaneles az androidos TC is. ;) Akkor simán drag-n-drop módszerrel tudsz másolni.

Én az ES File Explorert használom TC helyett, valahogy azt szoktam meg (meg nem is volt még TC, amikor ez kijött).

 

Mit érdemes felrakni? Röviden: azt amire szükséged van. Azt meg te tudod, hogy mire szeretnéd használni...

Általánosságban jól jön az Adobe Reader, valamilyen Office csomag (pl. Microsoft Office Mobile, Kingsoft Office), webböngésző (Firefox, Chrome, stb), de jól jöhet még valamilyen VoIP szoftver is (pl. Skype, Viber).

De ha írsz konkrétumot, hogy milyen programra van szükséged, tudunk tanácsot adni a megfelelő szoftverre is. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kétpaneles fájlkezelő megoldás még az X-plore.

 

Hogy mit érdemes általában felrakni? Kinek mit.

Az Android topicban írtam korábban jónéhányat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
steve555

sziasztok...

ösze szeretném kötni wifin keresztül a két gépet adat másolás céljából...

elvégzetem ezeket a beálitásokat:

  1. Start arrow.gif Beállítások arrow.gif Hálózati kapcsolatok arrow.gif Jobb klikk a vezeték nélküli adapterre
  2. TCP/IP beállításoknál fix IP-címek kiosztása:
    Egyes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.1

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0


    Kettes számítógép:

    IP-cím:
    192.168.0.2
    (Az IP-cím utolsó számát növeltük, a többi számítógép esetében is ugyanígy járjunk el!)

    Alhálózati maszk:
    255.255.255.0


  3. Vissza az első számítógép vezeték nélküli adapterének tulajdonságaihoz
  4. Vezeték nélküli hálózat fül arrow.gif Hozzáadás
    SSID megadása, kapcsolódás akkor is, ha nincs hálózati jel, ad-hoc üzemmód bepipálása, titkosítás beállítása, ha szükséges
  5. Kapcsolat fülön automatikus csatlakozás bepipálása
  6. Indítsuk újra az egyes gépet!
  7. A többi PC-n kézzel állítsuk be a Wi-Fi kapcsolódást, minden adatot megfelelően megadva (SSID, titkosítás)

,látom is a wifi hálózatot de nemcsatlakozik egyik se a másikhoz mi lehet a hiba?

kérlek beneteket segitsetek...

elöre is köszönöm...

István

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
drink15

Sziasztok!

 

Akövetkező probléma megoldásában kérném valaki segítségét:

 

A lényeg az lenne, hogy szeretnék valahogy három egymás melletti gépet összekötni és két gépet egy gépről irányítani. (Ha lehet akkor kábeles megoldással és nem neten kersztül) Mindezt úgy, hogy a fő gépen kiválaszthassam, hogy éppen melyik gépen szeretném, hogy elindúljon a program (1 vagy 2 gép, vagy mindkettőn egyszerre). Az lenne a jó, ha a 2 irányított géppel üsszekötött monitoron már csak maga a program látszana, az nem, hogy hova, mikor kattintgatok.

Pl. a fő gépen elindítok egy visszaszámláló órát és kiválasztom, hogy az 1. vagy 2. gépen jelenjen meg.

 

Egy kapcsolódó kérdés lenne még, hogy van-e olyan program, amivel miközben pl fut az említett visszaszámláló óra full screenben, én az elé valahova(egyik sarokba, alá, felé) tudjak információkat(szöveg, grafikon) kiírni. Itt megint fontos hogy a 2 irányított gépen már csak pl a beírt szöveg jelenjen meg és ne lehessen látni, hogy én pötyögök.

 

Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom mire lenne szükségem:)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket és szép napot mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Első körben utána kéne nézni, hogy netkávézókban milyen programokat használnak, de azok csak a töredékét tudják annak, amit itt te szeretnél. Szerintem ilyen program nem létezik. Külön-külön ugyan meg lehet úgy-ahogy oldani ezeket a dolgokat, de azzal több a macera, mintha felállnál és elballagnál az adott géphez. :)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Feltétlen szükség van 3 gépre? Egy gép, három monitorral felállás nem járható út?

Link to comment
Share on other sites

vida1987

Üdvözletem!

 

Azért regisztráltam be a fórumra,mert lényeges segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásában.

 

A mai nap kötötték be nálam az internetet,ami kábelmodemes internet. (ARRIS CM820)

Az albérlő társammal közösen döntöttük el,hogy szeretnénk beköttetni az internetet,mivel neki így nem kellene mobilinternetet használnia itthon.

Így mikor jött a szerelő,megkérdezte azt,hogy lehetne megosztani ezt a fajta kábelmodemes internetet 2 gép között?

Mert ehhez a modemhez van egy MAC cím (VIDANET).

 

Na most,ha nálam van egy fő élő internet kábelmodemes miképpen lehetne azt megoldani,hogy nála vezetékes formában meg tudjam osztani vele az internetkapcsolatot?

A helyzet az,hogy Wi-Fi's Routerbe nem menne bele,mivel sokan feltörik az internetet és megfejtik a jelszókulcsot.

Vezetékes formában ezt hogyan lehetne megvalósítani? Annyit mondott a szerelő még régebben meg lehetett ezt valósítani Switchel...

 

A segítséget köszönöm!

 

Üdv: vida1987

Link to comment
Share on other sites

payskin
Na most,ha nálam van egy fő élő internet kábelmodemes miképpen lehetne azt megoldani,hogy nála vezetékes formában meg tudjam osztani vele az internetkapcsolatot?

 

:huh::pislog:

 

Elképesztő egyszerű megoldása van a problémának, de ehhez el kell áruljak egy óriási ipari titkot a WiFi-s routerekkel kapcsolatban!

 

Ki lehet rajtuk kapcsolni a WiFit.

:igen:

 

Ami ezek után megmarad, az maga a "vezetékes formában megvalósított" internetmegosztás. ;)

Link to comment
Share on other sites

vida1987

A helyzet,hogy ennek a kábelmodemnek,csak egyetlen egy portja van,az egyik a gépbe megy,amin megvalósul az internet (Enthernet kábel) (Fő) a másik a kábel,ami össze van kötve a modemes routerrel.

Vagy esetleg Switch kell ehhez,nem Wifis routerre gondolok....

 

Képek a kábeles modemről:

 

DSC_0069_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Edited by vida1987
Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, pont ezért kell a router. :igen:

 

A router (mindegy, hogy WiFis vagy sem), egy olyan "állat", aminek több olyan hálózati csatlakozója van, mint annak a bizonyos gépnek, amiről beszélsz. Az egyikbe bedugod a kábelt, ami a modemtől jön, a maradékokra pedig rádugod a számítógépeket, amiken szeretnéd megosztani az internetet.

 

Tessék, így néz ki hátulról (ez mondjuk az én jó öreg Linksys WRT54GL-em, de nagyjából mindegyik hasonló).

 

Ej8unpD.jpg

 

A bal oldali lukba jön a net kívülről, a jobb oldali 4 lukra pedig 4 számítógép csatlakoztatható vezetékesen.

 

A switch, egyébként, a routerhez nagyon hasonló, annál kicsit butább hálózati eszköz, szerintem felejtsd el.

Link to comment
Share on other sites

vida1987

Balázs,erre is így gondolod a most leírt válaszodat?

 

Képek a kábeles modemről:

 

DSC_0069_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Ha már, akkor már: szerezz a főgépbe (még) egy hálózati kártyát - ha nem laptop - és azon keresztül oszd rá a lakótársra a netet. (Amikor nálunk megjelent a második PC a lakásban (és még se laptop, se tablet, se okostelefon nem ködlött a látóhatáron), pár évig így ment.) Persze a második gépen csak akkor van net, amikor az első be van kapcsolva, de hát ha router, switch és más varázslatok nélkül akarod megoldani, akkor ez van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A router nem a modem helyett, hanem a modem mellé kell.

 

Kijön az internet meg mindenféle más a falból koaxon, bemegy a modembe, a modem leválasztja a netet a mindenféléről, és kiküldi a sárga UTP kábelre. Ez így eddig tök jó.

 

Ahhoz, hogy az internetet ketten tudjátok használni, szükségetek volna egy routerre, amibe egyrészt beledugjátok a sárga kábelt, másrészt beledugtok még két másik kábelt, ami pedig megy a gépetek hálózati csatlakozójába.

 

Megkértem Picassót, hogy rajzolja le neked: :D

 

7SsVFuJ.png

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nekünk az egyik hárombetűs szolgáltató (Utálatos Personal Computer?) kábelmodemmel egybeépített routert adott például, 4 LAN porttal.

Balázs (vagy Picasso), Te meg lehagytál a routerről egy portot, az egyik kék kábel csak úgy megjelenik. Egy kezdő felhasználó ettől úgy bepánikol, hogy még a wifit se kapcsolja ki. ;)

Link to comment
Share on other sites

vida1987

Tehát,akkor veszek egy routert,amibe csatlakoztatom a kábelmodem UTP kábelét,(ami jelenleg most a gépbe van a hálózati csatlakozónál)

Majd 2 UTP kábellel csatlakoztatom a Lan1 Lan 2-be az egyik gépet (Fő) majd a másik gépet (Másodlagos) és végül a Wireless settingsbe kikapcsolom a Wifit

 

A router beállításokban gondolom a mac címet,amit kaptam a modemhez azt kell megadni,vagy felismeri a Router maga?

A router beállítás menetét le tudnátok írni,mert még ilyet nem nagyon csináltam,most van életemben ilyen internetem...

 

Hálás köszönet érte! :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

A router beállítás menetét le tudnátok írni,mert még ilyet nem nagyon csináltam,most van életemben ilyen internetem...

 

Majd ha megírod, milyen routert vettél.

 

Egyébként jól összefoglaltad.

 

Még valami, elméletileg van valahol egy elfekvő routerem (~9 éves, de decemberben még használtuk, azóta csak pihen). Ha pesti vagy és érdekel, írj privátban.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Te meg lehagytál a routerről egy portot, az egyik kék kábel csak úgy megjelenik. Egy kezdő felhasználó ettől úgy bepánikol, hogy még a wifit se kapcsolja ki.

 

A jogos kritikát továbbítottam Picassónak, aki kijavította a rajzot és magyarázószövegekkel is ellátta (a baját). :igen:

Link to comment
Share on other sites

vida1987

Elnézést,de én nem kezdő felhasználó vagyok,csak még nem volt routerem,ezért kérdeztem rá és a kábeleket eddig is értettem csak gondoltam,ha már van egy UTP kábel,ami a modemből megy a számítógép hálózati kártyájához,akkor oda is UTP kell,ha a másik számítógép hálózati kártyáját össze szeretném kötni...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Összesen 3 UTP kábel kell ebben a felállásban.

Ha lesz router, akkor majd annak beállításában klónozd a PC-d MAC címét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...