Jump to content
GSForum - Segélyvonal

BIOS-beállítások


Pjotr

Recommended Posts

hgf

Üdv!

 

Új gépet rakok össze (holnap) és szeretnék felkészülni kicsit BIOS-ból. Milyen gyári beállításokon érdemes (vagy muszáj) változtatni?

 

Az alaplap egy Gigabyte MA770T-UD3P, a BIOS (a kézikönyv szerint) Award.

 

Processzor: AMD Phenom II 720 AM3 Black Edition,

memória: GEIL Value 4096Mb DDR3 1066Mhz CL7 KIT,

videokártya: Sapphire HD4850 Vapor-X 1GB,

és egy merevlemez meg egy DVD-író lesz még benne.

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

És ha sikerül aktiválnom a gépet hogy már ne sípoljon sok helyen láttam leírva, hogyan kell frissíteni a BIOS-t? Esetleg lehet kockázat?

 

Amúgy elég tarkabarka összeálítás(hgf), a BIOS-hoz nem tudok hozzászólni örülök ha mûködik. Mennyiért állítod össze a gépet?

 

Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@Alex14090607

>BIOS-frissítés<

És igen, lehet benne kockázat. Akár önhibádon kívül is. (Pl.: áramszünet, rossz adathordozó vagy meghajtó stb..)

 

@hgf

Itt találsz egy kis gyorstalpalót.

Ha nem akarod tuningolni, akkor sem biztos, hogy mindent alapértelmezetten kell hagyni. Boot-olás alatt sok idõt meg lehet vele spórolni, ha jól van beállítva a BIOS.

Illetve sebesség növekedést érhetsz el, a nem használt vezérlõk letiltásával. Pl.Floppy, és IDE vezérlõ, firewire stb..

Link to comment
Share on other sites

hgf

Alex: itt van egy tanácsadó, nagyjából ezt követtem (miután megérdeklõdtem az egyes elemek okát, és pl. videokártyából másikat választottam). De ez egy megbízható összeállítás. Nekem 150e a gép és 50e a monitor most.

 

Csaba: kösz a linket, de látom, hogy 2006-os. Érvényes még? Nem változtak azóta a BIOS-ok?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az ott lévõ leírás aktuális, egyetlen probléma, hogy processzorok beállítására nem tér ki.

 

Lesz majd egy FSB-nek nevezett beállítás, értékének 200-nak kell lenni.

CPU Multiplier: 14x

PCI: 33 MHz

PCIe: 100 MHz

Spread Spectrumok: DISABLED

Cool'n'Quiet: ENABLED

 

A memóriákra rá lesz írva, hogy mekkora feszültség kell ahhoz, hogy a megadott órajel mellett mekkora legyen a késleltetésük. Erre is meg lesz a beállítópanel, de alaplap válogatja, hogy pontosan hogyan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

Most akkor mit jelenthet a sípolás? Kivettem az elemet is de semmi!

1-3-3-1 rövid az összes sípolás. Jajj szerintem CPU hiba! :( De egyik pillanatról a másikra? :Sír:

Hol van minden sípolásnak a jelentése leírva? Egyáltalán nem lehet hogy egy sajátos hibasípolást szerkesztett? :o

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem hiszem, hogy processzorhiba. Bármi más lehet, mint mondtam, cserélgetéssel derül csak ki.

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

De hát mit cserélnék ki?

-A videokártya biztos jó

-a hangkártya is jó

-max. a RAM-ok lehetnek.

De mindent kiszedtem és apránként bekapcsoltam a gépet de ugyan azzal az ütemmel sípolt minden kivételnél kivéve a CPU-nál. A CPU kivételénél nem csinált semmit. Ez végül is nem is csoda mert tudtommal CPU nélkül nem tud indulni a gép.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Így van.

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

Tehát gyakolatilag mondthatok le a gépről...Annyit már nem nagyon ér hogy kicserélgessem minden alkatrészét :( Nem is tudom hány éves! De ez azért elég furcsa számomra hogy egyik pillanatról a másikra felmond :?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogy annyi a processzornak (egészen pontosan vagy egy regiszternek, vagy a vezérlõnek, ami címzi).

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

Na hát ez szuper!!! :(:(

 

Na mindegy remélem majd megoldom!

 

 

Köszönök mindent:

 

 

Alex

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni, egy BIOS-os CMOS-os problémám van.

Cseréltem egy E4500 processzort egy Q8200-re egy ASUS P5K alaplapban, minden frankón megy.

 

Viszont az a helyzet, hogy csak és kizárólag akkor áll fel a számítógép, akkor tudom használni, ha elõtte resetelem a BIOS-t (vagy elemmel vagy jumperrel). Ha nem teszem ezt meg, akkor pedig se kép, se hang.

 

Nem szeretném minden gépindítás elõtt kivenni az elemet vagy jumpereket átteni.

Valaki kérem!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vampire-Kain

Szevasztok, én azt akarom megkérdezni, hogy nekem van egy Gigabyte-s EX58 UD5-alaplapom, aminél az a gond hogy IDE-nek ismeri fel a meghajtókat (wincsi, dvd-rom) holott SATA-ba vannak bedugva...,

A BIOS-ba azt próbálltam, hogy a "SATA RAID/AHCI Mode" ban átállítom AHCI-re hátha így felismeri, fel is ismeri.., így viszont nem indul el a rendszer (VISTA) bejön a betöltő csík azt ott meg is áll a dolog tehát tippek? :D

 

 

Illetve, tud-e valaki segíteni hogy a BIOS-ban ezeknek az adatoknak hogy kell állni Link mert nekem van egy "Corsair Dominator TR3X6G1600C8D"-ramom amit hozzá kéne igazítani az alaplaphoz.., (ez UD4P-re van) nekem UD5..:) - mert annyira nem vagyok benne ebben a témában, pl mi az a:

QPI LINK Speed

Base Clock BCLK Control

System Memory Multipiler (SPP)

stb...

Edited by VampireKain
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

AHCI módban kellett volna telepítened, de át is állíthatod.

 

@zerozeroz

Frissíts BIOS-t!

Link to comment
Share on other sites

zerozeroz

NEM segített a bios frissítés!

 

Egyébként amielõtt a procit kicseréltem frissítettem, mert láttam neten, hogy csak a legújabb viszi a Quadokat, most is frissítettem a csere után, ugyan arra ahogy mondtad, de ha ujrainditom a gépet, megint se kép se hang, csak ha kiveszem/beteszem elemet, vagy jumperelek elõtte. Így szoktam játszani is, csak kicsit unalmas mindig ezt minden bekapcsolás elõtt. :) olyan mintha nem jegyezné meg a beállításokat.

Edited by zerozeroz
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elemet cseréltél már?

Link to comment
Share on other sites

mikezsuzsi

Sziasztok! BIOS reset után nem mûködik a billentyûzetem meg az egerem. Az eredeti problémám az volt, hogy nem látta a winchestert egyáltalán, (egyik pillanatról a másikra, kifagyott a LINUXhoz nem illõ módon, majd újraindítás után már nem bootolt), gondoltam lesz ami lesz (persze sokszor újraindítottam a gépet, hátha....), megpróbáltam egy BIOS resetet. Most szépen betölti nekem a LINUX fõoldalát, kéri a felhasználónevet, de nem tudok semmit sem kezdeni vele. Elrontottam valamit? Jumperrel reseteltem. Ha az segítség, még mielõtt ez az egész történt, és minden rendben volt a géppel, akkor sem tudtam a BIOS-ba belépni bármilyen billentyûvel próbálkozhattam. Elõre is köszi a segítséget. Zsu.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

USB-s billentyûzet?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Van egy Giabyte GA-945PLM-S2 alaplapom, és nem tudom úgy beállítani a boot sorrendet, hogy pendrive-ról bootoljon.

A boot sorrendnél - ami USB-re utal - a következõk vannak: USB-FDD, USB-ZIP, USB-CDROM, USB-HDD.

Létezik az, hogy ez az alaplap/BIOS nem támogatja az USB kulcsról való bootolást?

 

Elõre is kösz!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Boot from other device engedélyezve van? Egyáltalán bootolható a pendrive?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz a választ!

 

Nem találok a BIOS-ban 'boot from other device' lehetõséget.

Az Acer laptopom BIOS-ában pl. van olyan, hogy USB Key.

 

A pendrive-on egy Ubuntu Linux van, ami DVD-rõl elindult, de most már kétségeim vannak a pendrive bootolhatóságáról, mert a laptopon sem bootol, hiába állítom a boot sorrendben elsõ eszköznek az USB Key-t.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Valószínûsítem, hogy csak átmásoltad a fájlokat a pendrive-ra. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nem, egy Unetbootin nevű programmal raktam rá az ISO fájlt, de majd nekifutok mégegyszer.

 

Függetlenül attól, hogy végül is bootolható-e ez a pendrive, létezik, hogy ez a Gigabyte alaplap nem támogatja az USB Key bootolást?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...