Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Win98 - XP hálózati megoszás egy irányba


Sliderx

Recommended Posts

Sliderx

Üdv Emberek,

 

Adott egy céges hálózat amin XP-s gépek vannak. Ezen kívül elhelyezkedik egy Win98-as gép. Eddig úgy mûködik a hálózat, hogy minden géprõl el lehet érni a másikat.

A lényeg az hogy azt szeretném beállítani, hogy a Win98-as géprõl ne lehessen a hálózaton matatni a többi gép megosztásaiban, viszont az XP-s gépekrõl tudjak fájlokat másolni a Win98-as gépre. Ezen felül a Win98-as gépen az internet sem mûködhet, amit már a gép statikussá tételével el is értem. Egy TP-LINK router osztja szét a hálózatot.

 

A kérdésem tehát az lenne, hogy melyik gépen és hogy tudom beállítani ezt az "egyirányú" hálozati kapcsolatot?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az XP-s gépek megosztásainál tiltólistára teszed a 98 felhasználóit. De ez eszméletlen melós...

Link to comment
Share on other sites

Sliderx

Ennyivel nem vagyok kisegítve hogy eszméletlen melós.

 

Magára a folyamatra lennék kíváncsi, hogy mit és hol kell beállítani, hogy az így mûködjön.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azért nem is írtam, mert szerintem értelmetlen így nekiállni. Biztonság fülön minden egyes mappánál be kellene állítani, hogy 98-as gép/X felhasználó: teljes hozzáférés tiltása. Ez kivitelezhető egy ötgépes hálózaton 10 felhasználóval, de egy céges hálózaton....

Link to comment
Share on other sites

Sliderx

Kb 7 gép van és ugyanennyi felhasználó. Nem evidens hogy egy cégnél több mint 10 gép van. Nagy cégeknél is találkoztam már 5 gépes hálózattal. Attól függ kinek mire van szüksége, a munkavégzés szempontjából. Pl egy termelõ vállalatnak felesleges több gépet fenntartani mert pár géppel is ellátják az adódó munkafeladatokat, a fõ tevékenység meg úgyis a termelésben zajlik.

 

Na de ne menjünk el más irányba.

 

Tehát nem olyan irdatlan mennyiségû géprõl van szó. Azt meg hogy egyesével lehet csak beállítani erõsen kétlem, biztos van erre is egy egyszerûbb megoldás. Valahol a WIN98-as gépen kellene letiltani a kimenõ hálózati kapcsolatot.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az a gond, hogy ha letiltod a fájlmegosztást, akor nem érik el az XP-k a mappáidat.

Esetleg me lehetne próbálni egy tûzfalas megoldást, illetve egy FTP szerver telepítését a Win98-ra.

Az elõbbi esetben a fájlmegosztásra vonatkozó, kifelé irányuló kéréseket lehet blokkolni, másik esetben egyáltalán nm kell fájlmegosztás. Az FTP mappákat az XP lényegében ugyanúgy kezeli, mint a sima megosztásokat, a Win98 meg nem lát semmit, mivel nincs is mit látni.

Link to comment
Share on other sites

Sliderx

Az FTP-s ötleted jól hangzik. Végülis a cél az lenne amit leírtál. A Win98-as gépen megosztani egy mappát amit az XP-sek látnak, viszont az XP-s megosztásokat nem látná a Win98.

 

Tudnál egy kis segítséget nyújtani, hogy hogy induljak meg ezzel az FTP-s megoldással?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mondjuk úgy, hogy letöltesz egy ftp szerever programot, amilyen pl a GuildFTP.

Link to comment
Share on other sites

Sliderx

Ez az FTP-s megoldaás mégsem jön be, a windows-okban kellene megoldani valahogy.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Win98-hoz létezik egy programocska, a "poledit". Ez rajta van a telepítõ CD-n.

Ennek segítségével le lehet tiltani a munkacsoport gépeinek megjelenítését. Nem véd meg attól, hogy parancssorból ne mappeljenek be egy meghajtót egy másik géprõl, de talán már ez is megteszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...