Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ingyenes szoftverek


mrszitya

Recommended Posts

mrszitya

Ingyenes írószoftverek:

  • CD/DVD/Blu-ray lemezek írása
  • backup lemezek készítése (jelszavazható)
  • audio CD rippelés (wav vagy wma)
  • audio lemez írás
  • video lemez írás
  • lemezkép készítése, írása (bin, iso, img, ashdisc)
  • magyar nyelv (bár a készítõ(k) helyesírása nem túl jó)
    :)
  • CD/DVD/Blu-ray lemezek írása
  • audio, video, adatlemez készítése
  • audio CD rippelés (wma)
  • audio konvertálás
  • lemezkép készítése, írása
  • CD/DVD/Blu-ray lemezek írása
  • audio lemez írás
  • lemezkép készítése, írása, konvertálása (iso, nrg, bin)
  • -t igényel
  • magyar nyelv
  • CD/DVD/Blu-ray (HD DVD) támogatása
  • lemezképek készítése, kiírása, olvasása (BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG, PDI)
  • audiolemez készítése =>
    (AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA, WV) -
  • dvd-video készítése
  • magyar nyelv
  • CD/DVD (dual-layer) támogatása
  • audio, adat, dvd-video és kevert mód
  • lemezkép írása (ISO, BIN, CUE)
  • audio cd tartalmának lementése, átkonvertálása
  • magyar nyelvû
  • hordozható változatban is

Ingyenes lemezképolvasók:

 

Ingyenes lemezkép-konvertálók:

  • Nem konvertál 870 MB-nál nagyobb képfájlokat (csak a fizetõs). A régi verzió pedig nem indul el, mert "rájött," hogy van új verzió...
  • bin, mdf, pdi, cdi, nrg, b5i, img képfájlok átkonvertálása ISO-ba
  • telepítést nem igényel
  • daa képfájlok átkonvertálása ISO-ba
  • telepítést nem igényel
  • bin, nrg képfájlok átkonvertálása ISO-ba
  • telepítést nem igényel
  • elvileg nincs méretkorlát
IZArc
  • BIN, MDF, PDI, NRG => ISO

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
PistiApu

Nagyon tanulságos.

Arra van-e infód, melyik tud úgy audió CD-t írni, hogy egymásba úsztatja a számokat? Pl. 5 sec az előző és a következő zenéből együtt szól.

Az írómhoz van mellékelve Nero program, használom is, de nem találom, hol van ez a lehetőség, talán be sem lehet állítani. (A "dobozossá tett" Nero nyilván tudja, de ezt a lépést egy alkalom miatt nem akarom elkövetni.)

 

Üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Az általam ismert író szoftverek erre nem képesek, a régebbi Nero-k sem tudtak ilyesmit, talán az újabbak igen. Annyit tudnak általában, hogy szünet nélkül írják fel az anyagot.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Úgy igaz!

Erre a feladatra egy zeneszerkesztõ progi kell. Amit eddig láttam, azzal számonként kellett bûvészkedni. De az már régen volt, a maiak lehet már többet tudnak. A Jetaudió lejátszóm tudja ezt magától, az MP3-as kütyüm meg ritkán használom.

Link to comment
Share on other sites

PistiApu

Köszönöm a reagálásokat.

Higgyetek nekem, hogy valamelyik régebbi Nero tudta, ugyanis az elsõ írómhoz volt egy (talán) 4-es verziójú, még ma is megvannak azok a CD-k, amelyikeket így sikerült megírnom. (Sajnos sem az író, sem a telepítõ CD nincs meg.)

 

Köszi, üdv: PistiApu

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A NERO 9 tudja. Az audio track tulajdonságainál beállítható.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

 

Ismer valaki olyan ingyenes íróprogramot amivel lehet 2X vagy 4X-es sebességgel írni és tud olyat is, hogy mp3-at átkódolja úgy, hogy normál cd lejátszón is játszható legyen? Nero 8-am van de egyszerûen nem képes 8X-os sebességnél lassabban írni. A Nero6 tudta ugyanezzel az íróval és ugyanilyen lemezzel.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A sebesség nem igazán függ az íróprogramtól. Maga az író dönti el, milyen tartományon belül hajlandó megírni az adott lemezt.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A néróval lehet audio CD-t írni. MP3-ból is. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Lehet, de az nem ingyenes és nem tudok vele alacsony sebességen írni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Néró 6.xxxx tudja a négyszerest, sõt kisebbet is. Tudtommal nem akadnak össze. Nekem a 6.3 volt fent, és a 8.akármi, csak én a 8.akármit töröltem. Nekem a 6.3 vált be, az fullos, és van benne olyan funkció, ami másban (késõbbiekben) nincs.

Link to comment
Share on other sites

Icu

Nem biztos, hogy ide tartozik a témám, de nem találtam jobb helyet a problémámnak. Már 2008. augusztusában is leírtam a gondomat, de azóta senki sem válaszolt vagy nem tudtak vagy el sem olvasták.

A Proshow Gold és a MAGIX programját használom de mindkettõvel gondom van. A Photodex nagyon jó, csak a 150. képnél már nem lehet bírni idegekkel mert a háttérfolyamatot nem tudom kikapcsolni, így minden egyes javításnál vagy módosításnál újrakezdi a munkát....Ha egy nyaralásról akarok készíteni összeállítást, az kb. 300 db fotót tartalmaz és nem tudom megcsinálni csak két részletben a fenti okok miatt.

A MAGIX esetében pedig az a gond, hogy a zoom funkció alkalmazásával a kép remegõssé válik. (Ha nem mozgatom akkor gyönyörû és tényleg sok mindent tud, effektek és áttûnések,dekorációk...)

Sajnos mindkét program idegennyelvû. A MAGIX magyarországi forgalmazójával beszéltem telefonon, azt mondták, hogy valószínûvel a Windows-sal ütközik, ezért "remeg" a kép, de a Proshow-al akkor miért nem ütközik?? Használtam a PhotoStory3 Windows programját is régebben, de az is "remegett" a mozgatás során. Kérem, hogy valaki válaszoljon vagy adjon tippet, hogy hova forduljak a problémámmal, mert imádom csinálni ezeket az összeállításokat de így nagyon idegölõ a dolog.

Köszönettel: Mészáros Istvánné :Sír:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ezt szerintem olvasták anno. Nem értek a programhoz konkrétan, de felmerült bennem első olvasatra egy kérdés.

Milyen hardverek dolgoznak alatta? Konkrétan:

Memória mekkora, videokártya milyen?

 

Ezek merültek fel bennem. Nem lehet, hogy nem bírja a gépfelépítése a munkát kedves Icu?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Memória gondok lehetnek, vagy a videókártya meghajtóval nincs minden rendben. Ismerem mindkét programot, a ProShow Producert még használni is szoktam.

Egy megjegyzésem azért lenne: 300 fotót nem is próbálnék egyetlen projektbe sûríteni. Két ok miatt sem. Az egyik, a hibalehetõség. A másik meg az élvezhetõség. Egy ügyesen összerakott klipp zenével, áttûnésekkel nem nagyon szabad 5-6 percnél hosszabbnak lenni. Célszerûbb témákra bontani, így zenét is könnyebb választani hozzá, a végén meg DVD menüt is lehet készíteni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Mondjuk írta Icu, hogy kirándulás, de gondolj bele, ha mondjuk esküvõi fotókkal dolgozna, a násznépet muszáj lenne órákig unatkoztatni, egy 300-as sorozattal. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mrszitya

Üdv! ImgBurn valahogy eddig lemaradt, pótolnám...

 

Imgburn

 

- CD/DVD/Blu-ray (HD DVD) támogatása

- lemezképek készítése, kiírása, olvasása (BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG, PDI)

- audiolemez készítése => cikk ennek módjáról (AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA, WV) -

- dvd-video készítése

- magyar nyelv

 

InfraRecoder se olyan rossz

 

- CD/DVD (dual-layer) támogatása

- audio, adat, dvd-video és kevert mód

- lemezkép írása (ISO, BIN, CUE)

- audio cd tartalmának lementése, átkonvertálása

- magyar nyelvű

- hordozható változatban is

 

#1 frissítve.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez szép és jó, de tessenek elolvasni a megkötéseket! ;)

Link to comment
Share on other sites

geri005

Írás, másolás - itt ki is merül a tudománya... ezer más ingyenes alternatívája van.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

"Enjoy basic data burning and copying... "

Csak 55 MB-ot kell telepíteni e két hihetetlen funkcióért. Ezt nem gondolhatják komolyan... :D

(Imgburn 2MB, InfraRecorder 3MB)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pjotr

Valami olyan ingyenesre lenne szükségem, amivel tudom szerkeszteni az ISO fájlok tartalmát (meg ezekét sem ártana: BIN, IMG, ISO, MDS, NRG). UltraISO állat lenne, de az -- ugye -- fizetõs.

Link to comment
Share on other sites

Garono

ISO-hoz jó a WinRAR. A 3.51-es verzió még ingyenes is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tulajdonképpen az összes verziója ingyenes. :P

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hülyézzetek le, de én nem értem ezt az ingyenes dolgot (se a 3.51-est, de a többit). Egyébként valószínûleg nem lenne jó a WinRAR, nem bízok benne, hogy egy bootos lemezt tudnék vele módosítani úgy, hogy továbbra is bootoljon.

Link to comment
Share on other sites

Garono

A WinRAR 3.51-es verziójának volt egy ingyenes születésnapi kiadása (talán 15?), amit bárki ingyenesen letölthetett, és addig használja, ameddig akarja. Ez a kiadás a WinRAR mappájába tett egy plusz REG fájlt, amit ma is elég sok helyrõl be tudsz szerezni (ha mégsem, nekem megvan...), így teljesen legálisan hozzájuthatsz egy nem próbaverziós WinRAR-hoz.

 

A bootolással kapcsolatban nem tudok válaszolni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...