Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Horgony


Kíváncsi

Recommended Posts

Kíváncsi

Sziasztok!

Feltennék egy számotokra biztos nagyon amatõr kérdést.

.Szerettem volna

egy egyszerû honlapot készíteni ,egészen jól megy-

csak nem tudok olyan hivatkozást /horgonyt / készíteni,

ami nem weblap csak egy egy egyszerû dokumentum.

Valahogy át kellene alakítani úgy hogy a böngészõ

megtalálja Ki tudná ezt nekem elmagyarázni?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

Gondolom a linkelésre gondolsz:

<a href="dokumentumod.pdf">DOKUMENTUM</a>

Fontos, hogy ez esetben az index.html filenak és a dokumentumod.pdf filenak ugyanabban a mappában kell lenniük. Csinálhatod azt is, ha több dokumentumod van, hogy ezeket a fileokat egy külön mappába gyűjtöd (pl. docs), majd a hivatkozás címének (ez a href utáni rész, idézőjelben) docs/dokumentumod.pdf-et adsz meg. Tehát a lényeg, hogy a file címének mindig a HTML filehoz képesti helyét add meg.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Kíváncsi: Ha a "docs" mappa nem a weboldalt tartalmazó mappán belül helyezkedik el, az sem baj. :)

 

<a href="../docs/dokumentum.kitejesztés">A dokumentum letöltéséhez kattintson ide</a>

Ez a linkelés akkor működik, ha a "docs" mappa ugyanabban a könyvtárban van, mint a weboldalt tartalmazó mappa.

A Linux tesz különbséget kisbetű és nagybetű között, ezért (amennyiben Linuxot futtat a szerver, ahová feltöltöd a weboldalt és a dokumentumokat) lehetőleg a mappák és a dokumentumok nevei ne tartalmazzanak nagybetűket (ez esetben természetesen az elérési utakban se legyenek nagybetűk).

A link viselkedésének befolyásolására is van lehetőség, erre a célra vagy a "target" attribútumot, vagy a JavaScriptet használhatjuk (dokumentumtípustól függ, hogy melyiket célszerű alkalmazni). ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Fujitsu, nem is tudtam, hogy a BBCode-ban van HTML tag. 8) Mondjuk akkor már célszerű lenne CSS és PHP (esetleg JS) is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Fujitsu, nem is tudtam, hogy a BBCode-ban van HTML tag.

Most már tudod. ;) Van még SQL is. :) A teljes listát itt találod.

Link to comment
Share on other sites

payskin
:o (Ismerjük meg saját fórumunkat egy szép csütörtök hajnalon!)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...