Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AVI szerkeztés


busa94

Recommended Posts

busa94

Szevasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tõletek AVI fájl szerkesztésében.

Van egy filmem ami több cd-bõl vagyis több avi fájlból áll ezeket kéne egybevágni.

De sajnos nem tudom milyen programmal lenne ez lehetséges.

Ha van ötletetek akkor írjatok léccci!

Elõre is köszönöm a segítséget.

 

E-mail: kovacsandor@citromail.hu

Link to comment
Share on other sites

cölöp

VDub

fájl-->videofájl megnyitása-->fájl-->hozzáfûzés-->közvetlen adatfolyam másolás-->hang-->forráshang-->hang-->közvetlen adatfolyammásolás-->fájl-->mentés aviként

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
atomenergia

Keresek egy programot, amit eddig csak egyszer láttam. Annyit tudok róla, hogy lehet benne vágni, lassítani, gyorsítani és a fájlformátuma valószínûleg PDS. Csak a neve kellene! Elõre is köszi a segítséget.

 

Már megtaláltam:

CyberLink Power Director

Érdemes legalább kipróbálni a programot szerintem.

 

Bocsi a felesleges hozzászólásért, egy kicsit jobban utána kellett volna néznem! :) De legalább azt is tudjuk, hogy a .PDS az a CyberLink Power Director formátuma

Edited by atomenergia
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Pontosabban a projekt mentési formátuma.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Denibaby

Van-e segítség? Műholdas tv-ról W.Media Centerrel veszek fel filmet. Sugárzási , jel-gyengeség miatt néha megáll, szaggat az avi film (nem sok helyen). Joiner, Vdub old format, Divfix nem segít. Kösz! IL

 

 

 

 

 

 

 

 

[OP]Destroy-man Köszönöm, azóta mást is próbáltam, Talán egy vágó programmal ( a filmet követve) a kockákat vágnám ki. De mivel ? Movie maker nem jó. Keresek, csak jusson eszembe, mert van ilyen....de ha kapásból tudsz...akkor köszönöm ! IL

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ezzel szoftveressen nem tudsz mit csinálni. A műholdvevő a gyenge láncszem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Denibaby

VirtualDubbal nagy felbontású avi-kat kisebbre tömörítek (640x480, és 640x352-re). Ha kész, képeket akarok menteni. Nehéz viszonylag jó minõségû képkockát találni. Fõleg, ha az alak mozog. "Szellemképesek" a képek. A filterekkel próbálkozom rég, de eredmény nélkül. Xvid Mpeg-4 codek, general porpuose, single pass.

Kb 800 MB-ig H263 és csak a B-VOPs van bejelölve.

Ugyanígy van nagyobb méretû fájlnál is, csak az MPEG Quantization type-t használom.

Már nagyon sok leírást olvastam, eredményre nem jutottam. Ehhez kérnék (tudom nem egyszerû) tanácsot!? Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Akkor a tömörítés elõtt "lopd" õket le, egy "normális" lejátszó programmal. Utána a képet már úgy méretezed át, ahogy akarod.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby
Akkor a tömörítés elõtt "lopd" õket le, egy "normális" lejátszó programmal. Utána a képet már úgy méretezed át, ahogy akarod.

 

 

Nagyszerû válasz...de tényleg. DE...akárkinek megmutatom a képeket, és kéri a filmet? A filmnek kellene jónak lennie, és így képet lopni. :lol: pl.: 765x625-rõl 640x480.ra...vagy kisebbre. Nagyon régi leírásokat találok. Már az XviD egészen más szerkezetû. Kösz!

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A megoldás egyszerü: nyisd meg a fájlt virtualdubbal, pörgesd oda a filmet ahonnan a képet szeretnéd lopni, majd egyesével pörgesd a képkockákat. 30-ból legalább 1 biztos éles lesz! Ugyis csak 3 képet akarsz csinálni, nem? :D

 

És lehetőleg olyan jelenetet keress, ahol kevés a mozgás.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tömörítés nélkül kell menteni a filmet, és akkor nem csak a keyframe-ek lesznek élesek, hanem mind.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Na igen, de a forrás anyag is nagy valószinüséggel tömörített képanyag. Egy tömöritetlen film iszonyatos helyet foglal ekkora felbontásban. Egy 2 órás film több száz giga.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby
Destroy-man' date='2010. augusztus 4. 11:55' post='422887']Na igen, de a forrás anyag is nagy valószinüséggel tömörített képanyag. Egy tömöritetlen film iszonyatos helyet foglal ekkora felbontásban. Egy 2 órás film több száz giga.

 

Ez túlzás 7-8 GB egy 2 órás film dvr-ms formátumban. Hauppage WinPVR 500 hardveres tömörítésû a tv-kártya. Ebbõl HandBrake-kel avi lesz jó minõségben. DE a VirtualDub-ot kell használnom más esetben (lásd fent) , mert nem 720x576 méretet akarok, hanem kevesebbet, hogy ráférjen egy lemezre. Ehhez viszont jó XviD beállítás kell.......még nem találtam el.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A DVR-MS tömörített. :hááát: Egyébként pedig sz.rból nem lehet várat építeni. :fogatlan:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

VirtualDUB-ba a video codecet állítsd át tömörítettlen AVI-ra, és megtudod miről beszéltem. :) Egyébként így tényleg csak a keyframekről tudsz képet menteni, ami még viszonylag jó is lesz.

 

De szép is lenne, ha mindenki tisztában lene a lossy és a lossless fogalmával. :(

Link to comment
Share on other sites

Denibaby
A DVR-MS tömörített. :hááát: Egyébként pedig sz.rból nem lehet várat építeni. :fogatlan:

 

A dvr-ms nem Vacak. A HandBreak után sem az. (ekkor már 640x480 és avi). A VirtualDubbal a logot távolítom el, ahhoz pedig kell a full process.

 

A tömörítettség és helyfoglalás témával egyetértek! Azt hiszem ki is tárgyaltuk, Kösz a válaszokat!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
stabipapi

Egy film két kb 700MB-os részre van bontva avi formátumban.Összefűztem az Allok Videó Joiner programmal, szintén ebbe a formátumba az eredeti videó,audió,képváltás és felbontás beállításait megtartva.Kaptam egy kb 600MB-os filmet ami tényleg össze van fűzve.De miért csak ilyen kicsi lett?Nem 1400MB-nak kellett volna lennie?

Link to comment
Share on other sites

payskin

De. Újrakódolta valamilyen kodekkel, ami valószínûleg durván veszteségesebb, mint az eredeti volt.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

@ stabipapi:

 

Én ezt Nandub-bal szoktam megoldani. Elõször: File -> Open video file. Utána: File -> Append AVI segment. Beállítások: Video -> Direct stream copy, Audio -> Direct stream copy. Ha ez kész, akkor File -> Save as AVI. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Denibaby
De. Újrakódolta valamilyen kodekkel, ami valószínûleg durván veszteségesebb, mint az eredeti volt.

 

 

Nem voltak tele junk fájlokkal? Nem jelent meg lejátszáskor egy nagy , fekete alapon zöldrácsos vinnyogó ablak? A joiner funkció mind kiszedi! Elõfordul, és kisebb lesz valamennyivel. A jelzett különbség nagyon durva...vagyis szokatlanul sok.

 

A joiner gyorsan végez. Ha átkódolta, az hosszú idõt vesz igénybe. Az összefûzés is hamar kész. Errõl nem írt.

 

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Nos a helyzet a következő.Tegnap este még kísérleteztem vele.Ha a kimeneti formátum MPEG 4 video, akkor már 800MB-os lesz.Az előző avi formátumnál pedig az említett 600MB. Egyébként mindkét esetben először átkonvertálta valamivé a két részt majd összefűzte.Ez kb 35percig tartott. De most az előbb pedig megpróbáltam úgy hogy a kimeneti formátumot " Az eredeti videóval azonos" lehetőségen hagytam.És láss csodát a nagysága a két rész összege lett, s az egész művelet 1.5 percig tartott. A részeket most nem konvertálta egyszerre azt írta hogy "Videó fájlok összefűzése".

Hát így sikerül rájönnöm.A segítséget és a válaszokat köszönöm szépen, mert tényleg rávezettetek hogy amit eddig csináltam annak nem olyannak kellene lennie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...