Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sablonkészítés blogger.com-féle blogra


Dani991

Recommended Posts

Dani991

Sziasztok!

 

Közületek csinált már valaki teljesen egyedi sablont blogger.com-féle blogra? Ha igen, akkor hogyan? Nekem elég bonyolultnak tûnik a HTML kódja, itt egy részlet:

<b:skin><![CDATA[ ...CSS kód... ]]></b:skin>

Mit jelentenek ezek a tagek, amik közé a CSS kód van írva?

 

Egy másik részlet:

<div id='sidebar-wrapper'>
<b:section class='sidebar' id='sidebar' preferred='yes'>
<b:widget id='LinkList1' locked='false' title='Fõmenü' type='LinkList'/>
<b:widget id='BlogArchive1' locked='false' title='Archivum' type='BlogArchive'/>
<b:widget id='AdSense1' locked='false' title='' type='AdSense'/>
</b:section>
</div>

Hogyan mûködik ez a <b:widget ... /> tag?

 

És ha nem div-ekkel, hanem táblázattal szeretném megcsinálni a sablont, akkor csak simán pakoljam át a div tartalmát a táblázatba?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Lord Webber

Sziasztok!

 

Következõ a problémám: Blogol.hu-ra vagyok regisztrálva, ott írom a blogom. Megformáztam a sablont a saját ízlésemnek megfelelõen. Készítettem hozzá több skint, és arra nincs ötletem, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy egy linkre kattintva megváltozzon a háttérkép és a stíluslapban pár dolog... Van ötletetek?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha a blogmotor lehetővé teszi saját JavaScriptet futtatását, akkor megoldható, pusztán HTML-ből azért sem látok rá esélyt, mert gondolom a skin is CSS-ben van összerakva...

Link to comment
Share on other sites

Lord Webber

És JavaScriptben tudnál nekem segíteni kicsit, mert nem nagyon vagyok benne otthon... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

JavaScriptből meg tudod címezni az ID-vel ellátott HTML elemeket (getElementById) vagy be tudsz olvasni bizonyos tageket (getElementByTagNames), majd meg tudod változtatni a stílusukat. Ez egy programozási nyelv, nincs mese, meg kell tanulni, ha az ember alkotni akar valamit benne. ;)

 

Itt a W3 hivatalos JS oktatóoldala, valamint az Unobtrusive JavaScript módszert érdemes mindenképpen megtanulni.

Link to comment
Share on other sites

Lord Webber

Igazad van, köszönöm az oktatóanyagokat, próbálkozom vele. Rendes tõled, Balázs. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...