Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gaba monitor


Herceg Attila

Recommended Posts

Herceg Attila

Újraindítás után érdekes változás történt: a képernyő szélein sárgás, zöldes, lilás, pirosas sávok jelentek meg, míg a közepe fakó, és szürkés kékes árnyalatot kapott. Mozgattam a kábeleket, ki-be kapcsoltam, máshova helyeztem el, óvatosan megmozgattam, újratelepítettem. Sajnos nem javult meg. Hibaüzenet nem jelentkezett egyszer sem. Van egy tartalék régi monitorom, az tökéletesen működik. Mi történhetett?

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Ez szervízprobléma lesz. Ha garos, akkor irány a szervíz, ha nem garos, akkor irány a telefon, és szervíz felhív, esetleg hiba alapján is meg tudják mondani, hogy mennyibe kerülhet. (persze ha akarod javíttatni)

Lcd v. Crt monitor?

Link to comment
Share on other sites

Herceg Attila

CRT monitorról van szó, viszonylag "fiatlal"4.éves, nem volt túl sokat "gyötörve".Az aznapi elsõ bekapcsoláskor érdekes sercegõ hangot produkált, de minden jól mûködott, miután felállt a rendszer! Az utána történt újraindítástól van a baj!

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Akkor az már a betegségének az elõjele volt szerintem. Ez szervíz lesz, garancián már túl van sajnos. Ha érdekel a javítása, hívd fel a garanciaszervízt, hogy mennyi lehet fizetõsben.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Demagnetizálni próbáltad már? Ha az se segít, akkor nyilván a szinkezelõjével lehet valami gáz. Az még akár mozgatással is orvosolható ha leveszed a hátlapot és a képcsõ végén lévõ dobozkát megpiszkálod. (Feltétlen áramtalanítsd elõtte!)

Link to comment
Share on other sites

Herceg Attila

A demagnetizálás alatt mit értessz konkrétan?Nem vagyok túl profi a témában.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Keresd meg ezt a funkciót a monitorod menüjében! Lemágnesezés a neve, ha magyar a menü (patkómágnes áthúzva, vagy valami ilyesmi a jele). A mágneses hatásokat nullázza le a monitoron.

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Ha pedig ángálius a menû akkor degauss néven szokott futni. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...