Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Standard IDE/ESDI HardDisk Controller file error


Judo Judy

Recommended Posts

Judo Judy

Sziasztok!

 

A gépünk a lehetõ legváratlanabb idõpontokban leáll és újraindul, van amikor hozzá sem nyúlunk, illetve már volt olyan, hogy egy mappára kattintásnál, vagy DVD írás közben, szóval nem behatárolható, hogy mikor.

Van amikor csak újraindul, de néha sajnos "kékhalállal"

A februári PCworld DVD-vel kaptunk egy RUNscan progit és lefuttatva kihozta hogy a

 

Standard IDE/ESDI HardDisk Controller helye:C: WINDOWS\system 32\drivers\atapy.sys file error

 

Rákerestem a neten és angolul találtam hogy: Blue Screen Stop 0x0000007B Error XPEmbedded /ezt az utolsó szót lehet hogy nem jól jegyeztem le .-(/ Azonban azt nem találtam meg hogy mit kellene csinálnom.

 

Megnéztem a rendszert és az IDE/ATAPI vezérlõk között mind illesztõprogramot találtam szinte minden mellett, oly módon, hogy volt mellette egy Microsoft általi illesztõprogi is ami mellett volt egy zöld pipa, emellett a file mellett nem volt, és ismeretlenként definiálta.

 

Feltételezem, hogy emiatt indulgat a gép újra.

 

HOgy tudnám ezt a filet újratelepíteni, vagy kijavítani?

 

 

Tisztelettel:Judy

Link to comment
Share on other sites

puschkin

Elsõ körben futtatnék egy "chkdsk /p /f" parancsot, ez elég jól helyrerakja a sérült file-okat. Ha nem használ akkor érdemes a windows javító telepítést lefuttatni, az elvileg helyre rakja.

Amúgy a Stop 0x0000007B üzenetet írja akkor is ha bootszektor vírus zavar be, tehát érdemes víruskeresést is futtani.

Link to comment
Share on other sites

Judo Judy

Szia puschkin!

 

SAjnos meghalt a gép, mielõtt ezt megpróbálhattam volna!

Egyszerûen nem lehet vele semmit csinálni!

Amikor bejön az asztal, azon az ikonok helyén csak a "lapok" láthatóak és semelyik exe file-t nem indítja el, rákérdez, hogy melyik progi hozta azt létre.

Ami még érdekes - legalábbis nekem - az exe file ikonjainál mindegyiknél a Your Uninstaller 2008 ikonját mutatja a kis téglalap közepén:-(

 

Ma elviszi egy hozzáértõ ember és megnézi.

 

Azért köszönöm hogy válaszoltál.

Tisztelettel:Judy

 

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Merevlemez, vagy kábel hiba lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Nolte

Hali!

 

Nekem is ezt a hibaüzenetet írta ki (kékhalállal együtt), egy msi taptora akartam telepíteni az xp-t (a merevlemez külsõ usb-s rack-ben van), a hdd biztos, hogy nem bad-os, és vírusos sem lehet, mert frissen lett formázva telepítés elõtt. Az xp simán feltelepül és amikor újraindul és töltene be akkor jön a STOP 0x0000007b hibaüzenet. Ha belerakom a hdd-t az asztali gépbe akkor oss simán fut rajta az xp de a laptoppal nem akar és mindig cask ezt az hibaüzenetet írja ki STOP 0x0000007b. Ha valaki tud segíteni akkor légyszi: alvingood@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...