Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Billentyûzet hiba


milan0728

Recommended Posts

arpsoft

Mindent jó helyre dugtál?

Link to comment
Share on other sites

leggelli

Heló! ma reggel arra ébredtem, hogy nem mûködik a windowson belül sem az egér, sem a BILLENTYÛZET. NEM usb-sek. Ellenben amikor a gépet bekapcsolom,ésmondjuk bemegyek a BIOS-ba,ott még mûkösik a billentyûzet. Új winfost nem tudok rakni,mert amint nekiáll telepíteni, abillentyûzet meg az egér azzal a lendülettel elszáll. tényleg van ilyen, hogy valami egyik napról a másikra csak úgy tönkre megy??? nem lehet vírus,mert cseréltem vinyót, arra próbáltam feltenni a windows-t, ésúgy is csak egy picit mûködött, de ahogy a telepítés a 3. fázisba ért, megint elszálltak õk ketten. pedig még formázni is sikerült...mi az isten nyilalehet ez???

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha minden így egyszerre szállt el, akkor könnyen lehet, hogy alaplaphiba.

Link to comment
Share on other sites

leggelli

mert ez is milyen, hogy egyszerre megy tönkre a két bemeneti eszköz?....lehet az a baj, hogy az alaplapon elszállt az a kis aluminium izé amibe belemegy a két kerek dugó? de akkor sem értem,hogy a biosban miért mûködik az a tetves billentyûzet....

Link to comment
Share on other sites

KGigi

BIOS-ban megy? Akkor hardverhiba kizárva.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbálj meg egér nélkül telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

leggelli

És ha alaplaphiba, akkor ez annyit tesz, hogy vennem kell egy új alaplapot, avagy azt jelenti, hogy ki kell cserélni a kis integrált aluminium kockát(mondjuk ez gondolom lehetetlen) vagy próbáljam meg USB-s csatlakozós cuccokkal? az se túl jó, mert az is vagy 4000-be fog kerülni, de jobb mint ha mondjuk alaplapot kellene cserélni...

 

most megpróbáltam billentyûzet nélkül a telepítést..mûködött az egér...ellenben, a telepítés folytatásakor azonnal ujrabútol a gép magátol...király!!:) na akkor a gyanús vinyó le, próbáljuk másik vinyóval:)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak teljes alaplapot lehet cserélni. De ez az eddigiek alapján inkább táphiba, ha már valamilyen hardver.

Link to comment
Share on other sites

leggelli

nem jött be...egy vinyóval csak egérrel...mert folyamat újra bootol...na nem baj..próbáljuk ki a csak billentyû, egy vinyó kombót:)

 

Táp hiba? mi köze a tápnak a billentyûhöz? (ez nem laptop)

 

háát..ez sem jött be...a formázott részre próbálnám meg a telepítést csak billentyûzettel...engedi hogy f12-vel bemenjek a boot menûbe, beállítsam, hogy cd-rõl bootoljon, aztán szépen elkezdi telepíteni a windowst, és ahogy elér az elsõ "nyomja meg az enter gombot" folyatásig, már nem is mûködik a billentyûzet...megáll az eszem!!

 

NA még egy uccsó kérdés,aztán feladom...a winchester hibájából lehet ilyen? mert hozzátartozik a történethez, h kb 4-5 hónapja egyszer belerúgtam kicsit a gépbe véletlen, és azóta van, hogy a windows kb 1-2 havonta meghal, illetve amúgy is érdekesebbnél érdekesebb problémák jelentkeztek, amiket azonban telepítéssel eddig mindig át tudtam hidalni, vagy first boot vinyó csere-berékkel...de ez a mai hiba a number one eddig, mert ezzel tényleg nem tudok már mit kezdeni...

 

ja és minden eddigi választ illetve segedelmet köszönök szépen:)

 

közben mégpróbáltam telepítgetni, de mindig csak addig jutok el, hogy nyomjon meg egy billetnyût, de azt én addigra már hiába nyomogatom....kiküszöbölõdhet a probléma akkor, ha én most elhúzok venni a tuskóba egyet a legjobb féle usb-s billentyûzetbõl illetve egérbõl, vagy hagyjam a francba,és hétfõn vigyem el szervízbe? Csak az a baj, h 7végére nekem nagyon kellene ez a majom gép....

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A táphibára az újraindulások miatt gondolok, illetve amiatt, hogy hibátlan eszközök nem mûködnek.

 

Vinyó hiba miatt mûködne az egér és a billentyûzet.

 

Mit értesz azalatt, hogy meghal a Windows?

Link to comment
Share on other sites

leggelli

nos...úgy szokott meghallni, hogy pl hirtelen elképesztõ lelassuláson megy keresztbe...de ennek általában tudom az okát...ellenben méggyakoribb, hogy úgy hal meg, hogy valami system file letörlõdik (vagy valami ilyesmit ír egy hibaüzenet, de aznap még kikapcsolásig semmi baja nincs), aztán onnantól kezdve többé nem indul el...vagy volt már olyan is, hogy csak úgy szimplán nem indult el. akkor még a telepítés is nagyon nehezen ment, mert valami DLL hiányzott, és ott akkor formázni kellett mindent. Most már 2 vinyó, plusz egy usb-s vinyó van benne, a windowsnak mindig külön partíciója van, hogy ne vesszen el annyi minden a telepítésgetéskor...egy tápmitõl megy tönkre? ha szétszedném és kiporolnám az lehet hogy jót tenne neki?

 

ja...és most vettem a tescoban ilyen kábelnélküli billentyûzetet, meg egeret, de ezekkel még addig sem jutottam mint az elõzõekkel,mert apszolút nem mûködnek..amúgy most azt csinálja, hogy a befejezetlen telepítést akarja folytatni cd-rõl, de a vége az, hogy hibaüzenet jön,és azt írja, hogy sikertelen a mûvelet, és abban a pillanatban már újra is bootol...

 

lehet h tényleg táp hiba lehet,mert most pl a kisebbik vinyóma fel sem ismeri már, pedig ezzel eddig nem volt gondja...

most amúgy éppen azt a szakaszát éli, hogy mûködik a régi billentyûzet, úgy hogy külsõ vinyóra telepítem a windows-t...hátt.....szurkolok...:)

 

Nem nyertem hangszórót... odáig jutott el, hogy ujra kell indítania magát....ott még vette az entert, aztán viszont nem indult újra, mert a lemezindító lemez nem olvasható...háát...mindegy...azért megpróbáltam...mindenesetre az valószínünek tûnik, hogy usb-s külsõ vinyóra nem lehet vindovzt rakni...:) az ember mindig tanul...de én már egy fél napja!!:)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Értem én, hogy bajban vagy, én is abban vagyok, csak máshol. De ettõl még nem kellene telehányni a topikot, vagy ha ennyire mesélhetnéked van, akkor használd a [sZERKESZT] gombot. Ugye nem kell mondanom, hogy csak egyszer szólok?!
Link to comment
Share on other sites

GaZemBeR

Sziasztok!

Egy olyan probléma adódott a billentyûzetemmel, hogy SHIFT használata mellett nem minden gomb mûködik megfelelõen.

Pl. bal oldali SHIFT használatakor nem tudok kérdõjelet írni, de a jobb oldali gomb esetében ez mûködik.

A probléma ugyanez pl. a t-betûnél, csak fordított esetben. :S

Van valakinek bármilyen ötlete, tippje erre? (elõre is kösz)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Minden billentyûzettel ezt csinálja?

Link to comment
Share on other sites

GaZemBeR

Nem.

Igazából idáig sem csinálta ezt.

De mintha két térfélre lenne osztva a billentyûzet (jobb-és balkéz).

Elég nehéz leírni, mert a kérdõjel mûködik az ellentétes oldalon lévõ shift-tel.

A t-betûvel szintén ugyanez van. (a többirõl nem beszélve)

De a rövid ü, és hosszú ó csak caps-lock-kal megy... :(

Van egy funkció, beragadó billentyûzet címen, de nagyon megkavar, nem értem hogy milyen logika alapján mûködik....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ezermester
beragadó billentyűzet

 

Kikapcsolt állapotban, ha írsz, és lenyomsz egy billentyűt, akkor annyi betűt ír, amíg lenyomva tartod.

Bekapcsolt állapotban, csak ötöt ír, akár meddig tartod lenyomva.

 

Ez utóbbi jó funkció, ha valami rákerül a billentyűzetre véletlenül és lenyomja a gombot, nem írja tele a képernyőt feleslegesen. Hátránya játék esetén van, amikor mondjuk lőnél, gyorsan egymás után, és az ötödik (gyors) lövés után kiakad. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

becherovka

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy ismerős-e a következő probléma valakinek? Notebookom billentyűzete a következőt produkálja: Biztonyos karakterek nem reagálnak, mint pl a 'z' és 't', illetve mondjuk nem működik a backspace, de a space egyben backspace is.

 

Nincs semmi bill. funkció átállítva, illetve túl vagyok már egy újratelepítésen is. Már a licenc kulcs beírásánál is fenn állt a probléma.... Kipróbáltam a képernyőbillentyűzetet is és a szitu ugyan az. Eddig még nem sikerült kémprogi vagy vírusírtóval találni semmit. Valami ötlet, mit tegyek?

 

Vettük észre. :D <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A képernyőbillentyűzet is melléüt? :pislog: Tegyél be egy linux live cd-t. Szerintem rosszul érzékeli a Windows a billentyűzetkiosztást. Nincs hozzá driver? Mondjuk ennyire durvának nem kellene lennie. Ez mindig így volt vagy egyszer csak ilyen lett?

Link to comment
Share on other sites

becherovka

Egyszer csak így lett... :S Külön driver nincs hozzá....

Ehhez kicsi laikus vagyok. Mit kell kezdenem egy Linux Live-al? (Bocsi)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szedj le egy Ubuntu Linuxot az ubuntu.hu-ról, az iso-t égesd ki képfájlként egy lemezre, majd bootolj be róla. Válaszd azt a lehetõséget, hogy kipróbálod lemezrõl. Ha itt jó a billentyûzet, akkor a Windowsban ment szét valami, ha itt is rossz, akkor mehet szervízbe a gép.

Link to comment
Share on other sites

becherovka

Köszi a tippet. Kipróbálom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gpellaeon

Üdv. nekem is lenne egy problemám a billentyűzettel. Úgy, mint ahogy az első emberkenel, nálam is elromlott a billentyűzet. Úgy csinál, mint ha az altgr belenne nyomódva, viszont semmi ilyesmi nincs, kitisztítottam, kifúvattam.

 

ergo: m helyett 0

k helyett 2

stb. próbáltam azt a megoldást, ami az első ilyen tagnál volt, viszont az fn+numlock sem működött, megoldást pedig már sehol sem találok. A vicc az, hogy ha az fn gombot lenyomom, a legtöbb billentyűzet működik, kivéve:

p

e'

ö

 

Ha tudnátok segíteni, életet mentenétek!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Vagy az IC halott, vagy a zsinór zárlatos. Ha zsinór nélküli, és rádiós, akkor be is zavarhat neki valami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
grondby

Sziasztok!

Az én billentyûzet-problémám a követketõ: a numerikus billentyûim nem mûködnek. Nem értem, mert a Num Lock be van kapcsolva. Ha folyamatosan lenyomom pl. a 4-est az egér mutató szépen lassan elkezd balra menni, ha pl. a 8-ast akkor fel megy az egér mutató. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Be van kapcsolva a billentyûzetegér. A tálcán jobboldalt az értesítési ikonoknál van egy kis egér azon jobbklikk és kilépés - vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...