Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows Update HU (WUHU) SP3 2009


payskin

Recommended Posts

1933

Kedves Temporary!

 

Sajnos most nincs Magyar billentyuzetem, mert az elozetes Windows 8-at hasznalom, azon leptem be a forumba.

 

A ccleanert en is hasznalom, de az nem torli a $-os mappakat es ha nem torolnem, akkor rovid ido alatt tobb gigabajtosra novekedne az undelete programokat tartalmazo mappatomeg, nem beszelve a szamtalan KBxxxxxx.log fajlok tomegerol. Az XP a torles utan is koszoni szepen, jol mukodik, nincs vele semmi problema!

 

A hosszu evek ota hasznalt XP-k mindossze 6 GB-ot foglalnak el, ha nincs rajtuk Office rendszer. Ahol van Office, szkenner, nyomtato, OCR, grafikus, ACDC, Total Comander, stb., alkalmazas, az is mindossze 8-9 GB maximum, majdnem egy evtizedes mukodes utan is!!!!!

 

Kedves SkyBird!

 

Elinditottam a chkdsk /f programot a C: meghajton, de az semmilyen problemat sem talalt, de kozben rajottem, hogy a virusirto nem talalt egy AMRT.MSI fajlt es az meg mindenaron, szinte leallithatatlanul kereste es varta, hogy megadjam neki az utvonalat, a kikapcsolas elinditasa utan is makacsul kerte az utvonalat, nem engedve a windows leallasat! A marha! Le kellett torolni a virusirtot es akkor vegre gyorsan leallt a windows is! Hahaha!

 

Azt hiszem a problemam is megoldodott!

 

Koszonom egyebkent az eszreveteleket!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Az a fura, hogy az XP frissítés és a Computer Associates Antivírus programja mindig egyszerr frissül.

Örülök, hogy megoldódott.

A fenti idézetednél már csaknem biztosra vettem, hogy a vírusirtó okozta a problémát.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Doc

Megkésve bár, de törve nem.

Felkerült a szeptemberi csomag.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
wrxsti29

Sziasztok!Légyszíves segítsetek nekem.1 héttel ezelõtt telepítettem újra az XP-t.Hiába van bekapcsolva az automata frissítés,nem frissít. A Panda vírusirtóm jelezte hogy MS10 és MS11-es jelû biztonsági rések vannak a rendszerben,összesen 22db. A Microsoft oldalán azt írják júliusig biztosították a frissítést az XP-hez.Honnan tudnék leszedni frissítést hozzá? Válaszaitokat köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Tivadarnt3

Gépem a Windows frissítést rendszeresen letölti és telepíti.

A vezérlőben a programoknál látható a megjegyzés: Telepítve.

 

A gépem leállításánál egy 9 tételes frissítést mindig újra és újra elvégez.

 

Hol törölhetem ezt a feladatot? Mit csinálhatok?

 

Tivadar :mérges:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

@wrxsti29

Ezek szerint még XP SP2 rendszered van. Ahhoz már sehonnan nincs frissítés. :nemnem:

De egyszerű. Telepíted az SP3-at, akár újratelepített rendszerként, vagy csak rá a meglévőre, és a 2014. év első feléig még lesz frissítésed az XP-hez.

Az újratelepítés javallott, egyébként erről szól az egész topic, mit és hogyan bele.

Ha az SP3 rátelepítését választanád, előtte nem árt, ha partíciómentést készítesz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
:eszkába:Tivadarnt3 hozzászólása ide helyezve.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Valakiaki

Tisztelt Doc és SkyBird és többiek

 

Régen,sok évvel ezelőtt szert tettem egy WUHU csomagra de az már elavult biztosan.

Most olvasom az oldalt de órák óta nem tudok rájönni hogy hogy/hol lehet ezeket a csomagokat letölteni.

Doc hoblapján csak 1 fórum van HFSLIP ? névvel,az itt ,általam utóljára megtalált SkyBird által augusztus 8.én irt bejegyzésnél,

a HF Update 2011.08 at még letudtam tölteni de a HF mappa 2011.08 máe nem elérhető a szerveren,ahova a link mutat.

Ha jól látom,ebben a 08-ban csak pár darab frissités van.

Azt meg tudná nekem mondani hogy egyben honnan lehet letölteni a többit?Ugyanis az ennél régebbi linkek az oldalról már nincsenek azon a szerveren.És 1 generic XPSP2 intall+ netkapcsolat nélküli SP3 frissités után az automatikus frissítés több részletben több mint 100 frissítést tölt még le.

 

köszönöm a választ

Link to comment
Share on other sites

Doc

Valamint érdemes elolvasni az útmutatót, ha utoljára WUHU csomagot csináltál.

 

Többen érdeklõdtek a csomagról, de sajnos teljesen el vagyok havazva. Talán decemberi csomagot meg tudom csinálni, de az sem biztos.

Reménykedtem, hogy hamarosan elkészíthetem az utolsó csomagot, de most néztem, hogy 2014.04.08-ig támogatni fogják...

 

azt hiszem át kell állnom 2-3 havi frissítésre.

 

Doc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Peredi Zoltán

Gyerekek!

 

Kezdõ vagyok. Néha telepítek, néha törlök a Your Uninstaller segítségével. Amikor használom, mindig idegesít az a rengeteg Windows biztonsági frissítés, amikrõl itt – nagy hozzáértéssel - beszéltek. Van köztük egy csomó, amelyeknek a státusa Bad, ezek kresztáblával és sárga mezõben felkiáltójellel jelennek meg.

 

Legalább ezeket lehet törölni?

Link to comment
Share on other sites

Doc

A your uninstallerrel nem piszkálnék windows frissítést, még ha bad státuszt is jelöl.

 

Valamint végleg letészem a lantot. A hosszú csúszásból nekem is világossá vált, hogy nincs idõm foglalkozni a csomagok elkészítésével. Nem akarok magyarázkodni, de nagyban közrejátszik kisebbik gyermekem szívbetegsége is.

Ha bárkinek van bármilyen csomagja, azt megköszönném ha megosztaná. Módosítás nélkül publikálnám az oldalon, természetesen a készítõ neve alatt.

 

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pica

Win7-hez megcsináltam, XP-hez tervezi valaki a csomagot? Mert ha nem, akkor a következõ fél évre vállalom.

 

Doc: remélem nincs komolyabb baja a gyermekednek!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Én ezeket a havi különbözeti csomagokat csináltam, illetve vállaltam Docnak.

Egy néhány kimaradt, de érdekes módon a fórumban most nem hiányolta senki. Egyébként is két vagy három letöltés volt csak, ami nem nagy érdeklõdés.

Doc teljes csomagját nyilván többen töltik le, és a fentiek szerint néhányan hiányolják is.

A kimaradt hónapokra magamnak sem csináltam semmilyen csomagfélét, és ó egek, egy ritkán használt XP-n olyat tettem, mint szinte soha. Online frissítettem, nem batch fájból. :lol:

 

Szerintem bárki, aki akar, nyugodtan csinálhat és közzétehet csomagokat.

Link to comment
Share on other sites

Doc

Pica: Szerencsére nem komoly, de foglalkozni kell vele.

 

Ez a Win7 csomag engem is érdekelne. Van topicja, vagy oldala?

Megköszönném ha csinálnál csomagokat, az utolsó nekem a szeptemberi...

 

Doc

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Sziasztok!

Mindenkinek boldog újévet kívánok. Nekem van az xp-hez aktuális csomagom (minden hónapban megcsinálom magamnak). Ha kell szívesen vállalom az aktuális havi csomagok feltöltését. Engem is nagyon érdekelne a WIN 7 frissítések (32 bit).

Link to comment
Share on other sites

Pica

A windows 7 frissítéseket mindkét architektúrára meg szoktam csinálni. A honlapomon közzé fogom tenni hamarosan. Úgy idõzítem, hogy a januári listára elkészüljön. Biztosítani fogok hozzá különbözõ extrákat, úgy mint integrátort, .net4+frissítéseit, defender update letöltõt, stb. Mindenbõl a forrást (fõleg autoittel dolgozom), tehát semmi buhera vagy vírus. Mindenki el fogja tudni készíteni a sajátját egy eredeti lemezbõl minimális idõráfordítással. Addig kis türelmet.

 

Viszont akkor valaki dobhatna fel XP-bõl egy aktuális csomagot. Bár akkor már várjuk meg a 10.-ét.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Skacok, a tudomány mai állása szerint lehet Windows 7-en SP3-at belerakni XP-be és aztán hfslippelni? Mintha régen lett volna valami "átok", hogy nem ment, vagy rosszul emlékszem?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Volt ilyen. Egyeseknek néhány hotfix vagy program nem volt oké, ha Win7 alatt hfslipeltek.

Én se tudom már teljesen pontosan, visszább kellene olvasni.

Amikor csináltam, én mindig XP alatt integráltam. Már csak azért is, hogy utána közvetlenül bepakoljam a SATA drivert is a telepítőbe.

Opció még, hogy Win7-en VirtualBox alatti XP-n használod a HFSLIP-et.

Én mindenképpen az XP alatti integrálást javasolnám, bár mintha egyeseknek összejött volna Win7 alatt is valamilyen módon.

Link to comment
Share on other sites

payskin
:mérges: Á, már SP3-at sem lehet integrálni, nem fogadja el a termékkulcsot telepítéskor. Agyam vérzik.
Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Mint elõbbi hozzászólásomban írtam, minden hónapban elkészítettem magamnak az aktuális "csomagot", így lesz ebben a hónapban is, szívesen vállalom az új "csomag" feltöltését is, csak adjatok egy helyet ahová fel lehet tölteni. (xp alatt integrálva, és tesztelve)

Link to comment
Share on other sites

Doc

Üdv!

 

Közben a honlapomon jelentkezett egy erm nevû felhasználó a csomagok elkészítésére. Elég rég voltam errefelé, így az õ csomagjai kerülnek publikálásra havonta. A januári már fent van. TothTibornak köszönöm a felajánlást, ha megint elakad a csomagkészítés szólok.

 

A mostani csomagok a távoli asztal frissítések nélkül kerülnek publikálásra.

 

Balázs:

Win 7 alatt a trükk, hogy rendszergazdai jogokkal kell indítani egy cmd-t. Onnantól minden parancs zökkenõmentesen végrehajtódik, így végzem az integrálásokat is.

 

Doc

Link to comment
Share on other sites

TothTibor

Sziasztok!

Ehhez a 2012 januári csomaghoz, ami "Doc" oldalán van fent, lenne egy-két hozzáfûzni valóm. Leegyeztettem a saját, tesztelt "csomagommal", és a következõ eltéréseket tapasztaltam:

- A "Doc" féle "HF" mappából hiányzik:

KB2491683, KB2584577, 943232-v2,

- A "Doc" féle "HFSVCPACK_SW1" mappából hiányzik a

KB961742-3 és a "HF" mappából ide kell áthelyezni a "HF" mappából a KB2603381

- A "Doc" féle "HF" mappában feleslegesek (nem kellenek) a következõek:

KB2141007, KB2483614, KB2507938, KB2541763, KB923561, KB923716-v2, KB944043-v3, KB951830, KB954459, KB954708, KB954920-v2, KB955535, KB955704, KB955759, KB958655-v2, KB958911, KB960225, KB960680-v2, KB960803, KB961503, KB969084, KB971276-v3, KB971513, KB971737.

Tisztelettel:Tóth Tibor

Link to comment
Share on other sites

Pica

Igen, rengeteg benne a szemét, ezért tegnap rászántam a délutánt, és megcsináltam magamnak a minimál csomagot.

Több mint 20 fájllal van több a HF mappában, mint nálam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az a helyzet, hogy a Tóth Tibor által favorizált összeállítás leginkább az enyémmel klappolt. Szerintem.

Nem csoda, sok tippjét átvettem, ami csak a hotfixekbõl és MS update-bõl nem derült volna ki.

Illetve ott van még Mimo oldala, az tuti szokott lenni, hogy mi kell és mi nem. Néhány pedig szabadon választható, hogy akarjuk-e így.

Én viszont pár hónapja nem csináltam XP hotfix frissítõ csomagot se batch fájlhoz, se HFSLIP-hez.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...