Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Recommended Posts

Posted

Sziasztok!

 

Van egy Gigabyte P35-DS4-es alaplapom, aminek van egy optikai kimenete.

Ezt össze szeretném kötni egy Samsung HT-TX35R-es házimozival, aminek van egy optikai bemenete.

 

Több kérdésem is lenne:

- Megéri-e optikai kábellel összekötni (kb. 5-6 méter), vagy ajánlotok más kábelt e célra?

- Ha összekötöm optikaival, akkor csak a hangot küldi ki a gépbõl, vagy a képet is?

- Ha megéri optikai kábellel kötni, akkor hol tudom ezt beszerezni?

Posted

Ekkora optikai kábel legalább 10E Ft-ba kerül, de inkább többe. Természetesen csak a hangot adja az erõsítõre, ami azt a megfelelõ dekóderével dekódolja.

Posted

Értem, akkor marad az RCA-JACK-es megoldás?

  • 2 months later...
Posted

:ötlet: Egyéb hozzászólás: :ötlet:

Aki gépét próbálja összekötni géppel, és a TV az HD-ready, pl 1366x768-as felbontású, akkor annak a csatolására NEM felel meg a S-video! Gyenge a HD-hez képest. Természetesen össze lehet kötni, de az eredmény olyan VISTA-intéző szerű kép lesz: az egeret mozgatod, és megy vele együtt a kép is (azaz mintha kivágnál a képből olyan 720x480-as képet, és azt mozgatod)

 

A DVI csatlakozás, vagy a kompozit erre jó megoldás! Főleg a HDMI (további infók erről: google)

Posted

Dragon0

 

Nálam a jackes megoldás van, de a hangminõság nem túl jó, ezért nem használom, inkább kiírom lemezre és berakom a h. mozi dvd lejátszóba.

Posted

Milyen hangkártyád van? Azon is sok múlik.

Milyen asztali lejátszód van?

Posted

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: szeretném az asztali dvd-írót összekötni a számítógéppel, ha tudtok légyszi segítsetek.

Előre is köszi! :ötlet:

Posted

Aha, talán Firewire kábel kell. De kérdezd meg a boltban, meg fogják mondani.

Posted

Írd le, milyen csatlakozók vannak az asztali készüléken. (vagy fényképezd le)

De ha a típusát megmondod, akkor is könnyebb lesz segíteni!

  • 7 months later...
Posted

Sziasztok

 

Szeretném összekötni a számitógépemet a házimozierõsitõvel , milyen kábeleket kell beszreznem ? Sajnos a hangkártyámon nincs optikai kimenet :Sír: csak RCA. Az alaplapom MSI , Realtek audió panel , az erõsitõm pedig YAMAHA házimozierõsitõ.

  • 1 year later...
Posted

Sziasztok!

 

A gondom az lenne, hogy összekötöttem a gépem a házimozi erősítővel digitális kimenet bemeneten keresztül.

.mkv filmet akarok nézni vlc playerrel. Ha a vlc player a hang beállításainál stereora van állítva akkor jó a hang csak az erősítő nem ismeri fel a a film dts hangját (gondolom saját maga álltja át 5.1es hanggá) ha meg S/PDIF-re állítom akkor az erősítőn ki van írva, hogy dts vagy dolby csak a hang akadozik, szaggat vagyis valami nincs rendben. Mi lehet a gond?

 

Előre is köszi.

[OP]Destroy-man
Posted

75ohmos koax kábelel kötötted össze? Ugyanis S/PDIF (digitáilis kimenet) ezt követeli meg! A sima RCA kábel nem alkalmas erre a célra!

Posted

Azt nem tudom de a asztali dvd lejátszó is azzal a kábellel van összekötve az erõsítõvel és ott tökéletesen mûködik.

  • 3 years later...
Posted

Sziasztok, remélem jó helyre írok, errefelé ritkán járok! :)

 

Egy jó barátom szeretne egy komplex rendszert otthonra. Adott (lenne) egy PC, notebook, TV, Wii, digitális fényképezőgép, házimozi rendszer, hangrendszer. Ezeket kéne úgy összekötni, hogy "minden lásson mindent". A PC és a notebook merevlemezéről film, kép, zene, játék mehessen a TV-re, de a Wii is TV-re legyen kötve. A házimozi és a hangrendszer kapcsolódjon a TV-re, DE a hang nem csak helyben, hanem a konyha-étkezőbe is kell, ráadásul olyan módon, hogy onnan is irányítani lehessen a cuccot. Gondolom nem a filmeket szeretné hallgatni, hanem a rádiót, hanglemezt (CD, DVD, talán bakelit is).

 

Első javaslatként egy 5.1 receiver-t mondott valaki központi egységként, arra lenne minden rákötve, s ez aranyozott, árnyékolt kábelekkel lenne összekötve a konyha-étkezőben elhelyezett erősítővel és hangfalakkal VAGY az erősítő a receiver mellett lenne és a vezérlés IR hosszabbítóval lenne visszavezetve az erősítőhöz.

 

Elviekben ez működik, de kíváncsi lennék, hogy akár az egészet, akár csak konyhai-étkezős részt meg lehet-e másként is oldani (IP alapon, AV transmitter, WiFi, bluetooth)? Vagy akár csak a vezérlést?

 

Az egész cuccból a PC, notebook, Wii és a fényképezőgép van meg. Emiatt vásárlási tanácsokat is szívesen látok!

 

Köszönöm!

[OP]Destroy-man
Posted

Első, és nagyon fontos kérdés, hogy milyen hangminőség kellene. Az aranyozott csatlakozós, árnyékolt kábelekből ítélve nem "kínai" hangzás a cél.

Második kérdés, hogy mennyi a keretösszeg. Mondjuk egy Linn AV-Receiver, meg egy Dynaudio wireless hangfalrendszer nem lenne rossz választás, de az árcédula is "szépen" mutat rajtuk. Ez a kettős kb. 2 millióból meg is áll. Ráadásul a TV mellett még nincs is hangfal. Ha ebben az árkategóriában gondolkodik, akkor az 5.1-et el is lehet felejteni, ugyanis felesleges. 2 hangfallal megoldja a térhangzást.

Posted

Nem mondott keretösszeget, de erős a gyanúm, hogy nem 2 milkásra gondolt. A cél az otthoni, családi mozizás, zene, rádió hallgatás. Úgy vélem, egy értelmes kompromisszum mindenképpen szükséges az ár/érték arányban. Az árnyékolt, aranyozott kábelek a konyha-étkező felé a biztos, zavarmentes jeltovábbításhoz lennének jók (ha szükségesek), a nappaliba, ahol a többi cucc egymáshoz közel lenne, a felhasználás céljából ítélve, nem kell ilyesmi.

[OP]Destroy-man
Posted

Csak jeleztem, hogy ilyen irányba is el lehet menni. A HiFi, komoly szinteken nem olcsó mulatság.

Érdemes elgondolkodni azon is, hogy szükség van-e a vezeték nélküli megoldásra, vagy a kábeles bekötés is megoldható valahogy. Ezt többek közt azért is kérdezem, mert egy normális vezeték nélküli rendszer a sokszorosába kerül, mint a kábelozás. A Dynadio egy komplett szetero rendszert ajánl (2 hangfal + 1 adó), de ez 2400$-ba kerül, ide haza nem is nagyon lehet kapni. A zsebben, vagy kézben hordható bluetoothos hangfalak is 60 ezertől indulnak, és azok még nem is szólnak jól (kb. Sokol-rádió minőség). Sima, wireless rendszer (adó-vevő páros) 120 ezerről indul, de itt még lehetnek gondok (interferencia, zavaró jelek, stb.). Nem véletlenül nem használnak profi körülmények között sem vezeték nélküli megoldást, mert 1: bizonytalan, 2: ha jó minőségű, akkor megfizethetetlen. Csak érdekesség képen: Deák Bill Gyula mikrofonja, amit koncerten is használ 2 millió forintba kerül. Ugyan ez a mikrofon vezetékes változatban 40ezer Ft. Ráadásul azért ezt használják, mert másfél millióssal még interferencia gondok voltak a színpadon. Össze akadt az egyik gitáros rendszerével. Sztereo vonal kábel jó minőségben 750Ft/méterért már kapható (RHSound). Erre még rájön a csatlakozó, ami RCA esetén 1500-2000Ft/db (Neutrik). Mindenképp érdemes a vonal kábelt elhúzni, és nem a hangfal kábelt, mert a vonalon lévő vesztességet lehet pótolni (jó rendszer esetén nem is kell a 12V-os vonal erősség miatt, amikor 3V is elegendő), viszont ezt már hangfalaknál nem szerencsés eljátszani.

Posted

Igen, látom, a kábeles megoldás a komolyabb, ugyanakkor olcsóbb is. A kérdés csak az, hogy a konyha-étkező felőli vezérlést hogyan lehet megoldani. Eddig két ötlet merült fel:

– a jelet IR hosszabbítóval visszaküldeni a receiver mellé helyezett erősítőhöz

– az erősítő a konyha-étkezőben van (van olyan erősítő, ami kiírja a CD-ről aktuálisan futó dal címét, a rádiócsatorna nevét?)

Kábelhosszban és minőségben (gondolom) ugyanaz kell mindkét esetben.

 

De megoldható esetleg kábel nélkül is a vezérlés? Ergo csak a hangfalak lennének a konyha-étkezőben, IR hosszabbító és erősítő nélkül, egy szál távirányítóval a kézben.

 

Esetleg nem kellene egy központ háttértár, amit minden láthatna? Értem ez alatt azt, hogy ne kelljen bekapcsolni a PC-t, notebook-ot ahhoz, hogy a lementett fényképeket, családi videókat megnézhessék a TV-n, vagy egy MP3-at lejátsszon a rendszer.

 

Elnézést, ha butaságokat kérdezek, nekem ez a terület nagyon új, de nem tartom megoldásnak, hogy beküldjem a barátomat egy üzletbe, hogy ott majd megmondják. Abból nem sok jó jönne ki.

[OP]Destroy-man
Posted

Van olyan üzlet, ahol ezt meg tudják oldani, de nem a MediaMarkt és társai a megoldás, annál sokkal komolyabb üzlet kell, ami ebben az országban nem sok van. Ezekben az üzletekben általában hangmérnökök dolgoznak, így nem tudsz mellé fogni. ;)

A probléma összetettsége miatt elég sok minden szóba jöhet megoldásként.

Olyan erősítő nincs, ami kiírná az éppen aktuális műsort, hogy mi szól, kivéve ha rádió erősítőről van szó, és a saját rádióját használja, de távoli adatokat nem vesz át.

Ha a cél az, hogy a konyhába a legkevesebb technika legyen (csak a két hangfal és a távirányító), akkor oda érdemes lehet berakni két aktív hangfalat. Távirányítónál kérdéses, hogy van-e a konyhából rálátás a szobai berendezésre. Ha nincs, akkor lehet vásárolni rádió átvitelű távirányítót is, aminek a fogadó része egy IR adó. Így a távirányításos probléma megoldani látszik, de hogy mi szól a konyhán nem látszik. Erre a célra esetleg egy mini TV lehet a megoldás, de ez sem minden esetben. Ha DVD lejátszóról megy a zene, akkor ugyan van kép, de ha egy analóg rádióról szól a zene, akkor már megint nincs információ. A hátránya ennek a megoldásnak az egy lejátszó miatt, hogyha a konyhában valaki rádiót szeretne hallgatni, a szobában meg TV-t nézni, akkor a kettő együtt nem megy. Ilyen esetre lehet, hogy jobb egy kis méretű HiFi berendezés. Pl. a Pro-Ject cég nagyon kis méretű HiFi cuccokat gyárt, nagyon kellemes minőségben: http://box-designs.com/main.php?list=source&cat=source&lang=en Árban nem tartozik a legolcsóbbak közé, viszont hosszútávra megéri. A képeken sokkal nagyobbnak tűnnek a készülékek, mint valójában. A technikai adatokban meg lehet nézni a méreteket is. Itt azt is kellene dönteni, hogy a nappali és a konyha egy időben nem-e akar két különböző műsort venni. Ha igen, akkor marad a két rendszer megoldás, ami egy központi adattára csatlakozik. Ha CD berippelése nem jelent problémát, akkor még CD lejátszóra sincs szükség a konyhán. A Pro-Jectnek van hálózati lejátszója is, ami ugyan nem olcsó, de a teljes HiFit meg is oldaná a rádión kívül egy végerősítővel (köthető rá rádió, ez nem probléma).

Központi adattár nem rossz ötlet, sőt kifejezetten ajánlott egy ilyen komplex rendszernél. A kérdés, hogy egy gyári média központ látja-e el a feladatot, vagy egy HTPC. Az utóbbi egy kicsivel drágább, de a szolgáltatásköre szinte korlátlan, szemben a média központtal, ami nem igazán bővíthető tudásban (pl. új fájlformátumok megjelenése). HTPC házból lehet kapni nagyon pofás, egy HiFi rendszerbe pont beillő házakat is, tehát nem fog kilógni a sorból a gép, sőt IR vevő is jár sok esetben hozzá, tehát távirányítható is a gép. Ennek a felprogramozása viszont már a felhasználón áll (csak egyszer kell).

 

Próbálok többféle megoldást is felvázolni, a maga korlátjaival, nehogy utólag bánják meg az ez irányú fejlesztést. Ha magamnak kellene egy ilyen rendszert kiépítenem, akkor én mindenképp a külön HiFi megoldást választanám a két helyiségben, közös hálózati adattárral. Pro-Ject esetén még kábelezni sem kell, hisz a DLNA tökéletesen üzemel WiFi-n, viszont ide nagyon ajánlott a 300Mbites, vagy annál nagyobb WiFi router, a nagy igénybevétel miatt (főleg, ha WiFi-ről még FullHD filmet is szeretnének nézni a TV-n). Ha optimalizálni szeretnék az egészet, akkor a HTPC mehet direktbe a TV-re, HDMI-n keresztül, így nem feltétlenül kell nagy sávszélesség, ráadásul még DVD vagy BluRay lejátszóra sincs szükség, csak egy sima PC-s meghajtóra, ami a HTPC-be építhető. Hangkártyának akár az alaplapi is megfelelhet, ha van rajta digitális kimenet. Ezen kívül kell még egy erősítő és a hangfalak, és készen van egy egymástól független, közös műsorforrásos rendszer.

Posted

Akkor, ha jól értem...

 

Kellene egy bika WiFi routerre kapcsolt bluray-es HTPC, ami HDMI-vel csatlakozik a TV-re (illetve a házimozi rendszerre), ugyanakkor ezt akár a notebookról, akár a PC-ről el lehet érni kábelen vagy WiFi-n (otthoni hálózat). Plusz a konyhába egy HiFi, ami szintén a HTPC-re (vagy akár a PC-re, notebookra) csatlakozik WiFi-vel (vagy kábellel). Ezzel a konyha és a nappali akár különböző műsorokat is nézhet, hallgathat. (Az erősítőt a HiFi-re kell kötni?)

 

Lennél olyan jó, hogy rajzolnál egy egyszerű ábrát? Tudod: dobozok, beleírva, hogy mit szimbolizál, meg vonalak a kábelek helyére... stb? :istenvagy:

Posted

Azért az alaplapi hangkártyákkal vigyáznék. Nekem pl. szoftveresen kell felerősítenem a hangot, hogy a notebookról halljak valamit a fejhallgatóban, annyira gyenge. A hangzás sem az igazi. Amikor hazamentem karácsonykor, teljesen ledöbbentem, hogy az otthoni középkategóriás Creative-emnek mennyire gyönyörű hangja van ehhez képest. Aztán persze lehet, hogy a digitális kimenet más...

[OP]Destroy-man
Posted

Azért is írtam, hogy csakis digitális kimenet esetén, ugyanis itt direktbe feldolgozás nélkül megy ki a hang. Szóval a lejátszó átkonvertálja PCM WAV formába a hangot, és a hangkártyát kvázi kikerülve megy át a jel. Analóg csatlakozást én sem ajánlok. Nekem a Creative hangja nem tetszik. Effektezve szól a zene, ami nem minden esetben jó. Az MP3 nyavajgását ugyan elmossa, de losslessnél kifejezetten idegesítő, de még a premium kártyája se tetszett annyira, bár köröket ver a sima creative kártyákra, viszont a mostani T.C. Electronic kártyám nagyon tetszik. Nem adnám semmiért. :D

 

Csaba: készítek ábrákat, ha kell, viszont lehet, hogy csak szerdán, mert holnap Pestre kell utaznom vizsgázni.

Posted

Előre is köszönöm, jó lesz szerdán is! :fogatlan: Kéz és láb... izé, egy kalappal! ;) Annak kifejezetten örülnék, ha konkrét márkát, netán típust is írnál! Nem a csúcskategória kell, otthoni minőség: DVD-k, CD-k, bluray-ek... stb. :istenvagy:

[OP]Destroy-man
Posted

A konyha rendszerhez ezeket ajánlanám:

Médialejátszók (ár szerint növekvő megoldás):

Denon DNP F109

Pioneer N-30 + Hozzávaló WiFi adapter

Cambridge Audio Sonata NP30

Pro-Ject Stream Box DS

Ennél drágább kategóriában ott van a Cambridge NP30 nagy testvére, illetve a Naim és a Linn jöhetne szóba, de ezek már átlépik a lélektani félmilliós árat, ezért is nem írtam konkrét típust.

A Pro-Ject termékek általában fix árasok, a többi után viszont érdemes komolyabban is utánanézni, ugyanis elég nagy árkülönbségek vannak (akár 20-30e Ft is, tehát lehet, hogy olcsóbban is meg lehet úszni, ez a későbbi termékekre is vonatkozik).

Ezek közül talán a legjobb minőséget, a Cambridge Audio hozza, szorosan követi a Pro-Ject megoldása, majd jön a Denon és a Pioneer. Árban viszont a Denon a legjobb, így én vagy a Denont, vagy a Cambridget venném. Sima, analóg rádióvételi lehetőség ugyan egyik készülékben sincs, viszont mindegyik alkalmas az internetes rádió adások vételére. Szerencsére a hazai rádió adók többsége ilyen formában is fogható, tehát ez nem jelent problémát.

 

Erősítő:

Jelenleg csak egyet találtam, ami újonnan is jó árban van:

Cambridge Audio Topaz AM5

 

Hangfal:

KEF C3

 

A szobába:

HTPC (CD, DVD, BluRay és médialejátszó illetve média server is egyben):

- Alaplap + integrált proci (passzív hűtéssel): Asus E45M1-M Pro

- 4 GB Ram elegendő (1333 MHz)

- HDD, minél nagyobb, annál jobb, főleg ha sok film és zene lesz rajta. SSD ide fölösleges, de a 7200 RPM-es winyo nem árt a FullHD miatt.

- BluRay olvasó

- Ház: Silverstone ML03B Részletes infők: http://www.silversto...uct.php?pid=283

- Táp (300W-os is bőven elég)

Első ránézésre senki nem mondja meg, hogy ez egy PC.

 

Erősítő:

Onkyo TX-8255

TEAC AG-790a

Cambridge Audio Topaz SR10

Én a TEAC-ot vagy a Cambridget választanám, de az Onkyo se rossz.

 

Hangfal szett:

Onkyo SKS-HT7228

Wharfedale Vardus VR-250

Nálam az utóbbi a nyerő, főleg ha zenehallgatásra is kell.

 

A HTPC-t leszámítva bármelyik készüléket választják, az egy életre fog szólni, ha vigyáznak rá.

Elsőre lehet, hogy sokba kerül a komplett rendszer, de sok a berendezések száma is, ráadásul ezek 30-40 év múlva is úgy fognak szólni, mint újkorában, szóval erre hosszútávú befektetésként kell gondolni, mert az.

 

A bekötés (sematikusan):

34pgdh0.jpg

 

A HTPC-re az XBMC-t érdemes telepíteni lejátszónak, amit érdemes beállítani automatikus indításra, ha netán áramszünet lenne, akkor is ez induljon el.

 

Szerk.: A HTPC-hez még érdemes egy infrás távirányítót venni. Pár ezer forintért kapható.

Posted

:istenvagy:

 

A már meglévő notebook vagy PC a TV előtti erősítőbe csatlakozzon, ahogy a HTPC? A HTPC-ről lejátszott videóanyagok ezzel a kapcsolással elérik a TV-t is?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...