Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MySQL


h.arpad

Recommended Posts

h.arpad

Sziasztok!

 

A mysqlhotcopy paranccsal csináltam az egyik adatbázisomról backup-ot... Igen ám, de fogalmam sincs, hogy a backup-pal kapott könyvtárból hogyan állítsam vissza az adatbázist. Szükség lenne rá, mert újratelepítettem a Linux-t, amin a MySQL kiszolgáló volt.

Link to comment
Share on other sites

Greene

mysqldump-ot használj, és kacsacsőrt!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Köszönöm. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
[OP]Destroy-man

A MySQL hol, vagy milyen fájlban tárolja az adatbázisokat? Egy sikertelen frissítés után összeomlott a MySQL, és most helyre kellene állítanom.

A serveren van egy kiterjesztés nélküli ibdata1 nevû fájl a MySQL Datafiles mappában, de azzal nem tudom, hogy mit kéne kezdeni, hogyan tudnám onnan visszaimportálni az adatbázist, és lehetõleg a felhasználókat is (de ez a legkevesebb).

 

A serveren egy Win 2008 R2 x64 fut. Az 5.1-es MySQL lett volna frissítve 5.5-re, de mint kiderült (több visszajelzés, és saját tapasztalat alapján), hogy az 5.5 nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elvileg a data mappán belül, adatbázisonként külön mappákban vannak az adatok. Pontosabban az én MyISAM-os adatbázisom és tábláim így tárolódnak...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem InnoDB formában voltak a fájlok, és data mappám nincsen. :( Igaz a telepítõ okos módon törölte az elõzõ MySQL-t. :S

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
jagdtigger

Üdv.

 

Most nem tudom hogy ez a mysql hibája-e de itthon frissítettem a phpbb-t, itthon semmi gond nincs vele. Viszont amikor atw-n be akarom importálni az sql fájlt akkor ezt dobja vissza:

SQL-lekérdezés:

--
-- Adatbázis: `mg42`
--
-- --------------------------------------------------------
--
-- Tábla szerkezet: `phpbb_acl_groups`
--
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `phpbb_acl_groups` (
`group_id` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`forum_id` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`auth_option_id` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`auth_role_id` mediumint( 8 ) unsigned NOT NULL DEFAULT '0',
`auth_setting` tinyint( 2 ) NOT NULL DEFAULT '0',
KEY `group_id` ( `group_id` ) ,
KEY `auth_opt_id` ( `auth_option_id` ) ,
KEY `auth_role_id` ( `auth_role_id` )
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = utf8 COLLATE = utf8_bin;

A MySQL mondta: Dokumentáció
#1046 - 

 

Nem értek adatbázisokhoz úgyhogy ez nekem kb nem mond semmit, az itthoni szerver 5.5.23 verziójú az atw-s meg 5.0.45.

 

Előre is köszi a segítséget :) .

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az 1046-os hiba azt jelenti, hogy nincs adatbázis kiválasztva.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hm, phpmyadmin kihagyta volna? Most már benn van az adatbázis neve de így meg ezt kapom:

Hiba

SQL-lekérdezés:

-- -- A tábla adatainak kiíratása `phpbb_acl_options` -- INSERT INTO `phpbb_acl_options` (`auth_option_id`, `auth_option`, `is_global`, `is_local`, `founder_only`) VALUES (1, 'f_', 0, 1, 0), (2, 'f_announce', 0, 1, 0), (3, 'f_attach', 0, 1, 0), (4, 'f_bbcode', 0, 1, 0), (5, 'f_bump', 0, 1, 0), (6, 'f_delete', 0, 1, 0), (7, 'f_download', 0, 1, 0), (8, 'f_edit', 0, 1, 0), (9, 'f_email', 0, 1, 0), (10, 'f_flash', 0, 1, 0), (11, 'f_icons', 0, 1, 0), (12, 'f_ignoreflood', 0, 1, 0), (13, 'f_img', 0, 1, 0), (14, 'f_list', 0, 1, 0), (15, 'f_noapprove', 0, 1, 0), (16, 'f_poll', 0, 1, 0), (17, 'f_post', 0, 1, 0), (18, 'f_postcount', 0, 1, 0), (19, 'f_print', 0, 1, 0), (20, 'f_read', 0, 1, 0), (21, 'f_reply', 0, 1, 0), (22, 'f_report', 0, 1, 0), (23, 'f_search', 0, 1, 0), (24, 'f_sigs', 0, 1, 0), (25, 'f_smilies', 0, 1, 0), (26, 'f_sticky', 0, 1, 0), (27, 'f_subscribe', 0, 1, 0), (28, 'f_user_lock', 0, 1, 0), (29, 'f_vote', 0, 1, 0), (30, 'f_votechg', 0, 1, 0), (31, 'm_', 1, 1, 0), (32, 'm_[...]

A MySQL mondta: Dokumentáció
#1062 - 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A hibakód szerint két rekord ID-ja vagy egyedinek megjelölt mezője megegyezne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...