Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mennyi a 4 GB az mp3/mp4 lejátszókban?

mol70

Recommended Posts

mol70

Sziasztok! Kérem ha valaki tud segíteni, írjon !!!

Probléma a következő:

Vettem egy mp3/mp4 lejátszót valakitől mindegy… egy ismerősöm gyerekének,én csak a bonyolító voltam.

No name ,4 GB-ra volt hirdetve megjött, pöpec minden oké, öröm .

Néhány nap mulva hív a kissrác: eltünt róla 3 GB!!! Az is rendben van hogy softveres 4 GB nem hardveres, de a saját progijával sem tudom visszaállítani az eredeti állapotot. Ért valaki ezekhez az új kütyükhöz ?

Annyira vágok hozzá hogy partíció meg minden, de nem árulják el, vagy nem tudják mit csináltak vele,

(mármint a gyerekek) Így most 944 MB a tényleges tárhelye semmi nyoma a 4GB-nak ,de origiba mutatta a 4,4 GB-ot.

A partition magic hozzá sem nyúl, a Compuapps amit ajánlott valaki nem enged vele csinálni semmit.Hülyére meg nem merem formázgatni, hátha a saját softvere is eltűnik. Lényeg az hogy a gyereknek így nem kell, nekem kellett kifizetnem 16000-be,-amihez tegyük hozzá- 1 GB 16-ba elég gáz, még akkor is ha video rádió meg minden…

cölöp

Több ismerősöm járt már így a Vaterán vásárolt ilyen hogy úgy mondjam, már bocs, de kacatokkal. Még egyiküknek sem sikerült visszaállítani 4 gigára. Fogadd el, hogy ez sajna becsapás! Próbáld meg, hátha az eladó visszaveszi, bár nem arról híresek. Sajnos. Sőt, ha reklamálni mersz, még ő van felháborodva, és negatívot ad. Egyébként a megfejtésre én is kiváncsi lennék, már ha van.

Soma01

De hogy tünik el? Magától? Vagy formatáljátok? Eleinte felmegy rá fizikailag a 4 giga, csak késõbb romlik el?

ProFiler

Ezt a Sony úgy oldotta meg, hogy x GB tárterületre tömöríti a zenefájlokat és csak úgy fér rá n× x GB.

Ciao.

ToM2oo4

Üdv!

Viszont ezeknél ez nem olyan megoldás, mint a Sony esetében. Egyik haveromnak is ilyesmi lejátszója van (tipikus iPod koppintás kínai módra), 4 GB helyet jelez, de csak 1 GB-t lehet rá valójában másolni, a többi csak "kamu" tárhely, ha oda másol valamit, akkor az csak úgy látszik, mint ha ott lenne, de valójában csak egy fájlrendszer-bejegyzés. Ez valami nagyon cseles dolog lehet, a lényege talán csak annyi, hogy ha valaki elsőre rá néz, akkor örülhessen, hogy "hú, de jó, van 4 GB tárhelyem!". ;)

• 2 months later...
kamilla22

Hali mol70!

Olvastam a történetedet az mp4 lejátszóval kapcsolatban és az lenne a kérdésem, hogy milyen tipusú volt a lejátszód vagy hogy hogy nézett ki. Én ugyanis az imént jártam a teszvesz oldalán, ahol majdnem megvettem egy ilyen 4gb-s kütyüt. Aztán mikor nem sikerült a licitem, utánanéztem a neten, hogy vajon hol-mennyiért árulják ezt a cuccot. Mint kiderült, egyfelöl nem volt konkrét márkája - legalább háromféle néven találtam meg a lejátszó képét - másfelöl pedig 4gb-os változatban sehol nem kapható - a vaterán és a teszveszen kívül.

Ráadásul ha jól láttam már legalább 10-15 ember megvette ezt a változatát a lejátszónak - bár konkrétan még nem panaszkodtak az eltűnt gigák miatt. Te 16.000 Ft-ért vetted a cuccot, a liciten eladók pedig 14.000 Ft-os minimáláron adják ezeket. (Boltban a 4gb olyan 30.000 Ft körül van...) Elvben stimmelhet is a dolog. Szóval lenne esetleg még Valami infód a lejátszóról? Mert nem akarok úgy járni, ahogyan sajnos te jártál.

Valaki tud valamit még ezügyben?

Köszi!

• 2 weeks later...
cölöp
Ezen az oldalon le van írva a memóriahelyreállítás menete, és van hozzá programocska is.

• 1 year later...
lordrake

Hali!

Nekem is hasonló a gondom formázás után 4 gigáról 2 gigára csökkent a kapacitása.

Ez nagyon bosszant, de sehogy nem sikerül vissza hozni ezen az oldalon amit írtak megpróbáltam de nem sikerült.

A formázást NTFS rendszerû géppel csináltam. Az MP4 FAT32-be volt eredetileg én annyiba is hagytam nem változtattam.Ezzel kapcsolatban olyat halottam ha így formázom akkor csökkenti a méretét tehát ha FAT32-es géppel formáznám és nem bántanám a rendszerét akkor megmaradna?

MP4 adatai :

mp3 player

LSC_91N110V_A1

2007.10.11

9.1.52

2002.01.09

Válaszotok elõre is köszönöm remélem tudtok segíteni.

Üdv Dávid!