Jump to content
GSForum - Segélyvonal

fájl és nyomtatómegosztás win 2000 alatt


nyekk

Recommended Posts

nyekk

Sziasztok.

Van egy linksys wrt54g router, amihez álltalában csatlakozom, egy laptoppal, wlanon keresztül. Van egy gép, Windows 2000 fut rajta, ráadásul német és egy nyomtató van hozzácsatlakoztatva. Szeretném elérni a nyomtatót a laptop-ról. Sajnos Windows 2000-et soha nem használtam, csak xp-t, meg mostanában Vistát. Hogy tudom ezt megoldani? Van olyasmi 2000 alatt is, mint XP-ben a fájl és nyomtatómegosztás?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze. Gyakorlatilag majdnem ugyanaz, mint XP-n.

Hacsak a német nyelv nem akadály. :)

 

Link to comment
Share on other sites

nyekk

És ott hogy kell? Mert én eleve nyomtatószerveres nyomtatót vettem, rádugtam a routerre , telepítettem amit kell, és működik mindenhonnét a nyomtatás. Tehát XP-n hogy kell ezt belőni? Csak ki kell pipálnom a fájl és nyomtatómegosztást és kész? Utána a másik gépről hogy találom meg a nyomtatót, mondjuk Microsoft Word alól?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:pislog: Az előbb még a géphez volt csatlakoztatva a nyomtató, nem a routerhez.

 

Igen, ott meg kell osztani, a Word meg megtalálja. Ha ez az egy nyomtató van hozzáadva a laptopon, választani sem kell, mert az a default.

 

De ha a router USB csatlakozású print szerverére van dugva a printer, akkor azt nem a Win2k-s gépeddel kellene megosztanod, hanem inkább az XP-s laptopon hálózati nyomtatóként kell telepítened, hozzáadnod.

Ekkor a nyomtatót a router IP címén, portján keresztül éred el.

Pl. http://192.168.1.1:1631/printers/My_Printer

Viszont megoszthatod a Win2k-n is, ha azon már megy, csak akkor a nyomatatáshoz ennek is be kell kapcsolva lennie.

Ja, de print szerver azt hiszem a te routeredben nincs.

 

Ha viszont valódi hálózati nyomtatóként Ethernet kábellel van a routerre dugva a printer, akkor azt saját IP címe alapján éred el.

De így éred el a gépen is és nincs értelme megosztani a laptop számára, hanem érje el az is ugyanúgy direkt.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Bocsánat, félreérthetõ voltam...... :upsz:

Nekem, odahaza van nyomtatószerveres nyomtatóm.Ott nem volt gond,csak összekötöttem a routerrel a nyomtatót az ethernet kábellel, feltelepítettem a drivert és már ment is.

Ez meg a munkahelyemen van, ahol ugyanolyan router van, de a fõnök gépéhez van csatlakoztatva a nyomtató, és ha jól láttam, akkor soros portos.Ezt kellene valahogy megoldanom, hogy a laptopról elérjem a nyomtatót.

Már beállítottam az õ gépén a nyomtatómegosztást, nálam meg azt írja az exelben, ha rákattintok a nyomtatókeresésre, hogy "a címszolgáltatás jelenleg nem érhetó el"!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A fõnök gépén megosztod a nyomtatót. (jobb klikk, megosztás)

Majd a laptopon a nyomtató hozzáadásnál hálózati nyomtatóként hozzáadod a fõnök nyomtatóját. Itt a default tallózással megkeresni egyszerûbb.

Ha csak ez az egy nyomtató lesz a laptopon telepítve, akkor rendben.

Ha több is van, akkor legfeljebb váltogatni kell, hová nyomtasson.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nyekk

Sajna nem találja meg az adott nyomtatót.A hálózati szervert igen, meg az otthoni nyomatót is kiírja, de az ittenit, amit használni akarok, azt nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Bigcat

 

Sziasztok!

 

Adott egy program amit megosztottam hálózatban. A felhasználói limit nincs beállítva, de a maximum az 10.

Nem emlékszem már, hogy hol olvastam arról a lehetõségrõl, hogy a 10 felhasználós korlátot egy szoftver használatakor a regisztrációs adatbázisban át lehet állatani, hogy többen is hozzáférjenek egyidõben egy adott szoftverhez.

Nekem Win2000 oprendszeren kellene ezt a varázslatot megejtenem.

 

Tud valaki segíteni, hogy hol kell ezt átállítani?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...