Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mennyit bír egy tápegység?


Agent Smith

Recommended Posts

Agent Smith

Az lenne a kérdésem, hogy körülbelül hány évet bír egy tápegység. Azért érdekelne mert a gépem kb 4 éve folyamatosan megy egy Kobian tápegységgel (gondolom gagyi) és a minap takarítottam ki az egész gépet, mivel már nem tudtam elnézni az öklömnyi porcicákat a proci hûtõventijén. A tápegységet is szétszedtem kitakarítás céljából és ekkor vettem észre, hogy az egyik kondenzátor teteje meg van púposodva. Nagy probléma ez? Szükséges rohannom a boltba új tápegységért, vagy kibír még pár hónapot?

 

Másik kérdésem az lenne, hogy milyen tápegységet ajánlotok? Valami olyasmi kellene ami bírja a strapát.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Általában négy évet szoktak kibírni. Utánna vagy elfüsötlnek, vagy elpukkannak. Példa én, mert nálam már kettõ is elpukkant. Az egyik azért, mert már öreg volt (meg azért, mert márkátlan Vargáné és (Bûn)Társa táp volt). A másik, mert túl sok eszközt csatoltam rá. A másik hogy púpus a kondenzátor, az baj, ideje már kicseréálni a tápot. Lásd: Tápegységvásárlás topik. Szerintem sürgõsen cseréld ki, nehogy az egész gépet a sírba vigye. Nekem eddig szerencsém volt.

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Nagyon minőségfüggő a táp élettartama, és befolyásolhatja a környezet is. Amúgy az FSP, Delta, AcBel-Polytech, Seasonic gyártók egységei úgy 5-6 évig életképessek. Ennél több nem igazán képzelhető el, mert a kondik megpúposodnak és az egység instabillá válik. Ilyenkor segíthet a kondicsere és zavartalanul megy tovább a drága. Persze az ilyen Mercury-t nincs értelme megcsináltatni.

Link to comment
Share on other sites

Agent Smith

Igen végülis ez egy egybe vett gagyi gép amit egy VGR+RAM bõvítéssel és némi registry buherával tuningoltam. De ezek szerint nagy mákom van, hogy 4 év folyamatos mûködés alatt még nem füstölt el.

 

Lehetséges, hogy a kondenzátor púposodása a por miatti hûtésromlár eredménye?

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Hozzájárulhat a púposodáshoz a hőmérséklet is, de ez csak meggyorsítja a folyamatot. Az idő vasfoga még a legbikább Elko-kat is elintézi. 4 év hosszú idő, főleg a kondik életében.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Na meg már vannak száraz kondenzátorok. Állítólag, több ideig bírja, mint a sima folyékony elektgrolites kondenzátor.

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Tápba az drága, maximum alaplapra jók a száraz kondik.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ati012

Hát nekem a gépembe lassan 7 éve dolgozik egy HP táp, 6 évig minden nap 12 órát ment majd 2007 májusátol közel 24 órát. Ez szép teljesítmény szerintem. 120 W-os HP táp, sok világító-pörgö forgóval leterhelve ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
mrmatyi

Üdv!

Egy ilyen konfiggal:

Asus iP35 P5K3 Deluxe Wifi LGA 775 DDR3

KINGMAX 4 GB DDR2 memória

Intel 2330/1333 LGA 775 4MB Core 2 Duo E6550

Geforce 8800GT 512MB

1 LG DVD olvasó

1LG DVD író

1 darab 160 GB WD vinyó RAID EDITION

1floppi meghajtó

 

még jó egy ENERMAX LIBERTY 400W-os táp?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

greenstone

Mivel jó minõségû tápról van szó, valószínûleg elviszi, de egy ilyen gépnek nem árt egy 450-500W-os táp sem.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Nyugodt lehetsz, el fogja vinni. ;)

Link to comment
Share on other sites

killpatrick

Üdv!

 

Az alábbi konfigomat elbírja-e a tápom?

Msi P7N Diamond

2 Db Leadtek 8800GT 512Mb Vga

Core 2 Quad 3000Mhz(2.4 alapon)

2Gb Corsair xms2 800Mhz(850Mhz Oc.)

Proci hűtő egy Thermal Take Big water 745

Hdd: 320Gb western digital

1 db Optikai meghajtó.

 

És a táp egy Hyper 580w-os tápegység. Azt nem tudom, hogy ennek elég,e a kakaó, vagy vegyek nagyobbat?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
egy ilyen gépnek nem árt egy 450-500W-os táp sem.

Semmi szükség ekkora tápra. ;)

Azt nem tudom, hogy ennek elég,e a kakaó, vagy vegyek nagyobbat?

Bõven elegendõ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
proximusser

Üdv.!

A kérdésem az lenne, hogy egy Q-Tec 350w.-os táp elég e az alábbi konfighoz.:

 

CPU típusa AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+

Alaplap neve Asus K8N (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Rendszermemória 512mb-os és egy 1gb-os

Videokártya NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Lemezes meghajtó SAMSUNG HD501LJ

Lemezes meghajtó SAMSUNG HD160JJ

 

Válaszotokat elõre is köszi. Ez az info hozzájárulna, hogy lehet e ok, amiért újraindulgat a szerkezet.

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Lehet hát, de azért ezt nem olyan könnyû kideríteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
K1llrzzZ

Nos igazából nem tudom hova írjam a gondomat.Szóval VGA-t szeretnék vásárolni méghozzá 1 HD4850-et.Az volna a problémám hogy nem tudom hogy milyen tápegység van a gépemben és hogy elég lesz-e neki.A mostani gépem körülbelül fél-3/4-ed éves(karácsonyi).Egy ASUS P5KC alaplapon 1 Intel Core 2 Duo E6550,2 Giga DDR2 800-as RAM és egy MSI Geforce 8600 Gt OC(Ezt cserélném le).Csak azért írtam le hogy jelenleg ez a gép futott terhelés alatt stabilan ezen a tápon.Nos meg szeretném tudni milyen a tápom anélkül hogy leszedném a gépház oldalát ez ugyanis lehetetlen jelenleg(van 1 kicsavarhatatlan csavar,nem viccelek,ehez motoros fûrész kéne...)A tápkábel alatt ez a felirat található:Input 230VAC 50Hz 3A.Tehát azt szeretném megtudni hogy ezen a tápon tudna-e biztonságosan futni 1 HD 4850.Ha így nem tudjátok megmondani,mert ebbõl nem lehet rájönni hogy milyen a táp akkor azt szeretném megkérdezni hogy hogy tudhatom meg a gépház oldalának leszedése nélkül(a papírját se találtam meg).Remélem 2008ban van a gép szétszedésénél modernebb módszer is...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát, ha nincs egy hidraulikus mini kamerád (amit a kommandósok és az orvosok használnak) akkor sehogy! :D

Különben meg hiába halogatod az oldallap leszerelését, a kártyacsere miatt, előbb vagy utóbb úgyis meg kell hogy csináld!

 

Elsősorban a teljesítményét lenne jó megtudni watt-ban.

Általában a noname gyártók, nagy feltűnő címkével tűntetik fel az ilyen "alap" adatokat, a tápkábel csati fölött vagy alatt, ebből rendszerint csak annyi igaz hogy 230 V. :S

 

Nekem is egy hasonló konfigom volt előtte, kb 1 hónapja vettem meg a HD 4850 -esemet. És a Trust 420 W-os bigfan tápom tökéletesen elbírta ezt a kártyát.

 

Amiket leírtál a tápegységedről, én egy noname termékre következtetek. Ezzel én a helyedbe nem kockáztatnák..

Szerintem érdemes lenne venni, egy min 450 W-os márkás tápot, amin már van külön 6 Pólusú PCI-E tápcsatlakozó is.

Pl.: Link1 , Link2

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Az az igazság, hogy VGA mellett nincs pénzem új tápra, ezért ha nem elég a mostani tápom neki, akkor halasztom a dolgot, az nem lehetséges hogy Everesttel vagy valami hasonló programmal megnézem?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Sajnos a legtöbb tápegységnek nincs szoftveres ill. adat kapcsolata az operációs rendszerrel. Így szoftverekkel nem tudod megnézni. Viszont a tápcsere szerintem elengedhetetlen, mert ez a kártya kb 100 watt-al is többet zabál!

 

100%-os terhelésnél:

 

8600 GTS ~ 150 W

HD 4850 ~ 250 W !!!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Még hogy 250W. :D

Ha megnézitek a kártya tápellátását, akkor egyetlen egy 6 tûs kiegészítõ tápcsatlakozó van rajta.

Teljes konfiguráció fogyaszt 250W-ot (négy maggal rendelkezõ processzor esetében).

Szóval, ha gépedben van egy jó minõségû (Tápegység-vásárlás topik, 1. hozzászólása), ami legalább 350W-os, akkor nem kell aggódnod.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

Nos végre sikerült megtudnom a tápom típusát.Az van ráírva hogy HKC USP 5580.Tehát akkor az volna a kérdésem hogy ez a táp képes-e kiszolgálni rendesen egy HD 4850-et?Válaszotokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Adatai alapján igen, szerintem nem lesz gond! (Igazából a tápegység minősége a kérdéses.)

 

---

A minősége trágya.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezek alapján sem tudok újat mondani. Puding próbája az evés.

Link to comment
Share on other sites

K1llrzzZ

OFF

Úgy látom még egy kérdés merült föl, azt vettem észre, hogy 22.5 cm (ekkora a kártya mérete) nem fér el a winchesteremtõl, ami stabilan benne van a gépházban. Megoldható lenne az, hogy a winchestert "kilógatom" a gépházból vagy arrébb teszem? Úgy értem, egy haverom gépére több winchester van rákötve, de nincs mind a gépházban.

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...