Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap-processzor kompatibilitás

Kesztyû

Recommended Posts

Kesztyû

Jelenlegi processzorom: Intel Pentium III 531 MHz. A kérdésem az lenne, hogy ha e helyett egy újat szeretnék vásárolni (pl.: Intel Pentium IV 1500 MHz), akkor mit kell ellenõriznem az alaplapon, mire kell odafigyelnem a választásnál, tehát mitõl függ az, hogy az új processzor mûködni fog-e jelenlegi alaplapommal? Segítségeteket elõre is köszönöm.

Athos

A jelenlegi alaplapodban biztos nem fog működni egy Pentium IV-es processzor. Ráadásul bővíteni nem érdemes. Max. a winchester, optikai meghajtó maradhat, a többi helyet újat kell venni.

Kesztyû

Intel Pentium III processzorból viszont kb. 1000 MHz-es még mûködne szerinted?

Gereby

Pentium3 igen. Az azt hiszem 1300MHz-ig van...

Athos

Jól tudod.

janowolf

Csak, ha az alaplap támogatja a Tualatin magos procikat.

• 2 weeks later...
sunesz

sziasztok!

ha valaki tudna segíteni, annak a kérdésnek a megválaszolásában, h abit bd7ii s478, alaplapban, mekkora az a legnagyobb proci gigában, amivel még mûködne, és még annyi, h az alaplap specifikációjában, az van megadva, h 400/533, akkor a 800-as proci mûködne vele, illetve, ha 800-ast raknék ebbe az alaplapba, akkor egyáltalán mûködne e, vagy elrontja az alaplapot, ha berakok ilyen procit? ugyanis most van 1, 2,2-es celeron a lapba és szeretnék, 2,8 gigás, vagy 3 gigás 1mb l2 kashes pentium procit belerajkoni, h a hd-és filmeket tudjam szaggatásmentesen nézni mûholdról. igazából kicsit riccengetve most is lehet, de a feladatkezelõben a procihasználat az egekben van és, ilyenkor az egér is darabosan mozgatja a qursort.

azért is írom le ezeket, hátha lenne valami ötlet a problemre valakinek?

köszi...

Soma01

A memóriából jó a 800-as is, max. nem fogja használni. De nézd meg azért, hogy DDR1 -legyen (mert az alaplapod az tudja), abból meg lehet nincs 800-as. 8)

478-as foglalatú proci kell neked 533-as busz sebességgel. pl. Celeron 3,2GHz/533MHz S478 256KB (350). Biztos van jobb is, e most ilyet találtam így elsőre. P4 cel. D-t nem tudom megy e benne. (megy szvsz)

szerk.:

Nézz csak ide: http://www2.abit.com.tw/cpu-support-list/

sunesz

igen, köszi, de nem a memóriára gondoltam a 800-asnál, csak gyéren fogalmaztam, hanem a rendszerbusz sebességre.. ha 800-as sebességű procit veszek, akkor az 533-as sebességű alaplapban az menni fog?

amúgy max 3 gigásra gondoltam, többre nem futná és pentiumra, mert az talán erősebb?

Légy szíves írj rendesebben! Üdv.:Gereby

faragoteam2

Sziasztok! Nem tudja valaki mi a legerősebb proci, ami belemegy ebbe az alaplapba: Abit BD7II(-RAID)?

KMT

Szerintem ez:

Intel Celeron D 345 3.06GHZ

Gereby
:lol: Celoron!!! :lol: Szerintem BIOS frissítéseknél nézz szét. Amit írnak, az biztos bele megy. De biztos nem cerka... :lol:

• 1 month later...
TomiTomi
A memóriából jó a 800-as is, max. nem fogja használni. De nézd meg azért, hogy DDR1 -legyen (mert az alaplapod az tudja), abból meg lehet nincs 800-as. 8)

478-as foglalatú proci kell neked 533-as busz sebességgel. pl. Celeron 3,2GHz/533MHz S478 256KB (350). Biztos van jobb is, e most ilyet találtam így elsőre. P4 cel. D-t nem tudom megy e benne. (megy szvsz)

Sziasztok én is hasonló cipőben járok tehát procit kéne cserélnem mert a Vista kikészíti a Celeron 2.4 GHz-s procimat, vagy legalábbis az XP alatt nincs ilyen vészesen az egekben a használata. Egy 3,5-öst néztem ki mert azt hiszem ez a legnagyobb egymagos az i865PE-hez.Szerinetek ezt nem fogja annyira pörgetni v. nem lesz lényeges külömbség?Köszi a válaszokat. Ja és az EVEREST meg kiírja,hogy frisítsek a BIOS-on mert régi azt hiszem 2003-as vagy 2002-es Phoenix Award BIOS csak a link amit felajánl nem haszálható.Van ötletetek?

Mongol

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy ilyen alaplapba milyen processzor megy bele maximum? Ezek a mostani Sempronok belemennek? Jelenleg egy Duron 1100-as dolgozik benne. Köszönöm a segítséget!

Gereby

Ez egy Socket A-s alaplap. Tehát amilyen processzorokat most a boltok listáján látsz, nem mennek bele. Használtan tudsz bele szerezni procit. Az Athlon XP-k járnak bele, szerintem egy BIOS frissítéssel bármelyiket elkezeli.

Mongol

Köszi szépen a gyors segítséget!

• 2 weeks later...
sz.nandi

Egy ASUS P5P800 elbír egy 3.0 GHz-s intel pentium D-t ha nem akkor mi a legerõsseb ami bele megy? :?::?::?::?:

Gereby

BIOS frissítéssel biztos. Egyébként meg >>ITT<< tudsz keresni.

ateens

Sziasztok!

A segítségeteket, véleményeteket szeretném kérni. Kinéztem a következõ processzort:

AMD Athlon64 X2 3800+ 512kb. Nekem most AMD Athlon64 3000+ processzorom van. Az elsõ kérdésem az, hogy a kinézett proci sokkal gyorsabb lenne e annál, ami most van nekem.

A második kérdésem, hogy a jelenlegi alaplapommal kompatibilis lenne e.

Az alaplapom: Gigabyte GA-K8NF-9 (socket 939-es)

Az általam nézett árlistában a fentebb leírt processzor mellé nem volt írva, hogy AM2, mint a többihez, ezért merem feltételezni, hogy socket 939-be belemenne.

Válaszaitokat elõre is nagyon köszi!

Gereby

Szerintem biztos menni fog. Max majd egy BIOS frissítés kell majd neki. Hogy mennyivel lesz gyorsabb? Ha ki tudod használni, akkor sokkal gyorsabb lesz. De egyébként sem lesz lassabb.

ateens

Köszi a válaszod! És ez elvileg duplamagos ugye?

Gereby

Igen. Az X2 a duplamagot jelöli.

ateens

Gondolom, hogy ez nem a legmenõbb lehet, mivel nem AM2-es foglalatba megy, de nem is gagyi. Szerinted?

Ati33

Sziasztok!

Van egy Epox EP-8RDA3 alaplapom Athlon XP 2400+ procival. A procit szeretném lecserélni egy

Semron 3000+ procira. A Sempron foglalata(socket462) megegyezik az alaplap foglalatával,

viszont az alaplap kézikönyvébe nincs a támogatott modellek között mivel az régebbi mint a Sempron.

Elvileg csak Athlon XP-t és Bartont támogat. A kérdésem az lenne BIOS frissítéssel rá lehet-e venni

az alaplapot, hogy támogassa az újabb processzort? Illetve szükséges-e frissíteni? :hmm: